sobota, 15 października 2011

Wklejone z forum (Napieralski, Palikot)

Nie jestem autorem tego tekstu. Dostałem go mailem od zaprzyjaźnionej osoby. Zdjęcie gazety - z forum Onetu.

   Nie da się ukryć,że SLD przegrało,ale też trudno powiedzieć,że oddało walkowerem. Zabrakło bezczelności Palikota w postępowaniu i ukradzeniu SLD-wskich haseł. Nie wyobrażam sobie,żeby Napieralski przyszedł do studia z świńskim łbem,albo penisem. Szkoda,że takie postępowanie zdobywa poklask. Zarzuty o braku w programie światopoglądowych kwestii,są kłamliwe. Gdzie był Palikot,gdy Kopyciński prowadził samotną walkę z draństwami Komisji Majątkowej? Draństwa te zostały zamiecione pod dywan przez Platformę,wtedy,gdy Schetyna zabronił Trybunałowi rozpatrzyć skargę SLD,a potem szybko rozwiązano tą Komisję. Wtedy Palikot milczał. Głośne domaganie się wprowadzenia do szkół etyki i przygotowania w rodzinie ,a wyprowadzeniu religii do sal katechetycznych, w wydaniu SLD-przeszło bez echa,natomiast w wydaniu Palikota,było nagłośnione przez media. SLD-od lat walczy z przeznaczaniem z budżetu wielkich pieniędzy na Kościół,głosując przeciw,natomiast Palikot przez 7-lat był "za", ale to on wychodzi na bohatera,teraz.....Nie ma sensu udowadniać,że to właśnie SLD przez całe lata walczyło o rozsądne rozdzielenie Kościoła od państwa. Kiedy posłanka Jaruga-Nowacka walczyła o prawa kobiet i gejów-Palikot wydawał Ozon-ultrakatolickie pismo z Terlikowskim na czele i pisał tam artykuły o ewangelizacji biznesu,a okładki ozdabiał hasłem "ZAKAZ PEDAŁOWANIA" robiącym do dzisiaj furorę na prawicy. 
 
Również dziwna cisza zalega o wieloletniej walce o świeckość w wydaniu Senyszyn niewątpliwie z SLD. Napieralski ,jak ujawniono w raporcie Fundacji Batorego-był najbardziej atakowanym polskim politykiem,nawet bardziej niż Kaczyński. Tak jak tą krytyką zniszczono formację lewicową,tak z drugiej strony wywindowano Palikota. Do złego wyniku SLD,przyczyniło się też wewnętrzne rozgrywki. Dzisiejsi "wielcy" lewicy ubolewają,przewidywali,ostrzegali itp.,a przez lata obniżali autorytet Napieralskiego. Czuli się obrażeni,że on właśnie poprzez ich postępowanie,musiał coraz bardziej otaczać się ludżmi,którzy chcieli po prostu z nim pracować,bo na tych "wielkich"-nie mógł liczyć. Kampania prezydencka była tego najdobitniejszym przykładem. Już wymuszenie na Napieralskim kandydowania,miało być jego końcem ,ale coś nie wyszło i Napieralski,właśnie wtedy z garstką młodych,zdobył całkiem przyzwoity wynik,przekonał się na kogo może liczyć. Gdzie był wtedy jego "wielki" krytyk dzisiaj-Cimoszewicz? Ano,poparł prawicowego i konserwatywnego konkurenta. Olejniczak-całkowicie się odizolował,a Kwaśniewski zamiast pomóc-zaszkodził. Kalisz w mediach wygłaszał dwuznaczne opinie o negatywnym dla Napieralskiego wydźwięku. Podsumowując, przyczyn złego wyniku SLD było wiele i są one złożone. Jak widzę,Ci co doprowadzili do upadku formacji,poprzez swoje ambicje i fobie,dzisiaj wreszcie chcą lewicę naprawiać. Wreszcie zniszczyli Napieralskiego i zrobili z niego synonim autora niepowodzenia. 
 PS. 
Dziękuję za maila osobie od której go otrzymałem i dziękuję "Annie" - autorce tej wypowiedzi!                                              

17 komentarzy:

 1. Bardzo słuszne spostrzeżenia Probusie! dla jasności- nie jestem wyborcą lewicy, ale nie odrzucam też z przekanania- stawiam na rozsądek! toteż lubie poczytać rozsądne komentarze i dlatego pozwalam sobie tu wstąpić bo za takowyż uważam Twój!- Palikot to buisnesman który bada rynek i wchodzi tam gdzie jest zapotrzebowanie- i na tym wypłynął!- a SLD zaliczało wtopę po wtopie- heavy metalowiec, kick bokser i obnażona dziewczyna,podróbka nagiego instynktu, rum nad ranem z marynarzami i emerytka która klepie przewodniczącego po ręce- przekaz tak synek....-

  OdpowiedzUsuń
 2. Zauważyłam już jakiś czas temu, że w SLD się "żreją" między sobą, co mnie zniechęciło do nich.
  Cóż, zobaczymy, co będzie za cztery lata.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pożyjemy, zobaczymy.
  Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybacz, że nie na temat, ale chciałem się odnieść do twojego wcześniejszego wpisu.

  Generalnie twój blog czytam z przykrością, gdyż bardzo mnie martwi gdy ludzie wykazujący ślady inteligencji jednocześnie głoszą lewicowe poglądy. Ale w jednym miejscu mnie załamałeś:

  Napisałeś ""Dzięki" PiS i PO rzeczywiście obniżono podatek, najbogatszym o 8% (z 40 do 32) i pozostałym Polakom o 1% . Zanim wprowadzono w życie, politycy SLD przestrzegali ze spowoduje to wielomiliardowy niedobór w budżecie państwa. Ale kto by ich chciał słuchać?"

  Oszczędzę ci wykładu na temat tego, dlaczego gdy podatek nakładamy na najbogatszych w efekcie płacimy go wszyscy. Ale zostańmy przy tych wielomiliardowych brakach które wynikły z obniżenia podatków.

  To ile miliardów brakuje w budżecie przez to obniżenie podatków? Jak wielkie klęski nas z tego powodu spotkały?


  Ok. To jakie były łączne wpływy do budżetu w roku 2008? Podpowiem ci: 257 miliardów.

  A jakie były w roku 2010? Odpowiedź może być szokująca. Również 257 miliardów.

  Ostatnio zarzuciłem ci na forum (jako Aleister0) że nie próbujesz nawet krytycznie spojrzeć na rzeczy które są zgodne z twoim światopoglądem. A mógłbyś.

  Istotnie gdy w roku 2009 wprowadzono nową skalę podatkową wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych spadły o 5 mld. Ale już w roku 2010 te pieniądze zaczęły wracać pod postacią podatku VAT, akcyzy no i podatków od firm.

  Bo jeżeli robotnik Zenek za zaoszczędzone na niższym podatku pieniądze kupił dodatkowe pączki dla swoich dzieci, to wyższy podatek zapłacił cukiernik Heniek. I na jedno w końcu wyszło.

  A tak zupełnie swoją drogą, wpływy do budżetu w roku 2005 (czyli ostatniego roku rządów Marka Belki) wyniosły niecałe 180 mld zł, z czego zaledwie 42 mld pochodziły z podatków dochodowych od osób fizycznych.

  Wpływy do budżetu w roku 2010 wyniosły 257 mld z czego 62 mld pochodziły z podatku dochodowego od osób fizycznych.

  Wybór masz prosty. Spojrzeć w statystyki na stronie ministerstwa finansów i przyznać mi rację, albo uznać, że prawicowcy bredzą zawsze i wszędzie i dalej powtarzać, że przez to straszne obniżenie podatków teraz mamy wielomiliardowe braki w budżecie.

