poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Ruskie bobry ścięły wierzchołki drzew przed lotniskiem smoleńskim?

     Nie sposób wymienić wszystkich wersji "zamachu" pod Smoleńskiem. Była sztuczna mgła, hel (chyba cięższy od powietrza!), wybuchające parówki, bomba, trotyl i co tam jeszcze wykluło się w główkach zamacholików pana Macierewicza i jego samego. Tym razem ogłoszono, że samolot rozleciał się 900 m przed lotniskiem na skutek wybuchu materiałów wybuchowych. 
     Bomba termobaryczna! Może taka z tłumikiem? Bo nie była słyszana przez świadków. Rejestratory nie zapisały wybuchu ani wzrostu ciśnienia po nim. W ciałach ofiar nie było śladów tego w płucach i bębenki uszne były całe.  
     Oskarża się też Rosjan o świadome złe naprowadzanie polskiego samolotu. Przecież wcześniej ostrzegali, że nie ma warunków do lądowania. Tak postępuje zamachowiec, ostrzegając ofiarę? Dla nikogo też nie było tajemnicą, że to lotnisko nie było przygotowane do przyjmowania samolotów pasażerskich i nie posiadało nowoczesnych urządzeń do naprowadzania ich w warunkach ograniczonej widoczności. 
     Czyżby członkowie tzw. podkomisji nie wiedzieli na jaką wysokość i odległość przed pasem startowym lotniska naprowadza się samolot? Następnie pilot musi sam widzieć pas startowy i to on podejmuje decyzję czy może lądować. Tak, tak, panowie członkowie!
     Latały i lądowały tam polskie samoloty z osobami oddającymi honory pomordowanym polskim oficerom, spoczywającym na cmentarzu w Katyniu.  Latały przy korzystnych warunkach atmosferycznych i jeszcze wcześniej korzystano z pomocy rosyjskiego "lidera" (nawigatora), lecącego razem z nimi. Kto z niego zrezygnował? Jakoś pan prezes, wraz z poddanymi, raczy nie wspominać. 
     Kto uwierzy w kolejne banialuki tej "podkomisji"? Co najwyżej, "lud który wszystko kupi", jak kiedyś pewien "klasyk" z PiS określił ich elektorat. 
     Ten link zawiera serię zdjęć drzew z którymi miał kontakt ten nieszczęsny samolot: 
http://picasaweb.google.com/104944261643779189381/Autokomis#  
 Jest też i linia elektryczna. Ruskie bobry to zrobiły? Specjalnie wytresowane, by utrudnić śledztwo tym "geniuszom"? Czy "geniusze" po raz kolejny mijają się z prawdą? 
 (niestety, nie da się już obejrzeć zdjęć w tym linku, bo komuś prawda niemiła, ale udało się je odzyskać i zobaczyć można tutaj: https://probus.blogspot.com/2020/06/zdjecia-spod-smolenska.html  )
                                           
Budżet podkomisji smoleńskiej: po 6 mln zł w 2017 i 2018 r.(dop. 09.11.2017 r.).
Nowe ustalenia podkomisji smoleńskiej. Michał Setlak obala tezę o eksplozji: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nowe-ustalenia-podkomisji-smolenskiej-michal-setlak-obala-teze-o-eksplozji/whxr2dd
Katastrofa Tu-154: Kaczyński plecie bzdury: 
Jeden błąd mniej, z siedmiu, uchroniłby przed tragedią: 
PS. 2. Po aferze z Caracalami, przewodniczący podkomisji. pan dr Berczyński podał się do dymisji. Ludziska jak to ludziska, powiadają, że zwiał z Polski. A jeszcze inni, że ta bomba termobaryczna "urwała Antoniemu Wacka". 
Na zlecenie Macierewicza badał rozkład szczątków tupolewa. Ale to minister kultury go wyróżnił: 

37 komentarzy:

 1. Ja już mam dość kolejnych pomysłów Maciarewicza i jego komisji. To wszystko jest chore dla ludzi drugiego sortu, może temu pierwszemu to odpowiada. Ileż można o tym słuchać. Niech to się skończy. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdyby tam coś wybuchło, zarejestrowałyby to czujniki ciśnienia, a w uszach ofiar byłyby popękane bębenki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś tam ponoć było z drzwiami wbitymi na głębokość 1m, prawdopodobnie NIE chcą oddać samolotu i jakieś zegary. Ponoć jeszcze są jakieś fakty...

   Usuń
 3. Uśmiałem się, ale nie ma co pisać takich rzeczy, bo ci spece od Antoniego i w to jeszcze uwierzą. Hahahaha!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiesz, temat ZAMACHU jest tak oklepany, tak wyświechtany, że ja osobiście, albo się śmieję jak idiota, albo, sorry, rzygam tym wszystkim! I uwierz, że najmniej winię Macierewicza, bo to chory psychicznie człowiek, ale winię tych idiotów, tumanów, którzy łykają te newsy i wierzą, ufają. Tyle DOWODÓW, co było na pokrętne, często wzajemnie się wykluczające teorie, powinno sprawić, że nawet 6 latki w Zerówce by nie wierzyły. Cóż, mamy kilka milionów bardzo naiwnych i głupiutkich Polakó. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoich Czytelników:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Współczuję rodzinom ofiar katastrofy ale pomysły Macierewicza są już męczące !!
  Ale doceniam Twoje poczucie humoru !!
  Wszystkiego najlepszego na Święta Wielkanocne !!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytam go, bo pisze jajczaste artykuły, ale nie przekracza granic przyzwoitości i dobrego smaku. Autorowi i Czytelnikom życzę Wesołych Świąt!

   Usuń
  2. Dzięki! Serdecznie pozdrawiam!

   Usuń
 6. Nic nie przechodzi, a probus twierdzi ze nie jestem na czarnej liście, więc co może być tym powodem.
  Nie wystarczyłoby napisać ze to bobry, a dodawanie ze ruskie bobry, jest trochę takie ......a co mnie to obchodzi, przecież już chyba zabrakło tematów i nie wiesz co możnaby jeszcze przylepic, żeby tylko obsmarkac i obsmiac jak za dawnych antypolskich lat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Antypolski to jest akurat PiS. Skłóca Polaków z Polakami i z sąsiadami. Narusza zasady demokracji, demontuje armię.

   Usuń
  2. Przedstawiłem fakty, wraz ze źródłami informacji. Czy masz coś sensownego do powiedzenia o nich? Może jakieś konkrety? Ble, ble, ... nie jestem zainteresowany.

   Usuń
  3. Wiesz jakie są fakty? Powiem ci, skoro ich nie znasz. Zaraz na drugi dzień, zanim odczytano skrzynki, twierdzi bo, ze było to z winy pilotów. Ta jedną I jedyną wersję badano. Na dowód tego jest fakt, tak, fakty które lubisz....nie było badania na materiały wybuchowe. Brak takich badań o czym świadczy? O dobrej woli i chęci przeprowadzenia rzetelnego śledztwa? Chyba jednak fakt ten oczym innym calkiem dowodzi. Smiejesz się Z parówek, a szef ówczesnej komisji badającej to wydarzenie sam stwierdzil, ze żałuje, że nie przeprowadzono żadnych.....tak, żadnych ekspertyz. Tak więc niewiele dokonano i brakło chce ci Poznania co tak naprawdę się stało. A te ofiary, tych, którzy musieli pożegnać się z życiem?
   Bo.....nie pasowały zeznania, bo domagali się prawdziwego dochodzenia. Tak, to też fakty, one cie też bawią? Chcesz więcej faktów. ....baw się dobrze ...mój nauczycielu

   Usuń
  4. Badania na materiały wybuchowe (ich obecność) przeprowadzono, wiec nie pieprz. A parówkę to sobie możesz włożyć ... między bajki. Tylko uważaj, żeby nie wybuchła.

