wtorek, 20 marca 2018

Znowu wstyd!

Tak było: 
Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie. Telegram z Kremla. "Prezydent Rosji życzył A. Dudzie sukcesów": https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/telegram-z-kremla-putin-gratuluje-dudzie,545438.html

Tak jest:
Andrzej Duda nie pogratuluje Władimirowi Putinowi zwycięstwa w wyborach i nie pojedzie na inaugurację mistrzostw świata do Rosji: 
http://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/andrzej-duda-nie-pogratuluje-wladimirowi-putinowi-zwyciestwa-w-wyborach-i-nie-pojedzie-na-inauguracje-mistrzostw-swiata-do-rosji,13022971/

A jak będzie?
Strach pomyśleć!

18 komentarzy:

 1. Probusku, o jakich Ty piszesz wyborach? Chcesz powiedzieć że to były wybory? Wybacz, bo ja tego tak nie odbieram. To nie jest zwycięstwo, raczej porażka i kpina z demokracji. Poza tym, nie bylo chyba jeszcze podanych wynikow tego, co nazywasz szumnie, wyborami.
  Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie liczące się państwa, oprócz Polski, pogratulowały W. Putinowi zwycięstwa. Władze UE też.

   Usuń
  2. To Rosjanie wybierają sobie Prezydenta, a nie my im. Widocznie im to odpowiada. Co do demokracji: lepiej byłoby, żeby rządzący Polską zadbali o przestrzeganie jej w Polsce i nie wtrącali się w cudze sprawy. A zwycięstwa pogratulowały panu Putinowi władze innych państw, bo kultura polityczna tego wymaga. Nawet w bezklasowym społeczeństwie warto mieć choć odrobinę klasy. To przykre, że obecni polscy politycy kompromitują Polskę. Skłócają Polaków z Polakami i Polskę z sąsiadami, a nawet z odległymi krajami. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Blokada? Trudno, jakoś to przeżyję, DOBREJ NOCY!

  OdpowiedzUsuń
 3. A tu się Tobą zgadzam ale w wydaniu tego TKM trudno się spodziewać jakiejkolwiek kultury - ani politycznej, ani dyplomatycznej ani osobistej ani żadnej..

  OdpowiedzUsuń
 4. Kultury politycznej zawsze im brakowało. Niczego innego nie można było się spodziewać. Ja nawet nie byłam zaskoczona :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Pan Andrzej Duda zagubił się całkowicie, kukiełki już tak mają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kukiełki może tak, ale nie ten pan, który jest prezydentem i który ciężko pracuje dla kraju. Kiedy przestaniecie wypisywać brednie o tych obecnej władzy, która zmienia wszystko na plus. Nie można spoglądać na sprawy kraju jedynie przez pryzmat swoich własnych potrzeb, to nie jest uczciwe. I jeszcze tylko jedno, gdy się nic nie robi, to nie popełnia się błędów, a tak wyglądały rządy poprzedników.....rób tą co chceta......ch d i kamieni...pozdrawiam i życzę miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprzedników krytykowałem gdy była pora na to i powody ku temu. Teraz rządzi PiS. Zgodnie z obietnicami PiS, miało być lepiej i uczciwie. Nie jest lepiej i nie jest uczciwie, czego nawet nie trzeba udowadniać, bo fakty świadczą przeciw nim. To bardzo przykre, ale postępowanie PiS oraz pana Prezydenta RP nie przynosi im splendoru, ani Polsce. Delikatnie określając. Również pozdrawiam i życzę miłego dnia!

   Usuń
  2. Jednak nie wszystko jest złe i wiele dobrych zmian wprowadzono, a długi wcale nie są większe mimo tak dużej pomocy dla młodych i dla najuboższych obywateli. Mamy też państwo sprawniejsze i jest się czym pochwalić na arenie międzynarodowej, a nawet w takiej dziedzinie jak sport, który również daje powody do satysfakcji. Póki co to wszystko co piszesz to zwykłe narzekanie które nie ma nic wspólnego z faktami. Widzę wyraźnie że nawet dla Niemców staliśmy się liczącym graczem i jest zwrot w stosunkach między naszymi krajami, a pierwsza podróż głównego polityka jest tego najoczywistrzym dowodem na ten fakt.
   Do pozdrowień dorzucam uśmiech szczery i dziękuję za to że jesteś i za całą resztę.
   Zawsze tutaj zaglądam, bo potrafisz rozmawiać z każdym i o wszystkim.

   Usuń
  3. Chciałbym tylko chwalić. Niestety, rządzący nie dają powodów ku temu. Zarzucasz mi narzekanie które nie ma nic wspólnego z faktami. Otóż ma. Proszę spojrzeć w "Prawi i sprawiedliwi? Kompetentni?" Nie trzeba daleko szukać, to jest w pasku, z prawej strony. Każdy podany fakt ma źródło informacji. Zresztą, mógłbym ich podać jeszcze więcej, ale chyba wystarczy tego co jest, by wyciągnąć wnioski.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. To co powiesz na najnowsze doniesienia i które nie są zwykłą bujdą, to są fakty. Szpiegostwo i dzialania na rzecz obcego kraju....tego będzie dużo więcej, zaczynamy oczyszczać i świat musi w końcu uznać tę działania, a rząd ten będzie długo z nami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt szpiegostwa ujawniono już po wyborach w Rosji. Pan Prezydent mógł złożyć gratulacje, tak jak otrzymał z Rosji gdy wygrał wybory. Jest takie stare słowo "kindersztuba" i tu jak najbardziej pasuje. A szpiegów ma każdy kraj. Zapewne i Polska też, choć nie wiem czy i jak odbudowano polskie służby specjalne po pisowskiej demolce. Vide" "Polskie rakiety GROM w Gruzji" (w pasku z prawej strony). Ewidentny przykład zmarnowania sukcesu polskiego wywiadu.

   Usuń
  2. Według mnie, to raczej po wyborach informacje na ten temat zostały ujawnione dla zwykłego obywatela, jednak prezydent taką wiedzę posiadał dużo wcześniej. Dzięki, dobrej nocy życzę.

   Usuń
  3. Oczywiście, możesz tak sobie uważać, choć fakty temu przeczą. Prezydenta Rosji stać było na złożenie gratulacji, mimo wielu antyrosyjskich wypowiedzi i poczynań polskich władz. Nasi rządzący zachowują się jak obrażone bobasy z piaskownicy. Dobranoc!

   Usuń
 8. No i po co mialby gratulowac... ;)
  Czyz czyny nie znacza wiecej niz slowa ? :))))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co? Bo tak postępują cywilizowani politycy i z cywilizowanych krajów.

   Usuń
 9. Pewnie pan Prezes nie pozwolił.

  OdpowiedzUsuń