  A tak swoją drogą, zastanawiałeś się kiedyś dlaczego zmniejszenie stawki akcyzy na wódkę przez Leszka Millera spowodowało wzrost wpływów z akcyzy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba nie rozumiemy się. Ja jestem za obniżaniem podatków ale w rozsądny sposób. Pisałem że obniżenie akcyz spowodowało wzrost wpływów do budżetu bo taka prawda. Jeśli dzięki obniżce akcyzy na alkohol zmalał przemyt i bimbrownictwo to przecież dobrze. Po co ryzykować kupno alkoholu z niewiadomego źródła gdy niedrogo można kupić polski? Kupowano polski w większej ilości niż wcześniej. Obniżka podatku CIT pomaga przedsiębiorcom. Przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy. Jakoś rządzący "liberałowie" nie pomyśleli o tym a socjaldemokraci którym zarzuca się rozdawnictwo. Dobrze że wpływy do budżetu mamy większe niż np. za rządu Belki. Zechciej tylko uwzględnić fakt że obecnie złoty jest mniej wart od złotego sprzed 6 lat. Powód prosty: rząd chwali się obniżaniem podatków a faktycznie je nam podnosi w ukryty sposób. To ja już nawet wolałbym żeby podniesiono mi podatek ale żeby pozostałe złotówki w moim portfelu były coś warte. Chyba nie muszę udowadniać że zdrożała żywność, media, usługi, itd.
  Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie zgadzam się z tym co napisała Anna. Lewica swoje antyklerykalne hasła podnosiła wyłącznie w kampaniach wyborczych. Sama pani Senyszyn i pan Kopycińki niewiele byli w stanie zdziałać, skoro byli w tej walce osamotnieni w partii. Lewica, jak i PO i PIS zawsze układali się z Kościołem, wzamian za poparcie. Wystarczy dziś posłuchać, co mają do powiedzenia w sprawie krzyża prominentni posłowie SLD. NIKOMU ON NIE PRZESZKADZA ! Gdyby przyszło do jakiegoś głosowania w sprawie krzyża w sejmie to SLD będzie głosował za pozostawieniem go. Nadal uważacie, że to jest w porządku ??? I nie jest to kwestia samego krzyża przecież. Od niego trzeba zacząć, jeśli jest plan, by ograniczyć finansowanie z budżetu państwa "czasnej mafii". Jeśli się to będzie mogło dokonać, to można te zaoszczędzone pieniądze spożytkować np. na rosnącą nędzę i głodne dzieci. Proszę o tym pamiętać zamiast krytykować Ruch Palikota w czambuł, tylko dlatego, że kiedyś jego lider używał gadżetów , żeby wstrząsnąć opinią publiczną i zwrócić uwagę na rażące nieprawidłowości (penis i pistolet - gwałty w komisariatach policji, czy świński ryj - przekręty w PZPN). Stosunek do Kościoła - jako instytucji Palikot zmienił po 10-tym kwietnia 2010 r., po pochówku wawelskim i po reakcjach kościoła, a właściwie ich braku na bezczeszczenie krzyża pod pałacem. Dlatego nie warto obrażać się na ludzi, którzy chcą zrobić z tym porządek , tylko Ich w tym wspierać. Nie warto "odmrażać sobie uszu na złość babci"

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzisz, urok demokracji jest taki, że politycy nie mówią nam o tym co należy zrobić, tylko powtarzają to co chcemy usłyszeć, bo o nasze głosy chodzi.

  Np może cię zaciekawi, że Korwin Mikke powiedział o Leszku Millerze, że na podstawie artykułów które ten napisał do gazet już po odejściu ze stanowiska premiera, mógłby przyjąć go do UPR (bo wtedy jeszcze tam był) a do PO z takimi poglądami Miller by się dostał na pewno.

  Dlatego faktem jest, że choć SLD oficjalnie głosiło lewicowe poglądy, to stary beton partyjny myślał co najmniej rozsądnie. (no może poza Kołodką)

  Nie ma w tym nic odkrywczego. Przecież nie od dziś wiadomo, że autorem najbardziej prokapitalistycznej ustawy do której do dziś wzdychają liberałowie wszelkiej maści był nie kto inny a minister rządu Rakowskiego, Mieczysław Wilczek (chodzi o jego ustawę o swobodzie działalności gospodarczej z 1988 r. która de facto wprowadziła w Polsce kapitalizm)

  Problemem jest również to, że choć dwie główne (obecnie) partie reklamują się jako prawicowe, to ich poczynania są co najmniej lewicowe. Regulacja rynku postępuje, pomoc socjalna rośnie, ale oficjalnie twierdzą, że są partiami prawicowymi. Nawet w mojej branży rok temu PO wprowadziło regulacje które wszyscy w firmie okrzyknęli krokiem w dobrą stronę. Co z tego, skoro już się z nich wycofują i tworzą regulacje jeszcze bardziej idiotyczne niż te co były wcześniej?

  (dlatego muszę się sprężyć z pozwoleniem na broń, zanim nasi pożal się Boże rządzący się połapią, że za bardzo mi to ułatwili)

  Dlatego z bólem serca może bym i poparł pragmatycznego Millera, ale obawiam się, że Napieralski wierzy w te pierdoły które głosi i absolutnie go do władzy dopuścić nie wolno. ;)

  Pozdrawiam i zapraszam na mój blog.

  OdpowiedzUsuń
 8. Probusie nie będę używał wielkich słów! jestem lewicowym elektoratem- ale z całym szacunkiem! nie zdzierżyłem tej kampanii!nie poszedłem na wybory! nie dlatego że nie dorosłem- dlatego że SLD tak sie zajarał wynikiem z wyborów prezydenckich i strategią że myślał to wieczne! uznał nas za głupków!- uznał że tego samego chcemy od prezydenta i od rządu- elektorat rozróżnia- widać kandydat nie!- jedyny plus- elektatat umie myśleć

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie zapominajmy o idiotycznych wypowiedziach Wikińskiego. Pisałam o tym wielokrotnie i dodawałam, że SLD straci mój odwieczny głos.
  I straciło.
  Wikiński padł. Czyli moje spostrzeżenie były trafne.
  Agata/agata111z

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie przypominam sobie takiej wypowiedzi ani osoby o nicku: Agata/agata111z. Poza tym pan Wikiński miał rację.

  OdpowiedzUsuń
 11. Co się stało Wenderlichowi ? Przechodzi z Kaliszem do PO ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Nic mi o tym nie wiadomo i dziwi mnie to pytanie. pod inny adres powinno trafić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Probusie- nie będę komentować artykułu chciałbym tylko nadmienić że ten tekst nie jest Anny- wcześniej czytałem go w jakiejś gazecie= nie porównywałem całego i może Anna dodała coś od siebie-ale całokształt i przemyślenia nie są Anny!- jeśli chcesz firmuj to dalej dla Anny!-Pozdtawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Anna pisze w różnych miejscach. Gdy otrzymałem go mailem, zacząłem Anny szukać aby spytać czy pozwoli mi go wykorzystać. Zauważyłem wiele mądrych wypowiedzi na jej profilu. Nie neguję że coś wcześniej czytała. Ostatecznie to co piszemy zawsze powinno być wynikiem jakiejś wiedzy.
  Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. cyt...Don Basil..."Generalnie twój blog czytam z przykrością, gdyż bardzo mnie martwi gdy ludzie wykazujący ślady inteligencji jednocześnie głoszą lewicowe poglądy."

  Witaj Probus.

  Jak Don Basil do Ciebie Probus napisał "wykazujący ślady inteligencji" - wstyd i żenada, jakim językiem, niektórzy Polacy się posługują i jakie wysokie mniemanie o sobie mają.


  Właśnie zaglądnęłam na blog Don Basil i....niedobrze mi się zrobiło.

  cyt.Don Basil z jego blogu....."Na dodatek naprawdę trzeba się starać by nie zauważyć, że tylko dzięki katolickim mnichom możemy cokolwiek powiedzieć o kulturze Indian amerykańskich."

  No popatrz Probus, to nieważne, że kościół Indian miliony wymordował, ale mogą nam za to opowiedzieć o ich kulturze. Czy oby taką prawdę jak o naszych przedchrześcijańskich przodkach?
  Przepraszam Probus, że zaśmiecam Twojego bloga takim człowiekiem, ale musiałam się z kimś podzielić moim wzburzeniem, a na "Narcyza" o nicku Don Basil trafiłam właśnie czytając Twojego kulturalnego bloga.
  Jeszcze raz Przepraszam i Pozdrawiam.
  Słowianka

  OdpowiedzUsuń
 16. Witaj Słowianko!
  Po kulturze Azteków, Olmeków i innych niewiele zostało. Do tego przyczynili się przede wszystkim konkwistadorzy i mnisi którzy z nimi byli. Wymordowano miliony tubylczej ludności lub zamieniono ich w niewolników. Nie tak Chrystus nauczał o krzewieniu wiary chrześcijańskiej. O tym Don Basil powinien wiedzieć. Warto też pamiętać że to nie Toltekowie czy inni napadli na Hiszpanię i nie oni rabowali ją ze wszystkiego co tylko było możliwe. To nie oni niszczyli im świątynie i inne ośrodki kultu.
  Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Coś dodam do tych ciekawostek.

  Poszukajcie w Googl:

  -Lista zakonspirowanych Żydów (539/830)
  -Stenogram z tajnego referatu tow. Jakuba Bermana

  OdpowiedzUsuń