środa, 21 września 2011

Odeślijmy ich na szczaw!

     Ilość kadencji Prezydenta RP ograniczono do dwóch. Z tego powodu nie może kandydować na urząd prezydenta A. Kwaśniewski który był bardzo dobrym prezydentem i mimo wściekłej nagonki na niego cieszy się szacunkiem i poparciem większości Polaków.
     W znacznie lepszej sytuacji są radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast raz posłowie i senatorowie. Mają też większe szanse na reelekcję choćby ze względu na możliwość wykorzystania podległych służb miejskich do rozmieszczania bannerów, plakatów, także podległych mediów, urzędników, itd.
     Wkrótce wybory do paPlamentu i znów będziemy po nich oglądać zużyte gęby co niektórych . Czy nie pora zastanowić się nad ich dotychczasowymi dokonaniami? Czy nie czas rozliczyć dotychczasowych wybrańców z realizacji obietnic wyborczych? Znowu mamy dać się oszukiwać bo ktoś obieca nam nowe miliony mieszkań? A gdzie poprzednie obiecane! PIS NA RUSZTOWANIA - BUDOWAĆ MIESZKANIA! Tak piszą niektórzy internauci i mają rację.
    Wrzucanych jest wiele linków, np.:  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-zadecydowal-polityk-oskarzany-o-oszustwa,1,4834868,wiadomosc.html, http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kandydat-pis-kradl-paliwo-jestem-gapa,1,4829608,wiadomosc.html, Jest też o "Telegrafie" a także przodkach różnych polityków.  Nie uważam ruszania przodków za eleganckie.
     Obrywa się także politykom Platformy: obecnym i wcześniej z nią związanym, zanim zmienili nazwę. http://wpolityce.pl/wydarzenia/14851-super-express-z-wikileaks-wynika-ze-jan-krzysztof-bielecki-obiecal-amerykanom-prywatyzacje-sluzby-zdrowia,,
http://tiny.pl/h1x5c
     Pan Palikot krytykuje PO z którą do niedawna był związany: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/byly-posel-platformy-zdradza-sekrety-partii-tuska,1,4838481,wiadomosc.html
    Ale nie zapomniano i o nim. http://zbyszkozbogdanca.salon24.pl/219470,jak-palikot-polmos-wydoil-czyli-dramat-w-v-aktach oraz http://tiny.pl/h1q2k
    Takich przykładów jest dużo więcej. Oczywiście nie musimy w to wierzyć. Wielkim zmartwieniem napawa fakt że ludzie którzy wcześniej naobiecywali np. "cuda" i wypięli się na swoje obietnice oraz tych którzy im zaufali nadal cieszą się dużym poparciem. Przynajmniej tak wynika z sondaży. Przecież ludzie którzy choć raz nie dotrzymali słowa nie powinni znaleźć więcej miejsca w Sejmie czy Senacie RP a liderzy tych partii na zawsze powinni odejść z polityki. Dość tego! Odeślijmy ich na szczaw!
    Jesteśmy prawie 40-milionowym narodem o ponad tysiącletniej historii i żyjemy w samym centrum Europy. Mamy prawo i obowiązek mieć mądrych i uczciwych rządzących. Skończmy wreszcie z wybieraniem cwaniaczków którzy nas oszukują. Nie mają pomysłów na rozwój Polski. Potrafią tylko drenować nasze kieszenie podatkami ostatnio podnoszonymi w ukryty sposób ale coraz bardziej bolesnymi. Okłamali nas fałszywymi obietnicami wiele razy. M.in. chwalą się spadkiem bezrobocia. Żadna ich zasługa w tym. Wystarczy zsumować liczbę bezrobotnych w Polsce z liczbą Polaków którzy pracy i chleba szukają na obczyźnie. Dość tego! Odeślijmy ich na szczaw!
     Nie uda się to jednak jeśl i pozostaniemy bierni w dniu wyborów. Głosuje nie więcej niż połowa Polaków uprawnionych do głosowania. A reszta co robi? Jest im wszystko jedno? Nie zależy im na tym żeby w Polsce wreszcie było lepiej? Czy po prostu zniechęcona dotychczasowymi rządami i niewierząca że coś można zmienić na lepsze? Otóż można zmienić i poprawić. Ale trzeba ruszyć się z domciu w dniu wyborów i nie czekać aż inni wybiorą za nas. Niekoniecznie najlepszych. Nie bez powodu w internecie pojawiają się głosy zniechęcające nas do głosowania. To niska frekwencja stwarza pożywkę dla wszelkiej maści cwaniaczków i nieudaczników szukających w polityce łatwego sposobu na życie. Dość tego! Odeślijmy ich na szczaw!
     Zapoznajmy się z programami partii jeśli chcemy wybrać najlepszych. Warto poświęcić trochę czasu aby znów nami nie rządzili ci którzy się do tego nie nadają a rządzą tylko dzięki naszemu lenistwu i wierze w ich obietnice. Popatrzmy na progamy i dotychczasowe osiągnięcia a nie na to kto głośniej krzyczy. Nie od dziś wiadomo że najsilniejsze łokcie mają chamy. Ale nie znaczy że oni sa najlepsi. Dość tego! Odeślijmy ich na szczaw!  

         
Post Scriptum. 
    Swoje zdanie na temat  programów startujących  partii wyraziłem niedawno w tym blogu. Pisałem w "Za niski VAT? To głosujcie na większy"! Oraz wcześniej: "J. Palikot. Koń trojanski prawicy"? Moim zdaniem, najlepszy i najbardziej realny program ma SLD. 
                                            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz