piątek, 29 listopada 2013

Zapomniane powstanie? Wieczna chwała bohaterom!

Mija kolejna rocznica patriotycznego zrywu.  Powstania które miało szanse wygranej. Niestety wygląda na zapomnianą. Obchodzona tylko w uczelniach wojskowych. Kto jeszcze o niej pamięta? Politycy? Przepraszam, że wątpię! A godziny nauczania historii w szkołach okrojone! "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"  (Jan Zamoyski).


   

2 komentarze:

 1. Może nam należy na forach przypominać ale te durnie z onetu z kolei tną jak wściekłe żydy i nic nie może nawet bardzo kulturalne przemyślenia. Kronnenberg dostał najwyższe odznaczenie carskie za Powstanie Listopadowe. To świadczy o totalnej zdradzie Powstańów przez tego żyda
  zydowski oned

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, ze nie należy potępiać całej nacji za zdradę jednego człowieka czy nawet wielu. Trzeba przyznać, że Żydzi wnieśli duży wkład w rozwój gospodarczy i kulturalny Polski. Były złe i dobre momenty w naszej wspólnej historii z nimi.Także walczyli za Polskę. Przykładem może być Berek Joselewicz który sformował pułk złożony z Żydów. Wspólnie z Polakami walczyli z rosyjskim najeźdźcą i razem z Polakami ginęli. Na cmentarzu polskich żołnierzy pod Monte Cassino są także mogiły z gwiazdą Dawida. A zdrajcy trafiali się także wśród Polaków. Zapewne każdy naród ma takich.

   Usuń