piątek, 17 stycznia 2020

Według rosyjskiego MON: "AK unicestwiła Żydów i Ukraińców".

Rosyjskie ministerstwo obrony narodowej opublikowało skany dokumentów dotyczących m.in. wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy w 1945 roku. Zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego MON-u w archiwalnych raportach znalazły się zapisy o "oddziałach Armii Krajowej, które unicestwiły pozostałych w mieście Żydów i Ukraińców". Więcej o tym zawarte jest tym linku: 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114869,25608248,rosyjski-mon-odtajnil-dokumenty-nt-powstania-warszawskiego.html#s=BoxOpImg3 

Nie wiem skąd w tym czasie wzięli się tam Ukraińcy "unicestwieni" przez AK. Oprócz Ukraińców kolaborujących z Niemcami i mordujacych Polaków. To może dołączą jeszcze pretensje o unicestwianie Niemców? Co do Żydów: oto fakty: 5 VIII '44: „Zośka” wyzwala Żydów - https://dorzeczy.pl/historia/72802/5-VIII-44-Zoska-wyzwala-Zydow.html Pan Putin i jego poddani nie wspominają, że Armia Czerwona nie pomogła powstańcom i nie pozwolono aliantom na korzystanie z lotnisk zajętych przez ACz. Powinni uderzyć się we własne piersi, a nie w cudze. Przy okazji w
Żołnierze gorszego sortu stawiają słup graniczny
główki!
Z pomocą ruszyli żołnierze gen. Berlinga. Zginęło i odniosło rany,kilka tys. polskich żołnierzy idących do Ojczyzny od Wschodu. Gen. Berling został odwolany ze stanowiska dowódcy armii. Niestety, ten fakt pomijany jest także przez "prawicowych" polityków. Niedawno zniszczono pomnik generała, a żołnierze z nim idący są teraz "gorszego sortu".
Wygląda na to, że rosyjskie kłamstwa są zemstą za wcześniejsze klamstwa pana Macierewicza i podobnych o "zamachu smoleńskim". Tylko czy kłamstwem należy odpowiadać na klamstwo?

4 komentarze:

 1. Drogi Probusie. Wszystko to co dzisiaj dzieje się na linii Polska - Rosja jest wynikiem nieustannych ataków popłuczyn styropianu ogarniętych rusofobią , przez ostatnie 30 lat nie ma dnia by nie było ataku w sferze gospodarczej, politycznej, historycznej, kulturowej, to popłuczyny styropianu idą w pierwszym szeregu anty rosyjskiej krucjaty. To podjudzanie w Gruzji, Ukrainie, wojna o Nord Stream, tarcza rakietowa, sprowadzenie wojsk USA, prowokacje, sankcje, oświadczenia, uchwały, niszczenie pomników żołnierzy .............. można wyliczac bez końca. To nieustanne szczekanie ratlerka na wielkiego Dobermana, nie ma takiej drugiej władzy w Europie by najeżdżała tak na swego sasiada. Najpierw obrzuca silniejszego sąsiada, grozi mu prowadzi otwartą walkę później sprowadza najemników za ciężkie pieniadze by napastliwego idiotę w razie czego bronił, a wiemy, że nie obroni, bo takiej mozliwości nie ma. Tak więc konkludując to polska władza jest winna tej okoliczności a cios oddany przez Putina to tylko zwykły kopniak wymierzony szczekającemu ratlerkowi. Ja się wstydzę, za tę władzę, wiemy ze w historii narodów szczególnie sąsiadów jest wiele zła historycznego, ale nikt rozsadny nie zyje tylko nienawiścią, nalezy szukać wspólnych dobrych historycznych zdażeń by złe nigdy nie wróciły. Najbardziej mnie szokuje, ze ponad połowa Polaków nie widzi nic w tym złego, popiera w tym władzę, Polacy oszaleli , opętani POPISdzielstwem nie potrafią już rozróżnić dobra od zła, kanalii od uczciwego i prawego. Spuentuję to moim powiedzeniem wynikającym z rachunku prawdopodobieństwa : pozytywna akcja w minimum 50% wywołuje pozytywną reakcję, negatywna akcja zawsze wywołuje w minimum 50% negatywna reakcję. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smutna prawda. Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Tak więc szukasz tych dobrych zdarzeń, A one dla takich jak ty to Caryca i targowica są tym .....
   Wynikiem takiej uległości i podlizywania przez 8 lat rządów PO zaowocowało tragedią z 10 kwietnia i POglebiajacym się ubóstwem, a tylko jednostki się bogacily, zwłaszcza na kamienicach w Warszawie i innych dużych i mniejszych miastach, a wachlarz ochronny sprawia, że wyroki sądowe są jakie wszyscy wiemy.
   Uległość to tylko słabość, żadna to strategia i z takich działań nic dobrego dla Polski, dla narodu. Osobiście uważam że jesteś krotkowzroczny, albo starasz się PiS dokopać bo bo nie lubisz, bo o brak rozumu nie podejrzewam.
   Byli już tacy co krytykował 500 plus, ale dzisiaj ta sprawa cicho, gdyż efekty są widoczne....A tyle było krzyku��

   Usuń
  3. Szanowny Autorze komentarza z godz. 09:30! Nie jestem fanem PO i krytykowałem nijeden raz, gdy były powod ku temu. Nie obwiniam ich jednak za tragedię z 10.04.2010 r. Nie uwierzę też w wyglaszna bzdury o zamachu. Fakty wskazują, ze nie było go. Co do kamienic: PiS także nie ma czystych rączek. Co do 500 + : Demograficzna klapa 500 plus. W 2018 urodziło się tylko 388 tys. Zmarło 414 tys., najwięcej od 1946 roku - https://probus.blogspot.com/2019/02/demograficzna-klapa-500-plus-w-2018.html

   Usuń