czwartek, 23 maja 2019

Wielka rejterada do Brukseli


PS. Jak wybierzemy, tak będziemy żyć. Hej, kto Polak! Na wybory! 

14 komentarzy:

 1. Oburzało Cię, gdy mówiono, że Tusk do Brukseli uciekł
  Miłego weekendu i mądrego głosowania, bo ci źli ministrowie wiele dla zwyklego obywatela, dobrego zrobili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę coś dobrego zrobili? Może jakieś konkrety? Bo mnie wydaje się, że raczej narobili. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

   Usuń
 2. Dobrze że piszesz, że Tobie się coś wydaje☺, no i literówkę zaliczyles, ale ma nadzieję że nie było to z mego powodu.
  Może tego nie wiesz, jednak zwykłym ludziom teraz żyje się dużo lepiej, a pieniędzy nie drukują jak chyba wiesz i nie zadłużania kraju bardziej niż inne ekipy. Ten wy zmiany 500+, to spowodowało, a w innych krajach takie coś funkcjonuje od dawna i nikt tego nie krytykuje. Mówienie, że te pieniądze to rozdawnictwo jest nieuprawnione, gdyż nie wszyscy mają jednakowe szansę i nie wszyscy dostają pracę po znajomości. Również nie każdy może się wykształcić i to z różnych powodów, jednak rodziny należy wspierać które są najważniejsze, bo...A tego nie muszę już uzasadniać. Powiesz też że rodzic powinien zadbać o przyszłość swych dzieci, oczywiście, jednak wsparcie jest słuszne i potrzebne.
  Dziękuję, również pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Literówkę? Jakoś nie dostrzegam jej.Proponuję przyjrzeć się własnej pisowni. Ad rem. Żeby komuś coś dać, trzeba komuś odebrać. Rząd nie ma własnych pieniędzy. Poza tym, obniżył należną wszystkim emerytom i rencistom waloryzację o 0,4%. Teraz "uszczęśliwia" tzw. trzynastkami, które tak naprawdę są zwyklym ochłapem dla naiwnych. Zadłużony ZUS służy temu rządowi, także w poprzedniej i równie haniebnej kadencji, do podbierania pieniędzy na cele niezwiązane z jego działalnością. Służę przykladami. Zresztą, są i w tym blogu. Oto fakty i źródla informacji: "Emeryci i renciści! Popierajcie PiS czynem ... " - http://probus.blogspot.com/2016/03/emeryci-i-rencisci-popierajcie-pis_9.html I jeszcze jedno: jak większość Polaków jestem zwykłym człowiekiem. Nie widzę żadnej poprawy warunków życia, oprócz może nielicznych. Widzę natomiast ceny w sklepach. Coraz wyższe. Jestem za wspieraniem ubogich, ale tych którzy nie są ubogimi z własnej winy. Pijakom nie dałbym grosza. Dałbym ich dzieciom, np. w postaci pomocy materialnej. Poza tym: czy te "500" powinno dostawać każde dziecko? Czy może z najuboższych rodzin. Myślę, że powinny być ustalone jakieś granice. Nie wydaje mi się, by dzieci czy wnuki milionerów lub miliarderów tego potrzebowały. Tymczasem zrozpaczone matki dzieci niepełnosprawnych nie mogą doczekać się pomocy. Teraz, przed wyborami, coś tam pan premier raczył obiecać. Gdzie był wcześniej? Nie widział jak traktowano te panie? Używając nawt siły wobec nich! I jeszcze jedno. Prosiłem o konkrety: cóż takiego dobrego ci ministrowie zrobili?
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. No tak, niby fakty twierdzisz, jednak faktem jest też to, że zawsze gdy PiS dochodzi do władzy, zewsząd słyszymy że to efekt dobrej koniunktury w świecie, bo inaczej ta gospodarka nie byłaby tak świetna.
   A jeśli o te 500 + chodzi, słychać było dlaczego nie dostają wszystkie dzieci i że to takie niesprawiedliwe.....teraz z kolei, że dlaczego tych bogatych też mają je dostać. Tak zawsze będzie, i zawsze ktoś będzie niezadowolony. Dlaczego ten PiS tak boli, nie wiem.
   A jeśli chodzi o literówki, to chciałam zazartować ale niezbyt mi to wyszło, sorry.
   Dziękuję

   Usuń
  3. Ponawiam pytanie, na które nie uzyskałem odpowiedzi: co dobrego dla Polski i Polaków ci ministrowie zrobili? Proszę o konkrety. Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Ten nir rejterował, ten sp..ał!
  Przy_PO_mnieć słowa luja?
  "Być polskim premierem to stokrotnie ważniejsza rzecz dla mnie niż europejskie awanse.“

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój post dotyczy obecnych ministrów. Uważam teraźniejszość i przyszłość za ważniejszą niż wypominanie czegoś poprzednikom. Tym bardziej, że zgodnie z obietnicami obecnie rządzących, miało być lepiej i uczciwie. Jak jest? Proszę spojrzeć w pasek z prawej strony, drugi post od góry. Tylko fakty i źródła informacji. Dodam, że poprzedników krytykowałem wiele razy gdy były powody ku temu.

   Usuń
 4. Ty nie krytykowałeś poprzedników (archiwum), a uważanie teraźniejszośi i przyszłości zapominając o przeszłości to głupota i propaganda.
  Miało być lepiej i uczciwiej - masz wynik w powszechnych i demokratycznych wyborach.
  Ci ludzie (Polacy) zadecydowali co sądzą o „lepszości i uczciwości“
  “Paski“ mamy różne; kwadratowe i podłużne, jednym takim „paskiem“ było stweierdzenie „paskowca“ o ewentualnym przegraniu w demokratycznych wyborach; “... że Bronisław Komorowski po pijanemu, na pasach przejedzie niepełnosprawną zakonnicę w ciąży,..“

  Uprawiasz propagandę na zasadzie: „dopi..lić pisiorom“.
  Przykład; Twa troska i „ból d..y o tęczę“

  Na „obrazku“ czytamy;
  „Ten obraz powstał w 1961 r. i został namalowany przez brata Felicissmusa Marię Sztyka. Do tworzenia zachęcał go sam o. Maksymilian Maria Kolbe.
  Nazwa obrazu, „Maryja w tęczy“.
  Ten obraz powstał w 1961 r, a (Wikipedia);
  „Maksymilian Maria Kolbe (właśc. Rajmund Kolbe; ur. 8 stycznia 1894 w Zduńskiej Woli, zm. 14 sierpnia 1941 w Oświęcimiu (KL Auschwitz)).

  Ja przeczytałem tylko jeden raz i zauważyłem błąd, Ty jako, autor wciskasz kit i sprzedajesz „jajeczko cośkolwiek nieświeże“

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niejeden raz krytykowałem poprzedników, gdy była pora na to i powody ku temu. Przepadło to co pisałem w "Dziennikarstwie obywatelskim". Niestety, nie istnieje już. Na forach Onetu też to czyniłem. A i w tym blogu jest niemało przykładów na to. Co do tęczy: podałem fakty. Prawda niemiła? Także zarzut o datę: gdzie jest napisane, że ich rozmowa nie odbyła się wcześniej, przed śmiercią o. Kolbe?

   Usuń
  2. Czytać ze zrozumieniem nie uczyli za Twoich czasów? "Do tworzenia zachęcał..." to nie to samo co "Do tworzenia TEGO OBRAZU zachęcał ..." A jeśli juz szperamy w necie to doczytaj tu https://prasa.wiara.pl/doc/1147709.Matka-Boza-Nadziei-Gdynia i wtedy komentuj.

   Usuń
  3. Cyt: Najchętniej malował obrazy Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana, gdyż - jak mówił - "czuję obok siebie nauczyciela i wychowawcę, który mi dopomaga w życiu zakonnym i osobistym". To Święty powiedział br. Felicissimusowi: "Maluj, dziecko, Niepokalaną tak, jak ci serce dyktuje, a na kolanach szukaj zawsze natchnienia do Jej obrazów". Źródlo: https://prasa.wiara.pl/doc/1147709.Matka-Boza-Nadziei-Gdynia

   Usuń
 5. Bo to był taki holokaust, ale później oni zmartwychwstali , żyli po 140 lat tylko po to, żeby kamienice odzyskiwac ��
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń