czwartek, 20 listopada 2014

Uryna wyborcza. Czyli: Polacy nic się nie stało!

     Wydawało się, że po tylu skandalach i aferach już nic nie da się spartolić. Niestety, okazało się w ostatnich dniach, że da się. Niejeden raz nasi "genialni" politycy krytykowali sposób przeprowadzania  wyborów w różnych krajach, także u naszych wschodnich sąsiadów. Jak teraz wyglądamy w ich oczach? Jak wyglądamy w oczach opinii światowej?
 Ponoć narozrabiali hakerzy, ale też zdarzyło się wiele błędów. W "książeczkach" z kartami wyborczymi, zabrakło niektórych kart. Z wypowiedzi polityków w mediach wynikało, że zabrakło w niektórych miejscach kart z kandydatami SLD i PiS. Jakoś nie zabrakło PO i PSL. Na pierwszej stronie była karta z kandydatami PSL, co może tłumaczyć tak wysoki wynik tej partii.
     Wcześniej, przed wyborami, wielokrotnie w mediach pokazywano sposób oddania głosu. Tym razem nie stało się tak. Oczywiście, każdy wyborca powinien dobrze przyjrzeć się otrzymanym kartkom i po przeczytaniu ze zrozumieniem, oddać głos na swojego kandydata. Rzecz w tym, że wielu głosujących to ludzie starzy i schorowani, ale i młodzi mogli pomylić się. A wystarczyło na pierwszej stronie tej "książeczki" nanieść spis komitetów wyborczych, by każdy mógł od razu do właściwego dotrzeć, zgodnie ze swoimi  sympatiami wyborczymi. Niestety, wielu oddało głos nie na jednej kartce, także na następnych. co uczyniło głosy nieważnymi. Przy poprzednich wyborach zdarzało się po kilkanaście procent głosów nieważnych, ale nie prawie 40% jak obecnie w niektórych miejscowościach! http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/analiza-dr-jaroslawa-flisa-wyjasnia-skad-sie-wzielo-700-tys-glosow-psl/1cpgn
     Rozum i uczciwość nakazują powtórkę wyborów tam gdzie doszło do nieprawidłowości, zwłaszcza tam
gdzie nie było kompletnych kart do głosowania. Politycy rządzącej koalicji, wspierani przez pana Prezydenta RP, zgodnie twierdzą, że wyborów nie należy powtarzać. Jak można wierzyć wynikom i tym politykom, gdy "wybrany" zostaje człowiek którego w ogóle nie było na liście wyborczej. Kuriozum, które im najwyraźniej nie przeszkadza. Polacy! Nic się nie stało? Czy może chodzi niektórym o zniechęcenie Polaków do udziału w następnych wyborach?
     Wciąż trwa "ręczne" liczenie głosów. Rodzą się przy tym pytania:
- czy dokonują tego nadal osoby z komisji wyborczych?
- czy nadal za te same pieniążki, należne im za pracę w dniu wyborów?
- czy nie należą się dodatkowe?
- co z osobami które powinny być w swoich miejscach pracy?
Jeśli wszystkie wybory mają odbywać się jak obecne, może lepiej robić to metodą losowania? Gorzej i bardziej głupio nie będzie!                                                                                                                                                                                                        
PS. Jeśli dojdzie do powtórki wyborów, przynajmniej w niektórych miejscowościach, nie prześpijmy ich: "Paplament albo parlament. Wybór należy do Ciebie!" - http://tiny.pl/q2lj5 

PS.2.
                                                                                         

10 komentarzy:

 1. Partactwo rządu jest ewidentne. Za kompromitację wyborczą odpowiedzialny jest rząd PO i PSL.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba urna a nie uryna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś jest na rzeczy. Żaden sondaż nie wykazywał tak wysokiego poparcia dla zielonych ludzików. PSL w sondażach miał ok. 5%. Taki wynik w wyborach to jakiś cud. Cud nad urną!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziobek do mojego miasteczka SLD wogóle się nie pofatygowało! żadnego kandydata, żdnego plakatu- no przepraszam Cię ale nie zagłsuję na ludzi którzy tak mnie olali!wolę oddać nieważny głos-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może plakaty ktoś zerwał. Jakoś trudno mi wyobrazić sobie, by kandydat nie chciał pokazać się społeczeństwu. Może zachorował? Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Nic nie piszesz o kolejnych politykach PiS którzy "bohatersko" odeszli za kilometówki- nie jesteś tak blisko ludu?SLD robi tak samo? masz to gdzieś? czy uważasz że tak można- dlaczego piętnujesz pomówienia typu sfałszowane wybory a nie fakty że młodieńcy z PiS są poprostu dorobkiewiczami i trzepią kasę....tego nie widzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie poświęcam bloga jednej partii. Co do PiS: proponuję spojrzeć w pasek z prawej strony. Tam gdzie są "popularne posty". Jest o nich niemało. Ale o innych partiach i politykach, też jest sporo w blogu. Każdemu według "zasług". Co do tych pieczeniarzy (delikatnie określając) z PiS: zapewne niejedna historia się ujawni. O ostatnich przypadkach, dołożyłem linki. Mam nadzieję, że słudzy Temidy dokładnie wszystko wyjaśnią i to we wszystkich ugrupowaniach politycznych, nie tylko w PiS.
   Dzięki za krytyczny komentarz! Pozdrawiam!

   Usuń
 6. "Mądrość jest lepsza niż siła, lecz mądrość ubogiego jest w pogardzie i jego słów się nie słucha. (17) Słowa mędrców, które znajdują posłuch, są lepsze niż krzyk władcy głupców" - Salomon

  OdpowiedzUsuń