sobota, 6 kwietnia 2019

Nauczyciele! Kupujcie krowy!

- Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej - zapowiedział na konwencji regionalnej PiS w Kadzidle k. Ostrołęki prezes partii Jarosław Kaczyński. To jeden z elementów "piątki PiS" dla rolnictwa, który ma być sfinansowany ze środków unijnych. - Dla kogo trzeba pójść głosować w tych majowych wyborach? Trzeba pójść dla was, dla polskich rolników, dla polskiej wsi, dla dobrego rozwoju polskiej wsi - podkreślił Mateusz Morawiecki.
Trochę więcj o tym w: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-do-pe-konwencja-wyborcza-pis-w-kadzidle-k-ostroleki/gzjvgtb?fbclid=IwAR178dy0Re9ysOdKTH8C5aoOqxUFHE2EemFjeoTxHtkcTwDWtMeGK7fndvU

     O mniejszych zwierzętach pan prezes raczył nie wspominać. O emeryturze za cztery krowy też  jeszcze nie. Bądźcie jednak dobrej myśli! 
     Jak ojroposłowie z PiS głosowali niedawno w PE ws. rolnictwa, też raczy nie wspominać. Bo i nie ma czym się chwalić. Dla przypomnienia: "Skandal w Brukseli. Posłowie PiS zagłosowali przeciwko polskim rolnikom" -  https://wiesci24.pl/2017/10/30/skandal-w-brukseli-poslowie-pis-zaglosowali-przeciwko-polskim-rolnikom/
      I jeszcze jedno: "Programu 500 zł na każdą krowę PiS nie sfinansuje z budżetu państwa.  Chodzi o fundusze unijne"http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24622841,programu-500-zl-na-kazda-krowe-pis-nie-sfinansuje-z-budzetu.html?fbclid=IwAR0tgE5ybwUrCysSUsojTxjq2GnxZ9fCVe0kQMDldb59bEn-TKLjiFXXZjU

Jeden wykres tłumaczy, dlaczego strajk nauczycieli w Polsce był tylko kwestią czasu: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/strajk-nauczycieli-przecietna-pensja-w-polsce-vs-place-w-oswiacie/2l2cp8f

Przyszli do szkoły, otoczyli dyrektorkę i krzyczeli: "Mało wam?!" W podkarpackich wioskach strajkujący nauczyciele są ostro atakowani: 
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24681242,przyszli-do-szkoly-otoczyli-dyrektorke-i-krzyczeli-malo-wam.html

23 komentarze:

 1. domagam się 500 zł na kota! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie załapię się. Karmię na działce takiego dzikuska. Nie przetrwałby zimy, bo był mały. Miauczy, ale pogłaskać nie da się. Tak czy siak, nie mój kot. Pozdrowaśki!

   Usuń
 2. Samą kiełbasą wyborczą nie wykarmisz narodu, a rolnicy otrzymują dopłaty do hektarów, więc produkcja mięsa już dawno przestała się opłacać. Ale nie jesteś rolnikiem to i nie możesz tego wiedzieć , jednak pośmiać się jest zawsze powód, prawda Probusie panie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie: kiełbasą wyborczą nie da się wykarmić narodu, ale za nią trzeba będzie kiedyś słono, bo z procentem, zapłacić. My, dzieci, wnuki, itd. Co do pośmiania się: nie jest moją winą, że ten pan, wraz z przybocznymi, ośmiesza się. Martwi mnie, że ośmiesza Polskę. On i jego ferajna.

