środa, 4 stycznia 2012

Troszkę zdezaktualizowane, ale ... nie wszystko

Do takiego wniosku może dojść wielu emerytów którzy kiedyś zadbali o swoją edukację oraz ciężko pracowali przez wiele lat aby mieć godną emeryturę na starość. Zamiast uczciwej waloryzacji świadczeń rząd zamierza dać "kwotową", sprzeczną zresztą z prawem, coś w rodzaju "urawniłowki" i jeszcze "zaoszczędzić" przy tym 600 mln zł. Czyim kosztem!!! Pisałem o tym niedawno: http://tiny.pl/hjgmr  Rząd narobił długów a teraz zaciska pasa, ale na gardłach emerytów i rencistów! Pracującym też lekko nie będzie po podwyżkach serwowanych jakże często przez rządzących.

PS. Uważajcie "tuski" bo pogubicie rajtuzki! Polacy są cierpliwym narodem. Do czasu!

10 komentarzy:

 1. Potrzebujemy rewolucji. przelania urzędaczej krwi. mam nadzieję, że rok 2012 będzie takim przełomem. Od wilu lat przy korytach przypiete są kanalie a nie ludzie. Kanalie jak Tuski, Kczyńscy i im podobni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację oni ohandlowali POLSKĘ

   Usuń
 2. Jeszcze żadna rewolucja nie okazała się lepsza od ewolucji. Może oprócz przemysłowej.Rozumiem że chodzi o rewolucję np. w wyborach. Pora ocknąć się i głosować na uczciwych i kompetentnych ludzi. Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a gdzie sie tacy ostali?

   Usuń
  2. Czyli na kogo? Sarkazm mode off

   Usuń
 3. To może nadszedł czas by wszystkich tych starych wyjadaczy sejmowych wykopać na bruk w skarpetkach a wybrać ludzi którzy chcą coś dla tego kraju zrobić . zapraszam na stronę NASZA OJCZYZNA tam napisano co chcemy zrobić w pierwszej kolejności .

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma co się oszukiwać naszę pieniądze ze składek zjadają policjanci, zołnierze, górnicy, prokuratorzy i inni uprzywilejowani którzy idą na emerytury w 35-45 lat i dostają nawet do 15 000zł emerytury.Dla nas uczciwie pracujących do 65 roku pieniędzy po prostu nie wystarcza. I aby było jasne POPIERAM waloryzacje KWOTOWĄ!!! Jest to drobna bo drobna ale namiastka sprawiedliwości. Bo wg was bardziej jest sprawiedliwe gdy agent "Tomek" dostaje w 35 lat emeryturę 4500 i potem waloryzację 225zł, a moi rodzice po 45 latach pracy do emerytury dostaną 65zł?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma co się oszukiwać naszę pieniądze ze składek zjadają policjanci, zołnierze, górnicy, prokuratorzy i inni uprzywilejowani którzy idą na emerytury w 35-45 lat i dostają nawet do 15 000zł emerytury.Dla nas uczciwie pracujących do 65 roku pieniędzy po prostu nie wystarcza. I aby było jasne POPIERAM waloryzacje KWOTOWĄ!!! Jest to drobna bo drobna ale namiastka sprawiedliwości. Bo wg was bardziej jest sprawiedliwe gdy agent "Tomek" dostaje w 35 lat emeryturę 4500 i potem waloryzację 225zł, a moi rodzice po 45 latach pracy do emerytury dostaną 65zł? pieni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady! Nigdzie nie pisałem że pochwalam takie sytuacje jak z "agentem Tomkiem" i podobne. Rzecz w tym że przy kwotowej waloryzacji wszyscy emeryci dostali mniej niż im się należało. Tyle że jednych skrzywdzono bardziej a innym zabrano mniej. Proszę zauważyć ze nie było to nawet 65 zł netto. Jedno co udało się rządzącym to skłócanie emerytów zamiast zająć się istotnymi sprawami.

   Usuń