czwartek, 7 lipca 2011

Zły to ptak!

     Od kilku dni trwa prezydencja Polski w Unii Europejskiej. Jaka ona będzie? Chciałoby się, żeby była jak najlepsza. Żeby była bardzo dobra dla całej Unii i dla Polski. Niestety, już widać, że będzie w Polsce zdominowana kampanią wyborczą do parlamentu.
     Źle się stało, że wybory nie odbyły się przed rozpoczęciem prezydencji. Zresztą wszystkie wybory powinny odbywać się wiosna choćby po to,  żeby zwycięskie ugrupowanie tworzyło budżet na przyszły rok według własnej koncepcji rządzenia. Tymczasem co czwarty rok zwycięska partia realizuje budżet ustalony przez poprzedników. Co czwarty przy dotrwaniu rządów danej partii do końca kadencji a z tym różnie bywa. 
     Prawem opozycji jest krytykowanie rządzącej partii. Jest za co krytykować rządzącą koalicję PO - PSL. Za pogorszenie standardu życia wielu milionów Polaków podwyżkami akcyz, VAT, niedotrzymanie obietnic wyborczych, afery, itd. Ale w sytuacji gdy Polska objęła prezydencję w UE, wszyscy Polacy powinni mówić jednym głosem i nie oblewać się pomyjami przynajmniej poza granicami naszego pięknego kraju.
     Pan europoseł Ziobro najwyraźniej zapomniał, że brudy pierze się w domu i nie wolno kalać swojego gniazda. Zapomniał co to patriotyzm i z wściekłością zaatakował Premiera RP i rząd właśnie na forum międzynarodowym. Już nie chodzi nawet o to co sam wyprawiał  kilka lat temu. Nie bez powodu może wkrótce stanąć przed Trybunałem Stanu wraz z prezesem swojej partii. Zarzucił premierowi stosowanie metod które sam wcześniej stosował, także wobec niewinnych ludzi. Czy ma rację czy jej nie ma, Polsce splendoru to nie przyniesie.
     Zły to ptak który Polskę PiSkudzi!
 

4 komentarze:

 1. Autor ma jakąś pokrętną moralność i wyczucie etyki. Mówienie prawdy nazywa "praniem brudów", zarzucaniem przestępstw partii PO (które są widoczne jak na dłoni) nazywa kalaniem własnego gniazda. Nie odróżnia zarzuty postawione partii PO od zarzutów postawionych Rzeczpospolitej polskiej (vide "własne gniazdo"). Nie wiem czy śmiać się czy płakać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozumiem, co jest złego w opisaniu na forum stanu polskiej demokracji i pewnego wydarzenia, które miało miejsce o 6 rano w domu pewnego studenta. Nie mogę tego zrozumieć. Czy jak za komuny Polacy zwracali się do zachodu o pomoc to też było kalanie własnego gniazda?

  OdpowiedzUsuń
 3. Telegrafista który wysyła ze statku SOS to też ptak co własne gniazdo kala.
  A jesli PO myślało, że w imie "niekalania" PiS nie będzie taki ostry w kampanii wyborczej to się myliło. PO trzeba odsunąć od władzy za wszelką cenę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Probusie! Widzę, że PiSmacy Cię zatakowali! Możesz się poczuć wyróżniony bo to zznaczy, że Cię czytają! szczególnie cenny ten "psychopata"-tożsamy z nauczycielem matematyki- gorliwy wielbiciel PiS i tępiciel malarza komnów, który sam odpowiada na swoje posty A na temat- dokładnie jak napisałeś!- że zacytuję-"w swoje gniazdo się nie sra"!

  OdpowiedzUsuń