   Usuń
 3. Zakłamany człowiek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie jest zakładany, on jest ślepy i głuchy
   Politycznie rozgrywa się dzisiaj wszystko, a niektórzy wskazują winnych, czyli PiS. Ten rząd jednak w najmniejszym stopniu ponosi odpowiedzialność za ten stan w edukacji i roszczenia Broniarza są niedorzeczne.
   Wystarczy poszperać w Internecie żeby wiedzieć, że to obecny rząd bardzo rzeczowo i odpowiedzialnie stara się żeby szkolnictwo polskie nieco naprawić. Jednak to właśnie w tych szeregach mamy najwięcej osób którzy czynnie wspierają i zasilaja szeregi PO,niegdyś było to Unia wolności, potem AWS....itd
   Wszystko jest jasne i chyba nikt nie ma wątpliwości kto stoi za tymi strajkami. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Szanowny Interlokutorze z godz. 20:30!
   "Rzeczowość" ten rząd już niejeden raz pokazał. Także w przypadku nauczycieli. Wypowiedź pana ministra Szczerskiego sugerującą, by nauczyciele sobie "dorobili" na 500 + uważam za bezczelną i poniżającą nauczycieli. Wiele było przechwałek tego rządu z panem premierem na czele ile to mają pieniędzy. Jak sie okazuje, nie dla wszystkich, choć problem znany był co najmniej od 10 stycznia. To później zaczęły się różne "piątki", itp. włącznie z krowami, świniami, itd. tylko nie dla nauczycieli. Podalem kilka linków zawierających fakty i źródla informacji. Warto było przeczytać, oczywiście ze zrozumieniem. W ostatnim linku jest wykres pokazujący pauperyzację ludzi pracujących w tym zawodzie. I jeszcze jedno: w uchwalonym budżecie na bieżący rok nie ma żadnej wzmianki o pieniądzach na obiecanki pana prezesa i PiS.
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

   Usuń
  3. Drogi Probusie.
   Uważasz więc ze skoro dostali najbardziej potrzebujący, bo tak to wygląda, to upoważnia kogokolwiek do takich strajków i domagania się podwyżki ? Przypomnę więc, że ta grupa właśnie już miała swoje ustalenia przed rokiem i zostało podpisane porozumienie które to wprowadziło podwyżki dla nauczycieli w pewnych etapach i jedno z nich miało miejsce na początku tego roku. Jeśli pamiętasz strony wówczas tego sporu doszły do porozumienia, a rząd uznał, i słusznie, że inne grupy społeczne należy również wesprzeć I nawet postulat opozycji o przyznaniu 500+ na pierwsze dziecko, również wprowadzić w życie.
   Udało się wygospodarować tę pieniądze dzięki trudnej i ofiarnej pracy całego zespołu rządowego. I to jest jedyny fakt. Nauczyciel, który pozostawia dzieci na pastwę losu i uniemozliwiaja przystapienie uczniów do egzaminu, powinien zostać surowo ukarany, a Broniarz niech sobie politykuje, skoro musi, ale dzieci nie powinny być w to wciągane, bo to jest spór polityczny i to bez dwóch zdań. Nie wolno być takim egoistom.
   Dziękuję również i życzę dobrej nocy.

   Usuń
  4. Nie pisałem i nie twierdzę, że dostali najbardziej potrzebujący. Ci ludzie zostali oszukani, podobnie jak np, lekarze rezydenci. Zignorowani zostali niepełnosprawni i haniebnie traktowani. Także cała Polska. Zgodnie z obietnicami przedwyborczymi PiS, miało być lepiej niż za rządów PO i uczciwie. Jak jest? Wystarczy choćby tutaj zerknąć w pasek z prawej strony i przeczytać: "Prawi i sprawiedliwi? Kompetentni?" Jest tam wiele faktów, wraz ze źródlami informacji. na temat "wiarygodności" PiS też służę wieloma przykładami.We wspomniany pasku jest tylko o pani Witek i klamliwej TVP, ale mogę podać następne fakty. Zresztą, zawarte są właśnie w tym blogu: http://probus.blogspot.com/2017/09/pis-prawdomowni-i-skromni.html Tutaj link nie jest aktywny w komentarzach, ale wystarczy skopiowac i umieścić w przeglądarce. I jeszcze jedno: piszesz, że "że ta grupa właśnie już miała swoje ustalenia przed rokiem i zostało podpisane porozumienie które to wprowadziło podwyżki dla nauczycieli w pewnych etapach i jedno z nich miało miejsce na początku tego roku." Poproszę o źródlo tej informacji, bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć.
   Dobrej nocki życzę!

   Usuń
  5. Mój miły Probusie.
   Uważam że sam potrafisz wyszukać sobie w Internecie i znaleźć informacje o podwyżkach dla nauczycieli od 1 kwietnia 2017 roku i to łatwo sprawdzić jak było.
   Poza tym, to nie prawda jest że oni zostali pominieci czy oszukani, bo również to 500+, jak i wiek emerytalny, który został przywrócony, również ich dotyczy.
   Czy kłamstwem nazwiesz wprowadzanie zmian i to bardzo oczekiwane przez wszystkich, w naszym chorym systemie edukacji i nie tylko, bo w sądownictwo również.
   Żyjesz w całkiem innym świecie i nawet nie chcesz słuchać, że możesz się mylić. To chyba nie jest niczym nadzwyczajnym, że świat dzieli się na równych i rowniejszych, a ten podział jest i był zawsze i ja się z tym pogodzilam. Wam jednak trudno przychodzi zaakceptowanie nowego postrzegania tych rzeczy, które przez całe lata długie były omijanie, czy wręcz pomijane. Wychodzi na to że jedynie jedni mają rację, reszta wogóle się nie liczy, ale dzisiaj ktoś odważył się upomnieć o nich. Nazwiska nie wymienię, żeby nie psuć humoru��
   Ty wolisz pisać zawsze o mało istotnych rzeczach, albo o wpadkach tego rządu, bo one są I ja nie staram się zmieniać tej rzeczywistości. Jak w każdej grupie ludzi, bywają nieuczciwi, i bywają słabe punkty. Jednak oceniamy całościowo.
   Życzę miłego dnia

   Usuń
  6. Opisałam lecz nie dotarło, wiec jeszcze jedynie dodam, że jest wielu mądrych, którzy jeszcze potrafią myśleć, a patologia jest wszędzie, choć najwięcej jej na samej górze. Winę ponosi system, który rozłożył parasol nad tymi prominentnymi, a którzy to uznawali od lat, że tylko osoby wykształcone mogą być na świeczniki i tylko im wszystko się należy .
   Staram się zrozumieć rozmówcę i wiem doskonale o co Ci chodzi. To są dwa światy, które działają równolegle, jednak to ludzie góry są twórcami, a wszelkiego rodzaju zmiany traktują jak kataklizm i rzeczy nie do przyjęcia. Zmiany są potrzebne i dobrze że teraz jest szansą, że te warstwy społeczeństwa, które były pominięte w tym procesie przechodzenia z jednego systemu w drugi, na przestrzeni ostatnich 30 tu lat dostają dzisiaj szansę stajnia się rownoprawnymi obywatelami. Nie możesz mówić że nauczycielom się tylko to należy, bo to nie prawda. 500+ było kierowane do wszystkich grup społecznych i nie dzieło no na lepszych i gorszych. Może tym razem się uda:) pozdrawiam i również dziękuję

   Usuń
  7. Nie rozumiem dlaczego używasz liczby mnogiej, pisząc: "Wam". To co było w 2017 r. nazywasz podwyżką? 35 zł? Przecież ceny rosną niewspółmiernie do tzw. podwyżki. Zmiany o których piszesz, niczego dobrego nie przyniosły. Nawet to 500 + miało być od poczatku na każde dziecko i odd razu, a nie teraz. Nie otrzymały samotne matki, często żyjące w ubóstwie i pozbawione wsparcia ze strony ojca dziecka. Nie jestem przeciw pomocy, wrecz przeciwnie. Uważam, że należy pomagac. Tylko: czy bardziej te pieniądze potrzebne samotnej matce wychowującej dziecko, czy np. wnukom śp. Kulczyka. Jak potraktowano matki i ich niepełnosprawne dzieci, upominające się w budynku Sejmu o ludzkie podejście do nich. Trzeba przypominać? Jak "dba" PiS o maluczkich, pisałem tutaj: "PiS dba o maluczkich? PiS na wodę, fotomontaż!" - http://probus.blogspot.com/2018/04/pis-dba-o-maluczkich-pis-na-wode_16.html
   Podałem fakty i źródła informacji. Link może być otwarty na każdej wyszukiwarce, lub można mój post znaleźć w kwietniu 2018 r. zgodnie z datą jaka jest w linku. 500 + dla nauczycieli przypomina bezczelną wypowiedź pana ministra Szczerskiego. Poza tym, nie jest to podwyżka pensji. Proszę to zrozumieć. Pisałem wcześniej, że proszę zajrzeć do linka który jest w treści na początku przeze mnie przedstawionej. Zatem, proszę to uczynić. Co do wieku emerytalnego: akurat za to wcześniej krytykowałem PO, gdy to wprowadzili. Także za wiele innych spraw, co bez trudu mogę udowodnić. Proszę jednak zwrócić uwagę, że to już inny temat, choć też ważny. Tutaj przedstawiłem fakty i źródła informacji. Uważam, że to powinno wystarczyć. Trzeba było tylko otworzyć linki i przeczytać.
   Dziekuję za komentarz i pozdrawiam!

