środa, 27 lipca 2011

Uwaga! Znów będą obiecywać

     Jakby było mało krzykliwych i nachalnych spotów i billboardów wyborczych, teraz będziemy bezpośrednio namawiani do głosowania na tych którzy chcą zostać wybrańcami na następną kadencję parlamentu. Już niektóre partie zapowiadają że ich kandydaci będą odwiedzać nas w domach i przekonywać do swoich programów.
     Zatem przygotujmy się dobrze na te wizyty. Byłoby dobrze gdybyśmy pamiętali co oni nam obiecywali cztery lata temu. Dobrze byłoby mieć ich materiały wyborcze sprzed czterech lat. Jeśli kandydują po raz pierwszy, spytajmy o obietnice złożone przez ich partie aby zdobyć władzę. Co zostało zostało zrealizowane z obietnic wcześniej złożonych.
     Jeśli chcemy aby Polska była dobrze rządzona przez uczciwych i kompetentnych ludzi, nie dajmy z siebie robić idiotów cwaniaczkom którzy znów liczą że damy się nabrać na ich obietnice. Znów chcą obiecywać miliony mieszkań w nierealnym czasie? Czy może jakieś cuda? Kto raz nie dotrzymał obietnic wyborczych nie zasługuje na nasze zaufanie. Przecież nie jesteśmy narodem masochistów.
      Oczywiście podziękujmy pięknie tym którzy nas nie zawiedli i tylko takich popierajmy w wyborach. Pamiętajmy za czyich rządów wzrastało bezrobocie a czyje przyczyniały się do ich zmniejszenia. Nie dajmy nabrać się na kłamliwe statystyki. Nie uwzględniają one liczby tych Polaków którzy w poszukiwaniu pracy musieli wyjechać za granicę.
     Pamiętajmy kto obiecał zmniejszanie podatków a faktycznie je podnosi w ukryty sposób, np. drenując nasz kieszenie podwyższonym VAT i akcyzami. Czyje rządy powodowały spadek PKB a czyje przyczyniały się do wzrostu. Zwróćmy uwagę na to czym się partie i ich politycy zajmują. Czy mają pomysły na rozwój kraju, czy tylko zajmują się sobą i kłótniami międzypartyjnymi?
     I jeszcze jedno: jeśli nie chcemy aby ci cwaniaczkowie od niespełnianych obietnic znów marnowali nasze pieniądze, nie prześpijmy dnia wyborów. Bo z powodu niskiej frekwencji znów będziemy oglądać ich zużyte gęby przez następne cztery lata. Niestety, ze szkodą dla Polski. Nie dajmy nikomu wybierać za nas. Odeślijmy ich wreszcie na szczaw!

12 komentarzy:

 1. Patrząc na skład Parlamentu przez większą część ostatnich ponad 20-stu lat, to jednak jesteśmy narodem masochistów. Więszość elektoratu popiera: PO, które dba tylko o żyjących z pieniędzy a nie z pracy - u nich niemal co drugi to pracodawca, PiS, który dba tylko o kler i kościoły, a jego fani nie dość, że sami traktują życie jako przygotowanie do śmierci, to jeszcze są coraz bardziej fanatyczni i radykalni w stosunku do mających inną wizję życia, oraz PSL. który od lat pokazuje, że można będąc koalicjantem działać w interesie opozycji - to najlepszy sposób na uniemozliwienie realizacji programu przez tych co wygrali wybory.

  Condor

  OdpowiedzUsuń
 2. probus - jesteś rzymianinem czy ŻYDEM - Bo o polskość cie nie podejrzewam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Probusie! Kampania ma to do siebie, że politycy obiecują- i wybacz! ale świadomi wyborcy! mimo młodej naszej demokracji nauczyli się, że obietnice obietnicami a życie to życie! nikt rozważny nie kieruje się realizacją obietnic ale ich treścią- bo praktyka nie pokrywa sięz prawdą. WYBORCY analizują jak te obietnice ich dotyczą!- nie zagłosuję na partię która sztandarowym hasłem czyni równouprawnienie dla gejów bo mnie to nie dotyczy, a innych rozwiązań zaproponowanych przez lansowaną przez Ciebie partię nie widzę- zero inwencji!- a argument często podnoszony przez Ciebie, że ekonomicznie dali radę- nie rządzili w czasach gdy upadają kraje!- nie fair jest porównywać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Polakiem jestem. "Geniuszu"!

  PS.
  Wszyscy pochodzimy od Adama i Ewy. Po potopie został tylko Noe z rodziną, w tym z trzema synami. Ja pochodzę od Jafeta. A Ty?

  OdpowiedzUsuń
 5. PS. Powyższe było skierowane do "geniusza" z godz. 21.59 (30.07).

  OdpowiedzUsuń
 6. Szanowny autorze komentarza z godz. 22.39!
  Raczysz pisać bzdury! Równe traktowanie homosiów nie jest sztandarowym hasłem SLD. Projekt ustawy o związkach partnerskich (TV SLD - arch.) dotyczy w głównej mierze związków dwupłciowych, czyli żyjących na "kocią łapę". Bo tych jest o wiele więcej. Co do spraw gospodarczych. Rządzili także gdy nie byliśmy w UE i nie korzystaliśmy z pieniędzy unijnych jak obecny rząd a mimo to rządzili znacznie lepiej. Tak im się tylko udawało? Szczęściarze? No to ja wolę "szczęściarzy" którym się udaje od tych którym się nie udaje. Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Szanowny Probusie!- niepoprawny politycznie jesteś z tymi "homsiami!? to obraźliwe określenie "kochających inaczej"- ale skoro p.Kalisz warszawska jedynka ich firmuje swoją obecnością na paradzie to jak mam to rozumieć?- ...

  OdpowiedzUsuń
 8. Sorki! Nie było moją intencją obrażenie kogokolwiek. Co do pana Kalisza: tak się składa że kochający inaczej nieraz spotykają się z objawami nietolerancji. Na przykład napisy na murze czy nawet na drzwiach mieszkania, typu: PEDAŁY DO GAZU! TU MIESZKA PEDAŁ IKSIŃSKI. Bywają też gorsze formy agresji. Myślę że po prostu chce pokazać wszystkim że im należy się tolerancja i nie należy nikogo prześladować.
  Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 9. Probusie 25 % dzieci wychowuje się w Polsce w niepełych rodzinach! nikt się nimi nie zajmuje, bo nie organizują parad i nie można z nimi się sfotografować na scenie- wspieracie gejów i lesbijki a nie porzucone dzieci i połowki rodziców które je kochają za dwoje- czyli dla SLD lepszy gej niż porzucone dziecko!- pewnie że lepszy bo już dziś może głosować na SLD dziecko niekoniecznie!-nie ścemniaj chcecie władzy a nie dobra obywateli!

  OdpowiedzUsuń
 10. 25%? Skąd te dane? Proszę nie pisać że dla SLD dzieci nie są ważne. To zwykłe kłamstwo!

  OdpowiedzUsuń
 11. Kłamstwo?- a gdzie w programie SLD jest wspomniane o samotnych matkach?, gdzie wspomniane jest o podniesieniu kryterium dochodowego uprawniającego do prawa do marnego zasiłku rodzinnego? kto z SLD zna kwotę tego zasiłku? a Ty wiesz ile wynosi?- dla was to grosze! dla samotnej kobiety zarabiającej 1400 zł mającej z tego utrzymać siebie i dziecko, ubrać,nakarmić, wysłać do szkoły to więcej niż grosze!- ale SLD widzi problem homoseksualistów bo sąsiad krzywo się popatrzył i dziedziczyć nie mogą!Pozdraiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. http://www.sld.org.pl/program/socjaldemokratyczny_program_dla_mlodego_pokolenia.htm Również pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń