poniedziałek, 29 stycznia 2018

Zakaz handlu w niedziele

     Pan Prezydent ma podpisać ustawę dotycząca ograniczenia handlu w niedziele i inne dni świąteczne. W przyszłości ma być całkowicie zakazany. Czy ucieszą się z tego wszyscy pracownicy dużych sklepów? 
     Ci "upominający się" o pracownice i pracowników dużych sklepów jakoś nie myślą kto rano przygotuje sklep do sprzedaży. Przede wszystkim towar i jego transport do sklepów, zwłaszcza świeże artykuły żywnościowe. Otóż piszą już w necie, że praca będzie trwała tam do kilku, czy kilkunastu, minut przed północą w sobory i będzie zaczynała się krótko po północy z niedzieli na poniedziałek. Będą mieli lepiej? Zwłaszcza osoby bez pojazdów, zdane na komunikację publiczną. Osoby mieszkające poza miejscem tej pracy. 
     Pomysłodawcami tej ustawy są akurat osoby które nie muszą kupować w niedziele, bo nic nie muszą. Także myśleć. Oby nie wpadli na pomysł zakazu pracy służby zdrowia, komunikacji kolejowej i innej, policji, itd. Czy jest jeszcze coś czego PiS nie spieprzył? 
     Niejeden klient, który nie miał czasu na zakupy w pozostałych dniach tygodnia, pójdzie po  potrzebne artykuły żywnościowe, na stację paliwową, bo tam zakazu nie będzie.  Zapewne przedsiębiorcy znajdą jakiś sposób na ominięcie tego knota. Np. "Sklepy będą próbować obejść zakaz handlu w niedziele" - https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/zakaz-handlu-w-niedziele-sposoby-na-ominiecie/cz0rjct    Tylko po co to wszystko, jeśli mogłoby być normalnie?
     Przecież zakupy można robić wracając z kościoła. I tak wiele osób czyniło. Jeśli zabierze się ludziom tę możliwość, może spaść frekwencja w kościołach, co może z czasem zauważą. Osobiście jestem za zamknięciem w niedziele wszystkich sklepów, ale tylko dla PiS i fanów PiS. Niech mają to czego chcą, a pozostałym Polakom niech swoich chciejstw nie narzucają! 
PS. 
Holendrzy rezygnują z niehandlowych niedziel. Już 68 proc. gmin otwiera sklepy przez cały tydzień: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-07-18/holendrzy-rezygnuja-z-niehandlowych-niedziel-juz-68-proc-gmin-otwiera-sklepy-przez-caly-tydzien/?ref=aside_najnowsze

Tak PiS zdradził polskich przedsiębiorców. Druzgocące dane o efektach zakazu handlu w niedzielę: https://crowdmedia.pl/tak-pis-zdradzil-polskich-przedsiebiorcow-druzgocace-dane-o-efektach-zakazu-handlu-w-niedziele/

Skandal! Ryszard Czarnecki ignoruje linię swojej partii! Sam kupuje w niedzielę, a nam zabrania: https://dziennik-polityczny.com/2019/04/02/skandal-ryszard-czarnecki-ignoruje-linie-swojej-partii-sam-kupuje-w-niedziele-a-nam-zabrania/?fbclid=IwAR0sFWIKiPLsbRTVSldGgyWjbwUHN_VaDboXpys-QTGKVl0iuSvkWcSvXIg

- Co ma robić nieborak któremu kibelek rozleci się w niedzielę i nie będzie gdzie kupić? 
- Jak to, co? Z zaparciem popierać PiS!

10 komentarzy:

 1. Było dobrze, ale przecież musi być gorzej, ale mamy ich słuchać, bo oni myślą za nas i wiedzą najlepiej :(. Mam już tego dość !

  OdpowiedzUsuń
 2. Zakaz handlu nie oznacza zakazu pracy.
  Scena - duzy sklep zamknięty. Wewnątrz kilkanaście osób kompletujących zamówienia przez internet. Kilka skuterków i rozwożenie pod wskazany adres - Mozna ?.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale bzdury Probus pisze. Przecież na zachodzie Europy wszystkie kraje wprowadziły ten zakaz i nic złego się tam nie dzieje.
  Jednak w tej totalnej.....nasz czcigodny i wielce szanowny Pan gospodarz ugrzazl i nic nie POmogą tę zaprzeczenia.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie interesuje mnie to co jest poza granicami naszego kraju. Tu jest Polska! A prawo powinno być dla ludzi, nie przeciw. Pozdrawiam również!

  OdpowiedzUsuń
 5. I co? Zakaz handlu, a tu tyle tematów i należałoby zabrać głos..... a jednak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wszystkie tematy wypowiada się pewien pan "Obatel". Ja tylko na te o których coś wiem.

   Usuń
 6. Wiem, ze to pewnie niemozliwe, ale chcialbym, zeby tylko ludzie pracujacy w handlu zabrali glos... z mojego otoczenia jest tyle glosow za co przeciw. Chwila, wydawalo mi sie, ze tylko Niemcy maja ZAKAZ handlu w niedziele, a nie cala europa zachodnia.

  Ja sugerowalbym rozwiazanie ze Skandynawii. Czyli stawka x2 w soboty/niedziele. Kto chce pracuje kto nie chce nie pracuje proste.

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy dodatkowy chandel napędza koniunkturę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja dość sceptycznie podchodziłam do tego tematu, a teraz szczerze mogę powiedzieć, że ta ustawa to kiepski pomysł. Tracą nie tylko klienci, ale również pracownicy sklepów. Z tego co widziałam, to w przyszłym roku Niedziele Handlowe nie wyglądają zbyt ciekawie, jest ich jeszcze mniej.

  OdpowiedzUsuń