czwartek, 10 stycznia 2019

27 Finał WOŚP. "Lepszy sorcie"! Nie przeszkadzaj ludziom dobrej woli!


Jak co roku i tym razem tysiące młodziutkich Polek i Polaków, będą kwestować dla jeszcze młodszych w dziecięcych szpitalach specjalistycznych: https://www.wosp.org.pl/final/27-final Wcześniej kwestowali również dla seniorów.
     Dzięki tym wspaniałym młodym Polkom i Polakom, 
oraz wszystkim ludziom dobrej woli, wspierających WOŚP, uratowano tysiące ludzkich istnień, zwłaszcza 
tych najmłodszych. Oto przykład, jeden z wielu:  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wosp-orkiestra-uratowala-mojemu-synowi-zycie/w5jcb7n omosci.onet.pl/kraj/wosp-orkiestra-uratowala-mojemu-synowi-zycie/w5jcb7n
     Pomagają Polacy Polakom i wielki szacunek za to im się należy! A jednak są i tacy, którzy usiłują zaszkodzić. Dlaczego? Komu to przeszkadza! Polakom? Dlaczego opluskwia się tę wspaniałą Fundację pomówieniami o przywłaszczanie pieniędzy, deprawowanie młodzieży, itd? 
     Instytucje i władze podległe obecnemu rządowi odmawiają pomocy i współpracy, włącznie z nietransmitowaniem tego wydarzenia w mediach publicznych, choć wydawałoby się to dziwne, bo to obowiązek telewizji publicznej, dla której płacimy abonament. Nb. telewizja publiczna pozbawia się niemałych wpływów z reklam w dniu o dużej oglądalności. Zarabiają mądrzejsi! Ci którzy transmitują.  
     Byłoby dobrze, gdyby wszyscy przeciwnicy WOŚP zechcieli zapoznać się z jej rozliczeniami.  Oczywiście ze zrozumieniem. Są dostępne w internecie. Także tutaj. Oby wszystkie fundacje były tak transparentne: 
https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia
     Również: Finanse WOŚP. Ile zbiera, ile wydaje, ile płaci Owsiakom i pozostałym pracownikom? https://natemat.pl/260029,ile-zarabia-jerzy-owsiak-ta-kwota-intersuje-wszystkich-hejterow
     Dużo jest mowy, zwłaszcza w mediach, o dzieciach nienarodzonych. A co z nowo narodzonymi, panie i panowie politycy "lepszego sortu Polaków", oraz ich wyborcy? 
     Jeśli ktoś nie czuje potrzeby pomagania, nie musi tego czynić. To sprawa jego sumienia, ale niech przynajmniej nie szkodzi złym słowem, bo szkodzi Polakom, zwłaszcza najmłodszym.
     Może kiedyś sam skorzysta z tego sprzętu, lub jego bliscy. Tego żaden człowiek nie może przewidzieć. A tymczasem: marznące na mrozie młodziutkie Polki i Polacy gorszego sortu zbierają datki na sprzęt dla Polaków wszystkich sortów. 
    
PS.  
Można też pomóc, nie wychodząc z domu, np. wysyłając SMS-a o treści SERCE na numer 75565
Tyle jest człowiek wart ile drugiemu pomoże! 


1 komentarz:

  1. Tym niby publicznym mediom to wisi. I tak dostaną kasę z budżetu, czyli pieniądze nas wszystkich.
    Podatnik

    OdpowiedzUsuń