piątek, 30 marca 2012

Jak żyć Panie Premierze? Jak żyć? 67 lat!

Niestety, trzeba teraz czekać do wyborów!
    Tak jak spodziewano się, rządząca koalicja PO - PSL odrzuciła wniosek o referendum w sprawie przedłużenia wieku emerytalnego.
     Zlekceważono blisko dwa miliony Polaków którzy podpisali się pod wnioskami o referendum. Prawie półtora miliona podpisów zebrał NSZZ "Solidarność" oraz prawie pół miliona zebrał SLD. Nie dano wypowiedzieć się Polakom w tak ważnej sprawie.
     Haniebnie zachował się także Ruch Palikota. Wprawdzie nie głosowali przeciw razem z rządzącą koalicją ale już wcześniej deklarowali poparcie rządu w tej sprawie. Dali zresztą temu wyraz podczas debaty i jeszcze wcześniej. Tacy z nich "lewicowcy". Wyborco! Polaku! Zapamiętaj im to! O ich zachowaniu się na sali obrad lepiej nie wspominać.
     Pan Palikot udaje lewicowca a popiera podwyższenie wieku emerytalnego. O jego nieprzyjaznym dla Polski i Polaków programie pisałem jeszcze przed wyborami: http://tiny.pl/h1xmc   . Pomyliłem się co do jednego: wszedł do Sejmu ze swoją partią. Mam nadzieję, że po raz pierwszy i ostatni.
     Rządzący "geniusze" nie chcą lub nie potrafią zrozumieć, że przedłużenie wielu emerytalnego nie zwiększy ilości ludzi płacących składki. jeśli nie zadba się o stworzenie warunków do tworzenia nowych miejsc pracy. Zwiększy to tylko bezrobocie wśród młodych ludzi z których wielu na zawsze wyjechać może z Polski. Korzyść dla kraju przyjmującego a strata dla Polski ponoszącej koszty wychowania i edukacji.

     Ci "geniusze" przyczynili się do obniżenia składki rentowej a teraz pokrzykują że nie ma pieniążków w ZUS. Mówią o problemach demograficznych czekających Polskę w przyszłości. Przecież sami najbardziej do nich się przyczyniają! Dopóki nie stworzą pracodawcom warunków korzystnych do tworzenia miejsc pracy, młodzi Polacy będą opuszczać kraj a bezrobotni nie będą zakładać rodzin. Zresztą już to się dzieje.
     Ruszcie wreszcie rozumkami reformatoły! Po to przejadacie pieniądze podatnika. Zielona wyspa wasza mać! 
 
 PS.    Mogłyby przybyć do Polski setki tysięcy Polaków z terenów dawnego ZSRR, w tym wielu potomków uczestników naszych powstań narodowych. Wielu z nich marzy żeby chociaż umrzeć w Polsce. Było miejsce dla co najmniej kilkudziesięciu tysięcy w garnizonach opuszczonych przez Armię Czerwoną. Zapewne nie byłoby łatwym znalezienie im pracy od razu ale przecież to nasi rodacy. Polacy! Także obowiązek Ojczyzny wobec nich!

15 komentarzy:

 1. " Zlekceważono dwa miliony Polaków którzy podpisali się pod wnioskami o referendum. "

  Idąc tym tropem rozumowania, to można napisać, że usłuchano pozostałe 26 milionów dorosłych Polaków, którzy nie poparli referendum. Ja jestem generalnie przeciwnikiem referendów i to bez względu, czy rządzą ci na których głosowałem czy nie. Po to wybieramy sejm aby decydował i też po to aby można go było w wyborach co 4 lata rozliczać.

  I co do tego PS.
  To niestety nie jest taka prosta sprawa. Po pierwsze po Rosjanach zostały w zasadzie same ruiny, które są adaptowane (np. w Bornem) przy ogromnych nakładach środków. Oni po prostu nie mieli by gdzie mieszkać. Jeszcze gorzej by było z pracą, bo imigracja jest generalnie wskazana, ale ci imigranci nie przywieźliby ze sobą miejsc pracy. Zajęliby już istniejące. Koszty by były niewyobrażalny i Polski na to chyba nigdy nie będzie stać. A szkoda.

