sobota, 11 stycznia 2014

WOŚP znów "zagra"

     Zagra jutro po raz 22-gi. Znów pojawią się tysiące kwestujących młodych Polek i Polaków. Kwestujących nie dla siebie. Dla najmłodszych i najstarszych Polaków. Wielki szacunek im się za to należy! Czynią to mimo złej pogody, a nieraz i złych zachowań ludzi, ludzi którym dobrej woli brakuje.
     WOŚP, dzięki wsparciu milionów Polaków i wszystkich ludzi dobrej woli, przyczyniła się do uratowania wielu istnień ludzkich, zwłaszcza tych najmłodszych. Zatem, komu to przeszkadza? Dlaczego jest tak bezpardonowo atakowana? Skąd tyle jadu? Skąd tyle pomówień: o nierozliczanie się z pieniędzy, przekręty finansowe, itd.? Czy naprawdę niektórzy posługują się gruczołem jadowym, a nie mózgiem? Przecież szkodzą tym którzy tego sprzętu najbardziej potrzebują!
     Na forach internetowych pojawiają się nieraz głosy, by przeciwnicy WOŚP nosili przy sobie oświadczenia, że nie życzą sobie, by ratowano ich sprzętem zakupionym przez WOŚP. Powiedzmy, że to tylko żart. Oczywiście nikt im wypadku czy choroby nie życzy i z pewnością nie miałby nic przeciw ratowaniu ich właśnie tym sprzętem. A sami ratowani?
     Szanowni krzykacze! Żadna kontrola nie wykazała tego o co niektórzy Orkiestrę oskarżają. Oczywiście anonimowo, zwłaszcza na forach internetowych.  Zechciejcie zapoznać się z Ustawą o zbiórkach publicznych: http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-15-marca-1933-r-o-zbiorkach-publicznych/  Ze zrozumieniem oczywiście. A wynika z niej m.in.to: "Osoby, organizujące lub przeprowadzające zbiórkę, nie mogą za swe czynności otrzymywać wynagrodzenia". Tutaj: rozliczenia finansowe WOŚP, zeszłoroczne oraz z poprzednich lat: http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe  Oby wszystkie fundacje były tak transparentne. Jeśli nie chcecie pomóc, przynajmniej nie przeszkadzajcie ludziom dobrej woli!
     Jeszcze to, skopiowane z Gazety.pl: "Ile zarabia Owsiak i jego żona? Dokładne dane" - http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/415829,ile-owsiak-zarabia-na-orkiestrze-dane-ze-sprawozdania-finansowego-wosp.html  oraz to: http://plejada.onet.pl/jurek-owsiak-najpiekniejsze-jest-to-ze-budzisz-sie-rano-i-nie-masz-focha/3mvtr
     Pisałem o tym wcześniej: http://probus.blogspot.com/2012/01/tyle-jest-wart-czowiek-ile-drugiemu.html (w tym: jakie cele były realizowane od początku działania WOŚP)  Jeszcze wcześniej pisałem: http://tiny.pl/hjmrv  Jeśli poruszyło to choć jedno sumienie, warto było pisać.

PS. Można też wspomóc, nie wychodząc z domu, wysyłając SMS na numer 75565 o treści: SERCE . To tylko 6.15 zł brutto, a Orkiestra "gra" tylko raz w roku. 

Tyle jest człowiek wart ile drugiemu pomoże!  

4 komentarze:

 1. Cześć Heniu, a to czytałeś?
  http://fakt.onet.pl/chory-na-raka-posel-artur-gorski-nie-dawajcie-pieniedzy-owsiakowi,artykuly,438489,1.html
  Kiedy ogłosił swoją chorobę (to chyba domena pisowców - zaistnieć nawet za cenę wywlekania tak intymnych szczegółów), to mimo wielkiej niechęci do jego osoby tak po ludzku mu współczułam, ale po tej wypowiedzi moje współczucie spadło do zera.
  A Owsiaka wspieram co roku choćby skromnym datkiem.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skąd w tych ludziach taka nienawiść? Forum pełne nienawistnych i kłamliwych postów o Owsiaku i WOŚP. Że kradnie, itd. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż. Śniegu nie ma, ale bałwanów nie brak. Pozdrawiam!

   Usuń