środa, 9 marca 2016

Emeryci i renciści! Popierajcie PiS czynem ...

    Historia lubi powtarzać się. W 2007 r. emeryci i renciści nie dostali nawet grosza podwyżki świadczeń. Nieliczni dostali jednorazowe ochłapy, które nie zmieniły podstawy wymiaru na wyższy. De facto, stracili także oni, bo to rzutowało na wysokość następnych rent i emerytur. 
   Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) potraktowano jako skarbonkę do wyjmowania pieniędzy na cele niezwiązane z działalnością ZUS. Zabrano emerytom i rencistom 40 mln zł z przeznaczeniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, nie pytając zainteresowanych o zgodę: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3875054.html#sondaz  Zabrano także 20 mln zł na zwiększenie budżetu "biednego IPN. 
    Mamy rok 2016 i znów prawie to samo. Ochłapy dla nielicznych i wydawanie emeryckich pieniędzy na cele niezwiązane z działalnością ZUS.  Tym razem 80 mln zł na Światowe Dni Młodzieży: 
http://natemat.pl/167451,pis-chce-dac-80-mln-wiecej-na-swiatowe-dni-mlodziezy-pieniadze-wezma-z-ubezpieczen-spolecznych Jeśli na tym się skończy! Czy ktoś pytał emerytów i rencistów o zgodę? 
    Co gorsza: to rozdawnictwo cudzych pieniędzy, dzieje się w sytuacji bardzo trudnej dla zadłużonego ZUS: 
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/pozyczki-z-budzetu-panstwa-dla-zus/11y254
 PS. 
Żeby nie było, że czepiam się PiS. Chciałbym ich nieraz pochwalić. Niestety, nie dają powodu ku temu. Każdemu według "zasług". Oto krótki przykład wspólnych "zasług" PO i PiS dla emerytów oraz rencistów: "PiS dba o ubogich? PiS na wodę, fotomontaż!" 
http://probus.blogspot.com/2014/11/apologeci-pis-czesto-chwala-te-partie.html
W dolnej części tekstu, linki z  niektórymi "zasługami" PO i PSL. Też powinny być zapamiętane. 
A tutaj: "genialny" pomysł pana ministra. Znowu"urawniłowka"? 
"Rewolucja w emeryturach! Bogaci mogą stracić, ale biedni..." - http://www.fakt.pl/finanse/800-zl-dla-wszystkich-beda-rowne-emerytury-dla-wszystkich-,artykuly,615835.html

Wojskowe emerytury i renty inwalidzkie będą obniżone do 854 zł! Projekt jest już w Sejmie, prezydent kłamał?https://wiesci24.pl/2019/08/16/wojskowe-emerytury-i-renty-inwalidzkie-beda-obnizone-do-854-zl-projekt-jest-juz-w-sejmie-prezydent-klamal/?fbclid=IwAR0wxknayUtiUv9oUC3EppIt-ySRoyZPnvqAyq-mz4r3GsbGpvyok5TRhNk

PiS przeciwko emeryturom bez podatku. Skandaliczne głosowanie w Sejmie: 
https://wiesci24.pl/2018/03/23/pis-przeciwko-emeryturom-bez-podatku-skandaliczne-glosowanie-w-sejmie/

PS.2 Jest rok 2019. Obiecują ochłap w postaci "trzynastki" dla emerytów i rencistów: TomaszSekielski ujawnia kłamstwo Morawieckiego na temat podwyżek emerytur. Premier kłamie nas w żywe oczy. 
https://www.facebook.com/wspolnie.solidarnie.do.skutku/videos/836202400085761/?t=0

20 komentarzy:

 1. Z okazji Twojego Święta składam Tobie życzenia:
  - cudownych życia chwil...
  - jasnych promieni słońca co dnia...
  - życia usłanego różami, lecz tylko płatkami...
  - przyjaciół prawdziwych i szczerych...
  - miłości bezinteresownej...
  - przede wszystkim zdrowia...
  - wszystkich marzeń spełnienia...

  Jeśli jest coś...
  o czym zapomniałam sam sobie pomyśl...
  ja się podpisuję i do swoich życzeń dopisuję...

  Apropo wpisu, to zgadzam się z Twoja treścią. To co się dzieje, przekracza granice wszelkiego pojęcia. Dotąd, takich komedii w Polsce jeszcze nie było. Serdeczności Probusie. Dobrego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu obalenia komuny, dzieją się same afery. Wszystko, z niekorzyścią nie tylko dla emerytów i rencistów, ale dla całego narodu. Wstyd i hańba! Zaznaczam, że w owym czasie byłem i nadal jestem bezpartyjny. Post godny uwagi, a także wyciągnięcia z niego wniosków. Oby, nie za późno. Szacun Probusie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z tym co w swoim poście napisałeś, a także z wypowiedzią Korneliusza. Niestety, to wszystko co się w Naszej Ojczyźnie i na świecie dzieje, budzi we mnie ogromny niepokój i niepewność jutra już nie mówiąc o tym że jest mi bardzo wstyd, za tych co garną się do rządzenia Narodem nie mając do niego żadnego szacunku ani się opamiętania w kłamstwach, jak i stosowaniu masowej przemocy wobec jednostek i całości Polskiego Narodu. Rzeczywiście wstyd i hańba w ostatnim czasie na nas Polaków spada i jak my się mamy we własnej Ojczyźnie czuć? Kiedy bezprawie i niesprawiedliwość nas tak wszystkich rani i kaleczy na naszej Narodowej Godności i Honorze jako Polaków! Przykre to wszystko ale prawdziwe i obawiam się, że w końcu te incydenty i ten nieludzki system wywoła wojnę Polsko - Polskę i to najbardziej mnie przeraża :( Niestety. Pozdrawiam Cię Probusie bardzo serdecznie i życzę Tobie spokojnego, bezpiecznego i miłego dzisiejszego jak i każdego dnia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Pozdrawiam i miłego dzionka życzę!

   Usuń
 4. Za to pan dyrektor, Tadeusz Rydzyk został sowicie nagrodzony. Ponad 48 % wyborców, od 60 lat i wyżej poparło PiS. Do następnych wyborów zmądrzeją!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I kogo poprą, według Ciebie? Ja takiej siły politycznej, która spełniała by moje oczekiwania, nie widzę.

   Usuń
 5. Mają co chcieli, tylko szkoda, że ci co nie chcieli też tak mają. Odnosząc się, do wpisu Radiego, to myślę, że prędzej wymrą niż zmądrzeją. TR będzie musiał wszystko oddać, a PiS dostanie to na co sobie zasłuży. Niedługo! A sakrum fałszywości, to potrzebne Polakom, jak świni siodło. Za przeproszeniem! Będzie z niego pojemny silos. Szacun!

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem tak, że przyjdzie czas i to może prędzej niż się spodziewają, że trafi ich wszystkich w końcu szlag! I oby, jak najprędzej! Wtedy poczują to, co teraz przez nich czujemy my...gorszy sort. Fajnie, że o tym piszesz... Pozdrawiam Probusie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jestem przerażona tym, co się w Polsce dzieje. Trudno mi się pogodzić z tym, że przestajemy być demokratycznym państwem, a stajemy się państwem, który jest wizją jednego człowieka. To się może źle skończyć i boję się tego. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wiele Polek i wielu Polaków podziela nasze obawy. Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Gospodarka rabunkowa. Tylko pisiory tak mogą robić. A do wyborów daleko.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba nie jedne pisiory tak robią i jeszcze tylko dodam że nie jest chyba jednak prawdą że to co się dzieje, jest to bowiem wynikiem waszych ,tak w a s z y c h zaniechań i nie ma co płakać że wasze uprzywilejowane środowisko od lat płaci za to.koniec cytatu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrozumiesz gdy będziesz na emeryturze i będziesz liczył każdą złotówkę. I nie pieprz o przywilejach. Na to emeryci zapracowali sobie przez wiele lata pisiorstwo ich teraz okrada.

   Usuń
 10. Czy 2,5 zeta to mało w obliczu tak jak mawia broszka zrujnowanego kraju,a za chwilę "Polska piękna i bogata no i kwitnąca.Coś się tej bandzie poPiSiło czy pokręciło.

  OdpowiedzUsuń
 11. a słowo myślących Polaków stało się c.. nie.... faktem.Za chwilę wszyscy utkniemy w tym pisowskim gó.....trzeba wychodzić na ulicę-może jeszcze da się coś uratować..........

  OdpowiedzUsuń
 12. kochani ,dzisiejsza Angora 28.11.2016 podaje jak w bambuko rząd PIS zrobi polskiego obywatela ,przydzielając kwotę wolną od podatku .Proszę poczytać komu i ile ,bo większości NIC ,a jeszcze zabiorą dodatkowo !
  Kochani ,rząd PIS-owski potrafi jednak wykołować wyborców ,jeszcze przejrzą na swoje oczki Polacy !

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy nie lepiej Probusie ich chwalić chwalić pod niebiosy a w mig znajdzie Ci deweloper jakiejś intratną fuchę obok siebie a może nawet w PE lub radzie nadzorczej w firmie uległej PiSiorom???

  OdpowiedzUsuń