poniedziałek, 15 sierpnia 2011

TKM! Tak pisano o rządach PiS

Skopiowane z forum internetowego. Nic od siebie nie dodałem. Wyciąłem tylko fragmenty tekstu, dotyczące niedawno zmarłej osoby.
Rząd Kaczyńskiego ma najwięcej ministerstw po 1989 r., w sumie 19. Wybory za niecały miesiąc, ale premier Jarosław Kaczyński powołuje coraz to nowych wiceministrów. Od początku sierpnia przyszło ich do rządu już 11.
Jednym z wiceministrów skarbu został Krzysztof Tołwiński. Tołwiński jest absolwentem technikum leśnego, nie ma doświadczenia w zarządzaniu państwowym majątkiem. To gajowy bez matury- mówi o nim Adam Dobroński, szef lokalnego PSL. Jeśli odchodzi ze stanowiska przed upływem trzech miesięcy, dostaje równowartość miesięcznego wynagrodzenia. Po roku pracy ma prawo do dwóch pensji, a jeśli pracuje dłużej - do trzech.
(Onet wiadomości 27.09.2007)
------------------------
Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła zamówienie publiczne, w którym wśród leków, materiałów medycznych i kosmetyków aptecznych figuruje także zapotrzebowanie na viagrę - poinformował portal gazeta.pl.
76 tys złotych na alkohol wydała w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku Kancelaria Prezydenta - poinformował TVN w programie "Teraz my". Według danych, które do programu nadesłali urzędnicy kancelarii było to nawet 83 tysiące złotych przez 4 miesiące - podaje gazeta.pl.
Onet wiadomości 02.10.2007)
---------
Minister Przemysław Gosiewski załatwił żonie swojego kolegi, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Solocha, rządową posadę wartą blisko 5 tys. euro miesięcznie  
(Onet wiadomości 04.03.2007?Wprost?)
----------------
Marek Kuchciński właśnie kupił za bezcen trzy hektary atrakcyjnej ziemi tuż przy granicy ukraińskiej. Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości państwowe grunty dzierżawił już jako wicewojewoda podkarpacki. Teraz jako poseł PiS zaczął ziemię skupować.
( Onet wiadomości 03.03.07 ?Dziennik?)
--------------------------
Życiowa partnerka posła Filipka i były redaktor faszyzującego pisma to nowi doradcy minister pracy Anny Kalaty.  
Gabinet polityczny ministra pracy to przystań dla wypróbowanych działaczy Samoobrony. Właśnie zacumowali w niej kolejni młodzi politycy z partii Leppera. Nie mają dorobku, kwalifikacji, ale mają referencje od najbliższych współpracowników przewodniczącego - zaznacza dziennik.
(Onet  wiadomości 17.04.2007 ?GW?)
--------------------------
Żona Grzegorza Bliźniuka, wiceministra MSWiA, dostała w resorcie męża intratną posadę.
Żona wiceministra zarabia ok. 8 tys. zł miesięcznie, a na posiedzeniach musi się pojawiać raz w tygodniu, gdy zbiera się komisja. Anna Bliźniuk od roku zasiada w podlegającej ministerstwu komisji ds.Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, która zajmuje się przydzielaniem parafiom nieruchomości.  
To Ludwik Dorn docenił kwalifikacje małżonki, wybierając ją do komisji ? mówi wiceminister MSWiA.  
("Newsweek" 22.04.2007)
------------------------------

Co Sejm V kadencji zrobił dla gospodarki


Rząd Jarosława Kaczyńskiego nie zrealizował swojego własnego planu legislacyjnego. W Sejmie pozostało wiele ważnych ustaw, które po zakończeniu kadencji trafią do kosza. Uchwalenie jednej ustawy kosztuje podatników ponad 612 tys. zł.
(Gazeta Prawna/21.09.2007)
-------------  
Jeden dzień funkcjonowania Sejmu kosztuje nas wszystkich aż milion złotych.
V kadencja Sejmu, który w piątek zdecydował się samorozwiązać, trwała dokładnie 689 dni. Jednak w tym czasie posłowie obradowali jedynie podczas 145 dni. Policzmy. To tak, jakby szef kazał przychodzić nam do pracy tylko raz w tygodniu. A dodatkowo płacił nam ogromne pensje.KOLEJNE 9 milionów JESZCZE NA NICH WYDAMY. Tyle pochłoną odprawy dla posłów, którzy sami sobie odebrali mandaty.
(Onet wiadomości.10.09.2007 ?Fakt?)
-----------------

Dyrektor generalny Ministerstwa Pracy, który pracuje niespełna trzy miesiące, zdążył już zgarnąć kilkadziesiąt tysięcy złotych nagrody.
Ryszard Wijas pracuje na stanowisku dyrektora generalnego w resorcie pracy od 25 listopada 2006 r. W grudniu sześć dni spędził na urlopie, kolejne dziesięć dni wolnego wziął już w tym roku.
W sumie w pracy był więc około 40 dni roboczych. To nie przeszkodziło, by kierownictwo resortu przyznało mu wysoką nagrodę. Z informacji "ŻW" wynika, że w sumie dyrektor dostał 42 tys. zł nagrody
("Życie Warszawy" 22.02.2007)
-------------------------
Samoobrona trzyma rękę nie tylko na pieniądzach z rolniczych agencji i KRUS. Jej działacze objęli też kluczowe stanowiska w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Wśród nowych dyrektorów wojewódzkich oddziałów PFRON znaleźli się byli asystenci posłów Samoobrony, niedoszli radni i komendant chorągwi ZHP z Opola, który zostawił jej po sobie ponad 430 tys. zł długów. Mają zarządzać miliardami złotych dla niepełnosprawnych.

Na mniej eksponowanych stanowiskach pracują w PFRON dzieci posłów Samoobrony - Stanisława Łyżwińskiego, Czesława Litwina i Lecha Kuropatwińskiego. Tydzień temu Andrzej Lepper na wojewódzkich zjazdach Samoobrony powtarzał działaczom: - Nie bójcie się, zatrudniajcie swoich?.
(Onet wiadomości.18.05.2007 ?GW?)
--------------------------------------------
Odwołanemu w trakcie kadencji Igorowi Chalupcowi - jego miejsce zajmie kolega prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Piotr Kownacki -  należała się odprawa równa jego rocznej pensji zasadniczej. Po prawie dwu i pół roku kierowania płockim koncernem otrzymał więc ok. 1,5 mln zł. Nawet po zapłaceniu należnego podatku zostało mu ponad 850 tys. złotych.
(Parkiet.09.02.07)
----------------------
Artur Zawisza (PiS), szef  komisji bankowej, KTÓRA NIE DZIAŁAŁA OD WRZEŚNIA 2006 , otrzymuje już 6 miesięcy dodatek w wysokości 1. 933 złotych (brutto), a jej wiceszefowie ? 1. 450 złotych (brutto).
(PAP, 01.02.07)
---------------------
Posłowie pojechali za publiczne pieniądze do Sławska w Lubuskiem.  
Dwuosobowy pokój w ośrodku Słoneczko w Sławsku kosztował 180 zł za dobę. Goście mieli do dyspozycji restaurację, bar, saunę, jacuzzi i sprzęt sportowy. A pojechało tam kilkunastu posłów z Komisji Ochrony Środowiska, na czele z Sandrą Lewandowską z Samoobrony.
(?Fakt?.onet wiadomości 19.05.2007)
--------------------
Rząd przygotował ustawę, która pozwoli mu obsadzać swoimi ludźmi fundacje skarbu państwa i dysponować zdobytymi przez nie pieniędzmi. W grę wchodzą miliardy złotych.
(Gazeta Wyborcza, 24.05.2007)
------------------
Minister pracy, Anna Kalata z Samoobrony, w ubiegłym roku z budżetu swojego resortu lekką ręką wydała na nagrody dla pracowników ponad 8 mln zł. Za to Polakom nie ma do zaoferowania nic. Albo zabiera im emerytury, albo chowa przed nimi unijne pieniądze.  
Anna Kalata, zausznica Andrzeja Leppera, nie żałuje pieniędzy na swoich współpracowników. Jak się dowiedział "Fakt", pani minister przyznaje im gigantyczne premie. Za co? Tego nie wiadomo, bo praca Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej już dawno utknęła w martwym punkcie.
(Onet wiadomości. 19.06.07 )
-----------------------
(IAR, tm/04.09.2007, godz. 07:41)


Ponad osiem milionów złotych wydała w ubiegłym roku na premie i nagrody dla swoich pracowników była minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata - pisze "Rzeczpospolita".

