poniedziałek, 14 marca 2016

2+2=5

                           
PS. 
Wszelkie podobieństwo do sytuacji i osób, zwłaszcza ze świata polityki, jest zupełnie przypadkowe.

19 komentarzy:

 1. Ten film daje dużo do myślenia. No i np. niech ktoś powie, że pod Smoleńskiem nie było zamachu. Hahahaha...

  OdpowiedzUsuń
 2. To co się od lat dzieje w naszej Ojczyźnie, to jednym słowem można nazwać zbiorowym "Obłędem!" który z dnia na dzień osiąga szczyt "Obłędnego Apogeum!" Nie tylko stanowi dla nas Polaków totalne zagrożenie ale i przede wszystkim niesie "Hańbę!" niegodną nas Polaków. Przykre jest to ale prawdziwe, do tego dopowiem że nie ma dla Polaków gorszych wrogów na świecie, jak rozdarci i pełni wzajemnej nienawiści Polacy przeciw Polakom! Co w końcu dla naszej Umiłowanej Ojczyzny i nas zwyczajnych i rozumnych Polaków może źle się skończyć, bo jak stare przysłowie mówi: "Gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta!" A że też stare przysłowie mówi: "Że Polak jest dopiero mądry, po szkodzie!" A zatem, wypadało by się pouczyć nieco bolesnej ale prawdziwej "Historii Polski" by uniknąć tego co niegdyś naszych podobnie zgłupiałych co niektórych przodków zgubiło i naszą Ukochaną Ojczyznę na całe wieki, aż strach się bać nieodpowiedzialnych rządzących i obłąkanego częściowo narodu. Nie tędy droga - Umarłym - należy dać spokój a zająć się zgodnie ze wzajemnym szacunkiem jeszcze żyjącym Narodem i jego bezpieczeństwem, bez względu na osobę i jej wiek jak też społeczny status, bo w końcu każdy Polak to Polak jak Człowiek to Człowiek! Bóg mówi: "Miłuj Bliźniego swego, jak siebie samego!" i to powinno być oczywiste dla Każdego wyznawcy Boga jak i Polki i Polaka. Pozdrawiam Cię Probusie bardzo serdecznie i życzę Tobie spokojnego i pogodnego a nadto miłego i bezpiecznego dziś i każdego dnia...

  2 + 2 = 4 to prawidłowe rozwiązanie, lecz dla co niektórych to właśnie jest taki obłędny wynik, jak wstęp Twojego wpisu określa a czego, już dalej komentować nie będę bo wiadomo kogo ten powyższy wynik dotyczy...

  Serdeczności Probusie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za poruszający komentarz! Serdecznie pozdrawiam!

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziemy tacy dzielni, jak ten chłopczyk i zawsze będziemy mówić, że 2+2+4. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Zgadzam się z Tobą! Również pozdrawiam!

   Usuń
 4. początek nawet mnie ubawił bo przypomiał mi komentarz p. Staniszkis o "łamanych kręgosłupach" ślepo głosującuch wg. rozkazu i jakoś bawiło mnie że te kręgosłupy ich wreszcie zabolą - ale dalej; już tylko smutek nastał... bo jak widać kręgosłupy chyba rak władzy wchłonął bezboleśnie a boleć będzie wielu innych którzy kręgosłupy zachowali a chcą w sumie tak niewiele i tak wiele- chcę być dumnym polakiem pełoprawnym członkiem Unii Europejskiej - od Euro 2012 nawet tak mi się zaczęło wydawać...

  OdpowiedzUsuń
 5. Mały chłopiec daje przykład, jak być odważnym i bronić prawdy i faktów. Zadziwiające, bo nie jeden dorosły by stchórzył. Dlatego, bardziej poważam dzieci i młodzież, niż starych tchórzy co dla ocalenia własnego tyłka, przytakują kłamstwu i głupocie. Tak więc, nic dziwnego, że mamy w kraju to co mamy. Idiotyzm i obłudę się gloryfikuje, a prawdę i prawość zawzięcie niszczy. Wilcza demokracja z hipokryzją się rozpanoszyła, że człowieka, w kraju przestępców i tchórzy trafia szlag. Dobry post, z właściwym przykładem. Brawo! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziwisz się że wielu dorosłych by stchórzyło? Wielu dorosłych nosi brzemię odpowiedzialności za innych ludzi (np. członków rodziny) i przez to są mniej skorzy do podejmowania ryzyka. To się nazywa odpowiedzialność. Dla lepszego zobrazowania można przytoczyć przykład wojska do którego tak chętnie powołuje się w przeważającej części ludzi młodych z uwagi właśnie na większą skłonność do ryzyka i bardziej brawurowego działania wynikającego raz z młodzieńczej fantazji a dwa braku jakichkolwiek hamulców typu odpowiedzialność za kogoś lub coś. Także ostrożny byłbym w ferowaniu takich osądów, że ludzie dorośli to tchórze.

   Co do samego filmu to świetnie pokazuje nam zwykłym ludziom co to jest władza i do czego może prowadzić gdy pozwolimy by zaczęła działać bez jakiejkolwiek kontroli. Także pamiętajmy o tym, że władzy należy patrzeć na ręce (niezależnie czy nazywa się ona PiS czy PO itp.) i działać z odpowiednim wyprzedzeniem gdy zaczniemy dostrzegać, że coś z nią zaczyna się dziać nie tak. Bo jak się spóźnimy to będzie to nas kosztować znacznie więcej.

   Usuń
  2. Tchórzostwo i głupota dorosłych, daje przyzwolenie na despotyzm, tym samym pozbawia nas i naszych potomnych wolności oraz przyszłości. Odwaga jest odpowiedzialnością, nie tchórzostwo. Właśnie, z powodu tchórzostwa już wiele straciliśmy. I jak tak dalej będzie stracimy resztę, którą dzięki odpowiedzialnej odwadze możemy zachować. Pomyśl, zanim coś napiszesz.

   Usuń
  3. Dzięki! Również pozdrawiam!

   Usuń
 6. @Giga: wybacz, ale nie wszyscy są tak ograniczeni żeby tkwić w jednej przestrzeni i przeprowadzać operacje tylko na jednym ciele.
  JEST RZECZĄ OCZYWISTĄ że 2+2 może być równe 5.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy!
   Rzeczą oczywistą jest to, iż sam jesteś ograniczony. Do szkoły wróć!

   Przedszkolak wie, że 2+2=4

   Gigo!

   Nie przejmuj się ograniczonymi, którzy tak prostego zadania nie potrafią prawidłowo rozwiązać. Żałosny jesteś, przeproś Gigę!

   Usuń
  2. Czy nie można bez obrażania, nawet jeśli ma się inne zdanie?

   Usuń
 7. Brawo! Obecna Polska w pigułce. Tylko, że to smutne jest. Daj trochę nowych kawałów Probusie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo odważny chłopiec, wzór! Brutalność i nienawiść, niszczy wszystko.
  Pozdrawiam Cię Probusie

  OdpowiedzUsuń
 9. Podchodzisz do sprawy wybitnie zero-jedynkowo twierdząc, że za każdym razem odwaga równa się odpowiedzialność. Odwaga kojarzy się raczej z brakiem strachu czy też w pewnych sytuacjach męstwem ale nie jest to zawsze jednoznaczne z odpowiedzialnością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego nie twierdziłem. Odwagą jest też pohamowanie strachu i walka o prawdę. A strach odczuwa każdy normalny człowiek.

   Usuń