sobota, 15 lipca 2017

Czy zgadzasz się na zagrożenie demokracji przez "nową nocną zmianę"?

"Senat bez poprawek przyjął nowelizacje ustaw o KRS i ustroju sądów powszechnych"
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/senat-bez-poprawek-przyjal-nowelizacje-ustaw-o-krs-i-ustroju-sadow-powszechnych/7ep7x2v

"Władza już wie, jak rozprawić się z sędziami Sądu Najwyższego. Wystarczy, że… ukończą 65 lat"
http://natemat.pl/212375,prawo-i-sprawiedliwosc-juz-wie-jak-rozprawic-sie-z-sedziami-sadu-najwyzszego-wystarczy-ze-beda-mieli-65-lat

"Zamach na Sąd Najwyższy to znacznie więcej niż myślicie. Przypomnijcie sobie, jaką ważną rolę pełni trzech sędziów SN" http://natemat.pl/212391,zamach-na-sad-najwyzszy-to-znacznie-wiecej-niz-myslicie-przypomnijcie-sobie-jaka-wazna-role-pelni-trzech-sedziow-sn

"USTAWA PISU O SN JEST KOPIĄ USTAWY CYRANKIEWICZA" (według posła Brejzy)
http://polityczek.pl/index.php/twitter/4782-brejza-projekt-ustawy-pisu-o-sn-jest-kopia-ustawy-cyrankiewicza-z-1962-r

Zaoranie sądów” uderzy w zwykłych ludzi. 10 przykładów spraw, w których przydaje się niezależny sędzia: https://oko.press/zaoranie-sadow-uderzy-zwyklych-ludzi-10-przykladow-spraw-ktorych-przydaje-sie-niezalezny-sedzia/

Czy zgadzasz się na to? Możesz, nie musisz! Tu możesz wyrazić swój sprzeciw i wysłać dalej (dane osoby podpisującej nie są widoczne). Przecież PiS obiecało słuchać Polaków! 

Cześć,
Minister Ziobro i rząd dokonują zamachu na niezależność instytucji, stojących na straży niezawisłości sądów.
Sądy zależne od polityków nie będą w stanie obronić nas w nierównym starciu z władzą.
Popieram apel w tej sprawie i Ciebie zachęcam do jego podpisana. Petycję znajdziesz na stronie: akcjademokracja.pl.
Pozdrawiam,Wczoraj do Sejmu wpłynęła ustawa wg której sędziowie Sądu Najwyższego zostaną usunięci ze stanowisk i zastąpieni przez nominatów Ziobry. Projekt daje ministrowi dyktatorską i nieograniczoną władzę nad tą instytucją.To może być koniec demokracji. Podpisz apel i włącz się w działania. Powstrzymajmy zmianę ustroju.

Cześć Bogusław,

wczorajszy dzień po raz kolejny pokazał, że PiS chce pełnię władzy, nawet kosztem łamania Konstytucji. Przegłosowano dwie ustawy, które uzależnią sądownictwo od partii rządzącej. To jednak nie koniec. Wieczorem do Sejmuwpłynął kolejny projekt [1]. Według niego kadencje wszystkich sędziów Sądu Najwyższego zostaną wygaszone, a ich następców wskaże… osobiście Zbigniew Ziobro. To zamach stanu, złamanie konstytucji i faktyczna zmiana ustroju państwa!
Sąd Najwyższy zatwierdza wyniki wyborów. Jak zachowają się protegowani Ziobry, którzy swój awans będą zawdzięczać ministrowi sprawiedliwości? Nominowani przez niego sędziowie będą mogli np. nie uznać wyborów, jeśli PiS je przegra. Ustawa będzie rozpatrywana na następnym posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu. Mamy mało czasu, aby działać.
Szansa, że PiS się cofnie, jest mała.  Jedno jest pewne. Nie możemy milczeć gdy PiS zmienia ustrój państwa i przekazuje dyktatorską władzę ministrowi sprawiedliwości. Obudzić, może się Prezydent, który wczoraj zawetował pierwszą ustawę PiS-u [2] . Czy teraz będzie miał odwagę zachować się podobnie? Trójpodział władzy w Polsce już dziś jest mocno nadwyrężony, teraz dochodzi zagrożenie zmiany wyników wyborów przez uzurpatorską władzę. Dlatego w najbliższym czasie będzie podejmować kolejne działania. Im będzie nas więcej, tym będziemy skuteczniejsi. Kliknij w link poniżej, aby podpisać petycję, a otrzymasz informację o tym co dalej!PiS boi się społeczeństwa obywatelskiego. Jarosław Kaczyński chodzi otoczony gronem współpracowników i ochroniarzy, nie rozmawia z ludźmi. Demonstracje partii rządzącej chronią tysiące policjantów. Minister Błaszczak odmawia prawa do protestu opozycji, strasząc ich, że będą musieli zapłacić za asystę funkcjonariuszy. Jednak mimo represji ze strony władzy (które dziś dotykają np. organizatorek Czarnego Protestu), ludzie dalej masowo wychodzą na ulice. Nie poddajemy się!
Ruch, którego byliśmy częścią doprowadził do powstrzymania zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Tysiące kobiet sprawiło, że rządzący się cofnęli. Dlatego teraz również musimy razem głośno protestować. Podpisz apel, by otrzymać informacje o kolejnych działaniach.


Pozdrawiam,
Bogumił Kolmasiak z zespołu Akcji Demokracji

PS  W uzasadnieniu ustawy o Sądzie Najwyższym PiS pisze o tym, że Sąd Najwyższy w swoich orzeczeniach powinien uwzględniać wartości chrześcijańskie i zasadę sprawiedliwości społecznej.  To zwykłe wycieranie sobie gęby wartościami, po to, aby przykryć prawdziwe intencje: przyznania pełnej władzy nad Sądem Najwyższym Zbigniewowi Ziobrze oraz manipulacji wynikami wyborów, gdy coś pójdzie nie po myśli PIS. Już teraz podpisz apel.
[1] Druk 1727, Sejm RP, 12.07.2017 r.
[2] Pierwsze weto Dudy wobec PiS-u. Opozycja: Zaskoczenie, ale pozytywne. Niech tak robi dalej, Dziennik.pl, 13.07.2017 r.
Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.
Jeśli nie chcesz być częścią Akcji Demokracja i otrzymywać naszych maili, możesz zrezygnować tutaj 
 ..........................................................................................................................................


To przechodzi ludzkie pojęcie! PiS kazał to robić strażakom: 
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/strazacy-ustawiali-barierki-przed-sejmem/gnfvedl?utm_source=Interakcja&utm_medium=Share&utm_campaign=BigShare

PiS odgradza się od suwerena, na którego tak często powołuje się? A może prawdziwy był napis umieszczony na jednym z segmentów "zapory przeciwsuwerenowej"? GRANICA PAŃSTWA PISLANDII.

14 komentarzy:

 1. Z netu:
  Siekiera motyka, dobra zmiana
  Wizja Polski wszystkim znana
  Siekiera motyky bum cyk,cyk
  Tak sie oto kreci cyrk

  Na drabince prezes stoi,
  Za barierka, bo sie boi
  I od rana morde drze
  wszystkim gloszac czego chce:

  Wszystkich sedziow wymienimy
  Opozycje rozwalimy
  A mohery wszystko chlona
  Stoja z geba rozdziawiona

  Wnet powstanie Polska nowa
  Republika bananowa
  Ale tu tkwi wlasnie hak
  Bo bananow w Polsce brak

  W Polsce rosnie sosna, brzozka
  To jest wszystko wina Tuska
  Ze my dzisiaj takim lasem
  Przegrywamy z Hondurasem

  Ale madre pisie glowy
  Maja nowy plan gotowy:
  Puszcze wytnie sie na glace
  Pod banany zrobim place.

  A do tego sprytne pisy
  Beda sadzic koksagisy
  A ze toto rosnie wszedzie
  Wnet potega Polska bedzie.

  Kto nie z nami, ten nam wrogiem
  Zwyciezymy z Panem Bogiem!!

  BRAWO; BRAWO, MADRY PIS
  MAMY SOWIET UNION BIS zwiń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brednie wypisujesz. Ktoś ci za to płaci?

   Usuń
 2. Ja się nie zgadzam z tym co piszę Probus, a także nie chcę żeby W moim kraju decydowała mniejszość, tak jak chcę tego dzisiejsza zdziczala i chamska opozycja. To jest nie do zaakceptowania. Najlepiej takich byłoby wysłać na białe niedźwiedzie i niech tam się rozpychaja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy możesz uzasadnić na czym polega zdziczenie i chamstwo opozycji? A na "białe niedźwiedzie to raczej może wysłać Putin a nie jakiś Liliputin.

   Usuń
 3. No cóż, jakoś trudno jest zrozumieć, żeby wyciąganie ludzi na ulicę nie było takim. Komuś znów się role pomyliły i uważa, że tylko im wszystko się należy. Swego czasu udowodnili że arogancja władzy się wpisali, a teraz arogancję wprowadzają W walce z naszym rządem, który dzisiaj sprawuje władzę W tym kraju i to w sposób niezwykle sprawny i dużo wnosi dobrego, usuwając jednocześnie to, co stało na przeszkodzie, pozdrawiam bardzo miło I serdecznie, a Probuskowi życzę dobrej nocy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście, że się nie zgadzam! To co obecnie robią rządzący, to hańba i wstyd - oraz największa klęska dla Polskiego Narodu. Tu o demokracji nie ma mowy, to pseudodemokracja z nienażartym wilczym pyskiem, która brutalnie bezprawiem zażera własny Naród. To zamordyzm, którego nigdy przedtem w Polsce nie było. Czas najwyższy sie opamiętać, nim będzie za późno!

  Serdeczności Probusie
  Dobranoc...

  OdpowiedzUsuń
 5. To tylko tobie się tak wydaje i Probuskowi. A wystarczy zdjąć Z oczu klapki. Jednak niektórzy nigdy już nie przejrza na oczy, bo całe ich życie upłynęło według tego komunistycznego szablonu, a na zmiany są już zbyt straży....prawda Halinka? Pozdrawiam takich jak Ty bardzo serdecznie i tych jasno myślących, co nie boją się tego zmieniać żeby wszystkim żyło się lepiej, nie tylko wybranym grupom i

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ich rządy przypominają kawał o Icku skarżącym się rabinowi, że jego zięć nie potrafi pić wódki i grać w karty.
   - Ależ Icek, taki zięć to skarb.
   - Ależ rebe, on nie umie pić wódki ale pije, on nie potrafi grać w karty, ale gra.
   Ci zaś, nie potrafią rządzić, ale rządzą. PS."Prawi i sprawiedliwi? Kompetentni?" - http://tiny.pl/gt5ss Czy cokolwiek nie jest prawdą? Pytałem już nieraz. Sensownej odpowiedzi jeszcze nie było. Zdarzał się bełkot i inwektywy.
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Ale to jest Twój pogląd, ja inaczej to widzę. W dodatku znam takich co nie umieli pić, a po czasie robili i to dużo lepiej od innych :)Wszystkiego można się nauczyć, wystarczy chcieć. Dziękuję I również pozdrawiam

   Usuń
  3. Powierzenie władzy ludziom którzy dopiero muszą uczyć się, nie było dobre. Zwłaszcza niektórym, intelektualnie leniwym. No cóż, demokracja ma swoje prawa: wygrali wybory i rządzą. Smutne jest to, że sami zasad demokracji nie przestrzegają. Miłego wieczoru!

   Usuń
 6. Tak. Wolę nową nocną zmianę od tej starej i to zdecydowanie. W tej, której brał udział świat przestepczy w Magdalence, nie chcę I wspierać będę tą nową jak piszesz. Obyśmy mogli świętować dzień, w którym to stare zostanie odesłanie tam na zawsze. Na śmietnik historii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Magdalence brał udział co najmniej jeden z braci Kaczyńskich. Zapewne nie bez wiedzy i akceptacji drugiego.

   Usuń
 7. Z pewnością tak, jednak coś zostało zmienione i pominięte, a tego może już się nigdy nie dowiemy co to było, chociaż widać jak nie do końca to było uczciwe i czy nie można było chociaż nieco później tego zmienić. I ta jedna rzecz jest wątpliwa, chociaż O kukle Wałęsy słyszałam. Dzięki, pozdrawiam i życzę miłego wieczoru

  OdpowiedzUsuń