poniedziałek, 4 lutego 2019

Pan Biedroń i jego obietnice

Wymyśl sobie coś a biedroń Ci to obieca...


Obraz może zawierać: tekst
Trochę więcej o jego obietnicach i realizacji: https://wiadomosci.wp.pl/robert-biedron-sklada-kolejne-obietnice-sprawdzilismy-czy-zrealizowal-poprzednie-6345862057350785a

Ile Polskę będzie kosztowała Wiosna? Biedroń wie, że jego "budżet" się nie spina. Tylko 500 plus i inne świadczenia to 30 mld zł: http://wyborcza.pl/7,155287,24434720,ile-bedzie-nas-kosztowala-wiosna-biedron-doskonale-wie-ze.html?fbclid=IwAR2CELCWyS19pHHcvd8NFeyngr9kNWXoj-k6hxXJTpGq7xLE0ijuFgiqMQc

Ekspertka mowy ciała nie ma wątpliwości. Dostrzegła trzy sygnały, które zdradzają Biedronia: https://natemat.pl/263723,co-zdradza-mowa-ciala-biedronia-w-kropce-nad-i-byl-zdenerwowany?fbclid=IwAR2nCUNxxcrAR89n4c97-Pjf1xPyLifiSpYtvLtrBEq4fO4bTNTVA9Ip7ys

Tak Biedroń ucisza na Twitterze. Lista zablokowanych osób jest długa:
https://natemat.pl/263635,robert-biedron-na-twitterze-blokuje-tych-ktorzy-zadaja-mu-niewygodne-pytan

Tak samo jest na Facebooku. Blokowane są komentarze użytkowników, tych którzy oceniają go w sposób niekoniecznie przychylny dla niego. Że nie obrażają go, to nie ma znaczenia, nie dlatego komentarze są usuwane. Wystarczy poddać w wątpliwość to co on opowiada, przedstawiając przy tym fakty i źródła informacji. Wystarczy, że niekorzystne dla niego. Tak robią ludzie którym prawda niemiła! 

Twierdzi, że ubiega się o kilka mandatów. Zatem: jak zamierza spełnić to co obiecuje? Nie będzie miał większości w parlamencie. Liczy na więcej, że odbierze elektorat PiS-owi? Nie! Niestety, może tylko ułatwić im dalsze sprawowanie haniebnych rządów, z jakimi mamy dziś do czynienia. 

Obiecał do roku 2035 r. zamknąć wszystkie kopalnie w Polsce. Nie powiedział przy tym jak zamierza rozwiązać ten problem oraz jak  zapewnić energię elektryczną, nie powołując się na opinie ekspertów w tej dziedzinie. Czy wie coś o bilansie energetycznym, lub przynajmniej słyszał?

Rozdawnictwo wszelkich dóbr, z podwyższonymi pensjami i emeryturami dla wszystkich, itd. itp. etc. ma według niego kosztować 35 miliardów zł. Zakładając z wielkim optymizmem, niekoniecznie uzasadnionym, że wystarczy: skąd je weźmie? Reforma "budżetówki" to zdecydowanie za mało. Zwłaszcza, że rząd PiS już zadłużył Polskę jak nikt do tej pory. Chce jeszcze bardziej zadłużyć Polskę? Nie wspomniał o polityce zagranicznej Polski oraz obronności. 

Wydawałoby się, że jego stosunek do Kościoła jest powszechnie znany. A tu, dla przypomnienia: "Biedroń: zawsze będę stał po stronie ojca Rydzyka" - https://www.wprost.pl/kraj/306475/biedron-zawsze-bede-stal-po-stronie-ojca-rydzyka.html?fbclid=IwAR3-wSRD18C7wTk_YV_Hy8FOsb9ckIlQ3KI47_fYXFcjDb4lsLQg6RvXFik

Nawołuje do zgody narodowej. Szkoda, że nie odniósł się wcześniej do tego na co pozwalała sobie telewizja zwana publiczną i jej podobne media, po zbrodniczym ataku na śp. Pawła Adamowicza. Stwierdził, że nie skrytykuje, bo "to nie jego wojna". Taki wrażliwy na zło? 

Pozwala sobie też na niewybredne ataki na ludzi z którymi był w jednej partii. Według niego: pan Kaczyński jest bardziej wiarygodny od pana Millera. Sam twierdził, że spędził w SLD wiele lat życia. Teraz opluwa. Nie wspomina przy tym, że odszedł z SLD, bo nie dostał w SLD "jedynki" na liście wyborczej. Dostał ją od pana Palikota i dlatego znalazł się w jego partii. Nie przeszkadzało mu jednak teraz skorzystać z niektórych elementów programu SLD. 

Świetnie przygotowana konwencja i mnóstwo obietnic to nie wszystko. Tych obietnic nie da się zrealizować bez większości w  parlamencie. I nieprędko, posiadając większość. Pan Biedroń powinien o tym wiedzieć i wszyscy którzy nie są leniwi intelektualnie. Jak na razie, nos mu się wydłuża. A PiS może już przygotować pomnik dla niego. Bo ma za co! 

9 komentarzy:

 1. A ta partia dotrwa do wiosny?

  OdpowiedzUsuń
 2. SMUTNA PRAWDA ALE POSZŁO W Polskę

  OdpowiedzUsuń
 3. Znalezione w necie !!!!!... Do tych wszystkich zachwyconych Biedroniem.
  Wszyscy bez wyjątku wiemy.. że po erze Kaczyńskiego kasa państwa będzie pusta niczym bęben Rolling-Stonesów.. Wszyscy wiemy że rozdawnictwo które zaprowadził PIS.. będzie musiało zostać radykalnie ukrócone przez kolejną władze.. w przeciwnym razie kraj stanie na skraju bankructwa.. bo na dzień dzisiejszy wszystkie programy ”plus” oraz obniżenie wieku emerytalnego.. skutkuje tym że niemal jedna trzecia wszystkich dochodów państwa pochłania rozdawnictwo.. Jeżeli ktoś w takiej sytuacji proponuje jeszcze większe rozdawnictwo - co dziś uczynił Biedroń.. to znaczy że uważa Polaków za bandę skończonych idiotów.. która myśli że kasa rośnie na drzewie.. Ten facet obraził każdego kto NIE miał pały z wykrzyknikiem z matematyki.. tylko po to aby wprowadzić do Sejmu 30 posłów.. którzy za nic nie będą odpowiadać! Doskonale pamiętam jak w piętnastym roku kilku moich znajomych pobiegło głosować na Kukiza.. i mi pierdolili o nowej jakości w polskiej polityce.. Dziś pochowali uszy po sobie.. i udają że polityka ich kompletnie nie interesuje - na identycznym patencie poleci Biedroń.. ale gdy się okaże że dostanie 4 procent.. a Koalicji Europejskiej zabraknie tych czterech aby odebrać Kaczyńskiemu władzę.. to Ci wszyscy którzy chcą się bawić w rosyjską ruletkę.. niech wiedzą że odebrali Polskę Polakom.. i wręczyli na srebrnej tacy Kaczyńskiemu i jego mafii na najbliższych kilka dekad! Tutaj nie ma miejsca na eksperymenty.. tutaj nie ma miejsca na minimalny błąd.. tutaj nie ma miejsca na samolubstwo.. tutaj nie ma miejsca dla indywidualistów! Było ponad 3 lata czasu aby wśród opozycji wyłonić najsilniejszy element.. który ma szansę stanąć do boju z PIS.. Wszystkie sondaże jednoznacznie wskazują.. że tym elementem jest Koalicja Europejska która ma w sondażach 30 procent.. a kolejne ugrupowanie ma wynik jednocyfrowy.. więc jeżeli ktoś teraz niczym piesek chcę szarpać za nogawkę ugrupowanie - które jest ostatnią z ostatnich szans na Polskę w Zjednoczonej Europie.. to niech idzie kurwa do diabła.. bo nie pojął że tu toczy się gra o kolejne pokolenia Polaków.. a nie o pierdolenie o kolejnym rozdawnictwie.. aby tylko wprowadzić na sejmowe korytarze kilkunastu posłów na 48 miesięcy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmieszne jest to co piszesz.
   Odebrać władzę i nic więcej nie robić, a państwo sprowadzić do teoretycznego jedynie na papierze, i tego tylko chcesz? Piszesz o rozdawnictwie, a nic o tych wszystkich przekretach, jakie istniały i które to pozwalały omijać płacenia VAT, które to jest obowiązkiem jedynie dla malutkich i ubogich firm i tego chcesz?
   Jeżeli to co robi PiS jest rozdawnictwem, i czymś co szkodzi, to dlaczego wszystkie inne kraje unii, wyplacaja większe wsparcia i ich praworządność jest powszechnie uważana i powiązana. Tu matematyka prosta nie jest, ale łatwo można przekalkulowac, wyjdzie ze tę pieniądze wydane, szybko się zwracają, to działa i się opłaca. Gospodarka, to nie próżnia, tam działać musi wiele elementów i to równocześnie.
   A już na koniec powiem tylko, że rozkradanie było dużo gorsze, ale jakoś nikogo nie oburzalo.
   Pozdrawiam i dobrej nocy życzę.

   Usuń
  2. Szanowny Anonimowy Apologeto PiS z godz. 22:23! Zamiast zachwalać PiS, warto zapoznać się z tym co czynią. Np. proszę otworzyć "Prawi i sprawiedliwi? Kompetentni?" To jest w pasku z prawej strony, u góry. Fakty i źródla informacji. Dobranoc!

   Usuń
 4. No tak. Ty tylko jedno i w kółko Macieju .....ja zaś odnoszę się do tego, co przedmowa mój poruszył. To tyle i tylko tyle.
  Pozdrawiam, miłego przebudzenia tym razem życzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kółko Macieju? Przedstawiłem swoje zdanie, a także fakty wraz ze źródłami informacji. Nie jest moją winą, ze niektórym prawda niemiła. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

   Usuń
  2. W takim razie odniosę się tylko do zarzutu wobec pani Dudowej pewnej dziennikarki, która zarzuca milczenie w sprawie kobiet....A dlaczego ona dzisiaj milczy, kiedy pewna dziennikarka, zlosliwiape nazywaną mizeria, zostaje atakowana i więziona w aucie, gdyz udaremnia sie jej swobodny przejazd? Gdzie sa te obronczynie, gdzie te skuteczne kobiety?
   Przepraszam Cię Probusie, jednak nie oceniasz całościowo, jedynie to, co Tonie odpowiada i pasuje. Bycie bezstronny to sztuka nie lada, ale należy się szacunek okazywać zarówno tymi, których się popiera, ale też tym z drugiej strony sceny politycznej. Gdybyśmy stosowali się tak wobec wszystkich, byłoby dużo łatwiej wychwycić nieprawidłowości, a tak, musimy dyskutować O fakturach, które zostały jedynie gdzieś sporządzone, lecz będące tylko makulatura, bo nie zrealizowane nigdy przez nikogo. Chyba wiesz o jakich to śmieciach tu mówię, A które to mają stanowić dowód winy, wobec osoby nieskazitelnej. Tak, nieskazitelnej i nieprzekupnej. Szkoda że takich osób nie mamy w kraju na stanowiskach urzędniczych, bo inaczej ta nasza rzeczywistość by wyglądała, a my niezaprzatalibysmy sobie głów tymi bzdurami.
   Dziękuję za uwagę I możliwość zabrania głosu, jako osoba anonimowa.
   Tutaj mogę to czynić jedynie, gdyż wszystkie portale nieomal odeszły od tej zasady, a szkoda. Również życzę miłego weekendu. :)

   Usuń
  3. Nie wypowiadam się na temat pani Dudy. Co prawda, będąc kobietą, mogłaby wesprzeć panie domagające się poszanowania praw kobiet, a przynajmniej niepogarszania ich. Panią Ogórek, swego czasu, szanowałem i popierałem w wyborach prezydenckich. Ślady tego, do dziś są w blogu. O jej wyjeździe różnie piszą, zarzucając nawet prowokację ze strony dziennikarza TVP. Osobiście, wolę tego faktu nie oceniać, bo za mało wiem.
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

   Usuń