  pozdrawiam
  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można powiedzieć że usłuchano 26 mln Polaków bo nikt ich nie pytał. Zebrano wielokrotnie więcej głosów niż potrzeba do ogłoszenia referendum. Odrzucenie tej propozycji świadczy o arogancji rządzących i strachu przed wynikiem referendum. Przypuszczam że wspomniane 26 mln Polaków nie powiedziałoby: TAK DLA PODWYŻSZENIA WIEKU EMERYTALNEGO. Raczej powiedzieliby: NIE ZGADZAMY SIĘ NA OKRADANIE NAS Z TEGO CO NAM SIĘ NALEŻY.
   Referendum jest tym bardziej wskazane że PO nie ogłosiła swojego zamiaru przed wyborami. Poza tym: Polacy powinni mieć jakiś wybór. PO tej możliwości de facto nie daje.
   Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Polacy by odrzucili podwyżkę wieku emerytalnego w zależności od tego jakie by padło pytanie. Gdyby np. w referendum zapytać: czy jesteś za wyższymi i pewnymi emeryturami, to by większość odpowiedziała że tak, a to by oznaczało głosowanie za podwyższaniem wieku emerytalnego. Po za tym Polacy (i nie tylko) zagłosują na dowolną populistyczną bajkę. Gdyby spytać czy są za emeryturami w wieku 55 lat i obniżce VATu do 5%, to też większość by była za. Kraj byłby zrujnowany, ale demokracji bezpośredniej byłoby zadość.

  A to że PO nie ogłosiło swoich planów przed wyborami, to chyba nie jest dziwne. Żadna partia na świecie przed wyborami nie zapowiada trudnych i kosztownych chociażby nie wie jak niezbędnych reform. Obiecuje, że jak wygrają, to wszyscy będą: młodzi, zdrowi, piękni i bogaci. Potem tych obietnic nie dotrzymują i jeżeli nie mają jeszcze gorszej od siebie opozycji, to po 4 latach żegnają się z władzą. Gdyby odwoływać każdy rząd za to, że po wyborach robi co innego niż obiecywał, to byśmy mieli wybory co kwartał.

  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kraj to jest zrujnowany przez rządy PO. Jeszcze nikt tak Polski nie zadłużył, nawet Gierek w ciągu swojej dekady. Tylko że za Gierka dużo wybudowano. Wiele zakładów, wiele miejsc pracy. Afera za aferą, tylko że zamiatane pod dywan. Głosowałem na PO ale teraz tego żałuję. A ten rząd niech się po prostu poda do dymisji bo nie umie rządzić. Umie tylko kłamać.
   max

   Usuń
  2. SLD (prof. Belka) w 2001 r. powiedział o trudnościach jakie czekają. Skutkiem tego poparcie spadło z 46% do 41%. Przez to SLD nie mógł rządzić samodzielnie i musiał dobrać koalicjanta. Marnego zresztą i nielojalnego. W końcu musiał wypowiedzieć PSL koalicję.

   Usuń
 3. No i na tym to polega. PO zawiodło głosujemy na PiS przy następnej okazji, a nie referenda. Problem PiSu jest jednak taki, że uchodzi za jeszcze bardziej szkodliwy od PO.

  "Kraj to jest zrujnowany przez rządy PO"
  To zdanie nic nie znaczy. Równie dobrze można to powiedzieć o każdej partii i w każdym wypadku jest to nieprawda. Trzeba mieć na prawdę dużo złej woli aby twierdzić, że Polska jest krajem zrujnowanym.

  "za Gierka dużo wybudowano."
  Niestety dla Pana ta okropna Solidarność obaliła PRL i mamy teraz ten okropny kapitalizm oraz demokrację w której to niestety naród sam może wybrać tego, kto ma rządzić. W dodatku ciągle wygrywa ten okropny Tusk. A żyło się nam tak dobrze.:(

  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że przedmówca mówiąc o zrujnowaniu kraju miał użył "skrótu". Faktem jest że kraj został zadłużony jak nigdy dotąd i licznik bije nadal. Szaleje bezrobocie i bieda spowodowana podwyżkami, jawnymi i ukrytymi. Armia i marynarka całkowicie zaniedbane. Kosztem własnej obronności finansowana jest eskapada afgańska. Co do demokracji: nie wiem jaki byłby wynik wyborów gdyby Polacy wiedzieli co ten "rząd" będzie wyprawiał. Uważam że wyborcy PO przynajmniej w sporej części zostali oszukani.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dług się bierze z tego, że mamy deficyt budżetowy. Taki deficyt miały wszystkie rządy po 1989 roku. Mniejszy ale miały też rządy PiSu czy SLD, którzy rządzili w okresie światowej prosperity. Wszystko na świecie rosło, a oni Polskę zadłużali mimo iż nie było żadnego światowego kryzysu. Z resztą jak kryzys wybuchł, to PiS postulował aby zadłużać bardziej, no ale to zupełnie inny temat.

   A gdyby PO się przyznało do pomysłu z emeryturami, to by wygrało zapewne z dużo mniejszą przewagą, ale by zapewne i tak by wygrało. Problem polega na tym, że ludzie nie głosują na Tuska dlatego, że uważają go za wybitnego polityka (zdecydowanie nim nie jest), ale dlatego aby nie dopuścić do władzy Kaczyńskiego. Nawet jakby Tusk podwyższył wiek emerytalny do 80 lat, to i tak wygra każde wybory, jeżeli za przeciwnika będzie miał Kaczyńskiego. Jeżeli Kaczyński na prawdę chce dożyć kiedyś klęski wyborczej Tuska (nie mam co do tego pewności), to niech odejdzie z polityki.

