piątek, 7 listopada 2014

PiS dba o ubogich? PiS na wodę, fotomontaż!

     Apologeci PiS często chwalą tę partię za obniżenie podatku PIT. Zapominają przy tym dodać, że uchwalona ustawa zaczęła obowiązywać od początku 2009 r. Czyli kukułcze jajo PiS podrzucone Platformie Obywatelskiej. Dla jasności dodam, że nie usprawiedliwiam i nie popieram PO. Ale prawda jest taka jaka jest. PO przynajmniej nie udaje, że jest przyjazna dla ubogich.  
   Raczą też nie wspominać, że obniżono PIT najbogatszym z 40% do 32%, Uboższym i biedocie obniżono z 19% do 18%.  Ludzkie paniska! "Statystyczny Kowalski" zyskał na tym kilkanaście zł do wypłaty, lub niewiele więcej. "Bogaty Kowalski" po obniżeniu dla niego podatku PIT o 8% zyskał wielokrotnie więcej. Nie mogło to nie mieć wpływu na stan budżetu państwa. 

    Kolejny "sukces" PiS polega na obniżeniu składki rentowej. Zresztą przy poparciu PO.  SLD głosował "przeciw" i ostrzegał przed skutkami jakie teraz mamy. Zapaść ZUS z powodu zmniejszenia wpływów o ok. 20 mld. zł rocznie. Znów "statystyczny Kowalski" otrzymał kilkanaście, lub niewiele więcej, złotówek przy wypłacie, a ZUS ma coraz większe problemy. Także służył ZUS  rządowi PiS jako skarbonka do podbierania pieniędzy na inne cele, czyli niezgodnie z przeznaczeniem. Np. w 2007 r. z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zabrano 40 mln zł z przeznaczeniem na budowę Św.O.B. Cel, zaiste szlachetny. Szkoda tylko, ze nie spytano emerytów i rencistów o zdanie. Zabrano także 20 mln zł na zwiększenie budżetu "biednego" IPN. W 2008 r. zabrano dla IPN "tylko" 10 mln. Budżet uchwalony jeszcze przez PiS w 2007 r. http://tiny.pl/hkc2s 

Remedium na problemy z budżetem państwa oraz ZUS może być tylko wzrost gospodarczy a nie ciągłe podwyższanie podatków. Kłania się "krzywa Laffera". Jeśli rządzący "geniusze" nie wiedzą o tym, powinni płacić podatek od głupoty.  Głupota nie boli, ale nie zwalnia od myślenia! Nie będzie dobrze dopóki początkujący przedsiębiorcy zaczynając działalność gospodarczą od razu będą zarzynani podatkami. A tak właśnie jest, choćby przy założeniu jednoosobowej firmy. 
    Miliony młodych Polaków opuściły Polskę w poszukiwaniu pracy za granicą. Wielu już nie wróci. Zysk dla krajów przyjmujących, mają gotowych pracowników bez nakładów w ich wychowanie i edukację. Wielka strata dla Polski. A sytuację pogarsza fakt podniesienia wieku emerytalnego. Paniom o 7 lat! Panom o dwa lata. Czy robotnikom z sierpnia 1980 r. o to chodziło? Czy wreszcie spełniono ich postulaty? 

PS. Oto jak spełniono postulat nr. 14: "Emeryci i renciści! Popierajcie PO - PSL czynem! ..." http://tiny.pl/hpqkr  oraz ciąg dalszy: http://tiny.pl/h8x83  
Jeśli chcemy zmian na lepsze, niektórych polityków należy potraktować jak zużyte pampersy. Z tego samego powodu. W wyborach, oczywiście.

2 komentarze:

  1. A to ciekawe, że też mój pit 38 chce ode mnie coraz więcej podatku :/.. Ten świat robi się mało przyjemny... wszyscy by tylko pieniędzy chcieli.

    OdpowiedzUsuń
  2. PO i PiS = AWS-UW bis. Tylko, że pyski drą na siebie, żeby zwrócić uwagę społeczeństwa a odwrócić od ważnych, jak np. gospodarka. Konkurują w dogadzaniu czarnej sile.

    OdpowiedzUsuń