poniedziałek, 7 listopada 2016

Fantasmagorie pana ministra

     Trzeba by znać procesy myślowe pana ministra Macierewicza: jak wyobraża sobie starcie planowanych przez niego oddziałów Obrony Terytorialnej z zawodowymi żołnierzami potencjalnego przeciwnika w razie konfliktu zbrojnego. Przecież niewyszkoleni i wyposażeni tylko w lekki sprzęt bojowy nie przetrwaliby nawet pierwszej potyczki. Jeśliby nie uciekli, oczywiście.
     Zatem, po co to wszystko? Dlaczego ta formacja ma podlegać bezpośrednio ministrowi? Czy na pewno chodzi o użycie tych oddziałów w walce z agresorem zewnętrznym? "Wojska Obrony Terytorialnej, czyli Antoni Macierewicz dostał zapałki": 
http://www.newsweek.pl/opinie/wojska-obrony-terytorialnej-armia-antoniego-macierewicza,artykuly,400697,1.html
     Skąd wziąć pieniądze na sfinansowanie tych pomysłów? Te przeznaczone na zakup śmigłowców Caracal, czy innego sprzętu bojowego?
     "Według informacji przekazanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej do końca września 2016 r. wydano jedynie 28% czyli 2,8 mld zł z pieniędzy przeznaczonych na wydatki majątkowe resortu obrony". Więcej o tym: http://www.defence24.pl/484364,jak-ratowac-pieniadze-z-budzetu-mon 
     Czymże więc zajmuje się pan minister i jego "fachowcy"? Roczny budżet MON na cele reprezentacyjne został wydany do końca września - informuje radio RMF FM. Resort, na czele którego stoi Antoni Macierewicz, potwierdził doniesienia dziennikarzy.
     Okazało się również, że limit wydatków na cele reprezentacyjne został zniesiony.  A szef MON wprowadził w tym przypadku regułę "według potrzeb":  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mon-wydal-caly-fundusz-reprezentacyjny/s4mb6r
     Dobrobyt i bezpieczeństwo państwa zależy od wielu czynników. Nie bez znaczenia jest współpraca z partnerami gospodarczymi i politycznymi. Niebagatelną rolę ogrywa wiarygodność. Jak mają Polskę traktować partnerzy po zerwaniu podjętych wcześniej umów? Jak wygląda polska wiarygodność po wypowiedziach pana Macierewicza dotyczących oddania Rosji Mistrali przez Egipt za jednego dolara? Gdzie dowody na to? 
    "Informacja o dolarowej transakcji pochodzi bowiem z konta rosyjskiego żartownisia. Poszła dalej w świat za sprawą twitterowicza o nicku Exen. Opublikował on wpis rosyjskiego trolla, w którym ten (rok temu!) poinformował o takiej transakcji. Już na pierwszy rzut oka rewelacje wyglądają na dość prostacki żart. Świadczy o tym chociażby amatorsko dorobiona w programie graficznym czerwona gwiazda": http://koduj24.pl/macierewicz-powtarza-jako-prawde-zarty-rosyjskiego-trolla/
      Czy działa jeszcze Służba Wywiadu Wojskowego, by weryfikować takie sensacje? Podlega właśnie panu ministrowi. Pan Misiewicz został ponownie zatrudniony przez pana ministra. Tym razem, do  do analizowania dezinformacji wymierzonych w bezpieczeństwo państwa. Czyżby rewelacje pana Macierewicza były skutkiem analiz jakich dokonał pan Misiewicz? 

Na filmie poniżej mamy wypowiedzi pana ministra dotyczące "zamachu" pod Smoleńskiem. Śmiać się, czy płakać? Czy naprawdę ktoś w to wierzy? 


I jeszcze to (dopisane później): 
"Nie mieliśmy amunicji, wydawaliśmy odgłosy strzałów". Kursy ochotników do obrony terytorialnej http://www.tvn24.pl
-  http://www.tvn24.pl/jak-wygladaja-kursy-przygotowawcze-dla-ochotnikow-do-wot,744209,s.html
Wojska Obrony Terytorialnej: Ochotników mniej niż planowano a koszty rosną http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1046599,wot-ochotnikow-mniej-niz-planowano-a-koszty-rosna.html
Wiemy, po co Macierewiczowi Obrona Terytorialna. "Będą robili rozpoznanie w domu i w pracy"
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wiemy-po-co-macierewiczowi-obrona-terytorialna-będą-robili-rozpoznanie-w-domu-i-w-pracy/ar-BBCZ3MI?ocid=ientp

Obawę wzbudziło odejście polskich generałów, którzy mieli bliskie więzi z amerykańskimi. Takie relacje buduje się latami: http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,22344447,obawe-wzbudzilo-odejscie-polskich-generalow-ktorzy-mieli.html

Macierewicz chciał umieścić prawicowego dziennikarza w wywiadzie NATO. "Pytali: czy to żart?" -https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/macierewicz-na-kandydata-do-wywiadu-nato-wskazal-dziennikarz-gazety-polskiej/2h4n6tj

18 komentarzy:

 1. Witaj:) Niestety, to ma być formacja do obrony rządu przed Polakami. To taka formacja, która wyjdzie na ulice, gdy społeczeństwo powie dość dobrej zmianie. Jak myślisz, dlaczego ten typ daje podwyżki dowódcom, żołnierzom jednostek, które akurat są dyspozycyjne do działań wewnętrznych? Dba Antek o siłowe grupy, kupuje ich tak, jak Szydło wyborców za 5 setek jałmużny. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poważnie klaunów traktować nie sposób. Chociaż w Szwajcarzy, kilka lat temu, w plebiscycie nadali klaunowi tytuł Szwajcara Roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Boże, widzisz i nie grzmisz!

  OdpowiedzUsuń
 4. http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/kto-zamordowal-generala-petelickiego

  OdpowiedzUsuń
 5. Utwozone wojska rakietowe lopata ziemia powietrze

  OdpowiedzUsuń
 6. "Nie mieliśmy amunicji, wydawaliśmy odgłosy strzałów". Kursy ochotników do obrony terytorialnej (http://www.tvn24.pl).
  Przypomina się stary dowcip o tym jak kilka milionów Chińczyków zachrypło bo udawali nad granicą z ZSRR wybuch bomby atomowej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jan Kochanowski
  PIEŚŃ 5

  Wieczna sromota i nienagrodzona
  Szkoda, Polaku! Ziemia spustoszona
  Podolska leży, a pohaniec sprosny,
  Nad Niestrem siedząc, dzieli łup żałosny!

  Niewierny Turczyn psy zapuścił swoje,
  Którzy zagnali piękne łanie twoje
  Z dziećmi pospołu, a nie masz nadzieje,
  By kiedy miały nawiedzić swe knieje.

  Jedny za Dunaj Turkom zaprzedano,
  Drugie do hordy dalekiej zagnano;
  Córy szlacheckie (żal się mocny Boże!)
  Psom bisurmańskim brzydkie ścielą łoże.

  Zbójce, niestety, zbójce nas wojują,
  Którzy ani miast, ani wsi budują,
  Pod kotarzami tylko w polach siedzą,
  A nas nierządne, ach, nierządne, jedzą.

  Tak odbieżałe stado więc drapają
  Rozbojce wilcy, gdy po woli mają,
  Że ani pasterz nad owcami chodzi,
  Ani ostrożnych psów za sobą wodzi.

  Jakiego serca Turkowi dodamy,
  Jesli tak lekkim ludziom nie zdołamy?
  Ledwieć nam i tak króla nie podawa;
  Kto sie przypatrzy, mała nie dostawa.

  Zetrzy sen z oczu, a czuj w czas o sobie,
  Cny Lachu! Kto wie, jemu czyli tobie
  Szczęście chce służyć? A dokąd wyroku
  Mars nie uczyni, nie ustępuj kroku!

  A teraz k temu obróć myśli swoje,
  Jakobyć szkody nieprzyjaciel twoje
  Krwią swą nagrodził i omył tę zmazę,
  Którą dziś niesiesz prze swej ziemie skazę.

  Wsiadamy? Czy nas półmiski trzymają?
  Biedne półmiski, czego te czekają?
  To pan, i jadać na śrebrze godniejszy,
  Komu żelazny Mars będzie chętniejszy.

  Skujmy talerze na talery, skujmy,
  A żołnierzowi pieniądze gotujmy!
  Inszy to darmo po drogach miotali,
  A my nie damy, bychmy w cale trwali?

  Dajmy; a naprzód dajmy! Sami siebie
  Ku gwałtowniejszej chowajmy potrzebie.
  Tarczej niż piersi pierwej nastawiają,
  Pozno puklerza przebici macają.

  Cieszy mię ten rym: "Polak mądry po szkodzie";
  Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

  stare, mądre i prawdziwe zwiń

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety, ale psychiczni są u władzy. Nienawidzą ludzi, kochają siebie i niszczą wszystkich,którzy ośmielili się wypowiedzieć im posłuszeństwo. Gdzie to nas i kraj doprowadzi?

  OdpowiedzUsuń
 9. jebany debilu, łeb c się przestał rozwijać w fazie prenatalnej i nie możesz się z tego nieszczęścia wykaraskać. Poproś premiera o majtkopieluchy i spoecjalną rentę ułomie umysłowy ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedstawiłem fakty, wraz ze źródłami informacji. Czy masz coś sensownego do powiedzenia? Inwektywy to "argumenty" hołoty, intelektualnie leniwej!

   Usuń
  2. On nie jest leniwy intelektualnie, tylko bardzo podatny na manipulacje.

   Usuń
  3. .. i 1,5 zeta wpadło od PiSiego szefostwa trolizmu

   Usuń
 10. jeżeli nowa władza nie rozliczy Macierewicza za działanie na szkodę Polski...to nie będę wierzył w taki kraj

  OdpowiedzUsuń
 11. Niezbyt wierzę w Macierewicza.
  Wygląda i działa jak człowiek zatrudniony przez wroga naszego kraju. Szkoda że wraca,czy ma dopilnować tego,co już zepsuł?

  OdpowiedzUsuń
 12. A ma takie coś jak "procesy myślowe" bo jakoś nie posądzam go o to.

  OdpowiedzUsuń