niedziela, 7 sierpnia 2011

J. Palikot. Koń trojański "prawicy"?

    Do niedawna zaciekle atakowany przez prawicowe media, zwłaszcza związane z PiS. Trudno wymienić wszystkie powody. Ostatnio jakby ucichły na jego temat mimo, że głośno krytykuje wszystkich z Kościołem i prawicą na czele. Cud? Wprawdzie pan Tusk obiecał, ale chyba nie o taki mu chodziło.
    Bez trudu można znaleźć w wyszukiwarce program jego ugrupowania. Można dowiedzieć się, że Polska ma być silna (przy redukcji armii do 50 tys. żołnierzy!), szczęśliwa, bogata, itd. itp. etc. Duża część programu zerżnięta z projektów składanych przez SLD w Sejmie, np. o związkach partnerskich, in vitro, aborcji. Że jest źle, ale już będzie całkiem fajnie gdy Ruch Poparcia zdobędzie władzę.
    Na obronność ma być przeznaczany 1% z budżetu zamiast prawie 2% które są teraz. Tylko, że te 2% to i tak o wiele za mało, W opłakanym stanie jest Marynarka Wojenna i pozostałe rodzaje Sił Zbrojnych RP. Znalazł się kolejny "geniusz" od obronności! Historia powinna czegoś nauczyć wszystkich Polaków. Czyżby pan Palikot nie uczył się jej? Podobno wykształcony człowiek.
    Obiecuje "uszczęśliwić" Polaków podatkiem  liniowym 3 x 18. Ludzie! Nie dajcie się nabrać! 18% od swojego dochodu już oddają fiskusowi średnio i nisko zarabiający Polacy. Jakąż to łaskę on nam robi? Przecież to już jest! Ale skorzystają na tym ci najwyżej zarabiający, w tym on sam. To ich podatek zostanie obniżony o 14%.  Taki dobroczyńca? Za mało płacimy za żywność?
    Jeśli ktoś uważa, że np. chleb i mleko są za tanie i należy je obłożyć 18% podatkiem to niech popiera pana Palikota Oczywiście powinien mieć świadomość, że szkodzi nie tylko sobie a milionom Polaków, zwłaszcza tych najuboższych.
    Swego czasu powiedział, że zniszczy SLD. Ale to właśnie rząd z SLD obniżył podatek CIT oraz akcyzy na alkoholi i paliwa, choć wcześniej nie obiecywał tak wiele jak niektórzy.. Chyba nie wszyscy to zauważyli bo SLD-owski rząd nie miał zwyczaju chwalić się wszystkim na prawie codziennych konferencjach prasowych jak niektórzy. Akcyzę na paliwa podniósł rząd z PiS po wygranych wyborach. Co robi PO, wiemy wszyscy.
    Mało prawdopodobnym jest, żeby 5% Polaków dało się nabrać jego populistyczne obietnice i poparło go w wyborach. Stąd brak większej reakcji prawicy na jego obecną kampanię. Przecież nie im uszczknie wyborców ale osłabi SLD. Koń trojański prawicy? Czy jakieś inne stworzenie?

PS.Wklejone 28,02,2012 r.: http://tiny.pl/hpqhf\  A swoją "lewicowość" pokazuje np. popierając podwyższenie wieku emerytalnego. 

PS.2. Ciąg dalszy "J. Palikot. Koń trojański prawicy?":  http://probus.blogspot.com/2013/03/j-palikot-kon-trojanski-prawicy-ciag.html

42 komentarze:

 1. Tego się po Tobie nie spodziewałem. Co za hipokryzja. Jak SLD obniży podatki to dobrze, jak Palikot obniży to źle. Wstyd Probusie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A komu chce obniżyć Palikot? Sobie i innym bogaczom. I to o 14%. Biedni i tak by z tego nic nie mieli a płaciliby więcej za jedzenia i leki. I kto tu jest hipokrytą?

   Usuń
  2. Podejrzewam , ze Spalony kocur jest podwójnym agentem : PO wskim i rosyjskim.
   On cały czas działa na szkodę Polski i Polaków niszcząc ponadto morale zwłaszcza młodych ludzi namawiając ich do zażywania narkotyków , a także otoczył się psycholami w rodzaju pedałów i odmieńców psychicznych. Prowadzi jakieś ciemne interesy i nie wiadomo gdzie gromadzi pieniądze , bo chyba nie w Polsce.To V kolumna wroga Polsce i Polakom.

   Usuń
 2. Przecież nietrudno chyba zrozumieć że przy podatku liniowym 18% zdrożeją artykuły żywnościowe. Nie wiem czy wiesz ile zostaje emerytom na jedzenie po opłaceniu czynszu i reszty. Jeszcze gorzej w rodzinach gdzie ktoś nie ma pracy. Dodam że wolałbym żeby mi raz podnieśli podatek i nie drenowali kieszeni w ukryty poprzez podwyższanie akcyz i VAT. Bo to jeszcze większe draństwo. Akurat za to pana Palikota nie obwiniam. Naprawdę chcesz wzrostu cen?
  Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także artykuły medyczne. Na razie sprzęt rehabilitacyjny ma 8% podatku. A Palikot zrobiłby 18%. Niech nie zawraca głowy.

   Usuń
 3. Zbyt to upraszczasz i mieszasz. Wszystko do jednego worka VAT, PIT i jeszcze na koniec piszesz o CIT.
  To nie takie proste. Jeśli chodzi o PIT (dochodowy) to rzeczywiście zarobiliby na nim tylko ci, którzy aktualnie są w progach 2+. I dobrze. A dlaczego nie mają zarobić? Właściwie nie zarobić tylko mniej stracić. Brak zgody na to jest typowym postępowaniem "psa ogrodnika".
  VAT - i tak realna stopa tego podatku wynosi 18%. Zrozum i biedny i bogaty płaci realnie 18% VAT (być może teraz po podwyżkach Tuska troszkę więcej). Pisanie, że wzrośnie cena żywności bez wyjaśnienia mechanizmu to demagogia. Cena chleba wzrośnie a cena np. czynszu spadnie. Zrównanie stawek NIC NIE zmienia, powoduje jedynie uproszczenie całego systemu a co za tym idzie - zmniejszenie możliwości krętactw wszelkiego rodzaju i okradania państwa.
  CIT - SLD obniżył podatek, to prawda, chwała im za to. Ale dodaj, że podatek ten dotyczy TYLKO (tak samo jak obniżka PIT prop. przez Palikota) "bogatych" bo przecież biedni nie prowadzą działalności gospodarczej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jest prawdą że biedni nie prowadzą działalności gospodarczej. Są ludzie którzy chcą dojść do czegoś, mają pomysły i zaczynają działalność. Zapożyczają się nieraz na to. Obniżenie podatku CIT stwarza przedsiębiorcy szansę rozwoju i tworzenia nowych miejsc pracy. Lepiej niech pan Palikot niczego nie obiecuje nie podając źródła pokrycia w budżecie niedoboru pieniędzy, spowodowanego jego obietnicami jeśliby je wprowadził w życie. Na zakończenie dodam że nie zgadzam się na dalsze osłabianie obronności RP a pan Palikot do tego zmierza. Nie zgadzam się na obniżanie poziomu swojego życia i milionów Polaków. I jeszcze jedno: pan Palikot w niczym nie pomoże ubogim Polakom bo jego ugrupowanie nie znajdzie się w Sejmie ale swoimi nieodpowiedzialnymi obietnicami powoduje zmniejszenie poparcia dla SLD o tyle procent ile uzyska.

