poniedziałek, 14 stycznia 2019

Ludzie! Polacy! Dość już nienawiści! Ocknijcie się wreszcie!

     Prezydent Miasta Gdańska, pan Paweł Adamowicz został zamordowany! Cześć Jego Pamięci! Niech spoczywa w pokoju! 
     Zanim zmarł po ciosach nożem, pojawiły się głosy milionów Polaków z wyrazami współczucia i życzeniami powrotu do zdrowia. 

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst


Niestety, były też glosy nieprzyjazne, niegodne człowieka i Polaka! Ksiądz wyjaśnił, dlaczego nie będzie modlił się za Adamowicza. "Czy Jezus modlił się za Heroda?" - https://natemat.pl/260629,ksiadz-dunin-borkowski-nie-chce-sie-modlic-za-adamowicza-po-ataku-nozownika?fbclid=IwAR1vvURhk4oHbQTVNqvkFkFVqUuixnk5VX0VKyasszv9_BxU8bntg3F3kw8

Wcześniejsze tolerowanie, a nawet usprawiedliwianie nienawiści i agresji: 

Beata Mazurek: Atak w Radomiu? "Rozumiem ich". Słowa rzecznik PiS obiegły światowe media: 
https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/170629198-Beata-Mazurek-Atak-w-Radomiu-Rozumiem-ich-Slowa-rzecznik-PiS-obiegly-swiatowe-media.html?fbclid=IwAR1P6pjOi8SO83QlFMRjwx6WbuZ_tzwVBhRsmWtnbiOHNRxS4jQ9FBy94E4

Ziobro w TVP: Kwaśniak został zaatakowany, bo KNF "rozzuchwalała przestępców" - https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ziobro-w-tvp-kwasniak-zostal-zaatakowany-bo,87,0,2423639.html

Politycy i dzienniakrze, szczuli na Prezydenta Adamowicza, dziś proszą, by nie mówić o zbrodni politycznejhttp://mylifeblog.pl/2019/01/politycy-i-dzienniakrze-szczuli-na-prezydenta-adamowicza-dzis-prosza-by-nie-mowic-o-zbrodni-politycznej/?fbclid=IwAR2vpILV3n8npFv8g1c6eprkAOAqPFjn67VLhSbzeiJOUvzzNAF6zMdtatg 

Dlaczego Stefan zabił Prezydenta Adamowicza? Marek Czyż komentuje w punkt!
https://memnews.pl/img/56216/dlaczego-stefan-zabil-prezydenta-adamowicza-marek-czyz-komentuje-w-punkt/?fbclid=IwAR2zyG6g6mxm7SoA0pOcqCMsjx_33IRqieNx9MB4EnsgYZ4_wXoZOCL_JPc

To tylko kilka przykładów spośród wielu. Zastanawia fakt, że sprawca zbrodni nie skierował agresji przeciw policjantom którzy ścigali go za popełnione przestępstwa, prokuraturze oskarżającej go, sądowi który skazał, personelowi zakładu karnego. Zaatakował człowieka który z nim nie miał nic wspólnego. Jakie media miał dostępne podczas odbywania kary? Zasmuca też fakt, że J. Owsiak zrezygnował z kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Niestety, nie wytrzymał szczucia przeciw Orkiestrze i przeciw jego osobie. Zapewne ktoś cieszy się z tego. Polacy? Nawet zaborcom nie udało się tak skłócić Polaków ze sobą! I jeszcze jedno: "De mortuis aut bene aut nihil!" 
                                                                 
 
                                                                                 
                                                 
    Piękna i pouczające piosnka Zbigniewa Wodeckiego.

Niestety, wciąż nie milkną głosy nienawiści. Glosy przeciw ludziom który ich autorom nie uczynili nic złego: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,24413925,prezydent-poznania-jacek-jaskowiak-w-szpitalu-na-prawicowych.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza&fbclid=IwAR2WjYgaiFALrSn4Tf-H2RGj5msc3Hy4JfKNEor6EqdQwYq_u0VkCwn0H04                                                                                                   

13 komentarzy:

 1. Byłam dzisiaj dość długo na Fecebooku i czytałam wszystko co pokazujesz i byłam przerażona :(((.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedstawiam tylko fakty wraz ze źródłami informacji. I to nie wszystkie, bo cenzura daje znać o sobie. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. I kto to mówi? Przecież przez całe 3 lata rządów nie doczekałem się niczego, co mogłoby świadczyć, że dobro i miłość są wartością najwyższą I zawsze tylko czytam że PiS to i PiS tamto.
  A to chyba nie służy nam i nie buduje zgody.
  I jeszcze że teraz to nie tylko chleb zdrożeją....
  Eh, szkoda gadać. Lepiej pozdrowię Cię Probusku miły i starajmy się doszukiwać tych dobrych cech w drugim człowieku.
  Szkoda że tak się stało I że przez oglupiajaca politykę człowiek zginął.
  I choć nie jest on z mojej bajki, to uważam czyn ten za haniebną i okrutny.
  Dziękuję za możliwość zabrania głosu.
  Osobiście bowiem szanuję ludzi bez względu na ich przynależność polityczna. A moich przeciwników wręcz podziwiam, bo nie pojmuję ich zaslepienia i szanuję taki wybór

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie pisałbym o rządzących w samych superlatywach. Niestety, nie spełniają warunków ku temu. Bardzo źle rządzą i szkodzą Polsce oraz Polakom. Przykładów na to przedstawiłem chyba dostatecznie dużo. Przy podawanych faktach, staram się przedstawiać źródło informacji. Przez tyle lat prowadzenia bloga, nikt nie udowodnił mi pisania nieprawdy. Poprzedników też krytykowałem, gdy była pora na to i powody ku temu. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

   Usuń
 3. Tawaryszcz Probus. Dlaczego zużywaliście tyle wapna.
  Kalasanty

  OdpowiedzUsuń
 4. Znalezione w sieci. Proponuję przeczytać uważnie bo uwagi tego internauty moim zdaniem są bardzo sensowne a cała ta sprawa śmierdzi na odległość;

  "Pracowałem w wojsku i później policji .Aby ugodzić kogoś jednocześnie narządy, przeponę , i w serce zadając pchnięcie trzeba być wyszkolonym albo mieć niebywałe szczęście . To jest półmetrowy odcinek do pokonania pod bardzo konkretnym i precyzyjnym kątem . 2 razy dłuższy niż typowe ostrze noża bojowego.3 razy niż typowego kuchennego .Atakując w inny sposób pod żebro około 20 cm u praworęcznego atakującego . Broń użyta w ataku to nóż desantowy, używany przez komandosów. Jest to informacja podana przez policję. Ostrze miało około 15 cm długości .Trzeba ćwiczyć tygodniami żeby takim nożem zadać takie ciosy .

  Większość uderzeń w afekcie w jamę brzuszną zadaje się na wprost w okolice żołądka i lądują najdalej na krzyżu i miednicy. Nożownicy amatorzy często próbują zaatakować w serce przez żebra czy mostek.Człowiek się rusza, ofiara też. Są emocje, adrenalina. Spięcie mięśni. Brak doświadczenia.
  Zobaczcie jak wygląda corrida. Wprawieni matadorzy nie potrafią szpadą trafić tak byka który ma 2.5 krotnie większe organy przez czasem kilkadziesiąt minut

  Duża ilość osób przeżywa nawet 4-5 pchnięć. To zdarzenie było bardzo nietypowe. W taki sposób został ugodzony Jezus włócznią przez setnika z 10 letnią praktyką. Będąc nieruchomym. W mojej opinii wymaga to ponadprzeciętnej wiedzy z anatomii i technik walki.
  Ciosy w Gdańsku były 2. Jeden na wysokości pasa. Drugi już śmiertelny. Dokładnie w takiej kolejności jak uczą się komandosi. Jeden nisko a gdy człowiek spina przeponę i się pochyla z bólu skraca pewne odcinki wewnątrz ciała. Możliwe jest zadanie wtedy ciosu w serce nawet tak krótkim ostrzem.

  Dodajmy do tego jeszcze płaszcz zimowy i całą resztę ubrań.Spróbujcie przebić a co dopiero trafić w coś przez 3 warstwy materiału . Tutaj to nie był amator po prostu.

  Po tak silnym ataku facet jednak miał czas zdążyć wygłosić swój manifest . Znał procedury , harmonogram z wyprzedzeniem i był precyzyjny (miał plakietkę media , były fajerwerki zagłuszające i odciągające uwagę , ochrona nie stała na tyle blisko więc wiedział ile ma czasu na działania ) To też nietypowe. Jak na kogoś kto ponoć wchodził do banków ze straszakiem to wygląda zbyt profesjonalnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciąg dalszy: Zmarły Prezydent nie miał wiele wspólnego z więziennictwem czy wymiarem sprawiedliwości . Stefan winił PO za tortury w więzieniu po czym tak chętnie tam wraca. I ze wszystkich polityków tej partii wybrał jego.W czasie gdy każdy może wygooglowąć że Donald Tusk biega w pewnym miejscu z jednym ochroniarzem. Wszystko się kupy nie trzyma.

