piątek, 21 lipca 2017

Miłego wypoczynku, Panie Prezydencie!


Tym razem, Pan Prezydent wraz z małżonką odpoczywa nad Bałtykiem. Przyjemnego wypoczynku i wspanialej pogody, Panie Prezydencie! A po powrocie pora określić się, czyim jest pan Prezydentem. Prezydentem PiS, czy Prezydentem Wszystkich Polaków? Adrianem, czy Andrzejem? 

35 komentarzy:

 1. Witaj:) Dla mnie, pobyt na wczasach w chwili, kiedy Warszawa jest dosłownie oblężona policją, gdy dziesiątki tysięcy Polaków i Polek manifestują swój sprzeciw, jest chyba nie na miejscu. To zbyt poważne sprawy, aby jeździć na skuterze wodnym! Co do Jego podpisu.... Probus, nie wierzę aby zawetował ustawy. Zwróć uwagę, że dał poprawkę o powoływaniu sędziów SN, a PiS ją tak odkręcił, że co prawda Duda będzie wybierał, ale spośród kandydatów przedstawionych przez ZIOBRĘ! Czy to na jedno nie wychodzi? On sam stał się zakładnikiem Kaczyńskiego, sam poniesie odpowiedzialność konstytucyjną, a bezzębny szeregowy poseł dalej będzie się śmiał. Nie myślałem iż doczekam koła czasowego. Przecież to już było.... Pozdrawiam serdecznie, miłego weekendu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna ta nasza para prezydencka. Pozdrawiam wszystkich równie serdecznie, a polska demokracja ma się dobrze i całe szczęście że tak jest. Ktoś pisze że Warszawa jest oblężon a, no cóż, widać wyraźnie tą walkę, jednak to walka o wpływy na szczęście, a nie wojna domowa. Wcale się zresztą nie dziwię tym wszystkim co dzisiaj protestują, tu chodzi bowiem o wielkie pieniądze, na pewno nie o Kowalskiego. Pięknego wieczoru, Probusku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpiękniejszy w PiS jest prezes. Tylko go jeszcze ożenić trzeba.

   Usuń
  2. Nie rozumiem, ale tak też można, bo nic nie jest zabronione. Mamy demokrację, pozdrawiam wszystkich, a gospodarza podwójnie.

   Usuń
  3. Witaj. Walka o wpływy? Cóż, to lepsze, niż ustawy o ulepszenie pracy sądów ( wersja dla słuchaczy TVPiS) a podporządkowanie sądów jednej partii. Ale, jak przystało na katolicka partię, ta powiadomiła swoich wyborców o prawdziwych intencjach dziesiątek tysięcy Polek i Polaków, którzy wyszli na ulice- bronią pedofilii i alimenciarzy:)Na ulicach byli komuniści, staruchy esbecji...a ja widziałem młodych ludzi, często nawet nie pamiętających zamknięcia PRL... A, jeszcze Ci przypomnę, że posłowie opozycji za proste słowa, zostają usuwani z obrad, a taki jeden karłowaty poseł, BEZ TRYBU...nawet nie ma uwagi zwróconej.. Powiedz, czy możesz to bezstronnie skomentować?

   Usuń
  4. Witam również.
   Przestań coś dorabiać ciągle, bo albo tego nie rozumiesz, albo chcesz kit sprzedawać. Mowa była o starej gwardii, to prawda. Piszesz że to nie jest prawdą, bo było wielu młodych. Młodzi byli też, tak, ale twarze firmujące i te walczące to nie ci młodzi, co często chcą chętnie wspomóc, ale nie za friko. Chociaż najwięcej do stracenia mają ci starzy co swymi twarzami i dorobkiem to rekomenduje.
   Piszesz że za proste słowa poslowie z opozycji bywają usuwani. Są byli i z pewnością będą, jednak tę proste słowa padają W złamaniu regulaminu, nie zapominaj też o tym, a bywają też szkodliwe. Wiesz doskonale jak to robić ;) Poczułam to na własnej skórze i to nie raz i nie dwa. Chcąc jeszcze odnieść się do tej obrony alimenciazy, musiałabym sporo czasu przeznaczyć, więc tylko dodam, że jeden z nich swoją twarzą firmowal tą niby obywatelską inicjatywę i takiej reakcji należało się spodziewać. Nie ujmujesz mi w niczym, pisząc o słuchaczy tvp. Mam wiele powodow uważać, ze jest lepsza od TVN24, ktory juz od dluzszego czasu idzie w jednym szeregu z opozycją.
   Wrócę jeszcze do tego Karla jak piszesz, on jednak jest dzisiaj w rządzie, ma całkiem inne prawa, bo nie zapominaj kto dzisiaj karty rozdaje. Szkoda że tego nie wiesz, czy nie chcesz pamiętać. Piszecie wiele bzdur, takich, co nie przystoi elicie, czy klasie wykształconej, od której powinno się więcej wymagać. Te epitety dzisiaj źle świadczą tylko o piszących tak. Tego też nie rozumiesz?
   Tak, uważam się za osobę bezstronna, nie mam bowiem własnego interesu, ani nie przynależne do żadnej strony politycznej. I gdybym miała ocenić pozytywnie cokolwiek tych poprzednich 8 lat rządów, to byłby to jedynie spokój. Tak spokój I nic więcej dobrego nie było. Dzisiaj wiem że nawet ten spokój nie był zasługą rządu PO PSL, tylko tamtejszej opozycji, czyli PiS.
   Dziękując życzę miłej niedzieli :)

   Usuń
  5. Pozwolisz że dodam tylko jeszcze to, że walka o wpływy, a także obrona ustaleń Z Magdalenki jest dzisiaj widoczna gołym okiem.
   Gdybyś dzisiaj przy tej okazji powiedział mi o zagrożeniach i o obronie demokracji, to nie wiem czy nie przylaczylabym się do was. Jednak o tej demokracji i jej zagrożeniu, słyszałam zaraz na drugi dzień po wyborach. To już jest tak oklepane i wyswiechtane, że tylko się kompromitujecie pisząc o tych zagrożeniach. PiS robi to co powinno być zrobione nieomal 30 lat temu. Dzisiaj bylibyśmy innym krajem. A o sukcesach gospodarczych rządu, Twoja telewizja mowi, czy milczy? To już chyba wszystko i pozdrawiam mimo wszystko, a Probuska , gospodarza tego blogu dodatkowo i dubeltowo ;)

   Usuń
  6. Dzięki za pozdrowienia! Z przyjemnością odwzajemniam je.

   Usuń
  7. Witaj:) Nie będę polemizował, bo żyjemy w dwóch światach, chociaż w jednej Polsce. Co do karła. On NIE JEST w żadnym rządzie, chyba, że czegoś nie wiem.Alimenciarz, ten znany alimenciarz, jest jednym z dziesiątek tysięcy ludzi na ulicach RP.Ja nie jestem natomiast obiektywny, bo takowych nie ma. I jeszcze jedno, Uwierzysz, że potrafiłem negować PO, PSL, KOD etc etc, kiedy widziałem zło? Ale w tej zmianie zło jest od A do Z-et. Pozdrawiam mile i życzę spokojnej przyszłości, bo po wetach, może będzie. I uwierz, TVPiS kłamie. Najgorsze, że w sposób cyniczny, bezwzględny i świadomy. Aha, też nie należę do żadnego ugrupowania, może do normalnych, samo myślących Polaków, którym zależy na kraju, przyszłości dzieci i wnuków oraz na dobrym imieniu Polski w Europie i świecie. ufff:):):)

   Usuń
  8. Magdalenka? To tam gdzie Kaczyńscy TEŻ byli, TEŻ pili.Aha, podobno w spojrzeniu Lecha Kaczyńskiego, gdy ,,stukał" się kieliszkami z Kiszczakiem, Jaruzelskim, było widać pogardę:) PiS robi to wszystko o czym piszesz, ustami Piotrowicza, Kryże itp. Jakie emerytury mają jego wujkowie, którzy nawet skazywali na śmierć? Dodatkowej pikanterii dodaje fakt kamienic. Dlaczego słowem nie wspominają o tych, które zostały sprywatyzowane za Lecha K., gdy był prezydentem stolicy? Dlaczego nie mówią o PC, o ich zakupach za grosze RSW i temu podobnych milionowych inwestycji za pożyczone zresztą pieniądze i późniejszym umorzeniu ich długów? Sorka, że pełen chaos, ale wybieram się na pogrzeb, a chciałem napisać teraz. :) Miłego popołudnia

   Usuń
  9. Pełen chaos i ogromna niechęć. Chociaż witasz to czuję jakbyś zegnal . I skoro nie masz ochoty polemizować, to ja również na jakiś czas chociaż zamilknę. Z jednym zgadzam się z Tobą, ze te nasze światy są zbyt oddalone i to sprawia że nie zrozumiemy siebie. Ja zresztą jestem całkiem w innym miejscu niż Ty. Smutne to, ale niestety prawdziwe. Spieszyles się na pogrzeb, mimo to znalazłeś czas i chęć odpisać mi, doceniam to i cieszy również, Jednak treść jaką zawarles i to w prostych słowach na pozór, dotknęła mnie. Pierwszy raz piszesz w innej formie, takiej osobistej. Przecież to nic złego że różnimy się W tym kraju poglądami i wszystkim innym. Nie pojmuję więc skąd tyle niechęci.
   Ja nie umiem odpowiadać na zarzuty względem Kaczyńskiego i to tego który sporo czasu już nie żyje. Czy to oznacza, że chcesz jeszcze go rozliczać, czy może brat bliźniak ma za to odpowiedzieć?
   Co do kamienic i ich prywatyzowania, to jak rozumiem było sporo nadużyć, jednak za obecnej prezydent. Chyba nie one wszystkie są poddawane kontroli, jedynie tę, które nie zostały prawidłowo przeprowadzone, a że za Kaczyńskiego prowadzona była reprywatyzacja, to nie oznacza jednocześnie, że z takim samym naruszeniem prawa. Jakoś nie słyszę by takie rzeczy działy się wcześniej już. A jeżeli pojawi się również coś, to uważam, że pojedyncza sprawa, a tutaj jak rozumiem, dokonywano wielokrotnie takich nieuczciwych przejęć.
   Co do Magdalenki, Kiszczaka i tych kieliszków nie odniosę się wogóle, nie widzę bowiem istotnych powodów. Przecież wiemy, że wywodzą się z tego samego kręgu, czyli elit, jednak poszli innymi drogami i powstał dlatego spór. Nie jestem adwokatem Kaczyńskich, nie widzę powodu bym musiała bronić, ani drugich oskarżać. Wiem tylko ze były ustalenia i to jest normalne, skoro pozwolono się dogadać. Jednak to było za coś, nie całkiem sprawiedliwie i teraz mamy wojnę. Ty jesteś Z tamtymi, ja po drugiej stronie. Jedni i drudzy mają coś za uszami, chyba to wiadomo. Ale po któreś stronie muszę się opowiedzieć, ewentualnie się wycofać, A tego nie chcę , bo to też mój kraj.
   Dziękuję i nie prędko tu wrócę. Nie pasuję do tego blogu. Tutaj są sami przeciwnicy. Piszę sami, a widzę tylko 2 :)
   Nie, nie rozumiem wcale tego co piszesz i tego języka ostrego jak brzytwa nie lubię. Ale jak wiem, kiedyś tu znów zajrzę, A wtedy.....może, a może i nie. Nie wiem. Coś przeczytam i znów dam znać, jednak poczułam dzisiaj ogromny smutek. To wszystko dlatego że napisałeś tak bardzo osobiście, zrozumiałam też, że masz rację odnośnie tych światów I tą przepaść pomiędzy nimi. To jest takie przykre. Jeszcze raz poziękuję i pozegnam.
   Pozwolę jeszcze sobie, dorzucić pozdrowienia dla gospodarza i dla Ciebie przede wszystkim.
   Nienormalna

   Usuń
 3. Jeszcze tylko jedno....chyba nie mogę być bezstronny, tu chodzi o mój kraj i jego pomyślność, a to również moją :)
  Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 4. PiS wygrał wybory i ma prawo rządzić, ale w poszanowaniu prawa i Konstytucji. A te łamie. Koniec i kropka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ci łamie? Łamanie i dostanie konstytucji widzę, ale to robi nowoczesna i cała reszta z generał ani komunistycznym w parze, tego nie zaprzeczysz.

   Usuń
  2. Do komentatora z 12:51:
   No co takiego robi? Tylko broni Polski przed pisowskimi zakusami. Gdzie ty widzisz komunistycznych generałów? Obudź się. Jest rok 2017! A nawet ci ostatni to przynajmniej zdolni i mają wiedzę. Odeszli, bo im honor nie pozwala Macierewicza i Misiewiczów słuchać.

   Usuń
 5. I poszli, jednak wstydu nie mają, bo poszli na tą ulicę, są więc polityczni. Tego też nie rozumiesz? Gdyby odeszli z powodów, właśnie politycznych i na tym ich głos sprzeciwu byłby zrozumiały i właściwie odebrany, jednak gdy idą czynnie wspierać to co to oznacza? Totalitarna, nie totalna jedynie to jest opozycja. To walka na wpływy, i wcale nie o demokrację tu chodzi. Głupi by to zrozumiał, ale walka się toczy i to o grube rzeczy.
  Jeszcze PiS nie zdążyło objąć urzędu, A było słychać o zamachu na demokrację, odnies się do tego i jak to wytlumaczysz? Tylko nie mów że z góry było wszystko wiadome, bo skoro tak, to mogli lepiej sprawować rządy, i sprawiedliwiej, wtedy nie byłoby PiS u władzy i tego co dzisiaj musimy znosić cierpliwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wstydu nie mają? Nie przyszło do głowy, że nie chcieli składać meldunków jakimś "misiewiczom" i trzymać parasolki nad nimi? Ze nie chcieli godzić się na demontaż polskiej armii? PiS uczyni co zechce, ale Polski żal.

   Usuń
  2. Jak piszesz: głupi by to zrozumiał. Ale normalni Polacy uważają inaczej. Demonstrują bo nie mają nic lepszego do roboty? Poświęcają swój czas, bo bronią jakiejś urojonej komuny, pedofilów - jak podaje TVP Info? Pokory trochę, pisiaczku!

   Usuń
  3. Normalni, hi hi hi i kto mówił że prawdziwi Polacy, to tylko tyle. Bardzo dziękuję za możliwość wypowiedzenia się, mój drogi przeciwnika, Probusku.

   Usuń
  4. Do Probusa wypowiedzi nie ma możliwości się bezpośrednio odnieść, bo się odgrodzil, i choć mi odpisał, to ja już tego zrobić nie mogę. Coś chyba nie jest tak całkiem jakby się wcześniej wydawało. Zawsze można tak mówić, że nie chcieli bo, ale czy było wcześniej dobrze, a lepiej to nie było na pewno. Kilku oficerow na jednego szeregowego przypadało i na to się godzili. Były źle rządy, ale takiej szajby jak teraz to nigdy nie było. To wszystko jest śmieszne i cieszy bardzo, bo to oznacza że ci ludzie nie nadają się na kierownicze stanowisko, nic nie potrafili, a sądy to były całkiem niesprawiedliwe i prezes dzisiejsza S. N też dziwnie mówi. To nie jest demokracja, nie. Ale brpedzie już niedługo....

   Usuń
  5. Nie odgrodziłem się. Ten układ komentarzy wynika z szablonu. Co do poprzednich rządów: krytykowałem gdy była pora na to i powody ku temu. Zgodnie z obietnicami przedwyborczymi PiS, teraz miało być lepiej i uczciwie. Jest z deszczu pod rynnę. Miłego wieczoru!

   Usuń
 6. To Ty tak uważasz. Zobacz w tym blogu u u góry po prawej, jest sondaż. 71% głosów uważa, że demokracja jest zagrożona. Podobne wyniki już były w zawodowych sondażowniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypomnij mi ile mieli Duda I Komorowski, gdy była kampania wyborcza. Nie zastanawiało Cię to? Wiem również jak można wpływać na decyzję rodziców, bo w czasie gdy zmieniono obowiązek posłania 6cio latkow do 1 klasy, też wybierano nacisk, i byli tacy co się obawiali, więc też listę podpisali. Ale na szczęście było sporo takich, co się nie balo. Ludzie boją się wypowiadać, A gdy jest mobilizacją, to żeby pracy nie stracić wsi Adama do autokaru i jadą, PO nadal na niższych szczeblach ma przewagę we władzach. I co byś tu nie mówił to prawda jest jedna , PiS wygrało wybory, bo tego ucisku i wyzysku ni e mogli ludzie już udźwignąć. Zrobili to mimo obaw, to było jak wołanie o ratunek. Mnie nie zraża to, że mnie nazywasz nienormalna, wiem że jesteś wykształcony i nie umiem się przed twoimi szykanami obronić, jedynie pozddrowię więc i życzę miłego wieczoru

   Usuń
 7. Szkoda że nie 120......wiem że można tak uważać, mamy w końcu demokrację ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Piszesz że nie chcieli składać meldunkow komuś takiemu, ok, tylko co robią na tych pędach, albo czy cię nie razi że były oficer zabiera głos w takiej sprawie? Jakby chodziło o wroga, to by zwiał. Tak zachowują się tchórze .
  A mojemu nauczycielowi puściły dzisiaj nerwy.....
  I dlaczego nic nie powiesz o tych atakach od pierwszego dnia rządów? Cale 2 lata w kolko jeden wrzask. Probusek to dzielny wojak Szejk,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odeszli z wojska, ale posiadają prawa obywatelskie. Mają prawo do swojego zdania i troski o losy Polski. Nie kadzą panu prezesowi i spółce z nieograniczoną nieodpowiedzialnością jak niektórzy. Co więcej: mówią prawdę. Co do tchórzostwa: nie wiemy jak ktokolwiek zachowałby się w obliczu niebezpieczeństwa. Pan Macierewicz uciekał, nawet gdy było tylko urojone. Co do Szwejka, oto jego wypowiedź: "Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę która wszystkich uważa za idiotów". Swego czasu pan Kurski wypowiedział się o elektoracie PiS. Obecne działania PiS potwierdzają to. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru!

   Usuń
  2. Miło mi bardzo, dzięki. Napisałam wojak Szwejk, a dlaczego mój tablet przekrecil, nie wiem. A Macierewicza, podobnie jak inni, nie miał możliwości przerwać kordon funkcjonariuszy, żeby zaspokoić swoją ciekawość, A wcześniej był daleko od miejsca tragedii, a dokładnie na cmentarzu, gdzie odbywała się uroczystą mszą święta za zamordowanych w Katyniu. Jeszcze raz dziękuję życząc dobrej nocy.

   Usuń
  3. Pan Macierewicz kordonem lubi otaczać się. Pokazał to swego czasu: "Świętokrówstwa ciąg dalszy"
   http://probus.blogspot.com/2017/02/swietokrowstwa-ciag-dalszy.html
   Dobrej nocki życzę!

   Usuń
 9. Zmienić tę komuszą kosntytucję i tyle na temat!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piesek woła: - Hau! Hau! Kotek: - Miau! Miau! Krówka: - Muu, muu! A niektórzy: - Zmienić Konstytucję! Zmienić Konstytucję!
   Zastanawiające, że żaden z pomysłodawców, jeszcze nie wyjaśnił w sensowny sposób, co należy w niej zmienić. PS. "Zmienić Konstytucję?" - http://tiny.pl/g13cz

   Usuń
  2. Co do konstytucji, jako całości, nie umiem jasno powiedzieć co dokładnie, jednak z tymi kompetencjami jest trochę na bakier, bo pamiętamy jak Lech Kaczyński miał nie do końca jasno określone zadania. Pamiętamy nawet, że wtedy mówiono o zyrandolu, ale o dziwo, potem przy Komorowskim zapomniano o tym. Wiem natomiast, że sądy, O których mówi się że są niezależne, A tak naprawdę są ponad prawem. To nie jest niezależność właściwą, bo przy tego rodzaju pozycji, traci kontrolę I całkowicie obcym cialem. To nie tylko jest niewłaściwe, to jest groźne. A czy jest mozliwa zmiana, tego już nie wiem. Dobrej i spokojnej nocy, Probusku.

   Usuń
 10. A Kukiz tylko dzięki tym nawolywaniom wszedł do Sejmu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Do Twoich komentatorów z innej linii niż ja. Parlamentarzyści, premier, prezydent, PRZYSIĘGALI na TĘ Konstytucję. Łamią ją. I to jest faktem! Zmienić ją zgodnie z obowiązującym jeszcze prawem i wtedy ok. Nie można Ustawy Głównej zmieniać za pomocą zwykłych ustaw, bo do zapisów konstytucyjnych wymagane jest 2/3 głosów, a nie 1/2. Tak postanowili POLACY i POLKI, gdy ta Konstytucja powstała i weszła w życie. I tyle, zamiast niepotrzebnych sporów.

  OdpowiedzUsuń
 12. Witaj, mój czcigodny przeciwniku. Gdybyś chciał zmienić tą konstytucję to.......no właśnie. Nie mów więc tego, bo 2/3 głosów żadna partia nie miała jeszcze. To tutaj tkwi cały ambaras, ustawa jednak pozwala nieco pominąć tę twarde zapisy, których jak słusznie uważasz należałoby jak najszybciej zmienić, jednak.....no właśnie, takiej większości nie ma i chyba długo nie będzie. Mam nadzieję że dość jasno przedstawiam cały ten problem, chociaż wiem doskonale, że wiesz o tym i ....pozdrawiam jak zwykle miło i serdecznie. Dziękuję
  Ps. Do żadnego łamania jeszcze nie doszło, jeszcze nic takiego nie miało miejsca, stawiam przecinek ;))

  OdpowiedzUsuń