   Andrzej

   Usuń
  2. Facet ty chyba chory jesteś. Akurat by PO wygrała gdyby ludzie wiedzieli jakie świństwa rząd PO szykuje im. Zgadzam się tylko z tym że ludzie głosują na PO bo nie chcą znowu fatalnych rządów PiS. Ale niech Tusk nie myśli że władza jest na zawsze. Wykazał chamstwo i arogancję wobec Polaków i przy urnach zostanie rozliczony. Mnie już nie nabierze!

   Już były wyborca PO

   Usuń
  3. Chamstwo i arogancję widzą tylko ci, którzy Tuska nie lubią i już. Mi jest on obojętny i nie widziałem ani jednego ani drugiego. Dostrzegłem to tylko u związkowców. No ale każdy widzi to, co chce zobaczyć.

   Na pewno by PO nie wygrało z taką przewagą, ale zapewne wyborów nie przegrało. Tak czy owak nie ma to znaczenia, bo o planowanych reformach przed wyborami nie powiedzieli, bo nikt na świecie o nich nie mówi. Przed wyborami zawsze się obiecuje gruszki na wierzbie, a o trudnościach się nie wspomina. Tak robią wszystkie partie na świecie i gdyby PO zrobiło inaczej, to by była partią politycznych samobójców, a obaj wiemy, że nie jest. Są skuteczni i w dodatku mają farta, bo ich przeciwnikiem najmniej lubiany polski polityk w historii. Tusk może sobie rządzić dowolnie źle, czy nawet kopać w piłkę od rana do wieczora, a z Kaczyńskim po prostu przegrać nie da rady. Większość Polaków ma zakodowane, że niech rządzi ktokolwiek byle nie Kaczyński i tego już nigdy się nie da zmienić. I winne temu nie są rzekomo stronnicze media tylko Prezes, który mówi to co mówi, mimo iż nikt go do tego nie zmusza.

   Andrzej

   Usuń
  4. Nie wszystkie partie okłamują przed wyborami. Pisałem wyżej o SLD który powiedział prawdę choć na tym stracił. To że PO okłamała wystawia jej jak najgorszą opinię. Zresztą nie tylko w tej sprawie. ACTA, ustawa refundacyjna, wiele niespełnionych obietnic, w tym niepodpisanie Karty Praw Podstawowych.

   Usuń
  5. To nie jest kłamanie, tylko zwyczajna agitacja przedwyborcza. Wszystkie partie to robią i zawsze robiły. Raz Belka zrobił ogromny błąd, bo powiedział przed wyborami za dużo. Kosztowało to SLD samodzielne rządzenie. Ma Pan pretensje do Tuska, że nie zrobił tej samej głupoty? O Tusku można powiedzieć wszystko złe (sam chętnie się przyłącze do tego), ale nie to, że popełnia polityczne samobójstwa. Jest niestety dla swoich przeciwników dobry w te klocki i dlatego ciągle wyraźnie wygrywa wybory.

   Andrzej

   Usuń
  6. Sam o tym wyżej pisałem że z powody wypowiedzi prof. Belko SLD stracił możliwość samodzielnego rządzenia. Ale zachował się uczciwie wobec Polaków i dla mnie to się liczy. Mężczyzna dotrzymuje danego słowa. Chłystek postępuje odwrotnie. Mam nadzieję że Polacy wreszcie wyciągną wnioski.

   Usuń
 5. Cytat z wypowiedzi Millera:
  "- Co pana rozsierdziło, że z mównicy sejmowej nazwał pan członków Ruchu Palikota „naćpaną hołota”?

  - Członkowie RP przeszkadzali mi w wystąpieniu. Miotali obelgi i starali się przerwać mi wystąpienie. Zwłaszcza jeden z posłów, który przesiedział dwa i pół roku w więzieniu za wymuszenia rozbójnicze i posługiwanie się kijem bejsbolowym, w porachunkach z ludźmi.

  - Wyrok tego człowieka uległ zatarciu.

  - Ale nie w ludzkiej pamięci. Wstydzę się, że w polskim Sejmie zasiada tego typu osobnik.

  - I pan, żelazny kanclerz, dał się sprowokować „tego typu osobnikowi”?

  - Nie dałem się sprowokować. Reagowałem z rozmysłem i stosownie do sytuacji. Posłużyłem się językiem zrozumiałym dla ludzi, do których się zwracałem. SLD nie pozwoli się obrażać Skierowaliśmy wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posłów Ruchu Palikota."

  Miller ma rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Antynaćpanahołota

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ci ludzie dla własnych interesów gotowi zaszkodzić Polsce i bezpieczeństwu Polaków na całej kuli ziemskiej. Bo mogą przez to być zaatakowani np. nasi turyści.

   Usuń