poniedziałek, 16 września 2019

Polacy mają zap.....lać za 4 tys. zł? Czy za miskę ryżu?

     Niedawno pan prezes J. Kaczyński raczył obiecać podwyżkę najniższych pensji do 3 tys. zł, a później do 4 tys. zł. Tylko cieszyć się i chwalić szczodrość pana prezesa. Tę radość psuje fakt, że sięga on do cudzych kieszeni. Kieszeni przedsiębiorców wypracowujących dochód narodowy. No cóż! Biegunka wyborcza wymusza różne obietnice, zwłaszcza w PiS.
      To duże i drobne firmy pracują na pensja i emerytury dla wszystkich, także  dla budżetówki. Wiele firm z trudem radzi sobie w utrzymaniu się na rynku.  Obciążenie pracodawców dodatkowymi kosztami, spowoduje redukcje stanowisk pracy, unikanie tych obciążeń, np. przez zatrudnianie na czarno lub na umowy śmieciowe. Także fikcyjne zatrudnianie na niepełne etaty. Żadna z tych form nie zwiększy wpływów do budżetu! 
     Czy jest jeszcze coś czego PiS  nie spieprzył? Wydawałoby się, że już nic nie można. A jednak pokazali, że potrafią. Potrafią Polaków jeszcze bardziej skłócić niż do tej pory. Takie potraktowanie pracowników, spowodować może u wielu, stygmatyzację pracodawców, czy nawet nienawiść do nich. Bo będą czuć się skrzywdzeni. Pracowników budżetówki nie dotyczy kaszanka wyborcza pana prezesa. Np. lekarzy rezydentów, pielęgniarek, salowych , nauczycieli, itd.
     Swego czasu, pan prezes raczył obiecać bilion zł. "Pan prezes szuka biliona":  
http://probus.blogspot.com/2016/06/pan-prezes-szuka-biliona.html  Mężczyzna dotrzymuje danego slowa. Czy slowo pana prezesa jest warte więcej od zawartości kuwety? Czy może zapomniał powiedzieć, że to będzie bilionowy dług? Już przekroczony! 
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/dlug-polski-przebil-1-bilion-zlotych-z-czego-sie-sklada/tpngtp4?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne PiS go spłaci? 
     Rodzi się więc pytanie. Za ile mają zap.....lać Polacy? Za te obiecane 4 tysiące, czy za miskę ryżu, proponowaną przez pana premiera?
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-tasmowa-to-mowil-mateusz-morawiecki-na-tasmie-od-sowy-i-przyjaciol/247cq75?utm_source=szukaj.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2 Obstawiam to drugie, jeśli tak dalej pójdzie. 

Hej, kto Polak! na wybory! 
    

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza