sobota, 9 listopada 2019

"Miszczowie" ortografii.

Chciałbym mieć powody do dumy z polskich polityków. Przynajmniej z tych najbardziej znanych. Niestety, nie widać powodów ku temu, nie tylko w ich działalności, ale nawet ortografii. Nie wygląda na to, by przynosili splendor swoim szkołom i nauczycielom. Oto kilka przykładów:
HORAŁA CHCIAŁ DOGRYŹĆ OPOZYCJI. SAM SIĘ OŚMIESZYŁ BŁĘDEM ORTOGRAFICZNYM: http://polityczek.pl/uncategorised/11982-horala-chcial-dogryzc-opozycji-sam-sie-osmieszyl-bledem-ortograficznym?fbclid=IwAR0FMpWgLy0KuJVuL-SDrNyIzss_QEg7sIcwhn5SgQEmSU8Bsr1nxTSg_KE
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaokfffffff.png

Pan Horała raczył w tym krótkim tekście popełnić jeszcze jeden błąd. Otóż nie należy pisać "z poza". Poprawnie jest "spoza". 
Nie dziwmy się jednak. Przecież nie może być lepszym od swojego szefa partii, piszącego "obiat". O czym "uprzejmnie", jak pan prezes, informuję. Dla przypomnienia: "Obiat" pana prezesa - https://probus.blogspot.com/2011/07/obiat-pana-prezesa.html?fbclid=IwAR3AQOoIHSNHPgE50FIREOeC4cluAzdD3ersyB6OyUHHqqQjAU5hSkLsu8c

Ortografia według PiS. Kolejny pomnik, kolejny błąd na tablicy: 
https://www.wiesci24.pl/2019/08/15/ortografia-wedlug-pis-kolejny-pomnik-kolejny-blad-na-tablicy/

A i pan Prezydent RP raczy popełniać błędy. Zapewne powodem jest przepracowanie.
Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „Wpis prezydenta Dudy na twitterze: "Małożeństwo to związek kobiety i męszczyzn" Wpis został już usunięty, ale w internecie nic nie ginie:) Czy AD wspiera bigamię?”
Jak widać, ÓCZONYCH ci w PiS dostatek: 


 •   Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst
 • Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

  3 komentarze:

  1. Ze w Pi$$samych pOsłów mają to każdy wie, szkoda tylko że dobre imię Polski swymi wyczynami kalają!!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Dwa obrazy niżej, też zawierały ich wykwity intelektualne. Nie wiem dlaczego zniknęły. Pozdrawiam!

    Usuń