wtorek, 7 sierpnia 2012

Ministerstwo Spraw Zagranicznych "promuje" Polskę!

Skopiowane z "Onet".

"Rzeczpospolita": szabrownik opowie o Polsce.

dzisiaj, 09:08
Polskie placówki otrzymały polecenie promowania publikacji, która przedstawia Polaków jako szmalcowników – donosi "Rzeczpospolita". Ministerstwo Spraw Zagranicznych nakazało naszym placówkom dyplomatycznym promowanie anglojęzycznej książki "Inferno of Choices" (Piekło wyborów). Dominującym tematem opracowania jest nasz antysemityzm, a bohaterami - szmalcownicy i Polacy szabrujący żydowskie majątki.
Radosław Sikorski i Marcin Bosacki, fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Radosław Sikorski i Marcin Bosacki, fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
MSZ broni książki. - To wybór tekstów znakomitych polskich historyków, a także materiałów i dokumentów Polskiego Państwa Podziemnego przedstawiających kontekst historyczny, w jakim dokonywała się zagłada Żydów na terenach okupowanej przez Niemcy Polski - tłumaczy Marcin Bosacki, rzecznik MSZ.
Faktycznie, w książce znalazły się pozycje wybitnych autorów, m.in. wyciąg z książki prof. Władysława Bartoszewskiego czy opracowanie Marcina Urynowicza pokazujące polską martyrologię i okupacyjne realia. Jednak na siedem kluczowych opracowań pięć mówi o polskich szabrownikach, o tym, jak Polacy pomagali Żydom za pieniądze, o antysemityzmie czy kolaboracji z Niemcami.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".
(Rzeczpospolita/PAP, TR)

      To tak promuje się Polskę przez pokazywanie tego co najgorsze? Zapewne i takie przypadki zdarzały się, ale na pewno nie były normą. To nie polskie władze kolaborowały z Niemcami, jak w innych krajach okupowanej Europy, wyłapywały i dostarczały Niemcom Żydów w transportach. 

     Tylko w Polsce za pomoc udzielaną Żydom groziła kara śmierci i wykonywano ją przeważnie natychmiast i bez wyroku sądowego. Czytałem też, że wśród "SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA" jest właśnie najwięcej Polaków. Czy nie to należałoby eksponować Panie Ministrze Sikorski? 
     Czy nie lepiej zamiast wywoływania upiorów przeszłości, pokazywać to co było dobre między narodami? A było wiele i to prawie przez 1000 lat! Wywoływanie tego co złe, spowoduje przypominanie co Żydzi wcześniej przeciw Polsce czynili (nie wszyscy), np. witanie najeźdźców bolszewickich i kolaborację z nimi. Zajmowanie wysokich stanowisk w UB i administracji państwowej. Itd. itp. etc. Ponoć myślenie nie boli! 
                                                                          
PS. .
   1.  Dlaczego ten film nie jest promowany i tłumaczony na obce języki? Zresztą, podobnych jest więcej. Niestety, niewielu o nich wie. 
   2.  Jaka była reakcja MSZ po ingerencji amerykańskiej ambasady w prace polskiego parlamentu? - http://tiny.pl/hj8zw
   3.  Następny "kwiatek"!  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-bialoruska-wpadka-msz,1,5280605,wiadomosc.html

21 komentarzy:

 1. Wszystko wskazuje na to, że ten Palant (Zdradek) został już ochrzczony scyzorykiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. bez paniki. ani jestesmy swieci, ani zbrodniarze. tak samo jak kazdy inny narod. trudna rzecza jest przyznac sie do takich rzeczy. Rosja do tej pory nie uznala ludobojstwa na Ukrainie ZSRR, tak samo wiele innych narodow. historia, to historia. z przeszlosci trzeba wyciagac wnioski, a patrzec trzeba w przyszlosc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale Rosja nie chwali się gułagami na cały świat.Nie widzialem również,aby Putin promował książki o Katyniu.
   Zaczęło się to łajdactwo od Kwaśniewskiego i jego przepraszania.
   To on zapoczątkował poddaństwo i uległość wobec żydowskiego terrorysty!

   Usuń
 3. Gdyby Polacy tacy byli jak ci antyPolacy piszą to by ani jeden Żyd w Polsce nie przeżył wojny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, moze na dobre by nam to wyszlo...

   Usuń
 4. Najpopularniejsze byly w Polsce listy pisane przez Polakow(Polki) zaraz po zniszczeniu Getta w Wa-wie, dotyczace ukrywajacych sie po stronie aryjskiej Zydow:Szanowny panie giestapo -powiadamiam ze zbiegly z getta zydek(choc to dorosly czlowiek) Aron Wajszwanc zamieszkuje(i adres)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był margines a nie norma wśród Polaków. Inaczej żaden Żyd nie przeżyłby okupacji. A tacy jak piszesz, karani byli śmiercią przez polskie podziemie. Także szmalcownicy.

   Usuń
 5. Gdyby kazdy Polak mial "swojego" Zyda - to Polacy mogli by uratowac wszystkich Zydow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo można powiedzieć o innych nacjach. Tylko w Polsce groziła kara śmierci za udzielanie pomocy Żydom, a jednak pomagali bardziej niż inni.

   Usuń
 6. Wyobrasmy sobie ,ze role sie odwrucily i to Polacy by byli na miejscu zydow.Oj to by sie dzialo! Zyd pewnie pomagal by bezinteresownie i by nie donosil,wykazujac sie bohaterswem pomagal ukrywajcym sie Polakom ,narzajac swoje zycie.Oj tak..pewnie by tak bylo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem co by było gdyby było. W każdej nacji są porządni ludzie i są dranie. Wśród Polaków i wśród Żydów. Trzeba jednak obiektywnie przyznać że walczyli nieraz o Polskę ramię w ramię z Polakami. Np. Berek Joselewicz który sformował pułk żydowski. 8.5% oficerów polskich zamordowanych w Katyniu było Żydami. Wśród grobów polskich żołnierzy poległych pod Monte Cassino znajdują się mogiły bez krzyża a z gwiazdą Dawida. Myślę że krytykować należy za to co złe ale ale pamiętać co dobre.

   Usuń
  2. Żydzi już pokazali swoje oblicze po wkroczeniu wojsk sowieckich na tereny Polski w 1939 roku. Stalin nie bez powodu, zaraz po wyzwoleniu Polski, przysłał do nas NKWDzistów pochodzenia żydowskiego. Dziwnie jakoś milczy się o tych "bohaterskich" wyczynach wybrańców Boga. Natomiast promuje się polski antysemityzm i prześladowanie Żydów przez Polaków. To, co się obecnie dzieje, jest jawnie antypolskie.

   Usuń
 7. Znam to z opowiadan Rodzicow, mieszkali na wschodzie. Zydzi chodzili z NKWD i wskazywali domy inteligencji polskiej. Zydzi zrobili donos na moich Rodzicow, ktorzy ostrzezeni wieczorem wzieli w nocy na grzbiet co mogli i z moja siostra-niemowleciem na reku poszli piechota na zachod. Szli nocami. Na szczescie ocaleli chociaz tysiace podobnych uciekinierow zostalo schwytanych i zgnilo w wiezieniach lub na Syberii lub zginelo z rak band ukrainskich.

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam świetny reportaż Davida Duke'a o terroryzmie syjonistycznym. Mamy tego dowody w Polsce od czasu żydokomuny w UB mordującej Polskich żołnierzy patriotów, po tzw okrągły stół i unię wolności, gdzie żydowskie interesy doprowadziły Polskę do ruiny. Obecnie jest ciąg dalszy z judeopolonią i planowanym judeolandem w Polsce. Współczuć należy uczciwym żydom w Polsce i świecie, którzy zbierają cięgi za ich ziomków syjonistów, terrorystów finansowych, politycznych i militarnych.
  Po obejrzeniu filmu sami wyciągnijcie wnioski. Prowadzą nas do wojny, a koszerny "polski rząd" w tym ich chce wspomagać. W ubiegłym roku polskie myśliwce trenowały przez miesiąc w Izraelu.
  Z pewnością nie zrzucanie konfetti na Iran. Nie od dziś te sprawy są znane, choć dla niewielu, ale rozsyłajcie innym, bo Polacy nie mają pojęcia przed jakim niebezpieczeństwem możemy stanąć.

  http://www.youtube.com/watch?v=npAdku1QdR0

  OdpowiedzUsuń
 9. Probusie! Przecież nie jesteś antysemitą. Nie lubisz Żydów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolę Żydówki. Jestem hetero. A tak na poważnie: nie znam ani jednego Żyda, nie mam nic przeciw jakiejkolwiek mniejszości narodowej w Polsce, oczywiście lojalnej wobec Polski. Myślę, że należy docenić wkład każdej z nich w rozwój państwa polskiego, gospodarczy, naukowy i kulturalny. Także pamiętać o Żydach walczących za Polskę, np. o Berku Joselewiczu który sformował pułk żydowski walczący w powstaniu kościuszkowskim. Na grobach polskich żołnierzy pod Monte Cassino są także płyty z gwiazdą Dawida zamiast krzyży. Takich przykładów jest więcej. Walczyli za Polskę także przedstawiciele innych narodowości. Wieczna chwała bohaterom! Wszystkim!

   Usuń
 10. Załóżmy ,że historia potoczyłaby się zupełnie inaczej i zamiast Żydów hitlerowcy eksterminowaliby Polaków a za pomoc Polakowi , Żydowi i jego całej rodzinie groziłaby śmierć . Jak myślicie czy okupację przeżyłby chociaż jeden Polak ? Moim zdaniem bardzo prawdopodobnie,że NIE !

  OdpowiedzUsuń
 11. A Schetyna taki sam., tylko dziamga ozorem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałoby się mieć orłów dyplomacji. Niestety, ostatnio tylko nieloty.

   Usuń