wtorek, 27 marca 2012

Zaproszenie dla Al-Kaidy?

      Po raz n-ty wraca temat rzekomych tajnych więzień CIA w Polsce. Kolejne "śledztwo" przeprowadzili dziennikarze z "Gazety Wyborczej" i "Panoramy". Ustalili, że Polacy udostępnili Amerykanom willę w Starych Kiejkutach w ramach współpracy wywiadowczej sojuszniczych państw.
     Willa w tym czasie była "eksterytorialna" i nikt poza samymi Amerykanami nie miał do niej wstępu. Można domniemywać, że przy lotnisku służyła im jako miejsce odpoczynku na czas międzylądowań ich samolotów odbywających długie rejsy.
     Jeśli mieli tam przewożonych więźniów to zajmowali się nimi sami i nikt nie mógł wiedzieć co naprawdę tam się dzieje. Trudno wykluczyć, że ktoś z więźniów (jeśli tacy byli) został ostrzej potraktowany. W końcu nie z grzecznymi przedszkolakami sprawa a z ludźmi podejrzanymi o terroryzm.  Faktem jest, że w Iraku ich żołnierze ( w tym kobiety!) robili sobie nawet zdjęcia z poniżanymi i bitymi przeciwnikami.
     Ale to nie oznacza, że poniżano i torturowano w Polsce. A tym bardziej, że Polacy wiedzieli o tym i tolerowali. Natomiast zeznania przetrzymywanych (jeśli tam byli) niekoniecznie muszą być wiarygodne.
     Sprawy współpracy między służbami specjalnymi państw utrzymywane są w tajemnicy. Okazuje się w ostatnich latach, że nie wszędzie.
     Jeśli cokolwiek wymaga wyjaśnienia to oczywiście należy wyjaśnić, ale bez rozgłosu. Tym bardziej, że rozpowszechnianie takich sensacji może być "zaproszeniem dla Al-Kaidy". Czy może ktoś tego chce? W dodatku coraz bliżej mamy do "Euro-2012".
     A może temat wraca po to żeby odsunąć od polityki L. Millera na czele SLD? Pokazał że jest dobrym politykiem, co niekoniecznie musi podobać się tym z prawej strony. Już nieraz pokazali, że potrafią "zrobić z g...a dynamit" aby tylko opluskwić konkurenta. Zwłaszcza pan Palikot głupstwa wygaduje na ten temat. Zapewne wściekły że ludzie poznają się na nim oraz jego "lewicowości" i opuszczają jego "ruch". Wielu przeszło do SLD.
     Kuriozalny jest też fakt, że wyciekają wiadomości ze śledztwa objętego ścisłą tajemnicą.
     Panowie! Nie kosztem narażania Polski! 

19 komentarzy:

 1. Jakby rządziła prawica też by inaczej nie było. Wszyscy włażą Amerykanom a prawica jeszcze bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo! Krótko i mądrze!
  Pozdrowionka z Tarnowa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Millerowi nic zrobić nie mogą bo potrzebne dowody a tych nigdy nie będzie. To prawie tak samo jakby miał odpowiadać za to co działo się w amerykańskiej ambasadzie podczas rządów SLD. Chcą go ujaić jak z aferą Rywina. W sondażach znowu SLD poleci na dół a Palikot już się cieszy i ryja drze. Nie otwieram lodówki żeby z niej nie wyskoczył.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest. L. Rywin nigdy nie należał do SLD ale odium sprawy na SLD spadło. Warto też pamiętać że A. Michnik w swojej gazecie pisał wcześniej: ZATRZYMAĆ SLD! Trzeba przyznać że zrobił to skutecznie.

   Usuń
  2. >Racja,myślałem,że Palikot rzeczywiście posiada jakiś choćby cień lewicowych poglądów,ale po jego ostatnich wystąpieniach w sprawie więźień CIA w Polsce,bluzgania na SLD i stanowiska w sprawie referendum emerytalnego dochodzę do wniosku,że lewicowość Palikota ogranicza się jedynie do walki z kościołem. Na tej fali choć z innej strony słusznej daleko nie zajedzie!

   Usuń
  3. Przepraszam, jaka "Afera Rywina"... Zamiar korupcyjny jedynie, ale pięknie rozdmuchany. Ktoś zbił na tym kapitał,

   Usuń
 4. Zgadzam się z tezą, że im więcej o tych więzieniach tym bardziej się prosimy o zemstę- nie rozumiem tylko z czego to się bierze? - dlaczego teraz wypłynął temat? bo mówiono o Trybunale Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego? plecy mają w służbach i czy to nie sygnał dla premiera Millera żeby nie poparł wniosku o Trybunał dla Kaczyńskiego? bo oni wysmarują Jemu o więzienia? i jedno pytanie dlaczego nigdy nie krytykujesz odwiecznego koalicjanta? nie razi Cię ten eunuch?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy masz na myśli PSL jako odwiecznego koalicjanta? Niedawno (15.03.) pisałem i o nich: "W co gra PSL? W. Witos W grobie się przewraca".
   Dzięki za komentarz. Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Jakkolwiek ja i tak nigdy nie wierzę w szczere intencje Gazety Wyborczej. Swoimi wypowiedziami zawsze chce coś ugrać, kogoś pogrążyć, ośmieszyć by ostatecznie uwypuklić rzekomy obiektywizm swoich dziennikarzy. Słabo mi od tych ich sprawiedliwych osądów, "subtelnych" podpowiedzi fałszywie wykrzywiających prawdę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miller i dobry polityk!!!!
  To dwie sprzeczności.Stary działacz partyjny i tego nadal się nie wyzbył.Na śmietnik historii z takimi dobrymi politykami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Był jednym z najlepszych premierów po 1989 r. jeśli nie najlepszym. Inwektywy nie zmienią tego faktu.

   Usuń
  2. O dziwo, wszystkie partie i rządy chętnie zatrudniają dawnych PZPR-owców. Ale PZPR rozwiązano już ponad 20 lat temu i trzeba żyć teraźniejszością i myśleć o przyszłości a nie komuś wypominać co robił ćwierć wieku temu jeśli nie popełnił przestępstwa. Zresztą i z rejestru skazanych wykreślają po 10 latach a taki imbecylek komuś wypomina. Przez PZPR przeszło chyba z 10 mln ludzi. Więcej zbudowali niż ci co teraz rządzą, liberały - aferały.

   Usuń
  3. Probus !!!! a DLACZEGOZ TO NIC NIE PISZESZ O AFERACH PIS?CHYBA ZE ZE JESTES ICH SPRZYMIERZENCEM.

   Usuń
  4. Bo temat nie ich w tej chwili dotyczy. Poza tym: zachowali się przyzwoicie w tej sprawie. Ale i ich wielokrotnie krytykowałem gdy było za co. Np. to: http://tiny.pl/h1m9w - TKM! Tak pisano o rządach PiS (15.08.2011). Dodam że krytykowałem nieraz i SLD które popieram.

   Usuń
 7. Witam ! Ja też uważam, że premier Miller był najlepszym premierem, niestety GW mu dopomogła bardzo....Kto, jak nie pan Michnik wymyślił tzw. "aferę" Rywina? Dzisiaj też GW musi pognębić Millera, dlaczego ? Pięknie dziś premier Miller "usadził" dwóch cwaniaczków z RP, super !!!! Pozdrawiam serdecznie, Diana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Również pozdrawiam!

   Usuń
  2. Nic dodać nic ująć, ale na dziś rządzą media i tabloidy takie jak:G. Wyborcza, grupa ITI- TVN i wszędzie wtyczki.Tylko kosy w sztorc i produkcja Kałasznika, Polacy zostali oszukani przez wtyczki w Solidarności.

   Usuń
  3. WITAM ! Kto jak nie G.W. i niektórzy dziennikarze TVN-u wykończyli Samoobronę,cała ta sex afera to wymysł Michnika, spadać z Wolnej Polski karierowicze i manipulanci w pejsach

   Usuń