  OdpowiedzUsuń
 5. [quote]Nie jest prawdą że biedni nie prowadzą działalności gospodarczej.[/quote] Dlatego bogatych wziąłem w cudzysłów. Podobnie można powiedzieć, że obniżenie PIT (nawet dla tych naprawdę bogatych) prowadzić może do zwiększenia miejsc pracy. Coś muszą zrobić z pieniędzmi i albo bezpośrednio albo pośrednio przysporzą miejsc pracy. Z tego co pamiętam Palikot podaje źródła finansowania. Najważniejsze z nich to pieniądze uzyskane z odcięcia kościoła od państwowego koryta. Z obniżką środków na wojsko też się nie zgadzam. Generalnie niewiele nas różni. Podstawowa różnica jest taka, że mnie wszystko jedno kto obniży podatki a Tobie podoba się tylko wtedy kiedy zrobi to SLD. To się nazywa partyjniactwo i również z tym Palikot walczy. Nie wiem czy wejdzie czy nie wejdzie do sejmu. Ja na niego na pewno nie zagłosuję a czy odbierze głosy SLD? Chyba trochę tak. Ale nie powinieneś mieć pretensji do niego, na tym polega demokracja. Pretensje możesz mieć tylko do SLD. "100 lat" obiecuje, że odsunie kościół od koryta państwowego i ... tylko obiecuje. Na tym właśnie postulacie "jedzie" Palikot, to jego główne hasło a podatki są gdzieś tam daleko z tyłu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie pisałem nigdzie że obniżenie podatków przez SLD jest "cacy" a przez pana Palikota jest "be". Piszę tylko że jego obietnica wprowadzona w życie dałaby korzyść wyłącznie najbogatszym. Pozostałym "obniżyłby" z 18% do 18% i zdrożałoby wiele podstawowych artykułów żywnościowych. To wynika z jego programu. Dostępny w wyszukiwarce. Co do KK: SLD nie ma w programie walki z KK, ale to jednak SLD ruszył sprawę komisji Majątkowej. Kilka lat temu podczas rządów SLD zbliżało się referendum przed wstąpieniem do UE. Przypuszczam że liderzy SLD starali się zapewnić przynajmniej neutralność Kościoła w Polsce, żeby z ambon nie nawoływano przeciw głosowaniu. Dobrze że uzyskano frekwencję przekraczającą 50%. Nie wiadomo czy zostalibyśmy później przyjęci, zwłaszcza pod rządami antyunijnej koalicji PiS-SO-LPR.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fakt. Nigdzie tego dosłownie nie napisałeś. Ale taki jest ogólny wydźwięk tego wpisu. Przynajmniej ja to tak odebrałem. Na pewno subiektywnie bo każdy odbiór jest subiektywny. Nie dziwię się, że SLD nie ma w programie "walki" z KK. To nie chodzi o walkę, chodzi o faktyczne ustawienie KK tam gdzie jest jego miejsce wynikające z konstytucji. Jeśli tego nie mają wpisanego w program to co z nich za lewica.
  Liderzy SLD przed i W TRAKCIE trwania referendum zapewnili sobie nie tylko neutralność ale przychylność kościoła. Pisze o tym na FB Aleksandra Jakubowska w komentarzu pod jednym ze swoich zdjęć.
  http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1833627201686&set=t.100001903947561&type=1&theater
  "Dzięki za przypomnienie, pamiętam tylko jak siedzieliśmy w gabinecie Leszka Millera z pobladłymi twarzami, bo wyniki stanęły i baliśmy się przegranej. Kościół pomógł, ale jak, to już tajemnica służbowa. Oczywiście doceniam zasługi pana Nikolskiego."
  Wielu osobom jednak nie podoba się ta długa symbioza SLD z KK (obudzili się dopiero niedawno i kto wie czy to faktyczne przebudzenie czy gra pod elektorat). SLD płaci za to cenę a Palikot wykorzystuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze zrobili że zadbali o neutralność KK. Zresztą i tak nie udało się całkowicie ale wystarczyło żeby referendum przeszło. SLD straciło na tym ale Miller okazał się mężem stanu. Przedłożył dobro Polski nad dobro własnej partii.

   Usuń
  2. PiS obniżył a nie podwyższył akcyzę na paliwa. Panie Probus, jeśli pisze Pan coś to proszę być chociaż w minimalnym stopniu obiektywnym. Jeśli nie jest Pan czegoś pewien to najlepiej sprawdzać a jeśli jest Pan czegoś pewien to podawać źródło. W ten sposób jakość tego co Pan pisze staje się dużo wyższa a treść bezsporna. Ja podaję link odnośnie obniżki akcyzy na paliwo za rządów PiS z dnia 5 wrz 2005: http://www.espedytor.pl/news/85.php


   Pozdrawiam
   Tomek

   Usuń
  3. Szanowny Tomku - autorze wypowiedzi z godz. 11:08! Podany przez Pana link nie otwiera się. Natomiast o5.09.2005 r. PiS nie mogło obniżyć akcyzy. Jeszcze rządził SLD. Miłego dnia!

   Usuń
 8. Wiesz kiedyś ekscytowałem się programami lewicy ( czytaj SLD) teraz choćby nie wiem co obiecali już im nie uwierzę. Zbyt wiele razy mnie okłamali a ja nie mam w zwyczaju cale życie sobie dawać w gębę pluć. Co to za lewica co z księdzem w procesji idzie? Co to za lewica której kompletnie nie interesuje świeckość państwa i neutralność w sprawach światopoglądowych?
  Zagłosuję na Palikota on przynajmniej mówi ze coś z tym zrobi bo SLD już nawet gadać przestało na ten temat.
  Pozdrawiam
  wester

  OdpowiedzUsuń
 9. To nie SLD obiecywał miliony mieszkań w nierealnym terminie i nie SLD obiecywał cuda, podpisanie Karty Praw Podstawowych, itd. Pan Palikot też nie obiecuje podpisania Karty, Zastanów się dlaczego. Oczywiście masz prawo zmarnować swój głos, ku radości "prawicy".
  I jeszcze jedno: sprawę Komisji Majątkowej ruszono właśnie dzięki SLD.
  Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 10. nie ma zgody na miliony miwszkań-jedni charują żeby je mieć innin uważają że mają do nich prawo!bo im się należy!- bo co?bo nieudacznicy?

  OdpowiedzUsuń
 11. http://www.youtube.com/watch?v=Z0Z_VlpCAaw - Ruch Zaparcia Palikota.

  OdpowiedzUsuń
 12. http://zbyszkozbogdanca.salon24.pl/219470,jak-palikot-polmos-wydoil-czyli-dramat-w-v-aktach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GDYBY TO ON JEDEN ZROBIŁ TO PEWNIE MIAŁBY PROBLEM. ALE ROZKRADZIONO CAŁĄ POLSKĘ I NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA.

   Usuń
 13. Witaj Probusie! wybacz ale zacznę od prośby a później odniosę się do tematu; Proszę Cię abyś swoją zdolność do docierania do ludzi wykorzystał do tego aby namówić swoich dyskutantów tak z bloga jak i forum nakłonić tylko do jednego- aby poszli na wybory!- uzasadnię moją prośbę- tylko elektorat PiS jest zdyscyplinowany, prócz tego PiS jak zwykle obszedł prawo o ciszy wyborczej i bedą agitować na mszach płacąc za intencje. Proszę głównie z jednego powodu- Nie chcę żeby o moim państwie i moim życiu decydowali- stary kawaler z fobią o zamachu smoleńskim z Macierewiczem i Fotygą, nieopierzone i niedoświadczone aniołki prezesa, wdowy smoleński i byli agenci CBA no jeszcze dzieci znanych aktorów skąd inąd nie znane- wybacz moją prosbę ale taki Sejm to zniszczona Polska dla ambicji jednego kawalera! co do Palikota żeby było na temat- szuja! a szkoda bo był moment (krótki niestety) że myślałem że jest alternatywą- niestety poglądów zero i zbiera wszystkich których nikt nie chce- Pozdrawiam i proszę!

  OdpowiedzUsuń
 14. Kalisz wygryzł kobietę-! paryter w SLD działa! Piwkarska ma jaja! i tylko ona !reszty nie kupuję kitu- wiesz dlaczego bo sam go krytykowałeś!

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeśli się komukolwiek coś zarzuca należy przedstawić dowody że tak się stało. Krytykowałem go m.in. za to że wziął udział w imprezie promującej pana Palikota. Bo nie jestem z tych którzy wszystkiemu i wszystkim przyklaskują. Skrytykowałem to co uważałem za złe ale dostrzegam też to co dobre. Uważam że jest dobrym i mądrym politykiem i nie widzę polityków "prawicy" którzy mogliby się z nim równać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Autora(kę) komentarza z godz. 21.00 dnia 20.09. zapewniam że zawsze na forach proszę o jak największą frekwencję i uzasadniam w podobny sposób. Oczywiście zamierzam napisać o tym w blogu.
  Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Palikot prawica? To jest antykościelna lewica jeszcze bardziej radykalna od samego sld. Sam Palikot to karierowicz i nie wiem czemu taki odsetek wyborców daje się na niego nabrać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Może okazać się że zostanie po wyborach koalicjantem PO. A głosy odebrane przez niego SLD będą służyły panu Tuskowi i PO. Zapewne głosujący na niego poczują rękę w nocniku. Ale będzie już za późno.
  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. i g.. PO czy Polikot jedno g...

  OdpowiedzUsuń
 20. Sami generałowie mówią, że idący w grube miliardy budżet jaki mają jest w zupełności wystarczający.

  Budżet Polski to około 200 mld zł. Budżet armii to około 20 mld złotych! Wojsko wysysa olbrzymie ilości pieniędzy!

  Zresztą na wojsko można wydać cały budżet USA, a nawet całego świata i tak im będzie mało. To worek bez dna. Nie ma takich pieniędzy, których armia nie dałaby rady puścić z dymem (dosłownie). Armia jest w stanie zrujnować budżet każdego państwa.

  Pomijając bardzo wysokie zarobki w armii, zbyt rozbuchane przywileje socjalne, bardzo niski wiek emerytalny. Armia jest zbyt liczna. Armia jest horrendalnie kosztowna. Jakaś jedna głupia zdetonowana na poligonie bombka czy rakieta potrafi kosztować miliony złotych!

  Czy uzmysławiacie sobie, że dając te pieniądze na armię zostaną one zaprzepaszczone kompletnie? Nasz kraj w ogóle na tym nie zyska. Jakieś bezsensowne ćwiczenia na poligonie nic nie dają. A kosztują fortunę nasze państwo.

  Wydawanie na to pieniędzy, gdy w kraju tak wielkie ubóstwo jest kolosalną głupota rządzących. Niestety ciągle mamy pokłosie totalitarnych rządów w mentalności niektórych polityków, gdzie ludzie głodują, ale na armię idą niebotyczne pieniądze.

  Już rozsądniej byłoby te pieniądze spalić by uzyskać z nich trochę ciepła w zimie niż marnować to na armię by mogli sobie kupić bombki czy inne rakiety do wysadzenia w powietrze na poligonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypuszczam że tak może powiedzieć generał bojący się o swój stołek. Zwłaszcza gdy armia i flota są kompletnie zaniedbane. Nie jest prawdą że na wojsko przeznacza się 20 mld zł. Proponuję jeszcze raz przeliczyć. Na obronność przeznacza się tylko 1.95% budżetu. Jak widać historia Polski nie wszystkich nauczyła. Ja uważam że lepiej utrzymywać swoją armię niż cudzą.

   Usuń
 21. Proponuje najpierw zapoznać się z definicjami:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawica
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica
  Następnie przeczytać:
  http://pl.wikiquote.org/wiki/Janusz_Palikot

  Kogo Ty nazywasz prawicowym?
  http://www.youtube.com/watch?v=yrafQpcZkUw (oj chlapnęło się)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję zastanowić się co może oznaczać cudzysłów. Oj, chlapnęło się! Miłego dnia!

   Usuń
 22. Bohater narodowy okazał sie Bolkiem,premier ma na imie Donald,minister finansów to żyd na usługach obcego kapitału,Pierwszy prezydent ,,wolnej Polski w 1989 roku to człowiek odpowiedzialny za wiele ludzkich tragedii i sługus Moskwy, Prezydent wybrany w tyk kraju na 2 kadencje to komunista z partyjną legitką zataczający sie pijak na grobach poległych żołnierzy,...wiecie co ..juz mi sie dalej pisac nie chce..ale czy wy ludzie tej farsy nie widzicie w tym kraju ? czy jej widzieć nie chcecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chlopie SZCZERA PRAWDA ,nic na to nie poradzimy

   Usuń
 23. Dostrzegam to i to jest powodem mojego pisania. Wolałbym żeby takich tematów nigdy nie było. Niestety, są i przybywa ich.
  Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 24. Powiedz , co zrobić aby w tym naszym kochanym Kraju, Kochanej Ojczyźnie jeszcze chciało się żyć. Pełno nieswoich, działających z pełną premedytacją - na szkodę nas- Polaków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż. Odbyły się wybory i ich wynik trzeba z pokorą przyjąć. Ale warto przyglądać się rządzącym, zwłaszcza wynikom gospodarczym i spełnianiu obietnic wyborczych. Także walce z korupcją, itd. A przede wszystkim uczestniczyć w wyborach. Pozdrawiam!

   Usuń
 25. zaczęli od rozwalenia związków zawodowych, jedynej siły zdolnej do protestów. pAn Duda nic nie robi w kraju dla mas pracujących - dostał się na stołek międzynarodowej organizacji związków i ma się jak panisko z grubą kasą za nic nierobienie dla swoich Rodaków w kraju. swojego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 26. Palikot jest jedynym gościem który mysli do przodu, jako jedyny chce po woli legalizować to czego inni się boją a połowa tych rzeczy jest w standardach reszty krajów UE.

  OdpowiedzUsuń
 27. A na zdjęciu "MORDO TY MOJA"

  OdpowiedzUsuń
 28. A na zdjęciu "MORDO TY MOJA"

  OdpowiedzUsuń
 29. Palikot to populista, tchórz i pajac - wrzeszczy o państwie świeckim a jest przeciwny jego podstawowym postulatom małżeństwom homoseksualnym i adopcji dzieci. Dodatkowo wstawia tanie POpulizmy z legalizacją narkomaństwa i związków partnerskich. Związki partnerskie nie są potrzebne ani ludziom homo ani hetero, bardziej potrzebne są małżeństwa homoseksualne! Czekam na odważnego polityka, który o nie będzie walczyć!

  OdpowiedzUsuń
 30. Palikot to PAJAC ! Pasuje z rudzielcem falszywcem !

  OdpowiedzUsuń