--------------------
Pracownice Najwyższej Izby Kontroli, które urodziły dziecko, zostały w szczególny sposób uhonorowane przez prezesa Izby. Pracownice, które zostały matkami w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, dostały po 5 tysięcy złotych premii.
(?życie warszawy, 16.05.2007)
-----------------------
Prezydent wymienia meble w rezydencjach
Oprócz kryształowych kredensów, bufetów i komód ze stylową tapicerką i mosiężnymi obiciami, Kancelaria Prezydenta zamówiła m.in. 10 tapczanów, 20 szafek nocnych i prawie 40 biurek. Łącznie ponad 450 różnych części wyposażenia.
Po co prezydentowi nowe meble? - Z uwagi na kilkunastoletni okres użytkowania większość obecnie używanych mebli trzeba wymienić - przekonuje "Rz" Marcin Rosołowski, rzecznik Kancelarii.  
(31.07.07 onet wiadomości)
---------------
Kierownikom państwowych jednostek organizacyjnych podległych premierowi i ministrom przywrócone zostaną "trzynaste" pensje - stanowi uchwalona w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o Państwowym Zasobie Kadrowym i wysokich stanowiskach państwowych.
(PAP, tm/12.01.2007)
------------------------
Lubelskiemu KRUS przybyło czterech inspektorów i dwóch wicedyrektorów. Wszyscy z Samoobrony. Czy wygrali konkurs na państwowe posady? Nie, po prostu tak uchwaliła partia - czytamy w serwisie gazetawyborcza.pl.
(04.05.2007)
-----------------------------
Siedem grzechów głównych rządu w sprawach gospodarki:

1 Brak inwestycji infrastrukturalnych.
2 Brak rozwiązania problemu zatrudnienia.  
3 Brak prawdziwej reformy finansów publicznych i podatków.
4 Zbyt wysokie koszty pracy.
5 Powolna prywatyzacja państwowych firm.
6 Niesprawne zarządzanie spółkami.
7 Zły wizerunek Polski wśród zagranicznych inwestorów.

(Gazeta Prawna/15.03.2007
-------------------
Polska dostała ostrzeżenie z  Komisji Europejskiej (KE), która krytycznie oceniła możliwość realizacji zobowiązań w sprawie obniżenia deficytu budżetowego.
Dokument jest krytyczną oceną KE przedstawionego przez Polskę w połowie stycznia czteroletniego programu konwergencji, czyli programu zmniejszania deficytu i długu publicznego.
Jeżeli Polsce nie uda się wyjście z procedury nadmiernego deficytu do końca 2007 roku to narażamy się na utratę środków z funduszu spójności, to jest około 9 mld zł rocznie
---------------------
Dochód przeciętnego Kowalskiego jest o połowę niższy od średniej europejskiej - pod tym względem wyprzedzamy jedynie Łotwę. Mamy dwa razy większe bezrobocie niż Węgrzy czy Włosi i wciąż tkwimy w grupie najmniej rozwiniętych krajów UE. Polska gospodarka, choć ostatnio w doskonałej formie, rozwija się najwolniej w porównaniu z innymi państwami Europy Środkowej. Żeby dogonić np. Czechy czy Słowację, musielibyśmy mocno przyspieszyć.
(13.02.07. PAP)
------------------------
--------------------------
Długi posłów Samoobrony: - Mieczysław Aszkiełowicz - 296 tys. zł; Renata Beger - 578 tys.; Krzysztof Filipek - 194 tys.; Zofia Grabczan - 80 tys.; Andrzej Grzesik - 279 tys.; Danuta Hojarska - 180 tys.; Grzegorz Kołacz - 286 tys.; Wanda i Stanisław Łyżwińscy - 685 tys.; Janusz Maksymiuk - 4 mln 964 tys. zł (z czego ponad 4,6 mln zł to zobowiązania spłacane wspólnie z innymi osobami, a 351 tys. to osobiste długi posła); Waldemar Nowakowski - 100 tys.; Waldemar Starosta - 126 tys.; Grażyna Tyszko - 381 tys.; Marek Wojtera - 935 tys. zł.   A oto, co - według "Trybuny" - mają do spłacenia przedstawiciele Ligi Polskich Rodzin: Roman Giertych - 200 tys. zł; Andrzej Mańka - 90 tys.; Edward Ośko - 345 tys.; Szymon Pawłowski - 100 tys.; Bogusław Sobczak - 370 tys.; Robert Strąk - 161 tys.; Piotr Ślusarczyk - 130 tys. zł.
Onet wiadomości, 12.07.07 "Trybuna")
-----------------------------
W opublikowanym w poniedziałek raporcie CER Polska została uznana za "czarną owcę" pod względem wdrażania gospodarczej strategii wzrostu i zatrudnienia.
PAP 21.03.06
.-----------------------------
Polskie dzieci są w najgorszej sytuacji materialnej wśród ich rówieśników z 20 innych krajów wysoko rozwiniętych - wynika z opublikowanego raportu oenzetowskiego Funduszu Pomocy Dzieciom (UNICEF). (14.02.2007. wiadomości Onet)  
-------------------------
Wśród wszystkich krajów UE w Polsce najwięcej dzieci - 29 proc. - żyje w biedzie - wynika z opublikowanego raportu Komisji Europejskiej. Wzywa ona Polskę do bardziej konkretnych działań na rzecz integracji społecznej i społecznego zabezpieczenia dla wszystkich.
(19.02.2007 Dziennik Polski)
------------------------
Anna Kalata uwielbia rozpieszczać urzędników! Specjalnie dla swoich pracowników pani minister pracy kupiła od PKP Intercity karnety pozwalające na jazdę pociągami za połowę ceny! Oczywiście gwiazda Samoobrony nie zamierza płacić ze swojej kieszeni.  
(?Super Ekspres? 05.05.07)
----------------------------
Kilkanaście tysięcy złotych na usługi wizażystki wydaje co miesiąc z budżetu resortu pracy minister Anna Kalata .

Pierwszą umowę z wizażystką rekomendowana przez Samoobronę minister pracy zawarła pod koniec 2006 roku .Za jej usługi zapłaciła 11 tys. zł.
(Wprost pl, 2007-01-27)
-----------------------------
Pensja posła to 9669 zł. Za pracę w komisjach (udzielają się w kilku) dodatkowo otrzymują 10-20% uposażenia. Na wydatki związane z wykonywaniem mandatu otrzymują 2471 zł miesięcznie. DIETA JEST WOLNA OD PODATKU I NIE MOŻE BYĆ  ZAJĘTA W DRODZE EGZEKUCJI. Na utrzymanie biura poselskiego każdy poseł otrzymuje 10150 zł, na noclegi poza miejscem zamieszkania i W-wą 7600 zł. Za darmo ma pociągi i przejazdy komunikacją miejską, otrzymuje każdorazowo na służbowe za granicę darmowe bilety w klasie biznes. Za darmo może wysłać 1500 listów rocznie. W 2006 roku poczta wystawiła Kancelarii rachunek na sumę 1,4 mln zł. Do obsługi 460 posłów Kancelaria zatrudnia od sprzątaczek i hydraulików po ekspertów i prawników ponad 1200 osób. Ich średni zarobek (bez dyrektorów i wicedyrektorów) to 3,9 tys zł.  
Wydatki Kancelarii Sejmu w 2007 r. to 352,4 mln zł, czyli ponad milion więcej niż w roku 2006. Połowa tych pieniędzy to świadczenia poselskie, reszta to koszt działalności komórek poselskich.
(?Polityka?)
---------------------
Najlepiej określił to J. Kurski:" Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden z działaczy czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku. Ci ludzie muszą w satysfakcjonujący sposób przejąć władzę w części sektora podległego rządowi." (zjazd pomorskiego PiS)
Już jaśniej, o co tej partii chodziło, nawet Kaczyński by nie powiedział.
----------------------------
Tanie państwo wygląda tak, że w budżecie na Kancelarię Premiera i 16 ministerstw przeznaczono 1,7 mld. zł tj o 300 mln więcej niż przed rokiem.  
Powstały trzy nowe ministerstwa i 3 tys. nowych etatów. W urzędach centralnych wzrosły wydatki na bilety lotnicze. Przybyło 100 samochodów służbowych. Firmowe auta trzeba wymieniać na nowe po 5 latach, tylko dlaczego  każdy urzędnik musi przesiadać się do limuzyn klasy E?
prof. W. Kieżun, autorytet w dziedzinie zarządzania: "w gabinetach polskich prezydentów miast są hebanowe biurka, plazmowe telewizory, a na ścianach wiszą prawdziwe dzieła sztuki. Natomiast kanadyjski premier ma takie meble jak referent w jego kancelarii. Te standardy obowiązują w całej kanadyjskiej administracji. "
("Polityka")

