poniedziałek, 4 marca 2013

Emeryci i renciści! Popierajcie PO - PSL czynem. Cd.

          Po raz kolejny rząd "zaciska pasa". Znów na gardłach najuboższych oraz najsłabszych http://tiny.pl/hjgmr    http://tiny.pl/hpqkr

 Bo emeryci i renciści nie przyjadą do Warszawy z kilofami i oponami, nie zablokują paPlamentu. A i do wyborów daleko. Do tej pory zapomną, wielu umrze. Zresztą,  można im znów coś obiecać przed wyborami. Z cudami włącznie.

 

WALORYZACJA EMERYTUR: Ministrze ODDAJ nasze 640 MILIONY ZŁOTYCH! 

(skopiowane z Onet - artykuł SE)

Publikacja: 04.03.2013 02:00 | Aktualizacja: 04.03.2013 14:06

Emeryci i renciści w całym kraju z przerażeniem zastanawiają się, jak przyjdzie im wiązać koniec z końcem. Szalejący na całym świecie kryzys uderzył też we wskaźniki, na których podstawie wylicza się co roku waloryzację ich mizernych świadczeń.

Jacek Rostowski
Zobacz też
Już od marca emerytury i renty polskich seniorów zostaną zwaloryzowane. ...
Jakby tego było mało, o czym pisaliśmy w weekendowym "Super Expressie", że emeryci i renciści dostaną skandalicznie małe podwyżki, to na całej operacji rząd zaoszczędził 640 mln zł. Bo przez niekorzystną dla starszych Polaków sytuację mógł wydać na waloryzację ich świadczeń mniej pieniędzy, niż początkowo zakładał w budżecie. Nic dziwnego, że seniorzy i seniorki z całego kraju apelują do ministra finansów Jacka Rostowskiego (62 l.): oddaj nam te pieniądze!

Helena Wilczewska (69 i.) z Białegostoku:
- W rządzie nikt nie myśli o tym, że emeryt po 40 latach pracy musi przeżyć miesiąc za 1000 zł i liczy każdy grosz. Mnie czasem brakuje 10 groszy, aby chleb kupić. Co nam, emerytom, pozostaje? Chyba tylko śmiertelny zastrzyk.
Wanda Makowiecka (70 l.) z Koszalina:
- Nie wolno oszczędzać na emerytach. To, co nam się należy, powinno trafić do naszych kieszeni. Rząd nie powinien łatać dziury budżetowej pieniędzmi, które sam planował nam, emerytom, wypłacić. Sam pokazuje, że nie można mu ufać.
Daniela Szczepan (80 l.) z Wrocławia:
- Panie premierze, oddaj te pieniądze emerytom, bo one są nam potrzebne. Starszym ludziom ciężko się żyje, a dodatkowy grosz to np. wykupione leki. Przecież od tego powinna być waloryzacja, aby ulżyć nam w trudnych czasach.
Łucja Szerenos (74 l.) z Białegostoku:
- Rząd jak zwykle podzieli zabrane emerytom pieniądze między siebie, a nam zostawią to, co z nosa spadnie. Pracowałam 25 lat jako sprzątaczka, mój zmarły mąż przepracował 40 lat na budowie i teraz dostaję 1100 zł emerytury, a przecież leki, jedzenie i opłaty wciąż drożeją.
Henryk Koscielnik (66 l.) z Wrocławia:
- Wszyscy wiedzą, że emeryci są najbiedniejszą grupą w całym kraju. Panie premierze, może nam pan poprawić jakość życia. Niech pan te pieniądze przeznaczy na emerytów. Byłoby skandalem, gdyby zostały wydane na coś innego, np. na armię urzędników.
Zofia Nowak (60 l.) z Koszalina:
- Te pieniądze powinny trafić do kieszeni emerytów. Nie mówię, że do wszystkich, ale do tych z najniższą emeryturą, którzy miesiąc muszą przeżyć za kilkaset złotych. To byłoby najsprawiedliwsze, a do tego ci najbiedniejsi emeryci odczuliby różnicę w swoich domowych budżetach.
Teresa Krasowska (77 l.) z Białegostoku:
- Znowu skończyło się na obietnicach. Tak jest co roku. Z emerytami nikt się nie liczy. Okradają nas bez mrugnięcia okiem i wszystko zabierają dla siebie. Nikogo nie obchodzi, że po 30 latach ciężkiej pracy w fabryce włókienniczej dostaję 1300 zł emerytury, a ceny wszystkiego ciągle rosną.
Marianna Domańska (77 l.) z Wrocławia:
Panie premierze, te pieniądze daj nam. Zresztą były obiecane. Nieładnie byłoby przeznaczyć je na coś innego. Musimy jakoś żyć, a większa emerytura pomogłaby nam w tym. Jak można oszczędzać na najstarszych Polakach?

Wybrane komentarze

zobacz wszystkie >>
emeryt 04.03.2013, 05:04

EMERYT musi przeżyć aż 12 lat za 180 tyś. zł. NAGRODY Tuska, a za NAGRODY Komorowskiego 2 lata i 7 m-cy -------
EMERYT musi przeżyć aż 12 lat za NAGRODE 180 tys zl TUSKA oraz 2 lata i 7 m-cy za NAGRODY u p. KOMOROWSKIEGO . SKANDAL ! NAGRODA Tuska 180 tyś. zł podzielona przez śr. emeryturę 1500 zł = 120 miesięcy tj. 10 lat NAGRODY za KOMOROWSKIEGO Średnio 46 000 zł NAGRODY u pana KOMOROWSKIEGO podzielić przez 1500 zł śr. emeryturę, to emeryt musi za ta NAGRODE przeżyć, aż 31 miesięcy tj. 2 lata i 7 miesięcy za które musi przeżyć emeryt dodać należy, że jeszcze pobierają wysokie pensje ! GDZIE SPRAWIEDLIWOŚC panie prezydencie, cóż znaczą wasze słowa i obietnice, jak traktujecie w Polsce emerytów ? PREZYDENT w 2012 roku podpisał waloryzację kwotową 57 zl, a w tym roku podpisał emerytom juz waloryzacje tylko 4,0 % zamiast 4,48 % ? PYTAM kto wyliczał waloryzacje od 2008 r. do 2013 r. ? Jakie luksusy tym razem powliczano emerytom ? DZIEKI im za taka POLSKĘ, dbają tylko o siebie, zapomnieli o narodzie !
oszuakny emeryt 04.03.2013, 05:09
DRAŃSTWO ! ŻADAMY ZWROTU WALORYZACJI za lata 2007 -2013 ! ZŁUPILI z

Podobny artykuł: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/waloryzacja-emerytur-rzad-zaoszczedzil-na-emerytach-640-miliony-zlotych_309735.html 

Psiakrew! Zielona wyspa ich mać!   

8 komentarzy:

 1. Właśnie o take Polske Bolek skakał motorówkom bez płot. Chciało się pejsato-klerykalnej wolności i demokracji, no to jest. Zapewne teraz pluje sobie w brodę wielu ówczesnych uczestników rożnego rodzaju marszów głodowych, demonstracji i strajków. Okazuje się, że nauka poszła w las. Dalej głosuje się na styropianowych (PO i PIS, dawniej UW, PC, KLD, ZCHN, AWS ) wichrzycieli, nieudaczników i oszustów. Cały czas to ta sama zgraja uzależniona od obcych wpływów. Klasyczny przykład - Rabek Sikorski i J. Kaczyński.

  OdpowiedzUsuń
 2. Probusie, czy mógłbyś usunąć zdjęcie Rostowskiego z artykułu? Nie mogę patrzeć na tę bezczelną gębę.

  estetka

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet nie ma pełnych 4%. Siebie obdzielają nagrodami a emeryt może zdychać z głodu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Waloryzacja wyniosła nie 4% a ok.3,9%

  OdpowiedzUsuń
 5. Moge śmialo i publicznie powiedziec,ze obecny rząd jest zlodziejem bo okradl mnie z mojej waloryzacji emerytury i trace przez to co roku conajmniej 1200 zl i kolejne lata przy waloryzacji emerytur. O siebie umia zadbac podnoszac sobie pensje po conajmniej 500 zl i diety poselskie po 20 tys zł/ co miesiąc.. Kolesie dbajacy tylko o siebie i swoje rodziny.

  OdpowiedzUsuń