   Usuń
  5. Przypomnij mi, kiedy te badania zostały przeprowadzone i na mocy czy ich starań. Coś nerwy puszczają naszego probusa i podszywa się pod anonimowego. ....udając kogoś innego. Parowk ą, to ty się wypchaj.zwyczajowo juz nie pozdrawiam Cię

   Usuń
  6. Nie jestem zainteresowany bełkotem, o czym wyżej pisałem. Nie widzę też powodu, by się pod kogokolwiek podszywać. Co do badań: wystarczyło oglądać konferencje prasowe, gdzie mówiono o nich. I jeszcze jedno: jestem spokojnym człowiekiem i mam idiotoodporny charakter. Nie zamierzam jednak zniżać się do poziomu każdej zacietrzewionej osoby, która poziom dyskusji usiłuje obniżyć do poziomu swojego IQ. Proszę tu więcej nie zaglądać! Żegnam!

   Usuń
  7. Probusie, co się dzieje z tobą? Gdzie twoja elokwencja, dobre maniery gospodarza? Pisałeś zawsze, ze nie ważne kogo popieramy, i co się stało Z twoimi zasadami? Gdzie twoje nienaganną zachowanie?
   Piszesz często, ze nie uznajesz nie grzecznych i aroganckich wypowiedzi,a ta twoja jaką jest? Oj nie ładnie. .....wylazlo szydło Z wora

   Usuń
  8. Szanowny Autorze komentarza z godz. 17:44! Przedstawiłem wiele faktów wraz ze źródłami informacji. Vide linki. Zapewne wiesz, że chętnie wymieniam poglądy. Szanowna interlokutorka raczyła nie odnieść się do przedstawionych faktów. Co napisała, to widać. Podobnie w sąsiednim poście z życzeniami świątecznymi. Nie jestem człowiekiem pozbawionym godności osobistej i szanuję cudzą, ale nie lubię być obrażany. Także polemikę wolę sensowną i z konkretami, a nie z bełkotem. Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

   Usuń
  9. anonimowy 2 do anonimowego - gościu klepiesz w klawisze totalny bełkot lubisz hejtować czy też musisz bo ci za to placą i nie kręć że nie jesteś hejterem wiedze o katastrofie masz zerową o przepisach lotniczych nic nie wiesz,i nic nie wiesz o procedurach postepowania powypadkowych w lotnictwie cywilnym oraz wojskowym nie zabieraj nikomu czasu wczytywania sie w twoje bezmyślne wypociny.PS Probus nie odpowiadaj na jego debilne komentarze na hejterach nie robi to żadnego wrażenia.

   Usuń
 7. Hi hi hi...to mnie ubawiles. Widzę bowiem ze nerwy ci puszczają. Zniżał to ty się wcale nie musisz, siedzisz w tym bagienko lewackie i nawet uważasz, że osoba nie zgadzając a się Z twoimi głupimi teoriami nie ma prawa tutaj zaglądać. Puknij w stół A nożyce się odezwa. No cóż, mój nieprzyjaciela, musi być ci ciężko, a będzie jeszcze straszniej. I chyba się nie pomyliłam pisząc o czarnej liście, a teraz napisz jeszcze coś na temat niszczenia sądów. .....hihihi niezależnych. Szkoda tylko,że Cię poznałam. ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorki! Nie przypominam sobie znajomości z Tobą. Łatwiej mi zapamiętać osoby zalogowane, zwłaszcza od osób zmieniających linki, jak bywa na forach .

   Usuń
  2. Jednak to są zasady, jakie tutaj wprowadziles, gdzie widzisz problem. Mojej wypowiedzi zresztą nie jesteś W stanie pomylić

   Usuń
 8. Jak skończysz, to moze coś na temat? Pamiętasz jak po katastrofie mówiono o dobijanie watahy?
  A mówiłeś że nie jesteś niczym zwolennikiem i też klamales. Mówiłeś również, ze interesują Cię także wypowiedzi tych, co nie do końca mają zdanie takie jak Ty sam. Czy moja wypowiedź mogła okazać się niegrzeczna i taką, której nie lubisz? Jesteś nie tylko zagorzalym przeciwnikiem, okazałe się wrogiem i to bardzo zajadamy i arogancji. Zastanów się czasem nieco, zanim coś tu napiszesz, bo zaprzeczasz sam sobie, a tym M samym stajesz się śmieszny, mój profesorze. Nie dorównać ci i nie staram się dorównać, nie mam bowiem takiego wykształcenia jak ty sam, ale wiele rozumiem i staram się jak potrafię argumenty przedstawiać. Ty piszesz ze były konferencje, ze to one sa tymi faktami. Ja pamiętam także konferencję pani kopacz, która twierdziła, ze nasi specjaliści...ramię W ramię z ......itd. A okazało się to wierutnym kłamstwem
  I takie są te twoje FAKTY. Wstydź się. ...pozdrawiam i życzę opamiętania
  A co do faktów, to również przypomniałam sobie, jak twierdziles, ze walutą naszą straci na wiosnę, że wszystko podrozeje, itd....nic z tych rzeczy nie ma potwierdzenia. Wiem jedynie, ze to przeczytasz i że nie wolisz ode mnie już niczego. Czarna lista istnieje i ty o tym też wiesz. Podziwialam Cię, ale teraz straciłeś W moich oczach, i tego mi najbardziej żal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O "dorzynaniu watahy" mówił bodajże pan Sikorski. Jeśli dobrze pamiętam, było to przed wyborami w 2007 r. Zatem, przed tą tragedią pod Smoleńskiem. Co do waluty: nie pisałem, że na wiosnę. Faktem jest jednak, że ceny wzrastają, co widać w sklepach. O "czarnej liście" nic nie wiem. Żegnam!

   Usuń
 9. Jednak żegnamy się. Uszanuję więc Twoją wolę. W końcu to Ty jesteś tu gospodarzem i dzięki za czas który poświęcił es. A i tak na temat konferencji nie odpowiedziałeś. Mimo to, nie widzę sensu dalszej dyskusji, przy takim nastawieniu do osób jak ja chociażby. I tak jak zawsze było miło, tak teraz jest ....ale to już I tak nie jest istotne. Od dzisiaj więc rozmawiaj sam ze sobą, pa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na brak rozmówców nie uskarżam się. Życzę powodzenia!

   Usuń
 10. No nie wiem, czy tych rozmówców masz tak wielu. Chociaż widuję tutaj cały czas tego jednego popieracza odchodzacej władzy, tak jak Ty. Dyskutantów wręcz zero. Tak więc będziecie sobie teraz kiwac glowkami i przytakiwac. Wzajemnie, moj dawny, miły przeciwniku.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pisiory zawsze będą szły w zaparte. Dla nich czarne nie jest czarne a białe nie jest białe. Sam kaczelnik im to mówił.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nic tylko pisiory, naczelnik, albo kaczysci i to są fakty? No i czasem mówimy że to faszyści. Ble, ble ble.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pisior udaje naczelnika to nie miej pretensji, że ludzie śmieją się.

   Usuń
 13. Śmiech to zdrowie.....jakoś Z tej POprzedniej władzy nie można się POśmiać, prędzej POpła kać

  OdpowiedzUsuń
 14. A ja wiem, że największy wybuch miał miejsce w pustym łbie maciara. I to dopiero katastrofa!

  OdpowiedzUsuń
 15. Według mojej teorii, eksplodowało kacze EGO!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Będziecie niebawem wszyscy wyłapani i zabici- kurwy macierewiczowe: tlum was rozerwi na strzępy- chowajcie swoje bękarty zawczasu...

  OdpowiedzUsuń
 17. Prawdopodobnie jakieś drzwi były wybite w ziemię chociaż nie powinny,jakiejś części nie oddali do zbadania czy coś. Prawdopodobnie poumierały TROCHĘ wcześniej jakieś osoby które coś tam wiedziały.Może tego w ogóle nie było..

  OdpowiedzUsuń