wtorek, 2 sierpnia 2011

Dość już nienawiści!

    Wczoraj minęła 67 rocznica Powstania Warszawskiego. Jakże bohaterskiego i tragicznego w skutkach. Kolejna hekatomba ofiar polskiej patriotycznej młodzieży i nie tylko młodzieży. Straszną śmierć poniosły osoby cywilne, w tym kobiety i dzieci.                                              
    Ich heroizm zasługuje na najwyższy szacunek i wieczną pamięć. I tym razem odbyła się uroczystość upamiętniająca ich czyny. Niestety, została zakłócona przez ludzi którzy chyba nie potrafią zrozumieć, że w tym czasie wszyscy tam obecni powinni zachowywać się godnie, czyli odpowiednio do sytuacji.    
    Otóż  Premiera RP i urzędników państwowych mu towarzyszących przywitano gwizdami, buczeniem a nawet inwektywami.Naprawdę przykro na to patrzeć. Ten dzień, tak szczególny dla wszystkich Polaków i to miejsce zostały sprofanowane przez niemądrych i zacietrzewionych ludzi.
     67 lat po tych tragicznych wydarzeniach i 22 lata po obaleniu "komuny" najwyższy czas, by politycy zaczęli szukać tego co łączy wszystkich Polaków a nie tego co dzieli. Historia wreszcie powinna czegoś wszystkich nauczyć.
    Pan Tusk nie jest dobrym premierem a PO źle rządzi Polską. Przykładów aż nadto. Ale trzeba z pokorą przyjąć, że to właśnie oni wygrali wybory a nie urządzać hucpę, zwłaszcza gdy samemu nie rządziło się lepiej. W dodatku te gorszące sceny miały miejsce już wcześniej.
    Żeby plugawić to miejsce oraz ten dzień  a także na uczuciach patriotycznych Polaków w tym  nielicznych już weteranów Powstania urządzać sobie kampanię wyborczą, trzeba być całkowicie pozbawionym wszelkich skrupułów i sumienia.
    Najwyższa pora żeby wszyscy Polacy zaczęli zastanawiać się kogo chcemy uczynić gospodarzem naszego kraju. Czy chcemy żyć w pokoju i spokoju. Czy chcemy wiecznego skłócania Polaków z Polakami i Polski z sąsiadami.
    Jesienią możemy dać wyraz swoim opiniom przy urnach wyborczych. Pomyślmy o tym już dziś. Nie dajmy też nabrać się tym którzy wcześniej nie dotrzymali obietnic wyborczych.

10 komentarzy:

 1. 'Bezmyślny' pisowiec.2 sierpnia 2011 20:01

  Witam Probusie. Nie jesteś głupi. Na onecie nawet wydajesz się czasem osobą piszącą to co chce, lecz tutaj widzę, że to zwykła nagonka na prezesa i PiS jakich w internecie dużo. Zupelnie się nie zgadzam z tym co piszesz i nie gardzę tobą przez to, bo masz do tego prawo. Przykro mi tylko, że takie bzdury docierają często do osób niezdecydowanych i często skutkują poparciem dla ryżego. Taaak, ale ani złego słowa o Ryżym i Komarze. Cześć i czołem, a na przyszłość życzę więcej indywidualizmu bo podporządkować się i powtarzać to, co inni mówili/mowią/piszą to żaden wyczyn.


  Pozdrawiam,
  Ten bez mózgu co głosuje na PiS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagonka na prezesa? Największym wrogiem prezesa, jest sam prezes.

   Usuń
 2. Witaj Sympatyku PiS!
  Zechciej zauważyć że pana Tuska i PO także krytykuję na forach oraz w tym blogu. Jeśli przejrzysz to znajdziesz. Zdarza mi się także krytykować SLD które zresztą popieram.
  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. w zupełności się z Tobą zgadzam. Źle się dzieje w państwie polskim- pełno nienawiści i wrogości wśród ludzi. Nie wierzę że jesienne wybory cokolwiek zmienią
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki! Również pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dopóki p. Kaczyński i Rydzyk będą mieli dostęp do mediów i ludzi nic się nie zmieni niestety! słuchacze RM tożsami z wyborcami PiS tak mają "wyprane" mózgi że nikt tego nie zmieni- nawet trudno próbować bo są agresywni piorą co mają pod ręką a jeśli mniej bitewni atakują słownie argumentując że skoro nie rozumujesz jak oni to nie jesteś Polakiem a tylko polskojęzyczny- żal patrzeć i słuchać. Pozdrawim

  OdpowiedzUsuń
 6. Artykuł sprzed 2 lat i wciąż aktualny. Ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolałbym, by całkiem zdezaktualizował się. Żeby wreszcie zapanowała zgoda w Polsce.

   Usuń
 7. Probusie, ale dlaczego PO i Tusk źle rządzą Polską? Bo wiesz, powtarzać to co się usłyszało od rodziców i dziadków oraz na mszy w kościele to każdy potrafi. Fakt, PO ma swoje wady. To już nie jest to samo PO którego deklaracje i program pamiętam z dnia gdy dopiero powstało (to było jakieś spotkanie w Hali Olivii w Gdańsku jeśli dobrze pamiętam). Ale jedno trzeba przyznać - Tusk jest człowiekiem na poziomie, jest politykiem rozsądnym, nie można mu też zarzucić nieuczciwości. Widać jednak że przytłacza go ogrom nienawiści tych "prawdziwych polaków", widać, że reformy które chciałby wprowadzać blokują przeciwnicy polityczni, związki zawodowe... Wolałbyś PiS zamiast PO? Wolałbyś PSL z ich szalonymi pomysłami i absolutnie nieokreślonym programem?

  Prawda jest taka że PO nie jest cudownym rządem jaki zapamiętają pokolenia, ale nie można mu zarzucić że jest rządem złym. Pomimo swoich paru wpadek idzie im na pewno lepiej niż sławetnej koalicji IV RP o nazwie KLG - czyli Kaczyński Lepper Giertych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mógłbym wiele i długo wypominać PO i panu Tuskowi. Np. niespełnianie obietnic wyborczych, w tym niepodpisanie Karty Praw Podstawowych, ACTA, "67", itd. PiS też nie popieram, co nietrudno sprawdzić. Zresztą, wolę SLD. Przynajmniej normalni ludzie.
   Dzięki za komentarz!
   Pozdrawiam!

   Usuń