środa, 18 lipca 2012

Polacy! Nic się nie stało?

   Niestety! Stało się i to nie po raz pierwszy. Ujawnione taśmy z rozmową prominentnych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego (naprawdę ludowego?) pokazują nie po raz pierwszy, że rządzący traktują Rzeczpospolitą gorzej niż prywatny folwark. O prywatny dbaliby  i staraliby się dobrze gospodarzyć. Tutaj wyraźnie widać, że TKM bierze górę nad uczciwością.
     Politycy rządzącej koalicji usiłują zbagatelizować sprawę i twierdzą, że nie ma powodu aby powołać sejmową komisje śledczą w tej sprawie. Zapomnieli co mówili np. przy "aferze Rywina" choć teraz skala korupcji wygląda na wielokrotnie wyższą. L. Rywin nigdy do SLD nie należał ale odium spadło na SLD. Do dziś z lubością wypominają to SLD i wszystko co mogą wypomnieć zamiast zadbać o posprzątanie własnego podwórka. A mają co sprzątać!
     Żadnemu politykowi nic się nie stanie bo nie stało się wcześniej. Ściga się zbrodniarzy sprzed lat. I słusznie! Tymczasem sprawy za "prywatyzacje" ulegają przedawnieniom. Dlaczego (pytanie retoryczne)?
     Widziała też cała Polska w swoich telewizorach próbę skorumpowania swojej ówczesnej koalicjantki, pani poseł Beger (Samoobrona) przez polityka z PiS pana Lipińskiego (filmy dostępne w YT). Tego samego próbował również pan Mojzesowicz (filmy dostępne w YT). I co? I nic! Z normalnej i uczciwej partii zostaliby wylani na zbitą buzię. Oprócz tego mogliby znaleźć się przed obliczem Temidy. Po niedługim czasie pan Lipiński został wiceprezesem swojej partii. W nagrodę? Tacy oni prawi i sprawiedliwi?
     Gdyby każdy z tych przypadków był dokładnie zbadany zapewne mielibyśmy więcej uczciwych ludzi w polityce. I  Komisja Europejska nie groziłaby Polsce odebraniem pieniędzy. Ciekawe czy "honorowy" pan Sawicki za spoty podczas "Euro" płacił z własnej kieszeni? Podobno kosztowały 3 mln zł. Ta suma była wymieniona w "Onecie". A tak w ogóle: ludzkie i honorowe panisko z niego - podał się do dymisji! A na co miał czekać?     

7 komentarzy:

 1. Witam! Zgadzam się z Tobą że się stało i może i dobrze że się stało a właściwie że wypłynęło- nie czarujmy się- każda ekipa ma coś za uszami i każda musiła się gimnastykować jak z tego wywinąć- tylko o PSL się mówiło ale zawsze wyślizgiwali się, puszczali im to płazem bo od prawa do lewa godzili się być koalicjantem a jak już byli pokazywali po drodze różki- kolejne rządy tolerowały kolesiostwo i nepotyzm- dla większości w sejmie- żeby coś zmieniać, żeby nie było jak w Belgii- Euro pokazalo nasz potencjał- nie rządu a Polaków- chcemy być otwarci, nowocześni i radośni- PiS chciał zrobić z nas postumusów i smutasów- co do PSL- może to najlepsza pora zrobić porządek z KRUSEM?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nikt nie pamięta, że SLD stać było na zerwanie koalicji (utrata władzy) z polityczną prostytutką, czyli PSL-em. Tuskaczy na to nie stać. Nie mogę sobie przypomnieć, żeby SLD był był uwikłany w tyle afer korupcyjnych, co PO i PSL. Oto tajemnica "pejsato-klerykalnej" wolności i demokracji. Kto ma media ten ma władzę. Większości Polaków nie stać na samodzielne myślenie. Niczym żaba muł łykają propagandową papkę płynącą z polskojęzycznych mediów (czyt. pejsatych) i ambon.

  OdpowiedzUsuń
 3. Probusie chyba straciłeś serce albo do swojego bloga albo do opcji politycznej którą promowałeś- szkoda! bo nic tak nie daje do myślenia jak polemika. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W blogu piszę kiedy dzieje się coś ciekawego lub nieraz ku rozweseleniu czytelnika. Przyznaję że niezbyt często. W poglądach i uczuciach zawsze jestem stały. Na polemikę zawsze byłem i jestem otwarty. Również pozdrawiam!

   Usuń
 4. Wszystko ładnie i pięknie, ale razi mnie antysemityzm. Niesmaczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanuję wszystkich ludzi i nacje mieszkające w Polsce. Lojalne wobec Polski.

   Usuń
  2. Domyślam się dlaczego cię razi...bo sam jesteś pejsaty...a Probus (ku mojemu zdziwieniu) MA RACJĘ.

   Usuń