  Nie zachowało się też żadne wyraźne nagranie ze zdarzenia z widokiem na jego twarz twarzy.To dziwne że podczas finału ,podczas odliczania i światełka nie było zbliżeń . Oglądaliśmy różne konkursy , mam talenty itd. Przecież zadanie operatora w takiej chwili to maksymalne uchwycenie ze wszystkich kamer.To był finał a jedyne konkretne nagranie było z komórki kogoś z tłumu. Reszta została upubliczniona dzisiaj i pocięta na urywki w wielu przypadkach. Na każdym, powtarzam na każdym jego twarz jest zasłonięta przez dym z zimnych ogni albo nierozpoznawalna przez czerwoną poświatę z innych fajerwerków.

  Możliwe nawet że prawdziwy Stefan cały czas siedzi i będzie siedział dalej za tego cudaka tutaj . Skoro w scenariuszu Kilera Piotr Wereśniak wpadł na to 20 lat temu to czemu nie tutaj. Jak wiadomo dzieją sie rzeczy które sie pisarzom jeszcze nie śniły.

  Stefan to zrobił w taki sposób ,takimi środkami że mam niemal 100% pewność że jest osobą doświadczona i dobrze przeszkoloną jak również miał dostęp do informacji do których zwykły kowalski by nie miał. Użył noża o sztychu sztyletowym a nie typowym. Takie są typowe głownie dla zwiadu i rozpoznania.

  Jego motywy są wewnętrznie sprzeczne ale pozornie spójne a manifest wygłosił bez potknięć przejęzyczeń czy pośpiechu . . Znam statystyki jako były protokolant .
  Frustraci zaburzeni atakują wielokrotnie. Dają sobie upust. Odreagowują. Oni marzą o zemście latami. Bywa i nawet 30-50 pchnięć. Obsesja stoi na przeciwnym biegunie co narcyzm. Nie tłumaczą się. Oni po prostu działają.Ich celem jest ofiara, nie opinia ludzi , nie widownia. Nie przekonywanie kogoś że ofiara była zła .

  Taki Brejwik który zabijał aby swoje manifesty rozpowszechnić był wielokrotnie badany i jest osobą całkowicie poczytalną.
  Posiada pewne zaburzenia emocjonalne i empatii ale nie posiada żadnych chorób psychicznych w znaczeniu klinicznym . Jak wielu mu podobnych. W tym i Stefan moim zdaniem .

  Oceniajmy po owocach. A efektem jest że nie żyje Pan Adamowicz i odchodzi Jurek. Komu miało by na tym zależeć. Rabusiowi bankowemu?"

  Lubię to!
  Komentarze

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli PiS I chyba każdemu o to chodzi. Ale to, że ktoś nie głupi przygotował ten zamach, to jest logiczne i że będzie próba obarczeni pisu za zajście, również jest. Czyż nie?

  OdpowiedzUsuń
 7. - ładnie na_PiS_ane jak na "protokulanta" pracującego w wojsku i policji. Piszesz : "Zmarły Prezydent nie miał wiele wspólnego z więziennictwem czy wymiarem sprawiedliwości". Sądzisz "prokotulancie" iż inne motywy są wykluczone PO_za tym jedynym, który sugerujesz (zamordowany "nie mieszał" w więziennictwie)? Po twoim fachowym wywodzie o anatomii i "trzech pchnięciach" uważam iż Stefam W. (sprawca przez mikrofon podawał inne nazwisko, akurat takie jakie podał konferansjer) miał "niebywałe szczęście"....P.S. dla mnie jako "lajka" było niezrozumiałe gdy fachowcy z prywatnej służby medycznej robili sztuczny masaż serca po takich "precyzyjnych pchnięciach"..Ja czekam na wyniki śledztwa, olewam także spekulacje o "znikaniu zamordowanego jak Kulczyk". Sądzę iż prokuratura wyjaśni jak to z "plakietką" było, zezwoleniem, zabezpieczeniem itp.Te dwa zdarzenia; tzw. Smoleńsk i Gdańsk łączy jedno - burdel w organizacji i sypanie piachu w "tryby" przez aktualne opozycje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co piszesz ma sens. Dodam jeszcze, że jak dla mnie to cała ta żałoba zaraz po zdarzeniu jest teatralna, a wypowiedź wdowy po zmarłym jakoby, obrzydliwa i wręcz sztuczna jak całe to środowisko, które tworzyło państwo nasze jedynie na papierze.
   Pozdrawiam

   Usuń