niedziela, 4 lutego 2018

Dyplogeniusze?

Jarosław Kaczyński twierdzi, że konflikt dyplomatyczny z Izraelem i USA, to rezultat spisku złych sił przeciwko Polsce. Jeden z szefów Polskiej Fundacji Narodowej, Maciej Świrski puszcza wodze fantazji: "Ta linia narracyjna oplata polski kalendarz polityczny i dyplomatyczny jak wąż dusiciel". W umysłach ludzi władzy odżywają stare antysemickie stereotypy
„Wiemy, że jesteśmy w pozycji słabszej, bo nasi przeciwnicy są bardzo mocni, ale też wiemy, jakie mechanizmy tutaj funkcjonują. Mówię tutaj zarówno o mechanizmach społecznych, politycznych, jak i takich mechanizmach technicznych, jak na przykład w internecie, gdzie np. można za jednym razem skupić 100 tys. wpisów. Za jednym pociągnięciem” – mówi 2 lutego Jarosław Kaczyński, autor polityki, która faktycznie zmobilizowała przeciwko Polsce sporą część światowej opinii publicznej.
„Trzeba też pamiętać, że niestety, prawda nie obroni się sama, że trzeba stworzyć mechanizm. I właśnie jesteśmy w trakcie tworzenia takiego mechanizmu, takiej – można powiedzieć – machiny, która będzie broniła tej prawdy”
– przekonywał szef PiS.
*************************************************************************************************
PS. Kto był twórcą obozów śmierci w Polsce, wiedzą normalni ludzie w całym cywilizowanym świecie i nikt normalny tego Polsce nie zarzuca. Po co więc reagować na głosy głupców w głupi sposób i dawać im pożywkę do następnych oskarżeń? Czy nie lepiej zignorować durni zamiast robić z guana dynamit? Najlepszym argumentem jest wiedza i edukacja! 

Zamiast pokrzykiwania: czy nie byłoby lepiej pokazywać postawy Polaków ratujących Żydów, choć tylko w Polsce zagrożone było to karą śmierci? Proszę przeczytać o tym niezwykłym człowieku. Niestety, prawie zapomnianym. "Henryk Sławik. Lista uratowanych przez niego Żydów jest niemal trzykrotnie dłuższa od listy Schindlera" - http://tiny.pl/gtbxf  Uratował też tysiące Polaków. 
Niestety, bywały i ciemne strony: zdarzały się gnidy wśród Polaków. Oczywiście, było to marginesem, a nie normą. Ale jednak: np. rodzina Ulmów wymordowana przez Niemców, w bestialski sposób, za pomoc Żydom, na skutek donosu Polaka - "granatowego policjanta". Na którym zresztą polskie podziemie wykonało wyrok śmierci. 
Mało było konfliktów z krajami europejskimi? Mało było skłócania Polaków z Polakami? Trzeba jeszcze budzić upiory przeszłości? W dyplomacji liczą się nie tylko intencje, ale też 
i skutki.  A histeria historii nie zmieni.
Media izraelskie i inne, mają pożywkę do atakowania Polski za grzechy rzeczywiste i domniemane. Pierwsze objawy już są: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/polscy-turysci-zaatakowani-na-plazy-w-izraelu/mbtc7z3
https://pikio.pl/swiat-w-szoku-zydzi-zamazali-sciany-polskiego-konsulatu-czyms-strasznym/
Zapewne nieprędko skończy się to. Zwłaszcza jeśli ustawa o IPN zostanie podpisana przez pana Prezydenta RP. Po wygłupach pisowskiego rządu, trwających już ponad dwa lata, pozycja negocjacyjna Polski w czymkolwiek silną nie jest. Przy "27:1" okazało się, że nawet na Węgry liczyć nie można. Bo kto zechce udzielić poparcia 
partnerowi który jest niewiarygodny i w dodatku ośmiesza się? Tak więc, jedynym sojusznikiem Polski może okazać się tylko San Escobar, odkryty przez ministra z rządu PiS. Niemało Polska straci przy rozdziale unijnych pieniędzy. Jest na co wydawać. A wstyd zostanie!

15 komentarzy:

 1. Obawiam się, że "zdarzały sie gnidy wsród polaków" jest słabym zazanzceniem.
  Wolę tematu nie rozwijać bo im dłużej sie go drąży tym gorzej a najgorsze jest to, że do niczego dobrego nie prowadzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafna wypowiedź, z którą całkowicie się zgadzam i to co do joty. Dodam tylko, że -ilustracja- ten stan rzeczy, jaki opisałeś w poście potwierdza i tu juz nie ma co dodawać, jak tylko to - że nasi rządzący coraz bardziej staczają się na dno, które zatapia nas wszystkich i to bez względu na osobę czy społeczny status. Po prostu, wstyd i hańba, że mamy coraz gorszych rządzących i to jest jak dla mnie najbardziej bolesne i nie daje nadziei na przyszłość (dosłownie nikomu) jeśli nasz Naród się nie opamięta i niczego nie zmieni tj. nie odsunie od władzy obecnie rządzących, którzy dewastuja naszą Ojczyznę i skłucają nas jako jeden Naród...

   Z racji faktu, że od dawna mnie tu nie było, to teraz życzę Ci Probusie wszystkiego co najpiękniejsze na ten nowy rok 2018, a nade wszystko zdrowia i życiowej pomyślności oraz, miłego dzisiejszego dnia. Moc serdeczności Probusie

   Usuń
 2. Taką ustawą karzącą za "polskie obozy śmierci, szacunku nie zyskami. Na szacunek trzeba zasłużyć, a my wiele stracimy, a nie zyskamy. Mam już dość naszego"wodza", dokąd on nas prowadzi, z pewnością nie ku dobru :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Piszesz że polskie podziemie wykonało wyrok na donosiciel, który został też surowo i przykład nie ukarany. Nie znam przypadku w którym to został opuszczony któryś z moich rodaków za podobne lub jeszcze gorsze zbrodnie. Napisz coś o tych co witali naszych okupantów kwiatkami i to nie był pojedynczy wybryk. Na szczęście wielu izraelski i niemieckich dyplomatów nie zgadza się z takim atakiem na uchwale obecnego rządu i uważa ją za słuszną. Ironizujesz wypowiedź Kaczyńskiego i uważasz że to jest atak na żydów. Nie jest tak i mamy coraz więcej powodów uważać, że próbuje się nam coś przypisywać, a jest dokładnie odwrotnie. To jest działanie antypolskie i chyba pora sporządzić uchwałę podobną do tej jaką posiadają żydzi i za takie wypowiedzi powinno się stosować takie samo prawo.
  Po tych głupich i niestosownych wypowiedzianych nasilila się nienawiść do Polaków do tego stopnia, że nasi turyści zostali zaatakowany i odrzuceni kamieniami w Izraelu. To zachowanie jest odpowiedzią na to wszystko. Polaka możesz obniżać ? Kaczyński powiedział to co powinien i co wszyscy wiedzą. Izrael w swym ataku zapomniał o czymś takim jak ścieżka dyplomatyczna, a to oznacza nie siłę, tylko słabość. Ale myślę że dobrze się stało i że wiele osób pozna prawdę o naszym narodzie i jego ogromnych zaslugach z tamtych lat, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie atakuję nikogo i nikogo nie bronię. Przedstawiłem tylko fakty i swoje zdanie. Na temat Żydów niejeden raz pisałem. Daleko nie szukając: w pasku z prawej strony jest mój post "Żydzi w Polsce". Jest tam także o Jedwabnem. Pan Kaczyński chyba raczy nie pamiętać co mówił i jak postępował jego śp. brat Prezydent RP Lech Kaczyński.
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

   Usuń
  2. Bardzo słuszne i autentyczne fakty, z którymi trudno się nie zgodzić. Jedyne co trzeba, to trza je umieć zauważyć i żyć zgodnie z oczywistą prawdą, wtedy nie ma problemu by je dostrzec i przeanalizować by wyciągnąć właściwe wnioski, co właśnie poczyniłeś i dlatego się całkowicie zgadzam z Twoją wypowiedzią...

   Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie Probusie

   Usuń
  3. Anonimusie - wiesz, że bajdurzysz.
   Ktos naruszył świętość Polaka, katolika, Polski jako mesjasza narodów, wybrańców Boga i wiecznie i przez wszystkich ciemiężony.
   Ten kto twierdzi inaczej zapomina, że Jezus był Polakiem a Matka Boska mieszkała na jasnej górze i jest wredną żydowska gnidą, parchem, złodziejem, bandytą i niech znika z Polski.
   Ostatecznym dowodem na Twoje myslenie jest anonimowość - boisz się wystapić z otwartą przyłbicą ?.

   Usuń
 4. Mam wybór, póki co. Prawda Probusku? Ale dlaczego uważasz że zydy są takie? Chodzi jedynie o prawdę I nic więcej, a ona bywa czasami taka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prezes Jarosław Kaczyński rządzi przy pomocy strachu i podziału obywateli, jest to parszywa metoda, ale skuteczna. Najpierw było o ZOMO, potem "gorszy sort", następnie "robale" uchodźców. No i oczywiście Putin, który zagraża Polsce. Co się tyczy zagrożenia ze strony Putina to pana Jarosława wspierają prawie wszyscy stypendyści amerykańskich fundacji. Przykładów nie podają, bo ciemny suweren wierzy, nie myśli, nie sprawdza. Polacy wedle PiS są pokrzywdzeni. Więc reparacje od Niemiec i obrażani przez Żydów stąd nowelizacja ustawy o IPN. Marna, szubrawa i nieskuteczna. Suweren już ją zaakceptował i słupki skoczyły w górę. Ta żałosna nowelizacja jest jednak nieskuteczna. Wyobraźmy sobie amerykańskiego, niedouczonego żurnalistę, który napisze o "polskich obozach..." Pan Zbigniew Ziobro go nie dosięgnie, bo w jaki sposób? Za pierwszej kadencji dzielny pan Zbyszek ścigał w USA i w Szwajcarii, z żałosnym skutkiem. Koniec polityki PiS też będzie marny i nastąpi szybciej niż się spodziewamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głupio to brzmi, bo PiS ma coraz lepsze poparcie. Powiesz że to wina tych, co popierają , czyli takich nie do końca rozgarnietych, ale tak nie jest. To jest bowiem wytworzone przez tych wykształconych i to oni nie dorastają do poziomu obecnych czasów. Cały czas im się takie coś udawało, bo nie było mi zna się porozumiewać tak szybko i na wszystkich płaszczyznach. Technika was pokonała i wiedzą, której nie posiada klasa wysoce wykształconych. Może jesteście dobrzy w jednej dziedzinie, ale to za mało :) pozdrawiam

   Usuń
 6. Dziwnie to pobrzmiewa, zwłaszcza gdy słupki tej znienawidzonej partii rosną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słupki rosną. I co z tego ma Polska? Przecież PiS Polsce szkodzi. A co do słupków: nie jestem pewien co do ich wiarygodności. Wybory pokażą. Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Nie to nie, zdrówka. .....może to przejdzie przez sito :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z netu:
  ŻAGIEW A o tym to Żydzi zapomnieli???
  Za Wikipedią...
  Żagiew, Żydowska Gwardia Wolności – kolaboracyjna organizacja żydowska w getcie warszawskim, powołana pod koniec 1940 przez żydowski referat Gestapo z członków Urzędu do Walki z Lichwą i Spekulacją („Trzynastki”) do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom.

  Żagiew pozostawała w ścisłej konspiracji udając grupę przemytniczą, dzięki czemu mogła kontrolować kanały przerzutu żywności do getta. Według różnych opinii zajmowała się też szmalcownictwem, tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się w tzw. aryjskiej części Warszawy. Agenci Żagwi, uznawani za najbardziej wartościowych, posiadali wydane przez Gestapo pozwolenie na broń.

  Od początku zwalczana przez Żydowską Organizację Bojową i Żydowski Związek Wojskowy. Rozbita na początku 1941 r., szybko została odtworzona. W czasie powstania w getcie większość członków Żagwi straciło życie. Według niektórych relacji ocalał jej przywódca, Abraham Gancwajch

  OdpowiedzUsuń