   Usuń
  8. Ja również dziękuję, ale moje zdanie jest jednak nieco odmienne, bo ten strajk najwyraźniej jest częścią kampani wyborczej.
   Pamiętam zmiany dotyczące sześciolatków i rodzice wcale nie byli zachwyceni, jednak odwagi zabrakło, żeby się temu przeciwstawić.
   Mam doświadczenie w tej branży, moja córka również jest nauczycielem, mam więc jakieś pojęcie o tym co się teraz dzieje i wiem że stosuje się różnego rodzaju naciski ze strony przeciwnej temu rządowi. Podwyżki nie są zadowalające, to prawda, jednak każdy nauczyciel korzysta też z innego rodzaju wsparcia, które rząd ten wprowadził.
   Słucham wypowiedzi tych nauczycieli i mnie zastanawia tylko jedno, skoro są tak wspaniale wykształceni, a tak mało zarabiają , to gdzie byli do tej pory i dlaczego właśnie dzisiaj jest ten krzyk. Ja wiem dlaczego.
   Mówią cały czas tylko o tych pieniądzach jakie otrzymują w pensji podstawowej, a przecież mają wiele dodatków i o tym już nie wspominają, albo nie mówią o sumie łącznej, to jest śmieszne i żałosne.
   Dzieci które uczą chyba czują spore rozczarowania, gdy pozostawiono swoich wychowanków , ażeby politycznie wspierać swoje, choć nie zawsze, kręgi. Ogromną większość należy do Platformy i tę działania to czysta polityka.
   Do rządzących mam pretensje, że nie są zbyt stanowczy, bo to co teraz obserwujemy nie służy narodowi, a uczniom tym bardziej.
   TVN 24 jest na wojnie z rządem od 4 lat i Niemcy mają W tym swój interes. Oni pragną tylko tego, żeby Polska była krajem drugiego, a może trzeciego biegu, a wykształceni niby, jednak ślepi i głusi pomagają W tych działaniach, to smutne.
   Miłego dnia, mimo wszystko i obserwujemy spokojnie i uważnie.
   Kiedyś były mohery, teraz mają nowego wroga, którym jest ciemny lud...zawsze znajdą powód

   Usuń
 4. To nic, bo pisałam do Ciebie, więc już wiesz co myślę. A na pierwsze dziecko w rodzinie i jedyne zresztą, też było 500+, gdy dochody były bardzo niskie☺
  Jeszcze raz pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem fanem PO i niejeden raz krytykowałem. Co do wieku rozpoczęcia nauki: uważam, że decyzja powinna należeć do rodziców. TVN nie jest na żadnej wojnie z rządem, a pokazywania faktów przez tę stację nie uważam za złe. TVN jest o wiele bardziej wiarygodną stacją od kłamliwej TVP. Nie wiem jaki interes w w tym mogą mieć Niemcy. TVN jest własnościa amerykańską. Co do miejsca Polski w UE: to właśnie PiS spycha Polskę na jej obrzeże. Donoszą na Polskę i ośmieszają. Służe przykładami. Np. "Kto na kogo donosił, czyli: Kali się kłania!" - https://probus.blogspot.com/2016/04/kto-na-kogo-donosi-kali-sie-kania.html Proszę otworzyć tego linka. Co do samych nauczycieli: kilka lat temu ich pensje były nienajgorsze. Może stażyści i kontraktowi zarabiali mało. Rzecz w tym, że złotówka była więcej warta niż obecnie, a ceny wciąż rosną i będą rosły. Toteż nic dziwnego, ze chcą godnie zarabiać. Czy chcemy, żeby najlepsi odeszli od tego zawodu? Wielu może naleźć sobie lepszą prace i bardziej dochodową. Są, bo lubią tę prace, a lekka ona nie jest, jak się niektórym wydaje. Wiem trochę o tym. To w interesie Polski jest, by dzieci i młodzież uczyli jak najlepsi pedegogowie i byli szanowani. "Takie będą Rzeczpospolite jakie młodzieży chowanie".
   Dziękuję za komentarze i pozdrawiam!

   Usuń
 5. Spotkanie.....młodzieży z Szymonem Holownią
  Spotkanie to zostało podzielone na dwie guru i uczestnicy w nim dzieci klas od 5 do 8.
  Główny temat spotkania czyli język nienawiści I hejty, zrodził się po wydarzeniach z 13 stycznia bieżącego roku, kiedy podczas gdańskiego finału WOSP doszło do ataku na ś.p. prezydenta Pawła Adamowicza.
  Szymon Hołownia przedstawił swoje zdanie na ten temat, a później przekonywał młodzież, jak bardzo krzywdzące są jakiekolwiek hejty w Internecie i jakie mogą być ich konsekwencje........
  Zapytam jedynie czy to jest w porządku, że robi się takie coś. ...bo ja nie akceptuję takich działań, a jak Ty Próby się to widzisz?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie oglądałem tego spotkania. A hejt w mediach, zwłaszcza w internecie, uważam za zło. Osobiscie unikam nienawiści, choć często spotykam się z nią, bo pokazuję fakty niektórym niemiłe.
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

   Usuń
  2. Nie ogladales tego spotkania, bo do szkoly juz chyba nie chodzisz😊, ale ja chciałam poznać Twoje zdanie o tym, czy tego typu akcja nie jest szkodliwa, zwłaszcza dla dzieci w wieku 10 lat, które słyszą jakieś dziwne wypowiedzi wobec wydarzeń i co niby miałoby takie dziecko zrozumieć z tego? Hejt mówisz że jest zły , ale prawda zawarta bywa, jak sam piszesz, nie zawsze miła dla ucha. Czy to znaczy że nie różni się niczym szczególnym? Każdy piszący uważa że to jest prawda, i wierzy w to że nie myli się. Jednak nie to miałam na myśli.
   Czy uważasz, że dyrektorzy szkół, czy może działacze powinni to robić i w takiej formie starać się ukazywać i czy to nie jest gorsze od hejtu może.
   Dziękuję i pozdrawiam

   Usuń
  3. Oczywiście nie jestem już uczniem. Nie zakończyłem też edukacji na szkole podstawowej ani średniej. Przedstawiłem wiele faktów wraz ze źródłami informacji. Wystarczyło otworzyć linki i przeczytać ze zrozumieniem. Hejt to język nienawiści, często mijający sie z prawdą, obrażający ludzi o innych pgladach. Przykładów mamy mnóstwo na co dzień. Nie uważam działania nauczycieli i ich dyrektorów za osoby pozwalające sobie na hejt. samorządowców. Nie jest tak, że ktoś chce szkodzić dzieciakom i młodzieży. Po prostu, ci ludzie upominają się o rózne sprawy, w tym prawo do godziwego zarabiania za swoją ciężką i często niewdzięczną pracę. Rząd marnuje wiele pieniędzy podatników na różne, często nieprzemyślane sprawy. Niepełnosprawnym nie pomógł. Także lekarze rezydenci dalej zarabiają poniżej wkładu ich wiedzy, umiejętności i poświęcenia.
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

   Usuń
  4. Liczę i nadal wierzę, że jednak rozsądek zwycięży, A racje I prawdy bywają różne jak wiesz, chodzi jedynie o to, żeby ludzie myśleli nie tylko o sobie, lecz brali dobro ogółu. Myślisz chyba, że ludzie wykształceni i z pewnością mądrzejsi, nie popełniają błędów, lub odbierają niewłaściwą drogę. Tutaj mamy całkiem odmienne zdanie. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mieli ludzi nie tylko wykształconych dobrze, ale również dobrej woli niczym nie znacznej. Często na drodze podejmowania właściwych decyzji jest przynależność polityczną, lub inna jakaś.
   Twoje linki znam i wiele razy spędziłam to co piszesz lub co glosisz.
   A co do samorządowców to również wiele jest niewłaściwych działań i akceptuję się tylko to, co pasuje jednym, często tym którzy są od zawsze przy korycie. A z tym nie mogę się zgadzać choćbym chciała
   Ale nie chcę ��
   Miłego weekendu Panie Probusie

   Usuń
 6. Z netu:
  Gdy strajkowali górnicy jakoś księża nie zastępowali ich w pracy.��

  OdpowiedzUsuń
 7. ☺bo księża mają jednak inne wykształcenie i to takie właśnie, że nauczycieli mogli ich zastępować. Twój przykład nie był zbyt trafny, przykro mi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tacy wszechstronni? To może wkrótce będzie ksiądz od matematyki, ksiądz od fizyki, itd? Jak na razie, wykładają przedmiot który nauką nie jest.

   Usuń