czwartek, 15 czerwca 2017

Okrucieństwo i głupota. Żyją wśród nas!

Środa Śląska: nastolatki podpaliły jeża i opublikowały nagranie:
http://wroclaw.onet.pl/sroda-slaska-nastolatki-podpalily-jeza-i-opublikowaly-nagranie/53fqtz8

Gimnazjaliści z Lęborka nagrali jak zabijają kota. Dyrektor twierdzi, że o niczym nie wiedział:
http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Gimnazjalisci-nagrali-jak-morduja-kota
Film przedstawiający przebieg zdarzenia jest zbyt drastyczny, by to pokazywać. Niestety, podobnych przypadków jest więcej. Także dorosłych ludzi, wobec zwierząt i wobec ludzi, zwłaszcza tych słabszych. Tchórz silniejszego nie zaatakuje. Podobno miarą kultury człowieka jest jego stosunek do zwierząt. Tacy "kulturalni" żyją wśród nas. Nieraz rozzuchwaleni brakiem reakcji i bezkarnością. Homo sapiens? 

Następny "bohater": "Przyjechał do rodziny. Zabił psa, bo... go denerwował": 
https://szczecin.onet.pl/przyjechal-do-rodziny-zabil-psa-bo-go-denerwowal/1jrphw7


17 komentarzy:

 1. No cóż, jak nigdy dotąd, obecny system odgórnej wszech-władzy światowej w tym Polski bezmyślnie pokazuje i uczy dzieci oraz młodzież, jak należy się zachowywać wobec słabszych i co należy robić by unicestwić jakiekolwiek życie - co jest właśnie powodem, takich brutalnych i bezwzględnych oraz nader mocno wynaturzonych zachowań. Przerażające jest to, do czego obecnie zmierza człowiek, nie tylko zabija i niszczy to czym jak też z czego żyje ale najbardziej siebie jako ludzki gatunek. Jeszcze chwila, to wszystko co do tej pory w naturze istniało by człowiek mógł żyć zgodnie ze swoim ludzkim statusem jako rozumny homo-sapiens, zginie z planety Ziemia wraz z nim samym. Nastały czasy wszelkiego bezprawia, że strach się bać i to coraz bardziej i to dlatego, że tego wszystkiego największym sprawcom wszelkiej dewastacji jest sam człowiek. Rzekomo rozumna istota, tylko gdzie ona podziała darowany jej Rozum? O zwyrodniała ludzkości!... dokąd zmierzasz...? Opamiętaj się, nim będzie za-późno!

  Bez urazy, do prawych i rozumnych Człowieczych Istot Ziemi...
  Moc serdeczności Probusie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pomstowalabym tak na wszystko i wszystkich, raczej należy się zastanowić, czy aby ta poprawność polityczną i te wszystkie decyzje odnośnie przyjmowania uchodźców to dobry pomysł. Teraz słyszymy ciągle o zabijaniu i o tym, że w tamtej religii śmierć nic nie znaczy,a jedynie jest to droga do wiecznego rajdu. Młodzi słuchają tego codzień i nie potrafią ocenić właściwie. Ktoś powie że owszem, ale to dla ratowania. Jednak ja do końca tego nie widzę, nie w tym celu przybywają. Ja wręcz nawet powiem, że to wszystko jest sztuczne i ich siłą ściągają niekiedy do nas. Mam na myśli matki z dziećmi, bo rosole osobniki płci męskiej to już inna rzecz. Nasza telewizja poza tym również pokazuje obrazki przemocy. Ostatnio było to nawet przy okazji miesięcznica smoleńskiej. Nie żebym uważała je za specjalnie istotne, jednak zarabianie czy wręcz utrudnianie tego typu obchodom, jest co najmniej dziwne i niezrozumiałe. To jest jaskrawa chamska nagonka jednych na drugich. To budzi negatywne emocje również. To tyle. Dziękuję za uwagę I życzę dobrej i spokojnej nocy

   Usuń
  2. Każdy z nas ma prawo mieć własne spostrzeżenia i zdanie, z którym nie koniecznie wszyscy muszą się zgadzać ale należy wziąć je pod uwagę, by mieć jaśniejszy obraz tego co się wokół nas dzieje, nie tylko w świecie ale szczególnie w naszym kraju. Oczywiste powinno być dla każdego rozmówcy to, że mimo tych wszystkich różnic nie ma powodu do agresywnych sprzeczek, tylko należy sobie na spokojnie wyjaśnić to wszystko co nas różni a co jest rzeczywiste wziąć pod uwagę i dojść do pozytywnego dla wszystkich kompromisu, wtedy jest w miarę życiodajnie i znośnie bo awantury i wyzwiska nie prowadzą do niczego dobrego, jak tylko do przelewu niewinnej krwi. Jeśli chodzi o młodzież, to zauważyłam że pojmuje ten cały polityczny bajzel w sposób właściwy i dlatego jak niekiedy ma takie a nie inne reakcje. Oczywiście mam na uwadze młodzież rozsądnie i logicznie myślącą i pragnącą żyć w pokoju, bo patologiczny element w-ogóle nie wie po co żyje i tym samym stacza się na dno. A co do smoleńskich rzekomych uroczystości, to powiem w kilku słowach, że zakrawa to już o zbiorowy obłęd, który niesie Palakom wstyd i hańbę, zwłaszcza że opiera się na kłamstwach i różnego rodzaju paranojach nie mających nic wspólnego z rzeczywista prawdą, którą należałoby raz na zawsze również wziąć pod uwagę i skończyć z tym kosztownym procederem na niekorzyść naszej Ojczyzny. Natomiast do podziału narodu jak i do nagonki jednych na drugich, przyczynili się obecnie rządzący i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, no i mamy co mamy nie zależnie czy chcemy gdyż nikt się z głosem Narodu nie liczy i to też jest prawda, którą jawnie zamiata się pod dywan na siłę szukając winnych tam gdzie ich nie ma a sprawcy tego całego bałaganu udają wszem i wobec świętych i czują się ponad wszelkim prawem, no i jak ma być w Narodzie dobrze? To wszystko co się obecnie dzieje, graniczy z żenującym absurdem. Również dziękuje za uwagę i zapoznanie się z moimi skromnymi słowami o obecnym i rzeczywistym stanie, moc serdeczności i miłego dnia życzę...

   Usuń
 2. Nie będę się odnosić do całości, bo to po części jest prawda, tyle że z drugiej strony lustra ze tak to ujmeę. Chcę jedynie powiedzieć że te kłamstwa smoleńskie to widzimy dzisiaj jakie one były i kto je wytwarzał. Niestety, są więc kłamstwa PO I one dzisiaj ukazują jaj przeprowadzano te niby dochodzenia. Ale kłamstwo ma krótkie nogi.... gdybym miała coś jeszcze dodać, to powiem tylko na koniec, że słusznie uważasz że rozmowy powinny być stonowane, żeby móc znaleźć rozwiązanie i porozumienie. Szkoda że opozycja wstrzyma same awantury. Dziękuję i Z wzajemnością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jaki jest temat tego posta? Przecież dotyczy okrucieństwa wobec zwierząt a nie bredni o zamachu. Zamachu na który brak dowodów. Wszystko wskazuje, że to nie żaden zamach a pisowskie banialuki dla ciemnego luda, które to kupi, jak o pisowskim, elektoracie mówił Kurski.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Co za świeczka. Tego nie da się czytać :)

   Usuń
  4. Pleciesz androny nie na temat. Przeczytaj raz jeszcze artykul nt. okrucienstwa wobec zwierzat. Co ma do tego katastrofa smolenska??? Co ma piernik do wiatraka?

   Usuń
 3. Witaj:) Niestety, doczekaliśmy ,,bezstresowych" dzieciaków. To pokolenie żyje wirtualnie, stąd mała wrażliwość, empatia dla innych, nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Może tydzień bez prądu, nauczyłby ich, że istnieje inny świat, niż komórki:) Pozdrawiam. Aha. Rozmyślam, czy nie zamknąć bloga i pozostać komentatorem:) Wypoczywaj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypoczywać? Probusek udał się więc na wczasy. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Owszem. W wolnym czasie lubię przebywać na RODOS. Rodzinny Ogród Działkowy Otoczony Siatką.

   Usuń
  3. Yhm, działeczka i to gdzieś na obrzeżach miasta, jakieś 10 min drogi po nogach....super sprawa:) i sąsiedzi chyba też mili. Pięknej pogody więc życzę, Probusku.

   Usuń
 4. Dzieci nie zdając sobie z tego sprawy naśladują dorosłych.Przecież politycy prawicy nie spierają się z sobą nie dyskutują tylko się zwalczają. Kto kogo pogrąży, kto komu dokopie...Żyjemy w obrzydliwym państwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W obrzydliwym P A N S T W I E ty żyjesz. Moj kraj jest nie tylko piekny, to jeszcze obecny rząd dokonuje wszystkich mozliwych rzeczy, żebyśmy czuli się w nim bezpieczni i równi wobec prawa. To chyba jedynie takim osobników jak ty nie odpowiada to, a szkoda. Wygląda na to, że im Polak bardziej wyedukowany, tym mniej ma rozumu pod czapką. A już dodawanie, że to prawica tak się okładka, to już całkiem nie rozumiem tego. Według mnie zaś wygląda to tak, że jak jest walka na górze, to dobrze, gorzej gdy jest wszystko przyklaskiwane i układają się poza Sejmem i poza kamerami, gdzieś na cmentarzach czy u sowy na balach. Widzieliśmy w Sejmie podaną kopertę I było wiele wrzawy, a teraz sobie można wyobrazić, jak to odbywało się wcześniej i w jakich to miejscach z udziałem nie posłów, ale z biznesmenami. Pozdrawiam gospodarza i innych którzy tu zaglądają.

   Usuń
  2. Nasze polskie państwo jest psute przez PiS. Co rusz jakiś skandal i TKM na co dzień.

   Usuń
  3. Co nazywasz skandalem? To że są wprowadzane nowe zasady i że żaden przestępca, nawet prokurator, nie może czuć się bezkarny? Czy może to, iż nasza złotówka się umacnia, a gospodarka po raz pierwszy staje się silną i konkurencyjna, a ludzie mają W kieszeni więcej pieniędzy? A może dlatego tak uważasz, bo GW musi sobie samą środki na utrzymanie poszukiwać, bo skończyła się kasa dla takich? Czy też z takiego to powodu, że państwo nasze odkupił bank Polski, który będzie teraz pracował i stabilizowal nasze wewnętrzne bezpieczeństwo finansowe, a jak pamiętam, za kilka złotych został dodany w obce ręce? Czy jeszcze z innego powodu? Może nie podoba ci się i nie interesuje to, że ten Sejm obecny czyni starania, abyśmy poznali jak wyglądały sprawy związane Z Amber Gold. .....

   Usuń
 5. Wystarczy być "polakiem"i"katolikiem"a gwożdzie znajdą się same

  OdpowiedzUsuń