wtorek, 12 grudnia 2017

Nowy rząd? Niech zostanie tak jak było


18 komentarzy:

 1. Nie widzę W tym nic złego, ani zbytnio śmiesznego. Według mnie, a chyba przeciwników tego rządu Beaty Szydło tym bardziej. Jest to dobry ruch i to tylko cieszyć powinno. Zawsze mam tego świadomość, że Jarosław Kaczyński to taki człowiek opacznosci. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście człowiek OPACZNOŚCI. Szkoda, że nie OPATRZNOŚCI.

   Usuń
  2. Nie bardzo rozumiem na czym polega ten "dobry ruch". Przecież nic nie zmieniło się poza zmianą na stanowisku Premiera RP. Ministrowie wciąż ci sami. Nie miałbym nic przeciw nim, gdyby nie fakt, że szkodzą Polsce i ośmieszają na arenie międzynarodowej.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. :) Pisząc o dobrym ruchu, miałam na myśli roszadę. To oznacza lepszą koncentrację i wzmocnienie swej pozycji i oby pomogło to pozbyć się wielu wrogów i to raz na zawsze. Czy szkodzą Polsce? Mamy całkiem inne spojrzenie, bo te wszystkie lata bez rządu jakiekolwiek praktycznie niektórym bardzo odpowiadało, wiem i nawet rozumiem to. W końcu to były ogromne korzyści dla tych jednostek, które dzięki temu, że państwo praktycznie nie funkcjonowało, dorabiali się ogromnych pieniędzy, a państwo nasze ubozalo. Kiedyś byłam skłonna uważać, że lewica jest gdzieś obok prawicy z tymi swoimi poglądami, gdzie nie potrafią walczyć o nic, a za homoseksualistów, i ich promowanie potrafiliby się bić i to dosłownie. Teraz wiem że ta lewica jest całkiem gdzieś daleko i coraz dalej, a pomiędzy naszymi światami jest ogromna PRZEPAŚĆ. To jest zadziwiające, że uważają się za takich pastepowych, i chyba tak myślą, A to jest zacofanie i brak tolerancji wobec tych wszystkich, którzy myślą inaczej. Dzisiaj wiemy jednak, że następuje pewien zwrot, ludzie chcą żyć tak jak żyli ich ojcowie z poszanowaniem norm i zasad jakie były od zawsze. Gdzie honor i ojczyzna, a także zdrada miało jedno imię. Nie chcę pisać że też Bóg i wiara, bo to jest oczywiste i nierozerwalnie. Po tych 2 latach rządu PiS, jest nadzieją że to powróci na stałe i będzie nam towarzyszyć w życiu na codzień.
  Probusku, bardziej nie można się ośmieszyć donosząc na swój kraj, potem głosując przeciwko niemu, a na koniec mówić jeszcze, że to dla naszego wspolnego dobra. Jestem prostym człowiekiem, jednak gdy słucham niektórych profesorów, wstydzę się za nich, bo to co wygasają jest nie do zaakceptowania. Mówimy o zwykłych przypadkach nieraz bałaganu, prawda to, jednak to jest nic w porównaniu z tym co musieliśmy doświadczać przez 8 lat i chyba wcześniej dużo lepiej też nie było.
  Przepraszam za błędy i życzę dobrej i spokojnej nocy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanując Ciebie i Twoje poglądy, pozostanę przy swoich.
   Miłego dnia!
   PS. Co do donoszenia na Polskę: "Kto na kogo donosił, czyli: Kali się kłania!" - http://tiny.pl/g9mq6 Tutaj link nie jest aktywny. Wystarczy jednak skopiować i obejrzeć na jakiejkolwiek przeglądarce.

   Usuń
  2. Piszesz o korzyściach za czasów PO-PSL? Wybacz, takiej prywaty, nepotyzmu, amatorszczyzny nie było za czasów wolnej Polski.Zmiana rządu, była tylko przykrywką dla gawiedzi, igrzyskami dla odwrócenia uwagi od wprowadzanych ustaw o SN i KRS. Ale nie tylko. W tym tygodniu, weszły ustawy o możliwości wykorzystywania WOT Macierewicza do tłumienia wewnętrznych spięć w kraju,o wszechwładzy Błaszczaka nad kontrolą wyborów, o kontroli w sieci etc etc. To małe zapisy o kolosalnym znaczeniu dla obywateli. Ogólnie szanuję twoje wypowiedzi, bo piszesz je razem z argumentami. Ale mam wrażenie, jakbyśmy pisali o dwóch krajach, jakbyśmy żyli w dwóch krajach. Tak mało dostrzegasz, czy żyjesz w oderwaniu od rzeczywistości? Spójrz, ile dostał Rydzyk. Za to, Platforma kupiłaby dziesiątki ton żyjątek oceanicznych:) Nawet PSL nie przebije już nepotyzmu i kumoterstwa PiS, a zmienianie zapisów Konstytucji RP zwykłymi ustawami, jest po prostu PRZESTĘPSTWEM. Tego nie Jesteś wstanie zmienić, ani uzasadnić. To łamanie prawa.

   Usuń
 3. Dziękuję I chcę wierzyć że tak jest.
  Jeśli chodzi o PiS, który szukał pomocy w unii, ażeby śledztwo smoleńskie zostało przeprowadzone według światowych reguł, nie ma żadnego porównania z tym głosowaniem za sankcjami wobec naszego kraju. To jest całkiem inną rzecz i chyba każdy to rozumie.
  Wiele spraw nie było w porządku, i dzisiaj też jest podobnie, ale to nie jest ta skala i nie w kluczowych sprawach. Gdyby na miejscu Kaczyńskiego był Komorowski, to też wszyscy chcieliby żeby takie dochodzenie odbyło się poza Rosją, to oczywiste.
  O Carakalach nie będę już pisać. ....
  Miłego dnia i wiecej obiektywizmu, miły Probusku:)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Dobry ruch" polega na tym, że przed świętami dostaną,podobno, odprawy! Wszyscy nowi - starzy przysięgali na konstytucję, którą naruszają. Przypomina mi to szajkę cwaniaków. Od tygodni trąbili o rekonstrukcji rządu. I co? Nic nie zmienili. Jaja sobie robią z obywateli. Eurodeputowani nie głosowali przeciw Polsce, a przeciw zapyziałemu rządowi. Rząd PiS to nie Polska. Na PiS głosowało 5.711.627 obywateli.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj:) Probusie, ja, Ty i miliony ludzi, nie tylko w Polsce, wiedzą, że ta zmiana premiera, raczej pełniącego obowiązki premiera, to cyrk dla pospólstwa, dla ich wyborców. Ci, jakże ubodzy w intelekt i samoocenę ludzie, nie dostrzegają nawet, co niosą z sobą zmieniane ustawami zapisy Konstytucji. SN, KRS, Ordynacja Wyborcza,m to BAT właśnie na nich. Juz przegrali, ale jeszcze dostrzegają swoje 500+, zapomogi, życie pasożyta. Obudzą się, gdy będzie za późno... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Życie pasożyta. I uważasz że wszyscy tak myślą jak Ty.
  Czytałam właśnie jak prokurator złapany na gorącym uczynku i całe 10 lat jest już i bierze pensję, mimo że ma odebranie prawo wykonywania zawodu. Takiego prawa ty bronisz, a przy okazji obrazasz miliony uczciwych Polaków. Dlaczego nie krytykujesz w Niemczech czy innych krajach, bo tam dostają jeszcze większe wsparcia od państwa, takie rodziny z dziećmi?
  Ta wymiana premiera była bardzo dobrze rozegrana i ty też o tym wiesz. Nie będziesz mógł się nabijać z broszki i to wystarczający powód żeby uznać taki ruch za dobry i potrzebny. Chciałabym usłyszeć twój głos za lat kilka, ciekawa jestem co wtedy napiszesz. Pozdrawiam gospodarza blogu i może doczekam się wypowiedzi....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie i nigdy nie pisałem, że bronię złego prawa. Nie mam nic przeciw zreformowaniu sądów i przepisów z tym związanych. Natomiast nie popieram zawłaszczania sądów przez polityków i partię rządzącą. Wszystkie karygodne przypadki należy piętnować i rozliczać. Nie należy jednak stosować odpowiedzialności zbiorowej. Samych sędziów jest bodajże 11 tysięcy. Złe zdarzenia i ich sprawcy to margines, na podstawie którego nie należy oceniać reszty. Nikogo nie obrażam. Pokazuję tylko prawdę i nie jest moją winą, że kogoś prawda obraża. Pretensje radzę skierować pod adres tych którzy niegodnie postępują, a nie tych którzy pokazują jaka jest prawda. Dlaczego nie krytykuję tego co w Niemczech i innych krajach? Bo tu jest Polska! Reszta mniej mnie obchodzi, włącznie z San Escobar. Co do pani z broszką i innych: chciałbym tylko chwalić za dobre działanie dla Polski. Niestety, nie dają powodu ku temu. Wręcz przeciwnie. Obawiam się, że lepiej nie będzie, nawet jeśli nowy pan premier zacznie broszkę nosić. Na razie, kiepsko mu poszło w spotkaniu z prezydentem Francji i nie tylko. Opuszczenie szczytu UE przez niego, też Polsce splendoru nie przynosi.
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