--------------------------------
W rządzie premiera Marka Belki było tylko 83 doradców i asystentów politycznych. W ekipie premiera Jarosława Kaczyńskiego jest ich już o ponad 60 proc. więcej.
(?Życie warszawy?)
-------------------------
Na utrzymanie Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w przyszłym roku wydamy aż 160 mln złotych, czyli o 20 mln więcej niż potrzebował krytykowany za rozrzutność Aleksander Kwaśniewski.
Na utrzymanie pana prezydenta podatnicy będą musieli wydać o 10 mln więcej niż w tym roku. Będzie to też o 20 mln więcej niż w ostatnim roku prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego - precyzuje Jolanta Szymanek-Deresz, była szefowa Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Dlaczego, skoro miało być oszczędniej? Posłowie PiS, nie potrafią tego wytłumaczyć, a Kancelaria również nie odpowiedziała na to pytanie.

Co składa się na tak ogromny budżet prezydenta? Na przykład na wynagrodzenie dla pracowników. W okresie rządów Lecha Kaczyńskiego stan etatów w jego kancelarii wzrósł z 280 do ponad 330. Dla nich Kancelaria chce kupić ponad 70 nowoczesnych laptopów i komputerów za kilkaset tysięcy złotych.

Na zakup nowych samochodów i remonty pomieszczeń dla nowych urzędników ma być wydane prawie 18 mln. Inne wydatki to paliwo dla samochodów i rachunki za telefony - 96 mln. Na odznaczenia Kancelaria chce przeznaczyć aż 3,7 mln. Pieniądze pójdą też na utrzymanie rezydencji.
(?Metro?)

Jeszcze przed ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi Lech Kaczyński twierdził, że urząd prezydenta musi cechować pewien prestiż, ale uznał, że styl Aleksandra Kwaśniewskiego jest zbyt wystawny.

Już w budżecie na 2006 rok na wniosek posłów PiS prezydencka kancelaria otrzymała 150 mln zł. W roku 2007 ma być jeszcze więcej.  
------------------------------  
Rozpisano przetarg na nowe nowe luksusowe wozy dla notabli. 33 miliony złotych ma pójść w tym roku z budżetu państwa na nowiutkie samochody. W sumie rząd chce kupić 456 aut dla urzędników rządowych, wojewódzkich i z agencji państwowych.
Na 550 tysięcy wszystkich biurokratów w Polsce mamy aż 50 tysięcy samochodów.  
(?Fakt? 28.04.2007)
------------------------
IPN dostanie dodatkowe 20 mln zł na pensje
Instytut Pamięci Narodowej dostanie dodatkowe 20 mln zł na zwiększenie wynagrodzeń, a Biuro Ochrony Rządu dodatkowe 15,5 mln zł na zakup sprzętu - zdecydowała sejmowa Komisja Finansów Publicznych, przyjmując wniosek o zmianę przeznaczenia rezerwy celowej w budżecie na 2007 r.  
(Onet wiadomości 23.05.2007)
----------------------------
Aby uniknąć kary za wagary, posłowie uciekają się do drobnych oszustw i kombinacji. Parlamentarzyści podpisują się na listach obecności, a potem znikają z posiedzeń komisji. W Sejmie to norma. Wszystko potwierdzają wykonane w parlamencie zdjęcia.
Zamiast nudnych obrad w komisji, wybierają spacer albo niekończące się plotki na korytarzu. Pamiętają jednak o własnej kieszeni - złożyli podpis na liście obecności, unikając regulaminowej kary za wagary.
(Onet wiadomości.16.03.2007)
W TVP walczą o awanse i wysokie odprawy  
W TVP p.o. dyrektor lub wicedyrektor pracuje na podstawie pisma powierzającego mu te obowiązki. Można go więc z dnia na dzień odwołać, natomiast dyrektor lub wicedyrektor mianowany ma co najmniej półroczną odprawę. Dlatego, jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, wczoraj zarząd TVP rozpatrywał liczne nominacje dla p.o
(Onet wiadomości 31 października)
.............................................................

PS. Dziękuję "Operetko"! 
I jeszcze jedno. Przepraszam z góry, jeśli cokolwiek jest nieprawdą, ale: czy ktoś z liderów PiS zażądał od tych mediów, sprostowania i przeprosin? Przecież lubią być przepraszani, zwłaszcza pewien pan. Czy ktoś podał te media do sądu, za głoszenie nieprawdy? Przecież liderzy PiS lubią procesować się, zwłaszcza pewien pan. 

A tutaj kolejne "kwiatki": 
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/orlen-zatrudnil-plastyka-bo-czlowiek-prezydenta_110155.html

O pracy CBA w tamtym czasie:                                                                                     
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12965688,Po_naszym_artykule_o_CBA__Politycy_u_Olejnik_o_agencie.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9912,title,Ksiegowa-Marka-Dochnala-urodzila-w-areszcie,wid,8658918,wiadomosc.html?ticaid=111835

Jeszcze o aferach PiS:  
http://www.bankier.pl/forum/temat_ludzie-i-afery-pisu,4945923.html 

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/prawi-honorowi-za-300-zl


http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/byly-wiceminister-trafi-do-aresztu-za-korupcje_1054.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,4590270.html

"Muzeum IV RP" - http://spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Muzeum_IV_RP:Aktualno%C5%9Bci

http://polska.newsweek.pl/prawo-i-sprawiedliwosc--srebrny-uklad,95151,1,1.html

62 komentarze:

 1. Probusie coż dodać? może tylko cynizm p. Hofmana i jego uśmieszek! Najwyższy czas żeby zniknął! tylko że SLD nie jest jeszcze w stanie go mu zetrzeć! a i wcale o to się nie stara-niestety!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe czy oni sami wierzą w te wygłaszane łgarstwa. Pan poseł Kurski kiedyś określił kim jest ich elektorat. Ten wszystko kupi, według niego. Pora żeby przestał.
  Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Probusie! Odpowiedz mi dlaczego Twój kandydat na premiera nie sparł się z obecnym premierem w tej debacie?-albo jest przygotowany do rządzenia i z marszu zna potrzeby Polaków albo nie ma o nich pojęcia i musi przygotować się do tego z pommocą PI-owców i sztabowców?

  OdpowiedzUsuń
 4. Bądźmy poważni. Co najmniej od dwóch tygodni politycy PO negowali potrzebę debaty z SLD. Nagle, ni z gruchy ni z pietruchy pan Tusk chce się spotkać na debacie. Przyzwoitość nakazywałaby uprzedzić znacznie wcześniej. Choćby po to żeby nie planować innych przedsięwzięć w tym czasie. Ktoś ma przybiec na gwizdek pana Tuska i Polsatu który nagle wpadł na pomysł zwiększenia swojej oglądalności? Gdzie inne stacje telewizyjne i radiowe? Nadal twierdzę że pan Tusk boi się debaty przeprowadzonej w poważny sposób. Za G. Napieralskim i SLD stoi prawda i argumenty. Tego pan Tusk się boi. Mimo wszystko mam nadzieję że do debaty dojdzie ale przeprowadzonej w poważny sposób. Tej z panem Pawlakiem nie obejrzałem do końca. Nie wyglądało to na debatę a na tokowanie. Co do przygotowania: proponuję zapoznać się z programem SLD.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napieralski jest już w PO i może sobie pogadać teraz z P E. Kopacz - Co za ironia....

   Usuń
 5. POlecam i również POzdrawiam: http://markd.pl/afery-po/ Miłej lektury!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki! Przeczytam. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Cała prawda, szczęście że to już historia, oby się nie powtórzyła. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie powtarza się i tak bez końca.Jak długo będziemy na to pozwalać?

   Usuń
  2. ja bardzo zyczylbym sobie zeby tej historii z ostatnich pieciu lat nie bylo

   Usuń
 8. Dzięki! Również pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Za PO jest jeszcze gorzej, tylko przychylne im media tego nie publikują tak dużo to przecież widać gołym okiem na przykladzie prezydenta..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorzej w sensie co masz na mysli ?

   Usuń

  2. ~gogel mogel: Dokonania rządu pana Tuska.
   1. Afera hazardowa,
   2. Afera lekowa,
   3. Afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu,
   4. Afera Senatora Misiaka (ustawione przetargi),
   5. Afera ministra Grada (firma jego żony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...),
   6. Afera ministra Grabarczyka,
   7. Podsłuchiwanie dziennikarzy przez ABW,
   8. Zakup samolotów Bryza bez przetargu,
   9. Podwyżka podatku VAT,
   10 .Podwyżka podatku gruntowego,
   11. Benzyna w górę,
   12. Gaz w górę,
   13. Kredyty w górę,
   14. Żywność w górę,
   15. Podwyżka energii,
   16. Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej ,
   17. Upadek stoczni (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli), 18.Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia w NFZ-cie brakuje 600mil., 19.Od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia ,
   20. Brak odpowiedniego przygotowania i bezpieczeństwa polskich żołnierzy w Afganistanie,
   21. Skandaliczne szkolenie wojska - 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154),
   22. Minister sportu na stanowisko dyrektora mianuje swojego prywatnego fryzjera,
   23. Pierwszy raz w historii ministrem sprawiedliwości została osoba bez wykształcenia prawniczego
   24. Asystent Komorowskiego Roman Kuźniar publicznie deklaruje że Katyń nie był ludobójstwem
   25. Usilnie twierdzą że w Polsce niema kryzysu i jesteśmy zieloną wyspą a dług publiczny wynosi ponad 800 miliardów,
   26. Wzrost bezrobocia do 13%, 3.2 mln dzieci w Polsce żyje na skraju nędzy,
   27. Wzrost liczby bezdomnych,
   28. Obietnica wybudowanie do końca 2008 3 000tyś km autostrad (nie wybudowano nawet 1 km),
   29. Nowo oddana trasa S8 której 1km kosztował 200mln. nadaje się już do generalnego remontu!
   30. Wstrzymanie budowy autostrady A2,
   31. Według raportu NIK Połowę polskich dróg należałoby zamknąć z powodu stanu technicznego a przyzwoitych jest tylko 0,5 procenta, 32.Wstrzymano wiele inwestycji drogowych,
   33. Za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowała stadion piłkarski Legii za ok 500mln,
   34. Rząd do końca 2009 miał przyjąć 269 projektów (przyjął 74),
   35. Ciągłe próby sprywatyzowania strategicznych polskich firm (Lotos, Orlen, WBK, SPEC, LOT,),
   36. Coraz więcej opóźnień w przygotowaniach do EURO 2012 (brak autostrad, nowych lotnisk, dworców, hoteli, opóźnienia w budowie stadionu w Warszawie i Wrocławiu, problemy z murawą stadionu w Poznaniu która była już sześciokrotnie wymieniana)
   37. Zabrali 1,5mln dla niewidomych,
   38. Brak reakcji rządu na krytykę Polski w Parlamencie Europejskim przez holenderskich Eurodeputowanych,
   39. Brak reakcji Polskiego rządu na oskarżenia Eriki Steinbach o to że Polska jest współwinna wybuchowi II Wojny Światowej,
   40. Doprowadzenie do likwidacja fabryki FSO,
   41. Zabierają pomostówki,
   42. Brak reakcji na zamykanie Polskich szkół na Litwie,
   43. Brak pieniędzy na wojsko i policje,
   44. Wzrost przestępczości,
   45. Brak zapowiadanych reform,
   46. Planowane zwolnienia, prezesa Narodowego Centrum Sportu otrzymuje 570tys zł premii od minister sportu Anny Muchy za brak dotrzymania terminu związanego z oddaniem do użytku Stadionu Narodowego.
   47 .Wyższy wiek emerytalny,
   48. Coraz niższy poziom szkolnictwa,
   49. Zamykają i likwidują sanatoria dla dzieci,
   50. Tragiczna sytuacja na polskiej kolei, a czekamy jeszcze na CUD gospodarczy i drugą Irlandię
   51. afere "tasmowa" PSL
   etc etc .

   zwiń

   Usuń
  3. 1. Średnia płaca krajowa niższa ok 40% od obecnej . Za PISu w 2007 - 2691 zł , na koniec 2011r - 3682 zł
   2. Płaca minimalna niższa o 50% od obecnej. Za PISu w 2007 - 936 zł, obecnie 1500 zł
   3. " 3 mln mieszkań "
   4. Zadłużenie zagraniczne w 2005 kiedy Pis objął władzę,
   wynosiło 132 mld.$. W roku 2007, kiedy PiS stracił władzę
   wynosiło 234 mld $.(rocznik statystyczny 2008 str. 606) W dwa
   lata ponad 100 mld. dolarów ( ok 320 mld zł przy obecnym
   kursie) zadłużenia więcej.
   5. PIS tak obniżał podatki że obniżki weszły w życie gdy PIS
   już nie rządził. Przypominam: redukcja składek ZUS
   praktycznie od 2008 a PIT (głównie dla najbogatszych)
   od 2009. Po zredukowaniu składek obecny deficyt ZUSu to ok
   60 mld na rok co skutkuje wzrostem zadłużenia Polski.
   6. Rodzina Na Swoim - kosztuje budżet grube miliardy
   a jedyny jej efekt to dwukrotny wzrost cen mieszkań.
   7. 7,7 km odcinek autostrady A6 oddany do użytku w 2007r .
   Wstrzymanie na dwa lata rozpoczętej już budowy A1 i A2.
   9. Zapaść służby zdrowia. Po aresztowaniu kilku wybitnych lekarzy liczba
   przeszczepów spadła niemal do zera co kilkaset Polaków przypłaciło życiem.
   10. Blisko mln Polaków wyjechało za chlebem za granicę.
   Za PISu liczba Polaków aktywnych zawodowo najniższa w dziesięcioleciu.
   11. Wywalczenie organizacji Euro2012. Cały koszt blisko 100 mld zł spadł na rząd PO.
   12. Grube miliony wyłożone na budowę świątyń i odwierty Rydzyka
   ( które okazały się kompletną klapą)
   13. W aferach ekipa kaczyńskiego pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy.
   14. Zakup za miliardy zł rafinerii w Możejkach. Od poczatku przynosi tylko
   straty które przekładają się na wyższą cenę paliw w Polsce.
   15. Podpisanie przez min.tow.Jasińskiego niekorzystnej umowy gazowej.
   Efekt to najwyższe ceny gazu w Europie.
   16. Wymachiwanie szabelką w stronę Rosji spowodowało embargo na
   eksport mięsa, produktów roślinnych i mebli. Straty Polski to setki mln zł.
   17. Gigantyczne rozdawnictwo publicznych pieniędzy : Rodzina na swoim,
   kolejne przywileje emerytalne, becikowe, ulgi prorodzinne.
   17. Pośmiewisko z rządu kaczyńskiego na arenie międzynarodowej.
   Przypominam "kartofle" w prasie zagranicznej i 3 min audiencję
   u prezydenta USA.
   18. Wytropienie "UKŁADU". Jedyne co wytropił to układ we własnym rządzie
   ( Lepper, Kaczmarek, Netzel i Kornatowski )
   19. Państwo do dziś płaci wysokie odszkodowa dla osób pomówionych w
   raporcie Maciarewicza , a nikomu z WSI nie udało się postawić
   prokuratorskich zarzutów.
   21. Budowa IV RP - nonsens i megalomania. Kto jeszcze dziś pamięta tą bzdurę.
   22. Anulowanie milionowych długów Kaczyńskiego z czasów PC.

   Usuń
  4. Gabinet Donalda Tuska otrzyma więc po Kaczyńskich godny pozazdroszczenia spadek. Cała "brudna robota" na froncie europejskim już została wykonana, a nowemu premierowi pozostaje tylko korzystać z owoców cudzych wysiłków i odcinać dyplomatyczne kupony. Przecież wszystkie problemy może zrzucić na poprzednika, a żeby poprawić relacje z sąsiadami, wystarczy być "anty-Jarosławem". Rząd PiS odchodzi do przeszłości, doskonale wypełniwszy rolę politycznych kamikadze. Bo to właśnie za cenę reputacji braci Kaczyńskich Warszawa wdarła się na zupełnie nowy poziom wpływów w Europie.
   Fiodor Łukianow, politolog, redaktor naczelny pisma "Rosja w globalnej polityce"
   Źródło: http://tinyurl.com/3txpcos

   Usuń
  5. Przyganiał kocioł garnkowi.
   W inny krajach tak nie ma? Czym tu się tak podniecać ?

   Usuń
 10. albo publiku calosc albo nic Inaczej wyglada na manipulacje cenzurowana.

  OdpowiedzUsuń
 11. Drogi Probusie, znasz ekipe rzadzaca, ktora nie stosuje zasad nepotyzmu w zyciu publicznym? Ja nie znam. Nawet demokracja nie jest wolna od pociotkow-na-stolkach (Kennedy, Bush). To niejako "przywilej wladcy".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponoć władza deprawuje. Ale jak widać, jednych mniej a drugich więęcej.

   Usuń
  2. Papier wszystko przyjmie.jesli bedziesz chcial poszukac w stogu siana igly ,wystarczy wziac ze soba magnes.powiedz mi lepiej i wymien sukcesy,, tej nowej "nie skorumpowanej wladzy.Tylko badz obiektywny nie tak jak nasze media,dobrze.

   Usuń
 12. Tylko nie lewaki,nazywaja pochody patriotow faszystami!dosc oszostow rzadzacyh 22 lata czas na prawdziwych patriotow,czas na JKM!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. bardzo wyczerpujące - mam nadzieję, że nie będziesz miał nic przeciwko - gdy będe posługiwał się tym linkiem w dyskusjach, w rewanżu dam ci coś aktualnego http://polska.newsweek.pl/prawo-i-sprawiedliwosc--srebrny-uklad,95151,1,1.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! Oczywiście nie mam nic przeciw temu. Dziękuje za linka. Ciekawy. Pozdrawiam!

   Usuń
  2. W naiwnosci swej myślałem że ten Blog jest jakiś taki normalny. Wydawało mi się że tak jak w Australii, gdzie mieszkam od 30 lat, wszyscy ci którym zależy na porzadny i praworzadnym państwie patrzą na rączki Rzadowi i Parlamentowi. Pomyliłem się sromotnie. To jeszcze jedno miejsce w którym kocha się władzę jak to drzewiej bywało.Szkoda że tak późno wróciłem do tego linku w ulubionych. Podejrzewam że właściciel usunie mój komentarz. Takie jego wlaścicielskie prawo.

   Usuń
  3. Dużo wam kochani brakuje do auistralijskich standardów w polityce, dziennikarstwie, słuzbie zdrowia, opiece społecznej. A przede wszystkim w rozumieniu na czym polega demokracja i praca organiczna w społecznościach lokalnych. Może za 50 lat, jesli młodzi wyjechani na zachód zechcą wrócić i zbudować wszystko od nowa.
   Brak lustracji i dekomunizacji mści się na wiekszości narodu.

   Usuń
  4. Do Australijczyka! A co winien jest właściciel bloga że kaczłapce gnoju w Polsce narobiły? Szacun dla Probusa!

   Usuń
 14. Probus ,ty czerwona kurwo !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś ci się pomyliło ze swoją rodziną.

   antypisopata

   Usuń
  2. PiS-owska "kultura" dała głos. A gdzie argumenty?

   Usuń
  3. Panie Probus! Nie usuwaj Pan tego chamskiego komentarza co jakiś PiSlamista napisał. Niech wszyscy widzą co za chamy! Pozdrawiam i pisz Pan dalej.

   Teresa

   Usuń
 15. Z forum:
  jak PiS ratowało stocznię

  Jarosław Kaczyński wyciągnął karteczkę z kieszeni i mianował nowego prezesa stoczni. Został nim aktywny działacz PiS Andrzej Jaworski z zawodu etnolog, który zna się na budowie statków i na zarządzaniu dużą firmą jak świnia na gwiazdach ale jak za dawnych bolszewicki czasów bywało jest sprawdzonym BMW a to wystarczy.

  Tak, tak, to właśnie ten sam Jaworski były prezesunio stoczni, organizuje teraz te zadymy i strajki, podobno w imieniu stoczniowców.

  Ten wybitny specjalista i menadżer (oczywiści etnolog Jaworski) zaczął swoje urzędowanie od przyznania sobie pensji w wys. 35 kafli miesięcznie co było o 10 więcej niż miał jego poprzednik.

  Ale przy upadającej stoczni i Solidarnej IV RP to etnolog prezesem stoczni i dziwne, znaczy wysokie a nieuzasadnione zarobki to mały pikuś.

  Potem wybitne decyzje Jaworskiego konsultowane z wybitnym prezesem PiSuaru leciały ciurkiem.

  Dyrektorem generalnym stoczni został kolejny wybitny PiSowiec, niejaki Andrzej Buczkowski, który zajął dyrektorski stołek przesiadając się na niego prosto z ławy oskarżonych za przestępstwa gospodarcze.

  Kolejny numer miłosnych uniesień prezesa do swoich, to zrobienie szefa stoczniowej Solidarności niejakiego Romka Gałęzewskiego wiceprezesem Rady Nadzorczej za niezłą kasiorę.

  TObecnie ten "wybitny" związkowiec Gałęzewski, były wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej i ten wybitny były prezes stoczni, etymolog Jaworski, wspierani oficjalnie przez Śniadka i Kurskiego a nieoficjalnie przez Kaczyńskich organizują te zadymy, strajki i rozróby.

  Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości na temat kto tym kieruje, w jakim celu i czy w ogóle chodzi o stocznie?

  A gdy dodamy do tego hołd naczelnego Solidarnościowca niejakiego Śniadka oddawany regularnie braciom mniejszym, to już wiemy czemu za PiSu stocznia nie strajkowała MIMO FATALNEJ KONDYCJI.

  Nie strajkowała, nie produkowała to czym zajmował się prezes Jaworski?

  Oczywiście pozwami i procesami.

  Wszyscy inteligentni ludzie wiedzą, że aktywny działacz Pisuaru to zawsze paranoik i psychopata w jednym, to zawsze krętacz, matacz i choleryk, to łajza gniewająca się na wszystkich dookoła i kłamca. Inaczej nie byłby aktywnym działaczem, zauważonym przez prezesa Jarosława albo w ogóle nie byłoby go w tej pięciotysięcznej partyjce Paranoików i Schizofreników.

  Więc Jaworski wytaczał procesy gazetom i opozycji za każdą krytykę jego poczynań a nawet za stwierdzenie, że stocznia pada. Wszystkie przegrał.

  Innym ulubionym zajęciem Jaworskiego było propagandowe wciskanie kitu moherowym słuchaczom wybitnej rozgłośni.

  Często na antenie radyjka pluł na opozycję nazywając ich szkalującymi go kłamcami i zapewniał, że ma super plany cudownych przedsięwzięć i że stocznia ma się dobrze a nawet jeszcze lepiej.

  Oczywiście dziś ta łajza mówi zupełnie coś odwrotnego ale to dla Pisuarów chleb powszedni
  zwiń

  OdpowiedzUsuń
 16. A to z forum, skopiowane przed chwilą.

  Drodzy Rodacy! Mam swoje lata i mam prawo zapytać wprost.
  Czy na pewno chcecie powrotu takiego państwa :
  - Gdzie partia rządząca umarza własne długi, a wyłudzony
  państwowy majątek wyprowadza się do Izraela!
  - Gdzie na pokojowo protestujące przeciwko głodowym pensjom
  pielęgniarki nasyła się uzbrojony po zęby oddział policji!
  - Gdzie organizuje się publiczne zbiórki dla ratowania życia
  chorych na raka dzieci, a przeznaczone na to w ZUSie 40 mln
  złotych przeznacza się na budowę świątyń!
  - Gdzie rząd składa się w znaczącej mierze z aferzystów,
  pospolitych przestępców i aktywistów PZPR!
  - Gdzie pierwsza osoba w państwie wydaje lekką ręką
  na alkohol setki tyś zł, a zakup pół tysiąca "małpek"
  tłumaczy się koniecznością wyposażenia barku prezydenckiego
  samolotu!
  - Gdzie ponad milion Polaków wygania się za granice
  chwaląc się obniżeniem bezrobocia!
  - Gdzie dla bogatych daje się tysięce złotych obniżki
  podatków, rzucając 10 PLN dla uboższych!
  - Gdzie rujnuje się finanse ZUSu wprowadzając kolejne
  przywileje emerytalne i jednocześnie obniża się składki!
  - Gdzie posłów z innych partii przekupuje się obiecując
  spłatę weksli z kasy sejmu !
  - Gdzie pazerni posłowie z bossem na czele po całych dniach
  prawią morały o uczciwości, a jednocześnie wyłudzają
  z kasy sejmu nienależne pieniądze za posiedzenia w
  których nie brali udziału!
  - Gdzie masowo zamyka się oddziały szpitalne z powodu braku
  pieniędzy, a kolesie rządzących kroją budżet na setki mln
  handlując długami zadłużonych szpitali!
  - Gdzie kiboli zaangażowanych w rozboje, demolowanie
  stadionów i handel narkotykami kreuje się na
  bohaterów narodowych!
  - Gdzie ogłasza się, że sąsiednie państwo od którego
  jesteśmy uzależnieni w dostawach ropy i gazu, jest
  z nami w STANIE WOJNY, bo główny pasażer samolotu
  zdecydował by lądować w mgle na lotnisku o standarcie
  zaoranego kartofliska w kołchozie!
  - Gdzie obywatele palą się ze wstydu gdy zagraniczna
  prasa pisze o nieudacznych kartoflach co dorwali się
  do rządzenia, a premier oświadcza za granicą że w
  jego formacji jest pełno pederastów!
  - Gdzie najważniejsza osoba w państwie zwraca się do
  bezdomnego SPIEPRZAJ DZIADU! , a do dziennikarki
  JEST PANI NA MOJEJ KRÓTKIEJ LIŚCIE,WYKOŃCZĘ PANIĄ!!!!!!! zwiń

  OdpowiedzUsuń
 17. To też z forum:

  Czy zna ktoś choć jedną ustawę, choć jedno posunięcie
  Kaczyńskiego co tak cudownie podziałało na gospodarkę w
  czasach PISu. Wszyscy pamiętamy że Kaczyński nie miał czasu
  zajmować się gospodarką gdyż był zajęty szukaniem UKŁADU
  ( który w końcu znalazł we własnym rzadzie). Za to możemy
  mówić o karygodnych zaniedbaniach. Kaczyński dopuścił do
  olbrzymiego spekulacyjnego umocnienia zł względem walut .
  Z 3,2 zł/ dol na 2,5 zł/dol na koniec 2007r.( Przypominam, że
  szefem NBP był specjalista od mieszania betonu). Tanie waluty
  spowodowały gwałtowne zadłużanie się zagraniczne banków,
  firm, samorządów i obywateli (m.in. mieszkania za franki).
  Widać to w statystykach NBP - wzrost zadłużenia Polski z 132
  mld dol do 234 mld dol w latach 2006-2007. Szalupa jaką była
  polska gospodarka, napędzana zagranicznymi kredytami, co
  prawda dryfowała szybciej, ale tym szybciej zbliżała się
  do wodospadu. Kaczyński zapewne przeczuwał co się święci i
  na koniec 2007 z tej szalupy się ewakuował. Kryzys światowy
  który wtedy się zaczął trwa już 5 lat i jego końca nie widać.
  Złotówka zaczęła gwałtownie tracić na wartości.
  To efekt wycofywania się spekulacyjnego kapitału i realizowania
  zysków. W ten sposób z Polski wyparowały miliardy złotych.
  Osłabienie złotego spowodowało pozorny wzrost długu publicznego.
  A długi walutowe które powstały w 2006-2007 teraz spłacamy. zwiń

  OdpowiedzUsuń
 18. Tylko PIS może przywrócić poprzedni wiek emerytalny, jasno i czytelnie sprzeciwił się Tuskowi i Komorowskiemu w tym temacie. Osobiście uważam że powinno być 64m/64k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PiS nie jest jedyna partią w Polsce. Przeciw podwyższeniu wieku emerytalnego protestowało SLD i już 2 lata temu przedstawiało swój projekt. A do bajzlu z emeryturami PiS się też przyczynił. Głosami PiS i PO obniżono składke rentową. Statystyczny Kowalski zyskał na tym kilkanaście zł/miesiąc, a w ZUS zaczęła się zapaść. W 2007 r. PiS zabrał z pieniędzy w ZUS 40 mln zł na budowę Św.O.B i 20 mln zł dla IPN. PiS ma wszelkie powody do skromności. Bo chwalić się nie ma czym!

   smutny Polak

   Usuń
  2. SLD?! Czlowieku o czym Ty piszesz, SLD to można do łagru na sybirze wysłać, a nie pozwilić im rządzić. Jesli miałbym wybór miedzy PiS, a SLD to wybór jest prosty i oczywisty - czerwonym mówimy stanowcze NIE.

   Usuń
 19. Lubię czytać, jak wypomina się politykom kumoterstwo i korupcję, niemal w ogóle nie reagując, gdy takie rzeczy dzieją się tuż obok nas wśród naszych znajomych, kolegów z pracy a nawet w samych naszych rodzinach. Jeśli coś takiego dzieje się na dole, to tym bardziej na górze, gdzie potencjalne profity są większe. Nie bronię polityków ani innych złodziei, ale jeśli nam kumpel sprzedając samochód wypisze lewe papiery zmieniające diametralnie wartość samochodu, to jest dobrze, ale jak poseł posłowi sprzeda taniej ziemię, to jest źle, a przecież to w gruncie rzeczy ten sam mechanizm.-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, rybka psuje się od głowy, nie od ogonka ;P

   Usuń
 20. Na kary roku więzienia i zapłatę po 50 tys. zł
  na rzecz gminy Białystok skazał Sąd Okręgowy w
  Białymstoku dwóch b. wiceprezydentów miasta w
  procesie dotyczącym nieprawidłowości przy budowie
  oczyszczalni odcieków na wysypisku śmieci koło
  Białegostoku. Choć oczyszczalnia ścieków w Hryniewiczach
  nie działała od samego początku, to jej wykonawca dostał
  od magistratu 4 mln zł. Jednym z skazanych jest Marek
  Kozłowski, były wiceprezydent Białegostoku, a póżniej
  radny miejski z PIS .
  Protokół odbioru końcowego inwestycji podpisał również
  poseł PIS Krzysztof Putra. W protokole wyraźnie zapisano,
  że odebrany obiekt "nie posiada wad trwałych,
  niedających się usunąć". W dokumencie można także
  przeczytać, że "[...] oczyszczalnia odcieków jest wykonana
  i znajduje się w fazie rozruchu technologicznego.
  [...] Przekazanie końcowe zamawiającemu i użytkownikowi
  nastąpi po zakończeniu rozruchu". Putra był prezesem miejskiej
  spółki Lech, która miała przejąć użytkowanie oczyszczalni.
  Protokół opisywał więc fikcję, a wszyscy, którzy go
  parafowali, potwierdzili nieprawdę.
  http://bialystok.gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Z forum:
  Mieszkający na stałe w Warszawie poseł PIS
  Tomasz Markowski zameldował się fikcyjnie w Bydgoszczy,
  dzięki czemu pobierał z Kancelarii Sejmu dodatek dla
  zamiejscowych posłów. W ciągu sześciu lat pobrał z
  tego tytułu 138 tys. zł nienależnych świadczeń.
  03.03.2008 - warszawska prokuratura okręgowa postawiła
  Tomaszowi Markowskiemu zarzut wyłudzenia od Sejmu
  138 tys. zł. 18.08.2009 - Sąd Okręgowy w Warszawie
  orzekł, że Markowski ma zwrócić Kancelarii Sejmu pełną
  kwotę wraz z odsetkami za nienależnie pobrane ryczałty
  na mieszkanie w Warszawie .
  http://pl.wikipedia.org" zwiń
  Układ finansowy PiS. Skąd czerpie pieniądze Prawo i Sprawiedliwość?
  Wokół Prawa i Spra¬wie¬dli¬wo¬ści po¬wstał układ sto¬wa¬rzy¬szeń, fun¬da¬cji i nie¬for¬mal¬nych ru-chów wspie¬ra¬ją¬cych par¬tię. Ich za¬ło¬ży¬cie¬la¬mi i człon¬ka¬mi są naj¬cz꬜ciej dzia¬ła¬cze PiS - czy¬ta-my w "Ga¬ze¬cie Wy¬bor¬czej". We¬dług dzien¬ni¬ka, for¬ma¬cja Ja¬ro¬sła¬wa Ka¬czyń¬skie¬go jest fi¬nan-so¬wa¬ne przez sys¬tem, który nie pod¬le¬ga żad¬nej kon¬tro¬li i żad¬nym roz¬li¬cze¬niom.
  zwiń

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie zebym bronil poprzednikow ale ukazuje sie tutaj ciekawe zjawisko. Zobaczcie prosze jakie media i prasa robila artykuly i programy jak ciezko "pracowala" zeby w Polsce bylo sprawiedliwie poprostu wielki szacun. Wymienie te najwieksze jak TVN, Newsweek, Gazeta wyborcza i inne. Teraz od pocztku nowej wladzy jakos wody w usta ponabierali totalna cisza ewnie dlatego ze nie ma sie domczego przyczepic normalnie najuczciwsza wladza pod słońcem, same aniolki. Tylko szkoda ze te aniolki tak samo jak i te media maja czarne dupki i ogon. Jaki z tego morał ? SWOJ SWOJEGO BRONI jedna mafia. A ich przekrety slepy zobaczy a zawodowe pismaki hyba jaskre maja. O tajnym sledztwie Pitery nie zapominajmy bo malo braklo i dorsz by Polske okradl.

  OdpowiedzUsuń
 23. Grzechy i zaniedbania PIS-u w ciągu niespełna 2 lat aż nadto nadgorliwe media uwypukliły do potęgi en-tej, a niektóre media po swojemu odpowiednio zmanipulowały i zniekształciły. Natomiast co nas spotkało za czasów dwóch kadencji tj. 7 lat rządów PO to każdy widzi, bo tyle afer nierozliczonych i tyle grabieży majątku polskiego oraz zniszczenia potencjału ludzkiego to tego jeszcze nikt nie dokonał jak PO. Trzeba jasno i wyraźnie wykrzyczeć, że te rządy PO to największa zdrada interesów Polski i za to muszą być sprawiedliwie osądzeni przed ucieczką do ich ukochanej Europy. Takich rządów to nawet komuna nie miała. Po prostu PO wraz z PSL-em to najwięksi zdrajcy naszej zbankrutowanej i upodlonej ojczyzny.

  OdpowiedzUsuń
 24. Nawet nie muszę tego wszystkiego czytać. Wystarczy spojrzeć z jakich publikacji pochodzą te cytaty. Głównie to: G.W., Polityka, Trybuna Ludu, Newsweek, Wprost, Onet... Niektóre z nich pochodzą jeszcze z czasów komunistycznych, więc trudno się spodziewać, aby w rzetelny sposób oceniały PiS. Wprost przeciwnie, raczej specjalizowały się w jego dyskredytowaniu. Ponieważ wymienione publikacje nie budzą mojego zaufania, to również wpis na tym blogu uważam za zmanipulowany (nie ma żadnego cytatu z publikacji prawicowych).

  OdpowiedzUsuń
 25. "Trybuna Ludu"? "Niektóre z nich pochodzą jeszcze z czasów komunistycznych"? Pisali jeszcze przed powstaniem PiS?

  OdpowiedzUsuń
 26. www.1500aferpo www.aferypo www.aferysld

  OdpowiedzUsuń
 27. Z forum: Henryk Świątkowski, wuj Kaczyńskich, był ministrem "sprawiedliwości" w całym okresie za Bieruta. I to on z racji stanowiska podpisywał wszystkie wyroki śmierci, w tym również na rotmistrza Pileckiego. Przy okazji załatwił willę Kaczyńskim na Żoliborzu, odebraną prawdziwemu Patriocie. Dodać wypada, że głównym zadaniem Świątkowskiego było fałszowanie historii ze sprawcami mordu w Katyniu. Szczegóły można podejrzeć na stronach archiwalnych Ministerstwa Sprawiedliwośc .Jego ekscelencja prezydent Lech Kaczyński, był orędownikiem SKOK-ów od czasu ich powstania i był pierwszym szefem rady fundacji, która współtworzyła SKOK-i w Polsce. Wołomin to siedlisko żmij pisowskich, to siedlisko Sasina, i innych przybocznych guru sekty pisowskiej, to przykład stagnacji i rozrób politycznych. Tak będzie wyglądać Warszawa pod rządami Sasina i Polska pod rządami Kaczyńskiego. to wszystko pod parasolem PiS, który robił wszystko, żeby uchronić SKOKi od kontroli KNF. Takie to prawo i taka sprawiedliwość, kiedy idzie o duże pieniądze. Należąca do ojca Tadeusza Rydzyka fundacja Lux Veritatis przystąpiła do SKOK, największej spółdzielczej kasy w Polsce, której założycielem jest obecny senator PiS Grzegorz Bierecki. To kolejny krok na drodze współpracy biznesmena i polityka z redemptorystą z Torunia. Na wiosnę tego roku Skok Wspólnota ogłosił niewypłacalność NA .800 mln zł. 70 tys klientów otrzymało pieniądze z Funduszu Gwarancyjnego czyli społecznej kasy .I jest cicho sza nikt nie siedzi ,nikt nie jest winny ,nikomu nie zajęto mienia W chwili obecnej SKOKI transferują całą kasę do jakiejś wydmuszki w Luksemburgu .Zgadnijcie czym to wszystko się skończy i kto znowu za to za to zapłaci. Nic się nie stało ! My , PiS dzielce , nadal kochamy Jarosława Zbaw Polskę Kaczyńskiego.A kto jest prezesem SKOKów i zarabia miliony rocznie - przypadkiem nie senator PIS?A gdzie pisowcy z prezesem na czele dostawali pożyczki? Całym powiatem wołomińskim trzęsie PiS i z nim powiązane ugrupowania tzw. "samorządowców". Teraz można sobie dośpiewać za jakie pieniądze. A naiwni wyborcy dalej na nich głosują! Tak się właśnie robi "skoki" na kasę i na władzę!

  OdpowiedzUsuń
 28. ale był jeden co chciał się przeciwstawić temu wszystkiemu niejaki Brunon K. ale po szopce smoleńskiej ABW obawiało się że jak mu się uda to dopiero będą straty tu tego ręka tu tego noga itd. i poszło by to w miliardy złotych-zastanawiam się czy jednak nie warto by było ponieść te koszta

  OdpowiedzUsuń
 29. Z forum: to są osiągnięcia PISu
  1. " 3 mln mieszkań " obiecanki cacanki
  2. 7,7 km odcinek autostrady A6 oddany do użytku w 2007r.Wstrzymanie na dwa lata rozpoczętej już budowy A1 i A2.
  3. Zadłużenie zagraniczne w 2005 kiedy Pis objął władzę, wynosiło 132,927 mld.$. W roku 2007, kiedy PiS stracił władzę wynosiło 234,052 mld $.(rocznik statystyczny 2008 str. 606) Wzrost zadłużenia o 77% W dwa lata przy światowej koniunkturze ponad 100 mld. dolarów ( ok 320 mld zł przy obecnym kursie) zadłużenia więcej.
  4. Obniżenie na odchodne składek ZUS i PIT (głównie dla najbogatszych) - budżet stracił na tym ok 150 mld zł a ludzie w swoich dochodach nawet tego nie zauważyli
  5. Rodzina Na Swoim - kosztowała z budżetu dziesiątki mld ,a jedyny tego efekt to dwukrotny wzrost cen mieszkań.
  6. Średnia płaca krajowa niższa o 40% od obecnej . Za PIS-u w 2007 - 2691 zł, na koniec 2011r - 3682 zł
  7. Płaca minimalna niższa o 50% od obecnej. Za PIS-u w 2007 - 936 zł, obecnie 1600 zł
  8. Zaszczuwanie niewygodnych oponentów politycznych co kończyło się ich śmiercią.
  9. Zapaść służby zdrowia. Po aresztowaniu kilku wybitnych lekarzy liczba przeszczepów spadła do zera co kilkaset Polaków przypłaciło życiem.
  10. 2 mln Polaków wyjechało za chlebem za granicę. Obecnie więcej wraca niż wyjeżdża.
  11. Średnie bezrobocie wyższe niż obecnie choć gospodarka światowa była w szczycie koniunktury.
  12. Grube miliony wyłożone na budowę świątyń i odwierty Rydzyka ( które okazały się kompletną klapą)
  13. W aferach ekipa Kaczyńskiego pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy.
  14. Zakup rafinerii w Możejkach. Od początku przynosi tylko straty które przekładają się na wyższą cenę paliw w Polsce.
  15. Embargo na eksport na wschód produktów roślinnych w tym z drzewa.Straty to dziesiątki mld.
  16. Pośmiewisko z rządu Kaczyńskiego na arenie międzynarodowej.Przypominam "kartofle" w prasie zagranicznej i 3 min audiencję u prezydenta USA.
  17. Wytropienie "UKŁADU". Jedyne co wytropił to układ we własnym rządzie ( Lepper, Kaczmarek, Netzel i Kornatowski)
  18. Porażająca nieudolność. Pułapka zastawiona na koalicjanta okazała się kompletną klapą, a nikomu z WSI nie udało się postawić jakichkolwiek zarzutów.
  Po dwóch latach tych pseudorządów Kaczyński skapitulował a następnie przez 7 kolejnych razy przegrał wybory.
  19. Jedyny realny sukces - anulowanie milionowych długów Kaczyńskiego z czasów PC. zwiń

  OdpowiedzUsuń
 30. Ty wiesz, że ja wiem, że Ty wiesz.....:):) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 31. Z sieci: Byli wspólnicy ArtB twierdzili zgodnie że Art–B w czasie
  działalności w Polsce finansowała partię PC . Pieniądze
  pochodziły z operacji finansowej “Oscylator”. W czerwcu
  1991 r na żądanie prezesa PC środki z tego przekrętu w
  wysokości 17 mld zł zostały przekazane bezpośrednio
  Zalewskiemu, który w tym czasie pełnił funkcję zastępcy
  prezesa partii PC.
  Należał też do twórców Fundacji Prasowej "Solidarność" i
  pomysłodawców stworzenia spółki "Telegraf".
  W 1991 był sekretarzem Komitetu Obrony Kraju w Kancelarii
  Prezydenta. Zajmując to stanowisko, ostrzegł wspólników
  Art-B przed grożącym im aresztowaniem i tym samym
  umożliwił aferzystom ucieczkę do Izraela .
  Szefem kancelarii był w tym czasie prezes PC a jego brat
  Lech na stanowisku ministra.
  Zastępca Prezesa PC , M.Zalewski, za branie łapówek na rzecz
  PC i umożliwienie założycielom ArtB ucieczki z kraju, został
  skazany na 2,5 roku więzienia. Po odbyciu roku i trzech
  miesięcy więzienia, zaraz po objęciu władzy przez PIS w 2006r,
  został zwolniony z dalszego odbywania kary. zwiń

  OdpowiedzUsuń
 32. Dzięki za udostępnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Dzięki za udostępnienie :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 34. czy będę mogła czasem powołać się na ten link :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Z sieci: ~Rzady PO : 1) Afera tasmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciagowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacja MSW 10) Afera z budowa gazoportu w Swinoujsciu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budowa elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarzadów specjalnych spólek 12) Afera z opóznieniem publikacji przez Rzadowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabiez Polakom polowy oszczednosci emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zl) 14) Wydluzenie obowiazku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mezczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysiecy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadluzenia kraju (z 530 mld zl do blisko 1 bln zl) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyzszenie o 1/3 skladki rentowej (ZUS) dla przedsiebiorców 19) Zamrozenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasilku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. oplaty zapasowej 24) Nalozenie na Lasy Panstwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjecie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjecie ustawy o ograniczeniu dostepu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjecie ustawy o ograniczeniu wolnosci zgromadzen 31) Przyjecie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów zlozonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidlowosciach w ZUS do jakich doszlo w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umozliwilaby sprzedaz Lasów Panstwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej sluzby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizyte u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosja niekorzystnej umowy gazowej (najdrozszy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliz legislacyjny w sprawie wydobywania gazu lupkowego 38) Drenaz Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaz majatku narodowego za ponad 65 mld zl (w tym spólek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjalu militarnego 41) Brak przemyslanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiace stanowisk oplacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi) 43) Plany wprowadzenia podatku kastralnego parcie przez prezydentów miast PO zwiń

  OdpowiedzUsuń
 36. Z sieci: Z relacji przedsiębiorcy Pineiro i Klemby, oficera wywiadu
  wojskowego, wynikało że pieniądze z FOZZ były przekazywane
  prominentnym działaczom PC. Zeznania te potwierdzał również
  Lawina, dawny działacz „Solidarności”, dyrektor Zespołu
  Analiz Systemowych w NIK .„Jestem w stanie to udokumentować”
  – oświadczył przed sądem Lawina. Niestety, w niedługim
  czasie zmarł. Świadkowie ci twierdzili, co mówili również
  przed sądem, że przekazywali pieniądze wiceprzewodniczącym PC,
  a raz nawet samemu prezesowi PC. Sprawa FOZZ była przedłużana
  w nieskończoność, trwała ponad 12 lat (od 1993 roku). Warto
  zauważyć że w tym czasie prezesem NIK a póżniej ministrem
  sprawiedliwości w rządzie AWS był brat prezesa.
  Podczas procesu sędzia Kryże, któy poza FOZZ wsławił się
  jedynie sądzeniem opozycji w stanie wojennym, z sobie tylko
  wiadomych powodów nie uwzględnił zeznań licznych świadków
  i afera finansowania PC z pieniędzy FOZZ została zamieciona
  pod dywan. Zapewne to było głównym powodem dlaczego Kryże otrzymał
  w 2006r stanowisko wiceministra sprawiedliwości w rządzie PIS. zwiń

  OdpowiedzUsuń
 37. Z sieci:
  OSIĄGNIĘCIA RZĄDÓW PIS !!!!!!!!!!
  1.Autostrady 7km bieżących
  2.Mieszkania 3mln ale na papierze
  3.Peron Gosiewskiego
  4.Nocna zmiana w mediach
  5.Teczki
  6.Pacyfikacja pielęgniarek
  7.Umorzenie długów kaczego PC za pieniądze podatników
  8.Afera korupcyjna w ministerstwie sportu
  9.Afera z zatrudnianiem lewych asystentów europosłów
  10.Afera Madrycka-ekskluzywne wycieczki na koszt podatnika
  11.Afera kilometrówek-kasę ciągnęły posłanki które nie mają
  nawet samochodu i prawa jazdy
  12.Afera z szemranym dopisywaniem leków do list refundacji
  13.Afera w oczyszczalni scieków w Białymstoku
  14.Afera gruntowa,spreparowanie dokumentów państwowych i
  podżeganie do przestępstwa
  15.Afera walizkowa w cba-dziesiątki mln wyrzucone w błoto
  na nieudolne akcje które okazały się totalną klapą
  16.Afera z szemranymi handelkami długami zadłużonych szpitali
  17.Afera z ułaskawieniem aferzysty,wspólnika zięcia prezydenta
  18.Afera z podarowaniem 27 mln na odwierty-wyrzucone w błoto
  19.Afera z transferem setek milionów ze skoków do Luksemburga
  20.Afera z uwłaszczeniem sitwy na państwowym majatku i
  spyleniem jednego z biurowców izraelskiej spółce
  21.Afera ArtB-finansowanie PC z przekretu oscylator i
  umożliwienie aferzystom ucieczki do Izraela
  22.Afera Telegrafu-kasa wyparowała nie wiadomo gdzie zwiń

  OdpowiedzUsuń
 38. Wczoraj trafiłam w sieci na coś takiego. Uff nie wiem co o tym sądzić. https://www.youtube.com/watch?v=zWhVc7YO4Jg

  OdpowiedzUsuń