czwartek, 18 czerwca 2015

Homo sapiens? Ludzie rozumni?


Podobnych przypadków mamy coraz więcej. Porcyjki jedzenia nafaszerowane szkłem, haczykami wędkarskimi, itd. Tak postępują ludzie, homo sapiens? Przepraszam, że wątpię! 

5 komentarzy:

 1. Witaj Hrabio. Na pierwszy rzut oka ( karma z gwoździami ) istotnie człowieka ogarnia złość. Jest to o tyle niecodzienne, że człowiek zaczyna się zastanawiać, co powoduje "producentem" takiego śmiercionośnego jedzenia. Czy tylko skrajny sadyzm i okrucieństwo ? Probus, ciekaw jestem twoich spostrzeżeń i wniosków. Czy można z Tobą korespondować mailowo ? Pzdr. Michał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Michale! Nie wykluczam, że takie postępki mogą być skutkiem pozostawiania "kupek" przez pieski. Często niesprzątane przez nikogo. Mimo wszystko: nie widzę usprawiedliwienia dla takiego postępowania ze zwierzętami. To nie one są winne temu. To ludzie zawinili! Co do korespondowania: możesz zostawić w komentarzach swój adres mailowy, którego oczywiście nie opublikuję. Tylko przeczytam dla siebie. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Nie myślę, że to sadyzm i okrucieństwo kieruje "wynalazcami" takiego jedzenia - to raczej ciemnota, głupota i brak wyobraźni co dzieje się z takim zwierzakiem, które naje się tego świństwa. I jeszcze ta wszechobecna obojętność - po co przejmować się czymś na czym mi nie zależy, co nie moje, co mnie nie tyczy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozrzucanie jedzenia ze szkłem i haczykami to barbarzyństwo i okrucieństwo. Ale... obserwuję osoby spacerujące w parku z psami, panie i panów. Psy biegają bez smyczy i gonią wiewiórki i dzikie ptactwo. Pieski nie są winne, ale damy i dżentelmeni zasługują na krytykę. Proponuję, aby wprowadzić prawo: każdy właściciel psa powinien ukończyć kurs i zdać egzamin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponoć pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Oby człowiek był taki dla psa. Pozdrawiam!

   Usuń