niedziela, 22 czerwca 2014

Tak zwalczano korupcję. Skutecznie!

11 komentarzy:

 1. należy korzystać z dobrych wzorców, mnie więcej takich jak ten

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy w okresie przedwojennym orzeczono i wykonano jakieś wyroki z mocy tej ustawy ?

   Usuń
 2. ale czy to nadal obowiązuje? mam nadzieję, że tak!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby obowiązywało, w Polsce nie byłoby chyba nikogo ze starego składu urzędników:):) Szkoda....ech......

   Usuń
  2. ... i nie byłoby dzisiaj "Misiewiczów" - po prostu ze strachu przed pokusą.
   Dzisiaj wystarczy spowiedź, w ówczesnej katolickiej Polsce kierowano się innymi wartościami

   Usuń
 3. Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem kary śmierci. Ale gdyby tak wstawić tu zamiast KS, długoletnie więzienie, odpowiedzialność materialną, podpisałbym się dwoma rękoma! Ja nawet ostatnio pisałem, albo u siebie, albo gdzieś na forum, że dopóki zapisy kodeksów o odpowiedzialności urzędników są martwe, dotąd te święte krowy sobie poczynają, niszcząc często uczciwych ludzi. Pozdrawiam i miłego dnia:):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie bardzo rozumiem, dlaczego macie zastrzeżenia do antykorupcyjnych poczynań styropianowych władz. Powstało nawet Centralne Biuro Antykorupcyjne, Chwalebnie działała niejaka Julka Pitera. A tak w ogóle, to wszystkie dotychczasowe afery są wymysłem przeciwników pejsato-klerykalnej wolności i demokracji i do tego nawet nie wiadomo jakim alfabetem pisane. Nawet Sawicka okazała się niewinną. Nie szukajcie dziury w całym. Głosujcie na PO lub PIS, żadna różnica, taka sama swołocz.Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CBA okazało się upolitycznioną instytucją, przynajmniej na początku. Nie wiem jak jest teraz. Moim zdaniem: zbędny i kosztowny twór. Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Oj rozczarowałeś mnie Probusie! nagrano 90 godzin i wierzysz że tylko polityków PO? myślisz że tylko ci politycy klną i chodzą na kolacje do restauracji? - ja myślę że poza Jarosławem wszyscy się spotykają i klną jak my i tylko kwestia czasu żebyśmy to usłyszeli....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie twierdziłem nigdy, ze nagrano tylko polityków PO. Tym bardziej, że zdarzyły się głośne sprawy, jak np. "taśmy pani Beger", czy PSL. A tutaj o tych drugich: "Polacy! Nic się nie stało?" - http://tiny.pl/h44x7 Twierdziłem też na forach, że podsłuchiwanie i nagrywanie kogoś to piskudny zwyczaj. Miłego dnia!

   Usuń