czwartek, 15 marca 2012

W co gra PSL? W. Witos w grobie się przewraca!

     Wkrótce minie pięć lat od śmierci B. Blidy. Tę bulwersującą sprawę długo badała sejmowa komisja śledcza powołana przez Sejm RP, kierowana przez posła R. Kalisza. Chyba najbardziej merytoryczna w historii sejmowych komisji śledczych. Zapewne czynności trwałyby krócej gdyby wzywane osoby stawiały się w wyznaczonym czasie. Sprawę utrudniał też fakt, że niektórzy twierdzili iż obowiązuje ich zachowanie tajemnicy.
     Doprowadzono jednak sprawę do końca i komisja uznała, że były minister pan Ziobro i były premier pan Kaczyński z powodu naruszenia prawa powinni stanąć przed Trybunałem Stanu oraz niektóre osoby powinny ponieść odpowiedzialność karną. Premier Tusk i PO uznali jednak, że nie jest to dobry czas bo zbliżają się wybory. http://tiny.pl/h1f21 
     Wreszcie sprawa wróciła i miałaby szansę doczekać finału gdyby nie postawa PSL. Dziwne, że pan premier Pawlak i posłowie z PSL nie chcą poprzeć wniosku komisji. Przecież doskonale wiedzą że doprowadzono do śmierci kobietę przeciw której nie było żadnych dowodów winy: http://tiny.pl/ht64v (warto przeczytać do końca i dokładnie oraz na dole strony klikać na "next", nawet zakładając, że nie zacierano śladów - tego nie udowodniono).  
      Jeśli Polska jest i ma być państwem prawa to ta bulwersująca sprawa powinna być dokładnie wyjaśniona. Także po to żeby takie zdarzenia nie miały więcej miejsca.
     Czyżby pan premier Pawlak i  posłowie  z PSL chcieli coś uzyskać w zamian za poparcie? KRUS? Umorzenie długu partii? Nowe "stołki"? Czy jeszcze coś innego? Może liczą na jakieś korzyści w przyszłości od PiS? Jeszcze tylko z nimi ta "obrotowa partia" nie była w koalicji. W internecie już dawno pojawił się skrót: (P)ani (S)pod (L)atarni. Wygląda na to, że nie bez powodu.
    Panie Premierze Pawlak!  Wincenty Witos w grobie się przewraca!

1 komentarz: