piątek, 11 lipca 2014

Politycy z piaskownicy! Wam kury prowadzać!

    Kpt. Wagner z "CK dezerterzy", powiedziałby: - W słowniku ludzi kulturalnych, brakuje odpowiednio obelżywych słów, by określić zachowania niektórych polityków. I miałby rację!

    W ostatnim czasie, głośną w Polsce i nie tylko w Polsce, jest "afera taśmowa". Bez względu na to, czy nagrania były legalne, czy też złamano prawo: "bohaterowie" tych nagrań, powinni podać się do dymisji, Prawie wszyscy. Nawet w bezklasowym społeczeństwie, warto zadbać choć o odrobinę klasy. Tym panom jej brakuje. Boziewicz w grobie się przewraca!
    Skoro postąpili tak jak postąpili, powinien odwołać ich pan premier. Nie odwołał. Ławka "zawodników" za krótka? Czy inne powody? Abstrahując od tego, czy nagrania były legalne, bo dla podjęcia decyzji nie powinny mieć znaczenia .
    Takich okazji PiS nie przepuszcza. Oczywiście pan prezes, zwany też premierem pirotechnicznym (to od smoleńskich "wybuchów"), znów chce, by rządzenie powierzyć "premierowi technicznemu". Miałby nim być przedstawiany już wcześniej pan prof. Gliński. Przypuszczam, że pan premier pirotechniczny  robi wała z pana premiera technicznego. Dziwię się panu profesorowi.
    Rządząca koalicja posiada większość w Sejmie i może przegłosować wszystko co zechce. Nawet uchwałę stwierdzającą, że Ziemia jest płaska. Toteż nikt odwołany nie będzie, przynajmniej na razie. Wkrótce "wakacje sejmowe" i sprawa pójdzie w zapomnienie. Jeśli ktoś woli, pod dywan. Jak wcześniej było np. z aferą hazardową czy Amber Gold.
    Zmienić to wszystko można przy pomocy kartek wyborczych, by to więcej nie powtarzało się. Ale trzeba cierpliwie czekać do wyborów i nie lenić się w tym dniu. Czy naprawdę reprezentować nas mają tacy ludzie? Nie pomogą "doktoraty"! -  http://tiny.pl/h2grz  
    Dziś pan Janusz Korwin-Mikke uderzył pana Boniego. Co będzie dalej? Splendoru Polsce ten pan nie przyniesie także w Parlamencie Europejskim. Jaki pan, taki szpan. A pod muszką dres! A tutaj dla przypomnienia: jego wypowiedź dotycząca lojalki, którą swego czasu podpisałhttps://www.youtube.com/watch?v=FhVzae1jWLQ#t=141
    Mija dziś 71 rocznica mordu (apogeum wydarzeń) na wielu tysiącach Polaków, żyjących od wielu pokoleń na Wołyniu. http://polska.newsweek.pl/wolyn-1943--jak-wygladala-rzez-polakow-,106156,1,1.html Czy ktoś z tych "zawodowych patriotów" zająknął się na ten temat? Poprosił chociaż o chwilę ciszy dla uczczenia pamięci okrutnie zamordowanych Polaków, w tym kobiet i dzieci? 

PS. To tylko przykłady. Byłoby o czym pisać jeszcze długo. Quo vadis Poloniae!  

5 komentarzy:

 1. Kto na takich szajbusów głosuje. Chyba takie same szajbusy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właściwie to karty do głosowania nic nie zmienią, "wsad" na tych kartach od lat taki sam...Najbardziej dołujący jest brak wyboru..

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj. Dobry tekst. Pytanie jest nadal aktualne, jak nie ci, to kto, bo PiS wykluczam w przedbiegach, jako ludzi, którzy mogą przynieść tylko zgliszcza. Co do JKM, to ciśnie mi się kilka słów, ale nie chcę psuć tego kulturalnego zakątka w sieci wulgaryzmami:) Przyznaję się, że zwrot Quo Vadis .... pisałem dwukrotnie na forach, raz zaznaczając, że to Twoje słowa:):) Pozdrawiam i spokojnej nocy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Brak wyboru" wymyśliła Platforma Obywatelska. Straszy przy tym PiS-em i rządzi, ciemnym ludem.
  Ja głosuję na SLD, bo mimo paru błędów, jakie lewica popełniła jest to partia odpowiedzialna. Dwukrotnie wyprowadzała państwo polskie z zapaści. Naiwni wierzą w "brak wyboru".

  OdpowiedzUsuń
 5. Trybunał w Strasburgu chyba już rozdał karty...., osobiście się dziwię jak można było przyznać odszkodowania terorystom ale "dura lex sed lex"- bo chyba to chyba wyznacznik cywilizacji? tak samo jak skazano ludzi za samosąd na bandycie- czy to we Włodowej czy bohaterów "Długu", czy ojca który obił mordę pedofilowi, który czychał na jego dziecko- moralnie im kibicujemy ale musieli "wziąć to na klatę" i honorowo maluczcy biorą a politycy się migają -nie wiem po co bo wielu by poparło...a tak wychodzi na to że politycy się migają a polacy zapłacą karę

  OdpowiedzUsuń