   Usuń
 7. Pisząc o tym jednym prokuraturze, nie mówię jedynie o sprawcy. Przecież to właśnie ten wymiar sprawiedliwości tak jest skonstruowany i to on właśnie nie działa, stając się wymiarem niesprawiedliwości. Każdy, kto się zetknął z nim choć raz, wie co to znaczy. Problemem są ludzie nieuczciwi i to głównie ci wszyscy, którzy do wczoraj decydowali o losie milionów naszych rodaków. Niektórzy nie chcą o tym wiedzieć, czy nawet słyszeć, nową władzę nazywając komunistyczną. To śmieszne i żałosne jednocześnie. Czy to znaczy, że to zbiorowe szaleństwo dotyka szczególnie tych wykształconych, którzy latami mogli czerpać garściami, nie licząc się Z całą resztą, a prawo tak zostalo zapisane, zeby ich chronił o.
  Dziękuję i życzę pięknej niedzieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdej zbiorowości znajdzie się jakiś drań lub lub jakaś ilość drani. Sędziów jest ok. 11 tysięcy. Nie wiem ilu jest prokuratorów, ale pewnie zbliżona ilość. Proszę więc wyobrazić sobie np. 20-tysięczne miasto w którym nie potrzeba policji. Możliwe w rzeczywistości? Niemożliwe, bo zawsze znajdzie się jakiś złodziej lub ktoś jeszcze gorszy. Wśród grup zawodowych "najwyższego zaufania", nie tylko sędziów, zdarzali się różni, np. pedofile. Daleki jestem od obrony nieuczciwych sędziów i prokuratorów. Uważam, że powinni być usuwani z zawodu i ponosić drakońskie kary za sprzeniewierzenia, jeśli się ich dopuszczą, bo to właśnie oni powinni mieć wyższą świadomość popełnianych czynów, niż zwykły obywatel. Ale uważam też, że to co czyni PiS, nie zmieni tego stanu na lepszy. Jakoś nie widać konkretnych propozycji poza propagandowym show. Natomiast ułatwi rządzącym, tym i wszystkim następnym, manipulowanie wynikami wyborczymi. Nb. obecne pokrzykiwanie o kontroli wyborów, komisarzach, wyznaczaniu następnych ludzi do liczenia głosów, itd. uważam za bezsensowne. Wystarczy przestrzegać ordynacji wyborczej która obowiązuje i mieszać w niej. Nie ma możliwości sfałszowania wyborów jeśli się jej przestrzega.
   Dzięki za życzenia, które z przyjemnością odwzajemniam!

   Usuń
 8. Nie jestem specjalistą W tej dziedzinie i nie potrafię tego zagrożenia zdiagnozować, więc muszę uznać że tak jest jak mówisz i że to będzie skutkowało takimi zakusami manipulacji przy urnach. Ale czy to będzie tak, nie jest powiedziane że na pewno tak musi być. Zawsze jest możliwość i zawsze jest wiele niejasności I od nas tylko zależy, a w tym przypadku od kolejnych ekip rządzących, ale do tego czasu też można wiele zmienić, bo następcy zechcą innych możliwości i będzie nowa sytuacja.
  Ja jednak zawsze rozmyslam nad tą dziwną propagandą o łamaniu demokracji, a szczególnie o tych krzakach opozycji za nie jest przestrzegana konstytucja. Nigdy zaś nie słyszę co dokładnie jest łamane i teraz wiem już na pewno, że wybranie nadliczbowych sędziów do TK to było celowe i przemyślane bardzo dokładnie, a nie jakaś pomyłka czy inna rzecz. To TK bowiem jest takim koordynatorem i bezpiecznikiem w naszym państwie i to on określa czy dany zapis i ustawy są konstytucyjne, a ich werdykt jest ostateczny. Z tego też wynika ze nie było mowy o jakiejkolwiek złej ustawie czy też ze one powstały ze złamaniem konstytucji. Nigdzie też w tej konstytucji nie mamy zapisu, że ktokolwiek inny może sprawować nadzór, a K Wenecka, lub inna, nie może kierować naszym krajem i decydować o kierunkach rozwoju naszego państwa. Nie ma bowiem takiego zapisu i możemy się czuć nadal, krajem suwerennym, a juz kary nakladane są ogromnym naduzyciem. Powinno sie tą unię szybko zreformować i to dla dobra wszystkich narodow z Niemcami włącznie.
  Sądy natomiast i tę zapisy służą jedynie do omijania prawa. Słyszy się nieraz, dlaczego PiS nikogo nie oskarżył, lub poprzednicy nie postawili zarzutów. Nie można zrobić tego, bo to prawo ich chroni, bo to prawo jest takie właśnie. .....dziękuję
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 9. To żadna zmiana dla mnie, bo i tak jest tylko jeden "wódz", który o wszystkim decyduje. :(. Radosnych Świąt i spokojnych, przede wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdrowych i wesołych Świąt !!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2018 i uśmiechu na codzień, ROBUSKU :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pięknie dziękuję WSZYSTKIM za miłe życzenia. Z przyjemnością odwzajemniam je!

  OdpowiedzUsuń