niedziela, 11 września 2011

Za niski VAT? To głosujcie na większy!

    Już jesienią pan minister Rostowski może ogłosić że VAT od stycznia 2012 r. wzrośnie do 25%. Na obniżkę akcyz nie ma co liczyć w sytuacji gdy Polska została przez rządzących zadłużona o wiele bardziej niż podczas dekady (!) E. Gierka. Tylko że wówczas wiele zbudowano. Do dziś jest to wyprzedawane, rozkradane lub bezmyślnie niszczone. Ale to inny temat-ocean.

    Gdy rządzącym brak pomysłów na rozwój kraju, drenują kieszenie społeczeństwa. Mówią o konieczności oszczędzania i zaciskaniu pasa. Zaciskają go  coraz mocniej na naszych żołądkach. Na szczęście jeszcze nie gardłach. Ale ufać już im nie warto. Obiecali podatek liniowy 3 x 15%. Co z tego zostało?  Może i dobrze bo wiązałoby się to z podwyżkami cen żywności. I tak już coraz droższej. Inne obietnice PO okazały się jeszcze mniej warte. Na poziomie obietnic PiS z 2005 r.

    Podatki liniowe obiecują również  PJN i Ruch Palikota. Też niezła obłuda. PJN obiecuje 3 x 19%, de facto podwyżki. Podatek PiT wzrósłby do 19%. Zdrożałaby również żywność. Czyli najubożsi znów dostaliby kopniaka w swoje chude      portfele. Podobnie Ruch Poparcia mamiący Polaków podatkiem 3 x 18%. Obietnice wyborcze obiecuje pan Palikot sfinansować pieniędzmi zabranymi wojsku które według niego miałoby być zmniejszone do 50 tys. żołnierzy. No comment!

    PiS w swoim programie pisze że ma być fajnie pod ich rządami. Że bezpiecznie, solidarnie, zdrowo, że ble, ble, itd. itp. etc. Oczywiście nie wszystko od razu. Nie jak obiecane 3-4 miliony mieszkań a trochę później. Np. opieka medyczna i stomatologiczna w szkołach od 2014 r. Oczywiście niejeden do tej pory zapomni o obietnicach a jeśliby nawet pamiętał, co za różnica.Przecież wcześniej też nie dotrzymali obietnic bo to i tak bez znaczenia. Ich elektorat wszystko "kupi".

        Nie obiecuje "cudów" i nie obiecuje obniżki podatków SLD. Zamierza tylko przywrócić VAT do stawki 22% jak było do niedawna. (Uwaga: wykres ze stawkami VAT pokazuje że płacimy 22%, faktycznie zdzierają z nas 23%. - Dziękujmy PO i PSL! I podziękujmy jeszcze przy urnach wyborczych!). W przypadku zdobycia władzy SLD zamierza podwyższyć podatek PIT dla najwięcej zarabiających do 40% tak jak było wcześniej. To dotyczy tylko kilku procent podatników. Statystyczny Kowalski tego nie odczuje. Zamierza także SLD wprowadzić "podatek bankowy". Bogacące się banki też powinny płacić stosowne daniny. M.in. za te  pieniądze SLD chce zrealizować swoje obietnice wyborcze, m.in. opieka medyczna i stomatologiczna w szkołach, in vitro, itd.

   Nie jest możliwym dokładne opisanie wszystkich programów partii zawierających po kilkaset stron. Zwróciłem uwagę na moim zdaniem najistotniejsze aspekty. Bez problemu można znaleźć programy w wyszukiwarce. Uważam że najlepszy jest SLD. Warto też pamiętać że tylko SLD jest partią która po swoich rządach pozostawiała następcom państwo w lepszym stanie niż zastawała po poprzednikach. To SLD dwukrotnie wyprowadzał Polskę z ciężkiego kryzysu po nieudacznych rządach "prawicy". Ale jeśli ktoś naprawdę uważa że 23% VAT jest za niski albo jest masochistą to może głosować za 25%. Szybko się to ziści. 

PS. 
     Proponuję do końca wysłuchać co ma M. Wikiński do powiedzenia na temat podatków. Warto!

7 komentarzy:

 1. Nic jeszcze z tej polityki nie rozumiesz. Poczytaj program Kongresu Nowej Prawicy, to zrozumiesz co to znaczy, klarowny i skuteczny pomysł zmiany tego chorego ustroju w jakim żyjemy. Tak naprawdę, to PO, PiS, SLD, PSL, czy PJN niczym się od Siebie nie różnią. Wszyscy to populiści i demagodzy rządni naszym pieniędzy, posad i władzy. Tutaj nie chodzi, o to żeby wybrać kogoś kto będzie Nas zadłużał najmniej (sic!) tylko kogoś, kto przestanie to robić! Co do wspomnianych przez Ciebie rządów prawicy, to nie ma się do czego odnosić bo od 20 lat nie rządziła Polską partia prawicowa, a jedynie partie, które obiecywały "prawicowe rządy" a kradły i kłamały jak cała reszta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwa razy LSD załapało się na koniunkturę na świecie jak byli przy władzy to i w Polsce dobrze się działo - ale swoje nakraść nakradli w aferach.
  Ich protoplasta PZPR zostawiała Polskę w 1989 na skraju bankructwa.
  Obecnie Europa rządzona przez ludzi pokroju tych z LSD wali się pod ciężarem długów - takie to ich rządy - lewak pozostanie lewakiem.
  Program LSD jest taki sam jak PO - zdobyć władzę dla samej władzy - obsadzić ziomali na stołkach i trwać do kolejnych wyborów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.
  Odniosę się do tych dwóch komentarzy.
  Pierwszy Anonimowy pisze, że tylko Kongres Nowej Prawicy? Czy kolega przeczytał ich chory program? Kobiety do garów, a faceci zakasać rękawy i zaiwaniać. Dzieci utrzymywać starych rodziców i nie myśleć o swoich przyjemnościach. Po kiego ludziom starszym emerytury? Według Korwina człowiek starszy nie ma ambicji i marzy, by być na wikcie i opierunku u swoich dzieci. Doprawdy Żałosne i Nieludzkie! Nie płacić podatków? Już widzę jak rozrzutni i żyjący dniem dzisiejszym Polacy lądują na śmietnikach i umierają, bo nie odłożyli kasy na leczenie. Panu Korwinowi już podziękujemy, najwyższy czas zacząć cieszyć się emeryturą, a rządy zostawić ludziom o jaśniejszych i postępowych umysłach.
  Drugi Anonimowy pisze - LSD? A cóż to za nowy twór. Radzę udać się do szkoły i nadrobić zaległości.
  Głosuję na SLD, bo to jedyna partia wybiegająca myślami w przyszłość, tolerancyjna dla każdego człowieka, myśląca o ludziach nie mogących mieć dzieci i pragnąca doprowadzić do laickiej Polski. Dość mam zabobonnego i watykańskiego kraju, dość mam zagrabianiu przez kler naszych słowiańskich ziem i utrzymywaniu z naszych podatków hordy czarnych nierobów.

  Pozdrawia Słowianka z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Słowianko!
  Często odpowiadam na komentarze ale te wyżej po prostu nie chciało mi się. Bo i po co dyskutować o "KaNaPie"która i tak nie przekroczy progu wyborczego. To co wygaduje pan JKM nie przysporzy im wyborców, zwłaszcza wśród pań. Ten drugi pan zapewne nie wie co oznacza słowo "lewak" ale go używa. Reszta jego wypowiedzi też nie odbiega poziomem. Dzięki za rzeczowy i spokojny komentarz.
  Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do lewicowych rządów w Europie, to racja. Państwa się zadłużają i bankrutują właśnie przez socjaldemokrację, którą to pragną rozwijać SLD, PO, PiS itp. Ja uważam, że lepiej i ekonomiczniej sam zadbam o potrzeby swoje i moich dzieci, niż zrobi to wszechopiekuńczy rząd, dysponując wszakże moimi pieniędzmi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słowem: ten sam syf. Żadnej zmiany systemowej, a jedynie kosmetyka dla Statystycznego Kowalskiego, który nie rozumie matematycznych implikacji zasad panujących na rynku.
  Przy okazji, zdanie "To dotyczy tylko kilku procent podatników. Statystyczny Kowalski tego nie odczuje" jest nieprawdziwe. Ja rozumiem, że tak to wygląda, lecz rynek nie działa w ten sposób. Takie myślenie jest zwykłym błędem kognitywnym. Już laaaata temu zostało pokazane, że każdy podatek - nawet nienałożony na konsumenta - dotyka konsumenta. To jest jedna z matematycznych implikacji. A kto konsumuje największą część swojego dochodu? Ludzie najbiedniejsi. Ludzie bogaci mogą sobie odłożyć, choć w naszym systemie (czyli tym, co proponują wszystkie partie w tej części świata) i tak tracą poprzez niejawny podatek od kapitału...

  Słowianko z Krakowa, dobrze dla nas chcą przeważnie ludzie z młodzieżówek partii. Poznałem i lewaków, i prawicowców, ale miałem też okazję zadawać się z tzw. betonem partyjnym (głównie SLD, mniej - PO) i wiem, jak to wygląda. Moja lewicowe poglądy już dawno przez to zmieniły się na prawicowe (gospodarczo - do kościoła mi daleko).
  Poza tym, patrzy Pani na program prawicy przez pryzmat lewicy. Lewica zmusza ludzi do "bycia postępowymi", dlatego z góry zakłada Pani, że jeśli ktoś wprowadza rozwiązanie systemowe opierające się na dobrowolności, to zostanie zmuszony do konkretnego modelu postępowania (najlepiej przeciwnego temu, do którego ktoś naprawdę zmuszał). Nie jest to prawdą. W KNP nie ma mowy o tym, o czym Pani pisze, w sposób, o jakim Pani pisze. Poszczególne jednostki faktycznie są katolickimi betonami, jednak KNP nie jest monolityczny (nawet SLD nie jest - co większość ludzi uważa nie tylko o tej, ale i o innych partiach).
  Reszta wypowiedzi to zwykła demagogia - nawet mój kumpel, działacz SLD by Panią wyśmiał...

  nahH z onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę , że nie masz Pan Anonimowy racji a po wypowiedzi wnoszę ,że nie został Pan okradziony przez PO, PIS i inne katolickie sekty, nie odebrano Panu praw nabytych jakąś tam sobie ustawą a także, że nie pracował Pan za czasów PRL, nie wychowywał Pan dzieci .Pański osąd jest kompilacją przekazów medialnych lub opowieści rodziców.Przyznaję Panu prawo do posiadania swoich poglądów które to uważam za demagogię - lecz istnieje także inna perspektywa wodzenia świata.

   Usuń