piątek, 31 sierpnia 2012

Polacy! Nic się nie stało? Cd.

     Z wypowiedzi polityków PO wynika, że poszkodowani przez Amber Gold sami sobie są winni. Według nich nie powinni zaufać firmie oferującej wyższe odsetki od innych, a nawet nazywają to głupotą z ich strony połączoną z naiwną pazernością.
     No cóż. Nie było to roztropne z ich strony. Dali się oszukać i stracili swoje oszczędności. Podobnie było z "bezpieczną kasą" pana Grobelnego a także z WBR (to nie był parabank!) gdzie drobni ciułacze stracili swoje oszczędności.
     Stosując "logikę" polityków z PO można dojść do wniosku, że każdy oszukany jest sam sobie winien. Każdy okradziony też jest winien, bo nie zabezpieczył swojego mieszkania, samochodu, czy też źle pilnował swojego portfela. Napadnięty i obrabowany też zawinił, nie ćwicząc wcześniej sztuk walki i nie nosząc przy sobie broni. Rzecz w tym że, każdy podatnik i każdy obywatel a także cudzoziemiec przebywający w Polsce powinien być przez państwo chroniony. Nie w każdej sytuacji i miejscu jest to możliwe. Ale przynajmniej oszust, złodziej czy sprawca rozboju nie powinien czuć się bezkarny.
     Bardziej logicznym jest wniosek, że to wyborcy PO przyczynili się do złego rządzenia Polską. Jedni z wyrachowania, drudzy uwierzyli w obiecane cuda a jeszcze inni dlatego że nie chcą powrotu PiS do władzy. Ci ostatni głosowaliby na SLD gdyby SLD miał wyraźne szanse na przejęcie władzy.
     Obywatel ma wiele obowiązków wobec państwa, np płacąc coraz wyższe podatki. Jawne i ukryte. Ale ma jedno niezbywalne prawo: chrona i obrona ze strony państwa.Tą ochroną jest m.in. sprawne ściganie przestępców aby nie mogli krzywdzić następnych ludzi. A przede wszystkim, żeby bali się odpowiedzialności, z konfiskatą majątku włącznie.
     A jak się dzieje? Bulwersujące sprawy "prywatyzacji" zostają umarzane z różnych powodów. Także z powodu przedawnienia, zwłaszcza gdy jej główny "aktor" ukryje się za immunitetem. Dlaczego takie sprawki ulegają przedawnieniom? Dlaczego immunitet chroni przed odpowiedzialnością nawet za przestępstwa popełnione z niskich pobudek czy jazdę po pijanemu? Dlaczego za takie samo lub podobne przestępstwo kolejne kary są wyrokami w zawieszeniu? Pytania retoryczne. Bezkarność powoduje coraz większą bezczelność i znajduje naśladowców. Banksterów też ci u nas dostatek.
     Dlaczego rządząca koalicja odrzuciła wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej?  Dlaczego wcześniej odrzucono wniosek o powołanie komisji śledczej ws. taśm PSL? http://tiny.pl/h44x7 Znów okazało się, że wygrywa nie ten kto ma rację a ten kto ma silniejsze łokcie. No cóż. Powiadają ludziska, że "jedna pani drugiej pani łba nie urwie". Lub jakoś podobnie, nawet do rymu. Niejeden gołopośladkowiec "robiąc w polityce" szybko wzbogacił się.
      Rządzący wykorzystując przewagę liczebną mogą nawet uchwalić, że Ziemia nie ma kształtu kuli a jest płaska. Nie zdziwmy się jeśli pan prezydent to podpisze. Podpisał już niejedną ustawę, w tym ustawy krzywdzące emerytów. "Urawniłowka" emerytur i rent" http://tiny.pl/hjgmr - sprzeczna z prawem, jak śmiem domniemywać na podstawie wyroku TK z 2001 r. (TK chyba jest bardzo zapracowany że obecnie tak długo zastanawia się choć ma już precedens do wykorzystania). I jeszcze to: http://tiny.pl/hpqkr  Już lepiej żeby stwierdzili, że Ziemia jest płaska a nie krzywdzili emerytów i rencistów. A najlepiej, żeby nikogo nie krzywdzili i nie uchwalali głupot.

PS. Według TNS poparcie dla PO wzrosło do 40%. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/najnowszy-sondaz-poparcia-dla-partii-politycznych-,1,5234090,wiadomosc.html  CUD! CUD! CUD! Klękaj narodzie polski! CUD!  

3 komentarze:

 1. Z forum: ~Kleofas do kamarka1: 23 lutego 1990 roku wykreślona została z kodeksu karnego kara konfiskaty mienia za zagarnięcie mienia wielkiej wartości.
  Trochę zabiegów to kosztowało, żeby w odpowiednich momentach posłowie podnosili ręce i naciskali właściwe przyciski, ale ta "nowelizacja" przyniosła fortuny tym, którzy to nadzorowali.
  Podobnie w roku 2011 uchylony został art. 585 Kodeksu spółek handlowych, przewidujący karalność osób, które będąc członkami zarządu spółki działają na jej szkodę.
  Może warto by podać do publicznej wiadomości listę posłów, którzy tworzą takie "nowelizacje"? zwiń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezły pomysł. Warto przyjrzeć się. Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Liberały - aferały!

   Usuń