czwartek, 16 listopada 2017

Dziesięciu polskich Żydów, którzy wpłynęli na dzieje świata

    Zapewne znaleźliby się do tej pory inni którzy dokonaliby tego co oni. Trzeba jednak przyznać, że byli pierwsi. Właśnie oni. 
     Wielu Żydów znalazło się w Polsce na skutek prześladowań ich w państwach Europy zachodniej, gdy ruszały pierwsze wyprawy krzyżowe i w wiekach późniejszych. Znaleźli w Polsce schronienie i wnieśli swój wkład w kulturę i gospodarkę Polski, podobnie jak i inne nacje. Byli tacy którzy walczyli i ginęli za Polskę, byli i tacy którzy szkodzili. Inni też, 
     PS. "Żydzi w Polsce" - http://tiny.pl/qb514

10 komentarzy:

 1. A i noblistów niemało. Tylko te grube karki nie pojmują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko zapytam, a gdzie reszta tych cwaniaków. Szczegolnie brakuje mi tych, co w unii założyli kolchoz i nas doją. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady! Nikt Polski na siłę nie wciągał do UE. To Polacy w dwudniowym referendum wyrazili wolę przystąpienia do niej. Niedawno pan v-ce minister Konrad Szymański twierdził, że to PiS wprowadził Polskę do Unii. Oto link z jego wypowiedzią:
   http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/5280-szymanski-prawo-i-sprawiedliwosc-jest-partia-ktora-wprowadzala-polske-do-unii-europejskie Jak do tej pory, nie wygląda na to, by Polska była "dojona" przez UE. Czy możesz wskazać jakiś kraj który stracił na przynależności do UE?
   Pozdrawiam i miłego dzionka życzę!

   Usuń
 3. Jednak to nie to samo byc pod butem, a bycie we wspólnocie. Tobie więc podoba się, że nasi sąsiedzi chcą decydować O tym kto może sprawować w naszym kraju władzę i że nawołują do tego -by opozycja domagała się usunięcia tego rządu . Jawnie i otwarcie. Na Kaczyńskiego zaś wiadra pomyj są wylewane, a u siebie tolerują zamykanie dziennikarzy, którzy piszą niepochlebną prawdę. Jak więc można takie coś pochwalać. Ile potrzeba zrobić klas, żeby to rozumieć? Dzięki :)również pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przystępując do "ekskluzywnego klubu" jakim jest UE, Polska zobowiązała się do przestrzegania reguł w nim obowiązujących. Pan Kaczyński wielokrotnie zasłużył na krytykę i nie jest to wylewanie pomyj, choć niejeden raz na to zasłużył. Co do "klas": nie muszę wstydzić się swojej edukacji i nie piszę "obiat". O czym "uprzejmnie", jak pan prezes", informuję. Dodam, że nawet w bezklasowym społeczeństwie, warto zadbać o przynajmniej odrobinę klasy. Tego panu Kaczyńskiemu brakuje. Oto przykład: "Posłowie uczcili Wajdę. Kaczyński ostentacyjnie wyszedł":
   http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kaczynski-opuscil-sale-sejmowa-kiedy-poslowie-czcili-pamiec-wajdy/04b7ety Mógłbym podać wiele innych.
   Miłego wieczoru!

   Usuń
 4. Ale już niejeden polityk z tego Sejmu wychodził, jeszcze bardziej ostentacyjnie i byli nawet za to chwaleni. Ja wolę Dmowskiego, a Ty Piłsudskiego i taka to różnica. Dzięki. Dobrej nocy i snów, Probusku.

  OdpowiedzUsuń
 5. A jeszcze tylko uzupełnię nieco moją wypowiedź , bo piszesz o nas jak o bezklasowym społeczeństwie, a Niemcy to wysoka klasa. Skoro tak, to nie powinni takich zapraszać. Ja tak uważam. Jednak Polacy to dumny i mądry naród. To moje przekonanie, a niedługo wszyscy będą nas tak spostrzegać, miły Probusku. Dobranoc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pisałem, że Niemcy są lepsi. Uważam się za narodowca, oczywiście nie takiego jak ci z pałami, kamieniami, racami i nienawiścią na ustach.
   Dobrych snów!

   Usuń
 6. W młodości sporo podróżowałem po świecie. Spotykałem wielu polskich Żydów, których wspominam z sympatią. Zawsze pytali w czym mi mogą pomóc. W Kanadzie poznałem polskiego milionera. Milionerem stał się dzięki pomocy Żydów, albowiem polscy milionerzy nie chcieli angażować swojego kapitału w pomysły Polaka. To tak na marginesie. O wkładzie Żydów w polską kulturę nie wspominam, bo jest powszechnie znany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam, że mnie kiedyś też bardzo pomogli, A jestem Polakiem o korzeniach węgierskich.

   Usuń