sobota, 4 stycznia 2014

Emeryci i renciści! Popierajcie PO - PSL czynem! Ciąg dalszy, czyli kolejny pomysł rządzących "geniuszy"

Gdy rządzącym brakuje pomysłów na rozwój kraju, drenują kieszenie społeczeństwa: podwyższony VAT (miał obowiązywać tylko przez rok - okłamali!), ukryte podatki w podwyższanych akcyzach, itd, itp. etc. Znowu zaciskają pasa. Szkoda, że na gardłach obywateli, zwłaszcza emerytów i rencistów. Sobie oczywiście nie żałując. 
    Emeryci i renciści nie przyjadą do Warszawy z kilofami i oponami. Nie trzeba ich bać się. Takie prawo przyrody, zwłaszcza w dżungli. Hieny też nie atakują silnych, czyhają na najsłabszych. 
    Dwa lata temu była "urawniłowka" emerytur: http://tiny.pl/hjgmr  Teraz powtórka w jeszcze bardziej pokracznym kształcie? Co z KRUS? Reformatoły! Głupota nie zwalnia od myślenia! No cóż: najwyraźniej emeryci nie są im potrzebni. "Emeryci i renciści! Popierajcie PO - PSL czynem ..." - http://tiny.pl/hpqkr  ciąg dalszy: http://tiny.pl/h8x83
*******************************************************************************************

Seniorze! Zobacz ile kasy chce Ci zabrać minister (skopiowane z: SE) 

Władysław Kosiniak-Kamysz (33 l.) wraz z Nowym Rokiem wprawił emerytów w osłupienie - ogłosił, że ma pomysł na nowe wyliczanie ich corocznej "podwyżki". Choć nie chciał ujawnić żadnych szczegółów, nam udało się policzyć, jak mogłaby wyglądać waloryzacja emerytur według pomysłu ministra. Wielu na tym straci.

Obecnie wszystkie emerytury i renty seniorów są waloryzowane co roku na podstawie inflacji (czyli średniorocznego wzrostu cen towarów i usług w gospodarstwach emeryckich) oraz na podstawie 20-procentowego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku. Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz wpadł jednak na pomysł, aby bogatsi seniorzy mieli waloryzowaną emeryturę tylko o wskaźnik inflacji. A jak pokazujemy w ramce, przez taką szkodliwą zmianę, ogromna część seniorów sporo by na tym straciła! Rewolucyjny pomysł resortu pracy oszczędziłby tylko najbiedniejszych emerytów i rencistów.

Zapytaliśmy więc ministra, jaka wysokość emerytury byłaby zaliczana do tej najbiedniejszej, ale nie doczekaliśmy się na ten temat żadnej odpowiedzi. Możemy więc tylko zakładać, że chodzi o około 470 tys. najbiedniejszych seniorów w Polsce dostających 831 zł brutto. Tylko ich najpewniej nie dosięgłyby rewolucyjne zmiany. Reszta emerytów najpewniej straciłaby, jak pokazujemy niżej, część podwyżki. Ktoś z emeryturą ok. 1200 zł zamiast 25 zł podwyżki dostałby 23 zł!

********************************************************************************************** PS. Kilka komentarzy internautów, były też bardziej dosadne:   
Emeryt • 3 godziny temu                                                                        


Te rządowe skur.....skie (trochę wykropkowałem) złodzieje znów kombinują,jak by tu jeszcze bardziej okraść biedaków!Więc najbiedniejszym dodać do 15 zł aż 3 zł,zaś bogatszym zabrać 30 zł !Wy darmozjady rządowe,chwyćcie się uczciwej roboty,bo niebawem emeryci was na taczkach wywiozą!
  

Gabi • godzinę temu                                                                  

Na rewaloryzacji "kwotowej" rząd zarobił okrągły miliard, ponieważ wprawdzie wszyscy dostali po 71 zł "na głowę", ale kwotą zapisana w budżecie na rewaloryzację rent i emerytur, została zmniejszona o miliard zł. W dodatku taki sposób spowodował wzajemną nienawiść i wściekłość w tym środowisku.

Kuba • 2 godziny temu

Ten Kamysz na zdjeciu (jego zdjęcia nie skopiowałem) podpiepszyl kase emerytom i jeszcze jaki zadowolony, Cieszy sie ze mu sie udalo ?
******************************************************************************************

1 komentarz:

  1. Jeżeli dodamy do tej grabieży sumy zaoszczędzone na emerytach na lekach to nóż się w kieszeni otwiera!

    OdpowiedzUsuń