czwartek, 21 lipca 2011

Płoną gacie na PiS - tacie?

    Na to wygląda, że płoną ze strachu przed kolejnymi przerżniętymi wyborami. Nie bez powodu przyczynił się do tego, że nie odbędą się dwudniowe wybory parlamentarne. Dwudniowe wybory dałyby wyższą frekwencje niż zwykle. Nie bez powodu referendum przed wstąpieniem do UE trwało właśnie dwa dni. Dzięki temu udało się przekroczyć wymagane 50% aby było ważne. I całe szczęście zresztą. Nie wiadomo czy przyjęto by nas później, zwłaszcza pod rządami antyunijnej koalicji PiS-Samoobrony-LPR.   
Kandydaci.
    Niska frekwencja stwarza pożywkę dla wszelkiej maści cwaniaczków i nieudaczników szukających w polityce łatwego sposobu na życie. Są partie które mają specyficzny elektorat i niezbyt duży ale bardzo zdyscyplinowany. Przy naszej bierności w dniu wyborów oni "ugrają swoje". Swego czasu pan Giertych chwalił się wysokim poparciem dla LPR. rzeczywiście osiągnęli imponujący "dwucyfrowy" wynik. Było to w wyborach uzupełniających do Senatu gdzie frekwencja była "jednocyfrowa".
     Oczywiście PiS ma na tyle duże poparcie, że dostanie się do parlamentu. W końcu ich elektorat wszystko "kupi".  Ale PiS chce czegoś więcej. Władzy! Pan prezes doskonale wie, że im wyższa frekwencja tym mniejsze jego szanse na wygranie wyborów. Co prawda, PiS i tak już nie ma szans na rządzenie Polską, chyba że jako koalicjant PO. Ale nie odpuści i będzie walczył do końca nie przebierając w środkach. Od marszów z pochodniami po spoty i billboardy.
      Zapewne nie bez powodu przed każdymi wyborami pojawiają się w internecie głosy zniechęcające do brania udziału w wyborach. Nie dajmy im się nabrać i nie ułatwiajmy sprawy nieudacznikom dążącym do władzy. Idźmy wszyscy i wybierzmy jak najlepszych.
     Pamiętajmy też jak się wszyscy dotychczas rządzący wywiązywali z obietnic wyborczych. Naobiecywał jeden z drugim a później wypiął się na obietnice i wyborców? No to czas na rewanż przy urnie wyborczej! Odesłać ich na szczaw!

6 komentarzy:

 1. Probusie! nie przekonasz mnie żeby zagłosować na SLD!po pierwsze dlatego, że jakbyś się nie odcinał to dzieci PZPR- ok są też w innych partiach- zrozumieli, ewoluowli (pomijam dorobkiwiczów),nadal boję się komuny!bo socjalistyczne hasła są piękne,ale nie życiowe!dwóch facetów się całuje na ulicy, facet przebrany za kobiete?-jesli lubi niech się przebiera- ale w domu-to nie jet problem społeczny a SLD nam to propaguje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę nikomu nie wmawiać że SLD propaguje homoseksualizm. SLD jest partią tolerancyjna i nie prześladuje odmienności ale mówienie o propagowaniu to nadużycie. SLD przedstawił projekt ustawy o związkach partnerskich. Nie znaczy że tylko jednopłciowych. Skorzystać z niej może wiele par żyjących w związkach nieformalnych, czyli "na kocią łapę". Choćby spawy wspólnego rozliczania się z fiskusem, dziedziczenia, itd. (22.05.11 - TV SLD - "SLD przedstawił projekt ustawy o związkach partnerskich" - tu w tym blogu).

  OdpowiedzUsuń
 3. Probusie! Parady równości to wizytówka par homoseksualnych, nie ma na nich przedstawicieli par nieformalnych heteroseksualnych walczących o wspólne PiT-y- ale to zapewne widziałeś, firmował ich p. Kalisz na scenie czy tzw. platformie który jest 1- ką SLD a W- wie- wybacz ale to wygląda na pochwłę i to warszawskiej jedynki! nadal tak nie wygląda? nie mam nic do homoseksualistów dopóki nie obnoszzą się z tym i nie żądają ode mnie abym całujących się 2 facetów na ulicy traktowała jako norma

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie pochwalam takich zachowań. Zgadzam się z tym że ci panowie powinni to robić w czterech ścianach skoro już to robią. Zdarzały się ataki na nich, niekoniecznie fizyczne, np. obelgi, napisy na murach ("TU MIESZKA PEDAŁ IKSINSKI". "PEDAŁY DO GAZU!" i inne) czy nawet drzwiach mieszkania, wybite szyby, podrapany samochód, itd. Tego też pochwalać nie można. Może stąd obecność niektórych parlamentarzystów SLD wśród "homosiów" aby pokazać wszystkim że traktują ich jak ludzi i tolerują ich. Tym bardziej że to jest już chyba w całym cywilizowanym świecie. Zresztą, to temat-ocean.
  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. wolicie zając się homami niż samotnymi matkami! które urodziły i wychowują płatników waszych emerytur!homokseualiści są medialni! dlaczego te kobiety nie? Probusie?lepszy gej na paradzie czy matka w ciszy wychowująca dziecko na obywtela?

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę mi nie wmawiać rzeczy nigdy przeze mnie niewypowiedzianych. W innych komentarzach przedstawiciele kochających inaczej mają do mnie pretensje że nie popieram np. adopcji dzieci. Również wmawiają mi rzeczy których nigdy nie powiedziałem. Można sprawdzić w moich postach oraz w Dziennikarstwie Obywatelskim i zobaczyć co odpowiedziałem. Obrazili się na mnie niektórzy. A piszę tylko prawdę. Proszę nie pisać że SLD woli zająć się kochającymi inaczej niż dziećmi i ich samotnymi matkami bo nie jest to prawdą.

  OdpowiedzUsuń