niedziela, 5 listopada 2017

Kto szkodzi WOŚP? Polacy?

     Działalność banków polega na obrotach pieniężnych. Chętnie przyjmują pieniądze klientów i operują nimi udzielając kredytów. Każdy klient deponujący swoje oszczędności jest mile przez bank widziany, zwłaszcza posiadający wielomilionowe sumy. 
     Niestety, ostatnio okazało się, że dla Banku Pekao jednak nie każdy, bo zakończył współpracę z WOŚP: https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/pekao-zakonczyl-wspolprace-z-wosp/7shpr02  Pozbywanie się klienta deponującego ogromne sumy zrozumiałym nie jest, bo to pozbywanie się niemałych zysków z obracania jego pieniędzmi. Zarobią mądrzejsi: mBank.
     Podobnie niezrozumiała, z punku widzenia biznesowego, była odmowa transmisji Finału WOŚP przez telewizję "publiczną". Ta decyzja pozbawiła ją niemałych wpływów z reklam przy dużej oglądalności tej ogólnopolskiej imprezy. Zarobili mądrzejsi! 
     Dzięki WOŚP i wspomagających ją ludzi dobrej woli uratowano wiele istnień ludzkich, zwłaszcza tych najmłodszych. Polskich dzieci! Fundacja niejeden raz była kontrolowana, chyba jak żadna inna. Nie dopatrzono się uchybień w rozliczeniach. Oby wszystkie fundacje były tak transparentne!
Oto rozliczenia WOŚP:
 http://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia  
Także: Finanse WOŚP. Ile zbiera, ile wydaje, ile płaci Owsiakom i pozostałym pracownikom?
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/479444,finanse-publiczne-wosp-orkiestra-owsiaka-ile-owsiak-zarabia-na-wosp.html
    Komu więc zależy na szkodzeniu fundacji ratującej życie Polakom, zwłaszcza polskim dzieciom? Polakom szkodzą Polacy? Przecież tego nie da się w logiczny sposób wytłumaczyć. A jednak dzieje się tak. Fundacja pomawiana jest o nadużycia, czego jeszcze nikt nie udowodnił. Próbował pewien bloger, ale przegrał sprawy w sądzie. Pomawiana jest o propagowanie narkomanii, seksu wśród młodzieży na Woodstocku i nie wiadomo co jeszcze wykluje się w główkach przeciwników fundacji. Przykre! "Lepszy sorcie"! Skoro nie pomagasz, bądź łaskaw przynajmniej nie przeszkadzać!
     I jeszcze jedno: 
Tak Macierewicz chciał dopiec Owsiakowi. Wydali fortunę, zebrali grosze: 
http://wiadomosci.wp.pl/tak-macierewicz-chcial-dopiec-owsiakowi-wydali-fortune-zebrali-grosze-6108713026803841a
Ciąg dalszy nastąpił: 
"Nagła decyzja zdesperowanego Owsiaka! Uczestnicy festiwalu zagrożeni" - https://pikio.pl/jurek-owsiak-straz-pozarna/

15 komentarzy:

 1. Gdy Europa rozwijała się, trwało tam uprzemysłowienie, to w Polsce mieliśmy pańszczyznę i niewolnictwo. A wspierał to Kościół katolicki. Tępa i bezmyślna wiara, polegająca na klepaniu paciorka i całowaniu proboszcza w rękę, dopełniła reszty. Nic się nie zmieniło. Jesteśmy w dalszym ciągu zacofanym i prymitywnym społeczeństwem, nie rozumiejącym, że to my stanowimy Polskę. Nie marni i tak samo prymitywni, chociaż cwani, politycy i kler (chyba teraz zgrzeszyłem śmiertelnie). Tylko my, jej obywatele. Na przecięcie tego wrzoda, była szansa za PRL. Coby nie mówić o niej i jaka ona by nie była, to właśnie PRL, dawała taką szansę. Ale wbita w łby marna wiara, rozgrzeszająca grzechy zbyt łatwo (a nawet bardzo łatwo) i robiąca bohaterów narodowych z byle łachudry, doprowadziła do tego, że opluliśmy swoje życie. Od tej próby ucywilizowania nas, minęło dopiero cztery pokolenia. To jest za mało. Tym bardziej, że z ochotą wracamy do niewolnictwa. To mamy chyba we krwi, bo Norwid kiedyś to podsumował: "Polacy są wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem....Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą – daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami". A do tego Polakom brakuje instynktu wspólnotowego, który powinien wyrażać się dbałością o państwo jako wspólny dom. Marnie to widzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polacy to zawistni ludzie. Zazdrośni.Oczywiście dotyczy to tych spośród nas, którzy pozostają w przeświadczeniu, że są jedynymi prawdziwymi Polakami i katolikami. To ci sami ludzie, którzy wściekle bronią życia poczętego, bo ,,nie zabijaj", jednocześnie podpisując się pod deklaracją o przywrócenie kary śmierci. To ci sami ludzie, którzy w kościele przekazują sobie Znak Pokoju, aby po mszy, brać kamień w dłoń i ciskać go w innych. Innych, bo mają więcej, bo są mądrzejsi, bo mają inny kolor skóry, inne pochodzenie, inne wyznanie, czy mówią innym językiem. Zapominają, że wyznają taką wiarę, której naczelną zasadą jest......kochać bliźnich. WSZYSTKICH. Owsiak jest dla nich inny. Zarabia pieniądze, ale w/g nich, za nic, do tego za dużo i zbyt dużo ma do zaoferowania innym. Zagraża skarbonkom w kościele i tacy.Przyciąga dzieci, młodzież, starych. A najgorsze, że nie mogą Go zniszczyć, upokorzyć, poniżyć.Za kilka słów, które każdy wypowiada codziennie, skazano Go. Ale ulubionego eksperta PiS z TVP Info, który publicznie oceniał uczestniczki antyrządowej manifestacji pod względem jej ,,ruchalności", już nie osądzają, bo to ich chłop. Całe szczęście, że to ten lepszy, pierwszy sort chce Mu dopiec. Wśród nich nie ma inteligentnych, mądrych ludzi. To pozerzy, a takowych, zdecydowana większość Polek i Polaków nie traktuje poważnie.Ja nawet cieszę się, że ten bank wymówił Mu konta. Ta zmiana się sypie, więc niech każdy grosz od nich ucieka. Napisałem sypie, bo nawet pełniąca obowiązki premiera, czy udająca premiera, pani Szydło, właśnie obwieściła, że odda się Kaczyńskiemu. Nie RM, nie parlamentowi, ale szeregowemu posłowi, samotnemu posłowi z PiS. A niech się oddaje, bo kure....stwo i tak tam kwitnie:) My za to, zawsze z Owsiakiem. Zawsze. Pozdrawiam Probus:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki ich standardy, albo "standarty" jak mówi pewien pan "obatel". Pozdrawiam!

   Usuń


 3. Witaj. Chcę jedynie zapytać dlaczego więc ten konkordat był i czy to nas nie pogrążył o na zawsze? A druga rzecz, mówisz że my Polacy tacy zacofanie i to z winy tych księży I całego duchowieństwa. Nie jest tak, że my prości ludzie sobie to nadalismy bo byli to ludzie PRL u i to ich zasługa, a w Niemczech też jest kler i też ludzie klepia modlitwy. Pisz prawdę jak jest, a nie jak Ty to widzisz w tym swoim myśleniu....pozdrawiam i życzę dobrej nocy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież nie pisałem o konkordacie. Skoro jednak poruszyłaś ten temat: szkoda, że nie przeprowadzono wówczas referendum w tej sprawie. Vox populi ...

   Usuń
  2. Pisałeś O klerze......A konkordat to właśnie zabetonowal, więc dzisiaj jest już tak, jak wtedy zrobiono, a referendum było jak dobrze pamiętam, tylko że mało ludzie wiedzieli o co tam chodzi. Ja osobiście byłam przeciwko I nawet udało mi się do tego przekonać kilka osób z mojego kręgu znajomych. Dziękuję i życzę dobrej nocy :)

   Usuń
  3. W Niemczech, Francji itp jest kler, też klepią modlitwy.Tylko skala zjawiska jest bardzo mniejsza.Nie wiem jak w Niemczech, ale we Francji, mieszkałem blisko Nicei.W Vance był jeden kościołek, ale otwarty na dwie msze raz w tygodniu.I nie ma tam zdzierstwa, inny system opłat i rozliczania, prawda?

   Usuń
  4. Prawda. Prawdą jest również to, że do kościoła dzisiaj ludzi ksiądz siłą ściąga, rodziny dzieci przystępujących do pierwszej komuni i niedługo będzie taka samo jak w Niemczech. A wszystko przez takich księży jak Pieronek i wielu innych. Dzięki :)

   Usuń
  5. A nie przez Rydzyków, Hoserów,Dydyczów, Głódziów...tysięcy księży "radiomaryjnych" z wiarą i religią mających dokładnie tyle, ile niektórzy z samodzielnym myśleniem?

   Usuń
  6. O przepraszam bardzo. Wszystko można na Rydzyka powiedzieć, jednak nie on napuszcza i nie oskarża nikogo. Nawet gdy PO zabrało mu przyznane już fundusze .....on nie grzmiał, nie pomtował tak jak ten Pieronek. W dodatku ten, który burzy i podburza nosi tytuł biskupa. To nie to samo co zwykły ksiądz jak z Torunia. To takie trudne?

   Usuń
 4. Oj nieładnie Probusku. Miłego dnia pomimo tego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście nieładnie postępują szkodząc przede wszystkim polskim dzieciom. Miłego wieczoru!

   Usuń
 5. Hey! I could have sworn I've been to this website before but after reading through some of the post
  I realized it's new to me. Nonetheless, I'm definitely
  glad I found it and I'll be book-marking and checking back often!

  OdpowiedzUsuń