czwartek, 22 września 2011

20 miliardów zł można zyskać dla budżetu państwa

             Jedni potrafią zadłużać Polskę i drenować nasze kieszenie podatkami. Inni mają pomysły..  
 Jeszcze większa bieda albo wychodzenie z niej. Wybór należy do Ciebie!

25 komentarzy:

 1. Probusie!ja zarabiam najniższą krajową- 1260 zł-miesięcznie!- jestem większością!- jakim cudem 2 tyś da się ze mnie wyciągnąć? skroro ja tej kwoty nie znam?czy ja żyję na Marsie czy p. Napieralski?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy SLD ma pojęcie za ile żyją ludzie?- w razie niewiary zapraszam do siebie!chętnie udostępnie moje dochody i wydatki też

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę że wie i dlatego troszczy się przede wszystkim o najsłabszych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komuniści przez 45 lat troszczyli się o najsłabszych przy pomocy pał, gazu, armatek wodnych i ZOMOwskich kul.

   Usuń
  2. Do tego z godz 22.32. Zapomniałeś dodać o biciu murzynów. A komuchy jakby nie chcieli ustąpić to by dalej rządzili.

   Usuń
 4. Szanowny Autorze komentarza z godz.23.36! Nikt nie żyje na Marsie. Moim zdaniem mowa o dwóch tysiącach zł nie jest przesadą. Bywają znacznie wyższe zarobki a to podwyższa średnią. Oczywiście po ostatnich podwyżkach które nam rządzący zafundowali żyć jest coraz trudniej i z większą sumą. Ludzie w Polsce coraz częściej muszą martwić się o przetrwanie. Coraz trudniej odłożyć coś na rozrywkę czy inne cele. Ceny żywności,leków, mediów, czynszów, itd. to kolejny zawrót głowy. Tak ma wielu Polaków. W okropnej sytuacji są rodziny oraz osoby samotne dotknięte bezrobociem. Ale na liberałów nie ma co liczyć. Przecież to oni do tego doprowadzają. Nie mają pomysłów na rozwój kraju i drenują nasze kieszenie coraz większymi podatkami: akcyzy, VAT. To rządy SLD przyczyniały się do spadku bezrobocia i i wzrostu PKB nie obiecując przy tym "cudów". Na innych już liczyć nie warto. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Stworzyc warunki dzieciom do rozwoju a nie karmic bo po wydaniu 250 mln zl na jedzenie ...jutro znowu beda glodne. Typowy komunistyczny punkt widzenia. Rzuc dzis ochlap a jutro jakos tam bedzie.Rza sie wyzywi.
  A IPN ? Boli ich ze sa ludzie i organizacje ktore pamietaja wlasnie dobrobyt tych komuchow.
  Nie samym chlebem czlowiek zyje!

  OdpowiedzUsuń
 6. A w którym pakiecie są te miliardy które zarobicie na takim gadaniu?

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej
  Niestety ale Pan Napieralski obiecuje gruszki na wierzbie i to nie dlatego ze nie chciałbym zeby coś takiego "zaistniało" ale dlatego że znam Polskie realia. Oto parę przykładów:
  1. Do emerytur i ren dopłacamy co roku 40-50 mld pln czyli ponad 20% polskiego budżetu idzie na ten cel. Jeżeli wprowadzimy to co chce Napieralski oznacza to że dołożymy 60-70 mld pln (skąd wziąść co roku dodatkowe 20 mld ?)
  2. Na rachunku ZUS brakuje obecnie 2 BLN pln (zaksięgowane na kontach przyszłych emerytów ale wypłacone obecnym emerytom) - skąd wziąść tą kasę jak wpływy będą mniejsze i z roku na rok będzie mniej ludzi pracujących ?
  3. W przypadku wprowadzenia tak rozbudowanej opieki "socjalnej" jak proponuje P. Napieralski deficyt wzrośnie o 80 MLD pln rocznie oznaczać to będzie przekroczenie progu 60% zadłużenia w 2013 roku i obowiązek zrównoważenia budżetu a co za tym idzie ktoś będzie musiał ODDAĆ te 80 mld czy to poprzez podatki czy brak pieniędzy np na drogi czy szpitala albo szkoły lub wojsko ... a może policjantom przestaniemy płacić ?
  Pamiętaj że :
  48 mld pln co roku płacimy za obsługę zadłużenia (jeżeli przekroczymy 60% PKB będzie to ponad 60 mld)
  50 mld idzie na emerytów
  20 mld idzie na szpitale
  a dopiero reszta idzie na pozostałe instytucje (nie zapomnij też że w Polsce jest ponad 700 tysięcy urzędników którzy średnio zarabiają brutto 3000 pln + 600 pln dodatkowych opłat czyli daje to rocznie 30 mld pln na same płace tej armii ...)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy nie zauważa Pan/Pani że SLD przedstawia propozycje niemarnotrawienia pieniędzy? To nie jest komunistyczny punkt widzenia. A (I)nstytut (P)ieprzenia o (N)iczym, jak go nazwała jedna z gazet pochłania coraz większe sumy. Natomiast pożytek z niego żaden. Oprócz tego nie jest instytucją apolityczną choć powinien. Akta powinny być przekazane do archiwum. A jeśli są jakieś dowody winy czyjejkolwiek to te do prokuratury. Zresztą to temat-ocean.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystko tak ładnie brzmi, bardzo ładnie. Redukcja Budżetu kancelarii Prezydenta, Premiera, Sejmu ... Wszystkie partie w historii obiecywały redukcje w tym sektorze, tanie Państwo ... śmiech na sali, czcze gadanie. Redukcja zatrudnienia urzędników ? o 10% procent ? wyprodukowanie 43 tyś bezrobotnych ? a co im państwo zaproponuje w zamian zapomogi socjalne ? odszkodowania ? z pieniędzy partii czy państwa ... Dalej już nie mogłem słuchać, przepraszam, ale za długo żyje w tym kraju żeby wiedzieć że żaden rząd nie przeprowadzi poważnych reform, za krótka kadencja żeby ocenić reformy, za duże ryzyko porażki w następnych wyborach .... takie pieprzenie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Szanowny Autorze komentarza z 13.54!
  Krytykujesz i masz oczywiście takie prawo. Czy możesz udowodnić że program którejkolwiek partii jest lepszy od SLD. Proponuję przeczytać wszystkie. Są bez problemu dostępne w wyszukiwarce. Krótko o nich napisałem w "Za niski VAT? To głosuj na większy"! Jest tutaj w blogu. Proponuję otworzyć filmik gdzie M. Wikiński mówi o podatkach. Warto.
  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Proszę aby autor komentarza z 15.23 wziął pod uwagę że około 80 tysięcy urzędników przybyło za rządów PO i ma to tendencję wzrostową. SLD obiecuje ograniczenie ich liczby. PO będzie powiększać. Chyba że jest Pan zadowolony z obecnego stanu to nie ma o czym dyskutować.
  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Dlaczego od lat wierzycie tym samym ludziom? Świeży lifting w postaci Napieralskiego, Olejniczaka ma zakryć stare afery? Proponuję Nową Prawicę. Oddajmy pieniądze ludziom. Państwo zabiera ok 80% zarobków. Gdyby zaprzestano polityki socjalnego państwa każdy zarabiałby więcej. SLD mówi aby zabrać najbogatszym? A kto będzie zakładać nowe miejsca pracy? Państwo w postaci nowej biurokracji? Zastanówmy się. Im więcej obywatele mają w portfelach tym więcej kupią i nakręcą gospodarkę. Bogaci płacąc mniej podatku będą mieć więcej pieniędzy na innowacje i zatrudnienie. Więcej miejsc pracy. Niech każdy sam zapłaci za swoje potrzeby. Jeśli każdy zarobi więcej to będzie go stać i będzie więcej myśleć nad swoimi wydatkami.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam wierzyć tym którzy obiecywali miliony mieszkań w nierealnym czasie, tym którzy obiecywali "cuda" a nawet podpisać nie chcą Karty Praw Podstawowych? Przecież obiecali! Co do afer: w 150-tysięcznej wówczas partii znalazła się garstka takich którzy zrobili wstyd wszystkim. Proszę sobie wyobrazić miasto w którym jest 150 tysięcy dorosłych ludzi. Nie znajdzie się drań. Nie wszyscy zresztą byli z SLD, np. Rywin. Dodam że SLD oczyścił się z nieuczciwych ludzi. W PiS są na listach wyborczych. Taka jest właśnie różnica między SLD a "prawicą".
  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale Nowa Prawica to nie PiS. Chyba się nie rozumiemy... PiS może światopoglądowo jest konserwatywna ale jeśli chodzi o gospodarkę są socjalistami, mniejszymi wprawdzie od SLD ale jednak. Każda partia socjalna -socjalistyczna ma ludzi za upośledzonych umysłowo i wolą sami decydować o czyichś pieniądzach niż pozwolić na to obywatelom. Czy mogę poznać Twoja opinie na temat rozdawnictwa, ''chleba i igrzysk'' zachęcających ludzi do oddania głos właśnie na partie socjalistyczną? Uważasz że lepiej przycinać skrzydła przedsiębiorcą aby było na zasiłki i darmowe posiłki czy lepiej aby ten bogaty dał nowe miejsce pracy za zaoszczędzone pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
 15. Nigdy i nigdzie nie napisałem że należy przycinać skrzydła przedsiębiorcom. Zawsze twierdziłem i twierdzę że przedsiębiorcom należy stwarzać takie warunki prawne i podatkowe aby opłaciło im się tworzyć nowe miejsca pracy i zatrudniać ludzi legalnie. Vide: "Po pierwsze gospodarka". (arch. styczeń). Także nie jestem zwolennikiem rozdawnictwa bez wypracowania środków. Bo w końcu zabranie wszystkim. Zechciej zauważyć że to dzięki rządom SLD spadało bezrobocie i wzrastał PKB. To SLD obniżył CIT i obniżał akcyzy. Zresztą to temat-ocean. Miłego wieczoru!

  OdpowiedzUsuń
 16. Probusie!jako zwykły zjadacz chleba w tym kraju!- już głupio zabrzmiało bo zwyłymi zjadaczami chleba w tym kraju są żule, którzy mają zagwarantowaną zupkę u Brata Alberta i jeszcze żarło na wynos widzę to codziennie, tak sam jak widzę gości którzy sprzedają talony z opieki- talon na 50 zł oddam za 3 tanie wina!- ja go pogonię w imię jego żarcia przyjdzie następny- wilk syty i owca cała

  OdpowiedzUsuń
 17. Panie miły! Jeśli wystawicie p. Karolczaka Włodzimierza na premiera to nawet zagłosuję na SLD !wreszcie specjalista!, który gada konkretnie!- mam parę dodatkowych propozycji!- zlikwidować CBA- kolejna oszczędność!, zlikwidować straż miejską!- dać tę kasę paolicji! !

  OdpowiedzUsuń
 18. Całkowicie się zgadzam. W moim mieście kiedyś ci ludzie mieli wykupione obiady w restauracji. Okazało się że za jednego z nich obiady spożywał taksówkarz który za grosze kupował bony od nich.
  Dzięki za komentarz. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Z propozycjami autora komentarza z godz. 00.32 zgadzam się. Natomiast nie wiem kim jest pan W.K. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Probusie tylko jedna prośba!- obejrzyj ten filmik 5 razy tak jak ja! i znajdź jeden konkret w pierwszej części tzn w wypowiedzi p. przewodniczącego! nie przeczę ten drugi pan wie o czy mówi ale przewodniczący wychodzi na ignoranta! argument bez konkretów stworzymy miejsca pracy i wierzymy - da się zrobić! Przecież ten filmik dokładnie ukazuje ignorancję p. Napieralskiego, ogóliki, obłe hasła a potem specjalista który ma pomysły- może lepiej byłoby dla SLD gdyby ten drugi pan był przewodniczącym!- merytoryczny i konkretny w przeciwieńswie dla p. Grzegorza, bo On tym nie grzeszy!

  OdpowiedzUsuń
 21. Autor komentarza najmocniej przeprasza! za pomylenie imienia SZ. P.Kowalczaka Kazimierza jak również samego autora bloga za literówki- pośpiech to jedyne moje wytłumaczenie- jednakowoż z tez się nie wycofuję! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 22. Szanowny autorze komentarza z godz. 00.24! Nie muszę oglądać pięć razy. Myślę że G. Napieralski dobrze czyni korzystając z pomocy eksperta i nie udaje "wielepa".
  Dziękuję za komentarz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń