środa, 5 kwietnia 2017

Jacek Kuroń był komunistą?

 
 skopiowane

Ale odlot! W Olsztynie chcą „dekomunizować” Kuronia  i Kotańskiego!
Dekomunizacyjne szaleństwo trwa. Tym razem granice absurdu postanowiły przekroczyć władze Olsztyna. 
Olsztyńscy urzędnicy, dopingowani przez radnych PiS, przygotowali listę 120 patronów ulic przeznaczonych do tzw. dekomunizacji.
O dziwnym stanie umysłów samorządowców niech świadczy fakt, że na liście niesłusznych patronów znaleźli się m.in.:
 • Jacek Kuroń – jeden z liderów opozycji demokratycznej przed 1989 r.;
 • Xawery Dunikowski – wybitny rzeźbiarz i malarz;
 • Maria Zientara – Zalewska – poetka;
 • Marek Kotański – twórca Monaru.
Oczywiście, na liście znaleźli się także Dąbrowszczacy oraz inne postacie związane z lewicą.
Jak poinformował „Gazetę Wyborczą” rzecznik ratusza, listę przygotował wydział geodezji, który „brał pod uwagę wszystkie nazwy mogące potencjalnie wywoływać wątpliwości”. Teraz liście ma przyjrzeć się komisja gospodarki komunalnej rady miejskiej.
Niewątpliwe Olsztyn wysunął się na pierwsze niechlubnego rankingu samorządów, które ośmieszają się próbując realizować tzw. ustawę dekomunizacyjną.
***************************************************************************************** 
PS. 
Spóźnieni rewolucjoniści. "Komuna" padła ponad ćwierć wieku temu, a oni wciąż z nią walczą. Zwłaszcza ci o których wówczas nikt nie słyszał i nikt ich nie chciał internować. 
Ad rem: Nie jest to pierwszy przypadek pokazujący pomysły "geniuszy" z PiS. Oto przykłady: 
"Radny PiS i pracownik IPN w jednej osobie żąda dekomunizacji ul. Dworcowej": http://probus.blogspot.com/2016/09/zdekomunizowac-ul-dworcowa.html
Tony Halik nie został patronem ulicy w Poznaniu, bo służył w Wehrmachcie. Dla nich nieważne, że wbrew własnej woli. Także to, że zdezerterował stamtąd: http://poznan.eska.pl/newsy/tony-halik-nie-zostal-patronem-ulicy-w-poznaniu-bo-sluzyl-w-wehrmachcie/412114

Komentarzy internautów nie skopiowałem. Dodam tylko, że nie były pochlebne dla pomysłodawców, delikatnie określając.  Może byłoby lepiej gdyby zaczęli od własnego podwórka? Jest tam co sprzątać! 

10 komentarzy:

 1. W miejsce starych nazw beda ulice : J.Kaczynskiego, Marii Kaczynskiej, Lecha Kaczynskiego, Jadwigi Kaczynskiej i mnostwo innych kaczkowych ulic.......

  OdpowiedzUsuń
 2. Żal komentować... zamiast tego proszę spojrzeć na Jacka Kuronia... w koszulce jeans gada w takt ruskiej muzy
  - ani chybi komunista! A Kotański to narkoman i komunista, sekty pozakładał. Tak jak Owsiak! ;-)
  https://www.youtube.com/watch?v=4vkTa4rVKdw#t=27m14s
  404

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paranoja i Schiza! Im już całkiem szajby odbiły. Przecież Kuroń siedział za komuny a prezesika to nawet internować nie chcieli w stanie wojennym.

   Usuń
 3. Chciałabym, by ten żałosny kabaret się już skończył. To wszystko, to jeden wielki cyrk! Brak słów, na te szerzące się paranoje. Moc serdeczności Probusie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta zmiana rządzi się swoimi prawami. Przepraszam, swoja sprawiedliwością, najlepiej dziejową i ocenianą w/g prezesa. Przypominam Ci, że to oni buczą i gwiżdżą na pogrzebach takich ludzi. I śmią, łobuzy, nazywać siebie katolikami. Powiem Ci Probus, że patrząc na nich, mam serdecznie dość tego nieszczęsnego, głupiego, naiwnego kraju! Oddali POLSKĘ za 5 setek człowiekowi, któremu jednocześnie nie ufają! Czy ten ciemny lud, wierzył, że nie będzie Kaczora, Macierewicza, Błaszczaka i innych? Czekam na dzień, kiedy zbraknie kasy na ten zwiększony socjal i nieroby będą musieli pracować, bo na razie to ich sposób na życie. Ech.. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoich Czytelników:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mówisz komuna się skończyła 25 lat temu? Nie komuna się nie skończyła komuna ma się bardzo dobrze. Sędziowie ci sami co za komuny. Członkowie PZPR zasilają partie PO. Układ został wzmocniony za prezydentury Wałęsy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miliony Polaków zdobywały edukację za czasów "komuny". Bo gdzie mieli uczyć się? Chyba, że nie chcieli. Takich też nie brak. Uważasz, że należy sędziów oraz innych pozbawić pracy? Głupotą byłoby nie wykorzystywać potencjału intelektualnego ludzi którzy posiadają niemałą wiedzę. W innych dziedzinach również. Np.kilka lat temu zaszczuto wybitnego naukowca, prof. Wolszczana (jeśli nie mylę nazwiska). Wyemigrował. I jeszcze jedno: PiS ma niemało do sprzątnięcia na własnym podwórku. Chyba nie ma potrzeby przypominania nazwisk. Jest ich niemało. Uważam, że najważniejsze jest, czy teraz w PO, SLD, czy gdziekolwiek, są uczciwymi ludźmi i należycie wypełniają to co do nich należy. Odgrzebywanie upiorów przeszłości do niczego dobrego nie prowadzi. Uważam też, że należy szukać tego co łączy wszystkich Polaków a nie dzieli.

   Usuń