środa, 16 stycznia 2013

Nie dyskutuj z idiotą!

  Powiadają ludzie: 

"Nie dyskutuj z idiotą, bo Cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem".

Z chamem też nie warto - "Uczyła mnie mama, bym się nie bał chama" 
(kliknij): 
https://www.youtube.com/watch?v=OngKknBLydc

24 komentarze:

 1. Święte słowa Probusie, święte !!! Dlatego na forum Onet odpuściłem sobie dyskusje z prymitywem, szczególnie tym średniowiecznym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i przez to hołota opanowała fora. Nie wolno im ustępować!

   de gust

   Usuń
  2. Witaj! Odejście wielu mądrych i kulturalnych internautów z Onetu jest problemem. Na szczęście nie odeszli wszyscy i z nimi można wymieniać poglądy. A trolli najlepiej ignorować i nie podejmować z nim dyskusji. Pozdrawiam!

   Usuń
  3. ...szczególnie tym średniowiecznym...chyba masz kiepskie pojęcie o tym okresie.

   Usuń
 2. Masz rację, niestety...Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziwny ten blog. "Nie będę dyskutował z idiotą". A który to idiota? Ten, który ma inne zdanie niż ja - mądry człowiek. Takie coś nie nazywa się dyskusją, tylko kółkiem wzajemnej adoracji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbyś bywał na forach, to byś widział ilu idiotów tam się przewija. Sporo takich do których żaden argument nie dociera i tylko ci naubliżają gdy się z nimi nie zgodzisz. Najwięcej takich popiera PiS. Spróbuj z nimi podyskutować to zobaczysz. Chyba, że sam jesteś za PiS i pewnie wierzysz w zamach pod Smoleńskiem, sztuczną mglę, hel, wybuchy, wielki magnes, itd.

   Usuń
  2. A co? Nie chcą z tobą dyskutować? Może mają powody.

   Usuń
  3. jak było w Smoleńsku to się nigdy nie dowiemy.
   wiemy natomiast że rząd i partia rządząca kręcą.
   Pytanie się nasuwa : czy nasi włodarze to debile i popełniają szkolne czy ich działania są celowe. W obu przypadkach jest to dla nas tragiczne. Na smoleńskiej awanturze kokosy zbijają tylko ruscy.

   yagy

   Usuń
  4. Do "Anonimowy" (Jakbyś bywał na forach...): nie wiem czy zauważyłeś, że do tej (wg Ciebie) właściwej strony sporu politycznego również nie docierają żadne argumenty. Ktoś się z Tobą nie zgadza więc traktujesz go jak idiotę, czyli ubliżasz mu. Miałem kilka dyskusji ze zwolennikami PO i Nowoczesnej i białem niezłą bekę z nich. Jako dowody ich racji przedstawiali mi artykuły i programy z Newsweeka, GW i TVN. To są dla tej części sporu źródła prawdy objawionej i jedynej. W takich sytuacjach, kierując się ich niesamowitą logiką daję im artykuły i programy z Niezależnej i TV Republika. Reakcja jest przewidywalna - wielcy inteligenci z PO i Nowoczesnej twierdzą, że tam kłamią i manipulują. I problem nie polega na tym, ze ja święcie wierzę w to, że w "prawicowych" mediach nie dokonują manipulacji, problem polega na tym, że zwolennicy PO i Nowoczesnej są święcie przekonani o nieomylności Newsweeeka, GW czy TVN, a dowodów na manipulowanie informacjami przez te media jest mnóstwo - wystarczy odrobinę obiektywizmu, żeby to dostrzec. A Smoleńsk?.... Nie chodzi o wiarę w mgłę, wybuchy i inne takie. Chodzi o to czy śledztwo zostało przeprowadzone właściwie, w taki sposób jak np. śledztwo w związku z MH17. Odpowiedź brzmi NIE. Rosjanie niszczyli dowody (mycie wraku, rozbijanie szyb, cięcie na kawałki), a Wy sie cieszyliście. Tusk dał się ograć Putinowi jak wioskowy głupek. A Lasek godnie reprezentował innych wioskowych głupków. Można by o tym długo dyskutować, ale ja się z Wami w większości nie zgadzam, więc uważacie mnie za idiotę... Myślę, że Wy - Nieidioci, będziecie się czuli dobrze we własnym towarzystwie w dyskusjach na jakichś niszowych blogach, bo przecież wg Maleńczuka (też Nieidioty), 80% Polaków to idioci...

   Usuń
  5. Newsweek, GW, TVN to są gazety czy TV istniejące na rynku, i co by nie powiedzieć, znaczące. Owszem, są stronnicze, oczekiwanie od kogokolwiek by był całkowicie bezstronny jest mrzonką. Ale podają fakty, wybierając te które lepiej pasują do ich idei, przemilczając niewygodne, stronniczo komentując, ale to wciąż fakty. Podanie informacji sprzecznej z rzeczywistością bywa tam wypadkiem przy pracy. Niezależna to portal z definicji służący określonemu kierunkowi, uprzednio krytykowaniu z pozycji opozycji. Wtedy to było działanie cenne, ktoś musiał przeciwko głównemu nurtowi działać. Ale teraz podanie faktu jest tam "wypadkiem przy pracy". Już sama nazwa jest myląca, niezależna od kogo? Od niedawna przestała być przecież niezależna ;).
   Na tym portalu można się dowiedzieć, że wszyscy prominentni działacze opozycji to np. rumuńscy żydzi, których przodkowie bili murzynów w RPA, pracując w SB. To nic, że fizycznie niewykonalne, to nic, że mało prawdopodobne, by _wszyscy_ mieli takie korzenie. Ważne by zasiać ziarenko "prawdy", która się sama rozmnoży i ukorzeni.
   I nie masz racji, że chodzi o to by zbadać, czy śledztwo było przeprowadzone właściwie, właśnie niestety chodzi o to by udowodnić z góry założoną tezę o wrogim zamachu. A jak się już nie da udowodnić, to przynajmniej tak długą tę tezę forsować, aż się w głowach utrwali jako fakt.

   Usuń
 4. Ja głosowałem wcześniej na PiS ale teraz zamierzam głosować na Kongres Nowej Prawicy.
  Ciekawe ilu takich jak ja nie chce już oglądać tych samych twarzy w coraz to innych konfiguracjach partyjnych.
  Pozdrawiam wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Również pozdrawiam!

   Usuń
  2. Stare powiedzenie mówi: "zamienił stryjek siekierkę na kijek"; może o tyle straty będą mniejsze, że KNP nie dostanie się do sejmu. Jeśli tak cię ciekawią nowe twarze, to zanotuj sobie, że przestaną być nowe, jak wszystko dotąd w polskiej polityce. Nie oczekuj od polityków: ambicji, godności osobistej, prawdomówności; tacy zostają odstrzeleni na starcie. W ogóle, jak mogą zaistnieć te "nowe twarze", skoro Polacy nie chodzą na wybory? Jak mogę być wnerwiona na siebie, że nie mam żółtego sera, skoro w ogóle nie poszłam go kupić? To zagłosuję na biały ser.

   Usuń
 5. Tak to ulubiony odsyłacz pana h.probus gdy pojawia się niechciane pytanie na przykład:
  "Jak SLD zamierza przeciwdziałać odpływowi gotówki z Polski po wprowadzeniu "Hate tax" dla najlepiej zarabiających?"
  Może tutaj mi odpowiesz geniuszu dialektyki? No chyba że jak zwykle nie stać cię na dyskusję tylko monolag tobie odpowiada.

  Z poważaniem krismilka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człeczku! Zacznij od siebie! Odpowiedziałem na forum, że nie zniżam się do poziomu pyskówki z chamami obrażającymi rozmówców. Nie zrozumiałeś? To przeczytaj jeszcze raz, lub wiele razy. Aż zrozumiesz, że internet to nie miejsce dla chamów.

   Usuń
  2. Panie Probus! Olej Pan tego oszołoma co nawet nie potrafi bez błędów pisać, vide: towaŻystwo, osiągną - zamiast osiągnął, itd. To z forum. Zdaje się, że ten cymbał z KaNaPy jest z Zabrza. Żywy przykład na to, by nie nie dyskutować z idiotą. Pozdrawiam!
   PS. Pisz Pan dalej, bo dobrze się czyta.

   Usuń
  3. Te krismilka, czy jak ci tam! Masz chłopie problem. Może lekarz by ci pomógł?

   Usuń
  4. "Nie" z przymiotnikami pisze się razem. Np. "niezadane" a nie "nie zadane". Także nie pisze się "hamstwo", "kożystasz", "toważystwo". Wstyd przynosisz swoim nauczycielom!

   Pani od polskiego

   Usuń
  5. Proszę Pani, a Pani się myli ;)
   Reguła, mówiąca o tym, że nie z przymiotnikami pisze się razem jest dużym uproszczeniem, na poziomie podstawówki. W rzeczywistości istotnym jest, czy cecha, którą opisuje zaprzeczony przymiotnik jest cechą istniejącą. Dlatego pisząc o kolorach piszemy zazwyczaj (chyba zawsze) oddzielnie, np. nie zielony, oczywiście w odpowiedniej konstrukcji zdaniowej. Nigdy zaś nie napiszemy niezielony, bo takiego koloru nie ma. Jedynym wyjątkiem jest niebieski :D
   Można być niecierpliwym, niedobrym, ale można też napisać tak:
   Kowalski nie jest łobuzem? Nie spokojny, to wręcz wzór opanowania i łagodności.
   To są sytuacje w których zaprzeczamy cesze 'spokojny', a nie opisujemy cechę 'niespokojny', bo w tym zdaniu byłoby to błędne.
   Pzdr.

   Usuń
 6. Uwielbiam, gdy w kilku zdaniach mieścisz tyle, co ja w poście na całą stronę:) Pozdrawiam raz jeszcze:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oto prawdziwy link do piosenki Jana Tadeusza Stanisławskiego https://www.youtube.com/watch?v=OngKknBLydc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Poprzedni też był dobry. Niestety, film usunięto, bo jakiś obrażony zgłosił jako naruszenie. Zapewne nożyce odezwały się. Pozdrawiam!

   Usuń