sobota, 18 lipca 2015

Pani rzecznik PiS dowiedziała się o Katyniu z przedwojennych pism i książek

 (skopiowane  bez reklam i innych treści)Internauci nie darują. Słowa nowej rzeczniczki PiS o Katyniu hitem sieciTa wypowiedź nowej rzeczniczki PiS będzie się długo za nią ciągnąć. Przynajmniej tak długo, jak wpadka z datą wybuchu Powstania Warszawskiego przypominana jest Dariuszowi Jońskiemu. Elżbieta Witek powiedziała bowiem, że o Katyniu uczyła się z przedwojennych książek.


Nowa rzecznik PiS już stała się sławna w portalach społecznościowych. Jedna z jej wypowiedzi z tekstu o niej w "Gazecie Wyborczej" stała się prawdziwym hitem sieci. Elżbieta Witek wspominała wtedy swoje studia historyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Prof. Henryk Zieliński umożliwił mi dostęp do prohibitów i z zapartym tchem siedziałam w bibliotece i czytałam. To były przedwojenne gazety i książki historyczne z okresu międzywojennego. Stamtąd czerpałam wiedzę o Katyniu czy układzie Ribbentrop-Mołotow - stwierdziła na łamach gazety.

Czytaj więcej
Elżbieta Witek nową rzeczniczką PiS

PS. To co palnął pan Joński o Powstaniu Warszawskim, oczywiście nie przynosi mu splendoru ani partii której jest rzecznikiem. Zdarzył mu się lapsus, szeroko rozpropagowany przez media. W przypadku pani rzecznik PiS, o pomyłce nie może być mowy. Niewiedza i kłamstwo! Aż wierzyć nie chce się, że uzyskała tytuł magistra historii na Uniwersytecie Wrocławskim i była nauczycielką historii a także dyrektorką szkoły. 
PS. 2. Tutaj, pan prezes raczy mylić węgiel z węglowodanami -  https://www.youtube.com/watch?v=lk8LFCz9Lls

A tutaj mamy przykład wiedzy nowej pani premier: 
 


31 komentarzy:

 1. Jak widać, kolor włosów nie ma znaczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda......że nie mogła uprzedzić Naczelne Dowództwo WP we wrześniu 39 (walczyliby do końca i nikt by się nie poddał sowietom) ...ale pewnie została internowana w stanie wojennym w grudniu 1981 roku i nie zdążyła..........nawet Lem by tego nie wymyślił.

   Usuń
  2. Zgadza się, była internowana w stanie wojennym, przez KOD (albo KOR, nie pamięta) tyle że w roku 1410.

   Usuń
 2. "PS. To co palnął pan Joński o Powstaniu Warszawskim, oczywiście nie przynosi mu splendoru ani partii której jest rzecznikiem. Zdarzył mu się lapsus, szeroko rozpropagowany przez media. W przypadku pani rzecznik PiS o pomyłce nie może być mowy. Niewiedza i kłamstwo! Aż wierzyć nie chce się, że uzyskała tytuł magistra historii na Uniwersytecie Wrocławskim i była nauczycielką historii a także dyrektorką szkoły." - Zgodzę się w 100%. Jednak nikt nie pisze o wpadkach PBK. Wróćmy do czasów, kiedy prezydent-historyk mówił o Żołnierzach Wyklętych...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PBK? Kto to, lub co to?

   Usuń
  2. PBK to skrót medialny dotyczący piastującego jeszcze urząd prezydenta. PBK = Prezydent Bronisław Komorowski.

   Usuń
  3. Przecież artykuł nie jest o PBK. Qmaj!

   Usuń
  4. Polecam czytanie ze zrozumieniem. Zacytowałem Probusa, którego bardzo szanuję, ale dodałem o tym, że jak PBK miał takie wpadki to nikt tego aż tak nie nagłaśniał.

   Usuń
  5. Jesteś zapewne zwolennikiem PiS-u, więc jak dla ciebie wpadki PKB były za mało nagłaśniane. Ja na niego głosowałam i miałam wrażenie, iż są nagłaśniane mocno i bezlitośnie.

   Usuń
  6. Artshopie! Panu Prezydentowi też nie wszystko odpuszczałem. Tu w tym blogu jest co nieco, np. "Chodź, szogunie!" Pozdrawiam!

   Usuń
  7. PS. Jakoś trudno umieścić komentarz u Ciebie w blogu. Szczęśliwego Nowego Roku!

   Usuń
  8. Komentuje się bieżącą rzeczywistość, a nie przeszłość -- bo tak
   to faktycznie i bez sensu cofniemy się do Średniowiecza. I tylko
   pogadamy, bo na przeszłość żadnego wpływu już nie mamy sorry

   Usuń
 3. Była dyrektorką, pewnie z partyjnego nadania. Teraz to codzienność. Nie kompetencje liczą się a plecy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PO w niczym nie lepsza. Mało afer?

   Usuń
 4. PISnęło się kobicie i tyle. Jaka partia taka rzeczniczka

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam poczytanie ostatnich numerów Newsweeka. Tomek Lis na fali. Znów się błaźni, rokuje, jest jasnowidzem etc. Więcej u mnie Probusie na www.artshop.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odwiedzam Twój blog. Niestety, nie mogę tam zostawić komentarzy. Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Z sieci:
  Podczas tej debaty Pan Girzyński (przedstawił się jako historyk) powiedział, że gdyby nie powstanie listopadowe to nie byłoby rewolucji francuskiej. W podstawówce uczono mnie, że powstanie listopadowe było w 1830 roku, a rewolucja francuska w 1789. Do jakiej szkoły chodził Pan Girzyński ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doktor historii Girzyński chodził na tajne komplety organizowane przez Solidarność pod kierownictwem przewodniczącego Władysława Jagiełły, który pokonał Krzyżaków uważając ich za Ruskich. Nie wiem tylko, kto dał doktorat Girzyńskiemu. Gdybym był Korwinem, natychmiast zaproponowałbym długie więzienie dla promotora.

   Usuń
  2. On nie chodzil, jego posylali.

   Usuń
  3. Skąd te tytuły naukowe u tych durniów chyba kupione ?

   Usuń
 7. O co wam chodzi, pwiedziała prawidłowo, z książek przedwojennych, z przed 1980 roku, wojna Jaruzelskiego z Polakami to też była wojna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak uczy historia Historję piszą zwyciężccy

  OdpowiedzUsuń
 9. Profesor Antoni Dudek powiedział, że Kaczyński obecne prowadzi totalną wojnę. Zatem czas międzywojenny dotyczy czasu po II wojnie światowej i wszystko się zgadza. ;-)) Stary Kaszub

  OdpowiedzUsuń
 10. Poseł Pawłowicz z partii o śmiesznej nazwie „PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚC” nazwała flagę UE , że to Szmata. I to powiedziała zatwardziała katoliczka wprost ortodoksa, a przecież flaga unii Europejskiej nawiązuje do symboliki Najświętszej Marii Panny. Flaga UE to 12 złotych gwiazd na niebieskim tle. Liczba gwiazd nie zależy od ilości państw członkowskich. Pół wieku temu stworzyła tą symbolikę Rada Europy. Twórcy odwoływali się do symboliki Maryjnej.
  . Flagę zatwierdzili 8 grudnia 1955 roku w święto Matki Bożej. Trzydzieści lat później w 1986 roku flaga to po raz pierwszy załopotała przed budynkiem KE w Brukseli. Od tego czasu jest także symbolem Unii Europejskiej!
  12 złotych gwiazd w najprostszym rozumieniu oznacza 12 apostołów i 12 znaków zodiakalnych, a więc pełnie i perfekcję. Gwiazd jest dwanaście, ponieważ liczba 12 jest tradycyjnie symbolem doskonałości, pełni i jedności. Jest oczywiście także liczbą miesięcy w roku i godzin na tarczy zegara. Krąg jest oczywiście symbolem jedności. Tak tez narodziła się flaga europejska, mająca symbolizować doskonała jedność, solidarność i harmonię między narodami Europy. Rada Europy w 1956 roku nie stroniła od kontekstów religijnych.
  Jednak dziś poseł Pawłowicz na wyrost w sposób nie uzasadniony nazywana „panią profesor” nie zdaje sobie sprawy o chrześcijańskim rodowodzie i symbolu zjednoczonej Europy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 12 bo bylo 12 panstw zalozycielskich EU.

   Usuń
 11. Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich
  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.
  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

  Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
  Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Oto obraz waszego nieskazitelnego gur

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja wspomne jeszcze o wpadce w maju piszacego tu pewnego autora, co to tez zna dobrze najnowsza historie i pisze o dacie obalenia rzadu Olszewskiego w 1991r. Ja sie chce "wisiec na pierwszej stronie" to powinno sie przynajmniej dac komus do sprawdzenia tekst aby ktos inny wychwycil bledy czy blednie podane daty, to tak w nawiazaniu do naszych polskich " yelit".Dawno tu nie goscilam.Tak przypadkowo zajrzalam a tu tyle sie dzieje! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Zielonooka! Dzięki za odwiedziny! Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Mam cicha nadzieje, ze mrok nadciaga, straSzydlo juz wiecej nie bedzie nas nekac swoja gleboka niewiedza, klamczuszek, tarczynski, piotrowicz, pawlowicz, brudzinski, blaszczak... Jak dlugo trzeba bylo szukac tak specjalnych narzedzi do specjalnych zadan. Po ostatnich decyzjach sadu zaswiecila jednak iskierka nadziei - wyzej wymienieni(przynajmniej czesc) przekonali sie, ze czasem trzeba poniesc konsekwencje swoich klamstw... Tymczasowo niezbyt bolesne, jednak byc moze juz niedlugo znacznie bardziej doskwierajace��Jeszcze Polska nie zginela!!!

  OdpowiedzUsuń